Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 1:30 

Dołączył: 25.03.2011
Posty: 96
Ciekawy jestem co sadzicie o takim przypadku.
Mam juz dziewiec lat 993 i zjezdzilem nim cala,no prawie cala poludniowa i zachodnia Europe.
Obecnia mam propozyjce wyjazdu zawodowego poza Europe na kilka lat.Samochod raczej nie bedzie mi tam potrzebny,a z racji planowanych dalszych podrozy na miejscu mam obawy ze sie juz nim na nowym miejscu nie naciesze.
Czy warto go teraz sprzedac,a po ew.powrocie do PL ponownie kupic taki sam model w identycznej specyfikacji?
W kraju nie mam go komu zostawic,postawienie samochodu na powiedzmy piec lat w przychowalni/garazu chyba jest bezsesowne bo uwazam ze samochod musi przejechac min 100km na miesiac by byl ciagle sprawny.Zreszta widzac co dzieje sie na swiecie obecnie jak tu planowac cos za 5 lat?
Akumulator mialem zawsze podpiety do ladowarki zima.Plyny eksploatacyjne wymieniane,itd.itp.
Tak byl tez pielegnowany dotychczas 993 w latach gdy stal w garazu i dzieki temu nigdy mnie nie zawiodl gdy przyszedl czas na dluzsze jazdy.

No i co zrobic?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 2:28 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1623
Skąd jesteś ?
Sprzedaj albo zostaw mi, zaopiekuję się nim :D
Będę go wyprowadzał na spacery !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 10:31 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
W Trójmieście masz silną grupę, ja bym zostawił pod opieką kogoś zaufanego, by go zabierał na przejażdżki co parę tygodni. No i robił przeglądy. Sprzedawać szkoda wg mnie




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 12:02 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1102
Sprzedać bo za kilka lat może Ci się zmienić perspektywa na klasyka :dontknow: bo możesz nie wrócić do pl :drunken: ,bo nie będziesz miał stresu o wartość auta ,nie wiadomo co będzie gospodarczo w pl i na świecie, :sleepy2: bo nie będziesz się martwił tak jak się facet martwi jak wyjeżdża i zostawia młodą żonę samą w domu pod opieką przyjaciela :banghead: Pieniążki ulokujesz a kiedyś zdecydujesz. A po latach nowy zakup bardziej cieszy.HEJ


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 13:35 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Romcio napisał(a):
Sprzedać bo za kilka lat może Ci się zmienić perspektywa na klasyka :dontknow:



No nie wiem czy do końca masz rację jednak to tylko auto, więc jeśli w garażu to nie zgnije , można go przecież przetrzymać te parę lat, jaka będzie koniunktura na klasyki nie wiadomo, lecz jedno wiadomo dobrych modeli będzie ubywać zostają na rynku do "dopracowania". Jeżeli nie potrzebujesz gotówki to bym zostawił.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 14:57 

Dołączył: 25.03.2011
Posty: 96
Moj ew. wyjazd wyskoczyl jak korona wirus z konopi.Czekam i w marcu bede szykowal 993 na letni sezon,olej, przeglad,naprawa drobiazgow, itp.
Na razie na dzis to 35% decyzji jest za sprzedaniem w dobre :) rece 50% za przechowaniem 15% to rzut moneta zdecyduje,chyba za miesiac dopiero, co w koncu zrobie.
W sumie to fajne autko i troche zal sie go pozbywac ale kto wie co za czas jakis sie wydarzy.Moze uda sie wrocic do PL z innym,a moze nowszym?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 15:56 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Nowsze zupełnie nie przeszkadza w trzymaniu 993. Parki lepiej się chowają ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 16:40 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Oj zdecydowanie parka prosiaków to jest to :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 16:42 

Dołączył: 25.03.2011
Posty: 96
Mam wrazenie ze to ty pomagales mi mentalnie i zdalnie w zakupie 933 w maju 2011 w Porto san Giorgio.Zakopcil wtedy gdy go odpalalem u Wlocha w garazu po dlugim postoju a ja sie balem ze to pierscienie.Forum pomoglo w decyzji zakupu.Problem z samochodami jest wiekszy bo w sumie mam czterech Niemcow w garazu, rozne marki (roczniki 1995 do 2002) dwa zostaja w rodzinie dalszej reszta to rzut moneta by zdecydowac co robic.Czyli czekamy na postep lub regres koronawirusa i wiosne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 16:46 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1623
Jeśli posiadany egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie i spełnia wszystkie Twoje wymogi to szkoda sprzedawać. Jak to się mówi sprzedać zawsze można. Nawet zdalnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.02.2020, 22:46 

Dołączył: 5.10.2007
Posty: 412
Chwilę zastanawiałem się co Ci doradzić, piętrzyły się najpierw argumenty za sprzedaniem, następnie argumenty za zostawieniem, i tak myślę że tą Twoją "rozterkę" będzie ciężko finalnie sprowadzić do ostatecznej decyzji, zawsze coś w myślach lub ktoś z otoczenia pojawi się z kontrargumentem na każdy argument, czy to za czy przeciw.
... ale po chwili namysłu oświeciło mnie, że można to sprowadzić do prostej korelacji w czasie:) , czyli po prostu jak nie będzie Cię rok, max 2 lata, to wtedy ZOSTAWIĆ, jak nie będzie Cię dłużej niż około 3 lata, SPRZEDAWAĆ. Na pewno będziesz miał spokojniejszą głowę :) .
Zdrówka!
PS. wartości "rok, 2 lata" vs. "3 lata" to wartości przyjęte przez moją subiektywną ocenę :D
Aaa... i żadnemu zaufanemu przyjacielowi nie zostawiaj swoich ślicznotek, chyba że komuś kto jest na dorobku i ma otwarte 3 prosperujące biznesy, taki to może być nawet sąsiad, nie będzie miał czasu na "głupoty" ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2020, 12:19 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 837
Ostatnio pojawił się u mnie podobny scenariusz i naturalnie najpierw pomyślałem co zrobić z samochodami :lol: na razie jestem na stanowisku, że wszystkie zostają i wylądują pewnie u jakichś zawodowych opiekunów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2020, 12:37 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
Wstaw do dobrego salonu samochodów używanych za odpowiednio wysoką kasę.Salon dorzuci prowizję i pewnie się nie sprzeda, ale salon będzie miał fajne auto w ofercie, a Ty przez lata darmowy garaż.A jak trafi się klient to kupisz sobie inne i nie będziesz żałował.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2020, 20:09 

Dołączył: 25.03.2011
Posty: 96
Co osoba to inny pomysl ale to co proponuje Arekk jest chyba niezle.W sumie tak jakbym rzucal moneta,albo sie sprzeda albo zostanie.Samochod zostanie w cieplym i suchym miejscu na czas jakis,a jezeli ktos chetny sie w koncu znajdzie i kupi 993 to ew. pomysle o innym 911 za czas jakis....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2020, 21:07 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
W Porsche Centrum Wrocław na piętrze stoją do sprzedaży auta używane i klasyki.Z tego co widziałem to miejsca jeszcze trochę mają. Zadzwoń,zapytaj.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.03.2020, 10:57 

Dołączył: 6.04.2008
Posty: 316
Lokalizacja: W-wa
Nr klubowicza: 114
Jak byłem na studiach to bardzo się martwiłem co zrobię z moim wychuchanym 126p jak pójdę na rok do woja. Miałem naprawdę stres. Życie samo temat rozwiązało - studia skończyłem, od wojska się wybroniłem, a 126p sprzedałem i nigdy nie żałowałem. Dziś się w rodzinie śmiejemy z tej mojej młodzieńczej spiny.

Co do twojego dylematu to odlożyłbym decyzję o rok. Przetrzymaj auto gdzieś u znajomego czy w profesjonalnej przechowalni. Jak za rok przyjedziesz do PL na wakacje to będziesz miał nowe fakty i nowe nastawienie do tematu, a decyzja przyjdzie łatwo.




_________________

Klubowicz nr 114


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.03.2020, 12:46 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Arekk napisał(a):
W Porsche Centrum Wrocław na piętrze stoją do sprzedaży auta używane i klasyki.Z tego co widziałem to miejsca jeszcze trochę mają. Zadzwoń,zapytaj.


Obawiam się że salon nie przyjmie "na przechowanie" przy wygórowanej cenie :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.03.2020, 18:25 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
Nie znam nikogo kto uzywal ale Staniszewski od lat swiadczy usluge ktorej szukasz:

http://www.classicparts.pl/przechowanie-samochodow/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.03.2020, 21:27 

Dołączył: 25.06.2019
Posty: 57
ale przechowanie a opieka to dwie różne sprawy - serwis, spacery itp


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.03.2020, 22:07 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
No wlasnie przeczytaj to co jest na stronie. Dokladnie to oferuja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum