Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.04.2022, 10:57 

Dołączył: 15.04.2021
Posty: 58
Hej, potrzebuję wyłączyć airbag pasażera w 996 przy przewozie dziecka. Oficjalne rozwiązanie ma wręcz zaporową cenę (~700EUR za kawałek metalowego pręta z rezystorem? :banghead: ).

Czy ktoś wie jak to można inaczej rozwiązać?

  1. 6 lat temu ktoś w UK podobno sprzedawał after market'owe rozwiązanie w bardziej rozsądnej cenie. Czy ktokolwiek widział/ktokolwiek wie coś na ten temat?
  2. Może macie namiar na kogoś kto mógłby to wykonać z schematu? infinkc zamieścił schemat i zdjęcie działającego rozwiązania
  3. ostatecznie może ma ktoś na sprzedaż oryginalny używany deactivation bar/kit?
  4. może jakieś inne rozwiązanie macie? Odpiąć airbag? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.04.2022, 11:30 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
Podpinam się pod temat bo ostatnio sam rozeznawałem i utknąłem w dokładnie tym samym punkcie co Ty :(

Mam namiar na sprytnego elektronika, który mógłby pomóc z wykonaniem, ale fajnie by było zrobić jakieś większe zamówienie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.04.2022, 20:10 

Dołączył: 15.04.2021
Posty: 58
A orientowałeś się jaki byłby tego koszt dla dwóch osób?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.04.2022, 22:44 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
Dopytam.

Jakby ktos jeszcze byl zainteresowany to poprosze o informacje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2022, 23:58 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
A nie lepiej odpiac po chamsku kostke z airbaga. Bedzie walilo bledem i kontrolka, trudno. Za rok-dwa jak dziecko podrosnie to zapniesz znow, pokasujesz bledy itp.
Pisze troche z doswiadczenia bo jak mialem dziecko w tym wieku to zona jezdzila bmw w ktorym nie bylo opcji wylaczanej poduszki mielismy ten sam problem. Wbrew temu co mi nawet w aso rqdzili wtedy (jak wyzej) kazalem aso zrobic „eleganckie” rozwiazanie za fure kasy. Wyprogramowali tego airbaga z systemu. Problemy byly dwa:
- caly czas mialem gdzies z tylu glowy. A co jak spieprzyli i jednak wystrzeli przy byle stłuczce. Troche to samo dotyczyc bedzie tego rozwiazania ktorego szukasz. To wyjatkowo odpowiedzialny punkt lrzy tak malym dziecku, a te rozwiazania z forow internetowych to jednak nie maja certyfikatu TUV ;)
- jak dziecko podroslo to juz braklo determinacji zeby znow wprogramowac ten airbag za pewnie 20% ówczesnej wartosci auta. Sprzedalem auto i jedynie kazalem sie kupujacemu podpisac na umowie ze zostal o tym poinformowany. Pewnie tak jezdzi do dzisiaj. Ten temat akurat nie dotyczy rozwiazani ktore proponujesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum