Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.01.2023, 0:02 

Dołączył: 17.01.2023
Posty: 8
Cześć.
Skonfigurowałem nowego Macana. Zastanawiam się już tylko nad tym LKA. W moim obecnym samochodzie ani mi to nie przeszkadza, ani przez 5 lat życia nie uratowało. Jak to działa w Macanie? Czy można to np. na stałe wyłączyć? Czy nie jest zbyt czułe itp? Czy ogólnie macie i polecacie?

Wielki dzięki za wszelki informacje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.01.2023, 13:11 

Dołączył: 8.01.2019
Posty: 175
Pasywny LKA, który wysyła sygnał dźwiękowy i drży kierownicą jest w standardzie.
Dopłacasz za "aktywny", który będzie w razie czego korygował tor jazdy.

Według mnie nie warto, ale to kwestia preferencji i doświadczeń.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.01.2023, 15:11 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 217
Kiedyś, być może i dzisiaj, są modele gdzie dopłaca się za dodatkowe poduszki. Warto ? Dla tego jednego razu warto. Jak Cie stać to bierz, to opcja typu ubezpieczenie. Na TEN jeden raz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.01.2023, 23:48 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 63
Wszystko się bierze później się z tego nie korzysta

W moim przypadku wyłączony head up , dach panoramiczny cały czas zasłonięty , podsufitówce z alcantara , hak , automatyczne parkowanie również nie korzystam i wiele innych rzeczy które się bierze a później się zastanawia po co ? I wyłącza się prowadzenie po pasie bo odbija sam kierownica 🫡Jedyna rzecz która powinna być to aktywny tempomat w korkach , pneumatyczne zawieszenie , wentylowane i ogrzewane fotele tył przód … reszta to … ale to tylko gadanie a jak się konfiguruje to … fantazja i są efekty : ) nie wiem czy jest opcja w macan ale wolframowe hamulce to uwierzcie mi koniec problemu z brudnymi felgami. Myje się felgi jak lakier na samochodzie …


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2023, 1:06 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 217
Bartek_85 napisał(a):
Wszystko się bierze później się z tego nie korzysta

W moim przypadku wyłączony head up , dach panoramiczny cały czas zasłonięty , podsufitówce z alcantara , hak , automatyczne parkowanie również nie korzystam i wiele innych rzeczy które się bierze a później się zastanawia po co ? I wyłącza się prowadzenie po pasie bo odbija sam kierownica 🫡Jedyna rzecz która powinna być to aktywny tempomat w korkach , pneumatyczne zawieszenie , wentylowane i ogrzewane fotele tył przód … reszta to … ale to tylko gadanie a jak się konfiguruje to … fantazja i są efekty : ) nie wiem czy jest opcja w macan ale wolframowe hamulce to uwierzcie mi koniec problemu z brudnymi felgami. Myje się felgi jak lakier na samochodzie …

Panorama jest boska :) Piszesz warta rzecz to wentylowane fotele. Mam podgrzewane, jakoś moja d.... cierpi jak jej za ciepło, wentylacji też nigdy bym nie użył. Jednak info o hamulcach jest boskie. Masz rację, dla mnie to byłoby warte każdych pieniędzy :) serio :)
Mam jeszcze logo Porsche na zagłówkach :)) Pamiętam to z konfigu, ale chyba nigdy na to nie zwróciłem uwagi.

Reasumując, niech każdy konfiguruje pod siebie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2023, 13:49 
Avatar użytkownika

Dołączył: 13.08.2007
Posty: 507
Lokalizacja: Radom
Nr klubowicza: 151
mmichal napisał(a):
Cześć.
Skonfigurowałem nowego Macana. Zastanawiam się już tylko nad tym LKA. W moim obecnym samochodzie ani mi to nie przeszkadza, ani przez 5 lat życia nie uratowało. Jak to działa w Macanie? Czy można to np. na stałe wyłączyć? Czy nie jest zbyt czułe itp? Czy ogólnie macie i polecacie?

Wielki dzięki za wszelki informacje.


Utrzymanie pasa ruchu dwa razy w życiu mi pomogło. Ja nie umiem jeździć w nocy, mój organizm nawet po 10 kawach po prostu idzie spać, dlatego zawsze jadąc w nocy/późnym wieczorem włączam. Nie wiem jak skończyła by się moja jazda gdybym nie otworzył oczu po reakcji samochodu. W moim przypadku funkcja okazała się bezcenna. A czy warto odpowiedz sobie sam. Prawda jest taka ze auto konfigurujesz pod siebie.




_________________

pozdrawiam,
Jakub

IN: MACAN S, 996 C4S
out: Porsche 944 2,5


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2023, 15:11 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
jimmy napisał(a):
mmichal napisał(a):
Cześć.
Skonfigurowałem nowego Macana. Zastanawiam się już tylko nad tym LKA. W moim obecnym samochodzie ani mi to nie przeszkadza, ani przez 5 lat życia nie uratowało. Jak to działa w Macanie? Czy można to np. na stałe wyłączyć? Czy nie jest zbyt czułe itp? Czy ogólnie macie i polecacie?

Wielki dzięki za wszelki informacje.


Utrzymanie pasa ruchu dwa razy w życiu mi pomogło. Ja nie umiem jeździć w nocy, mój organizm nawet po 10 kawach po prostu idzie spać, dlatego zawsze jadąc w nocy/późnym wieczorem włączam. Nie wiem jak skończyła by się moja jazda gdybym nie otworzył oczu po reakcji samochodu. W moim przypadku funkcja okazała się bezcenna. A czy warto odpowiedz sobie sam. Prawda jest taka ze auto konfigurujesz pod siebie.


Popieram w 100%.
Podczas codziennej jazdy asystenta wyłączam od razu jak wsiądę do samochodu.
Ale jak wracam z długiej trasy, na przykład z nart we Włoszech, jadę już 12 godzin, rodzina śpi w samochodzie….asystent musowo włączony .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2023, 13:02 

Dołączył: 17.01.2023
Posty: 8
ChrisR napisał(a):
Pasywny LKA, który wysyła sygnał dźwiękowy i drży kierownicą jest w standardzie.
Dopłacasz za "aktywny", który będzie w razie czego korygował tor jazdy.

Według mnie nie warto, ale to kwestia preferencji i doświadczeń.


Rzeczywiście, wygląda, że masz rację:
"Aktywnie kontruje w obliczu wykrycia nieumyślnego opuszczenia pasa ruchu."

Aczkolwiek nie znalazłem nigdzie info, że ten pasywny jest w standardzie?

PS. Aktywnego nie miałem. Słyszałem jednak, że znajomy miał groźny incydent i gwałtownie musiał zjechać na inny pas. Na szczęście odruchowo trącił manetkę bo inaczej by go samochód skontrował (VW akurat to był). Zastanawia mnie właśnie czy to zawsze kontruje? Bo w takim przypadku to mogłoby uniemożliwić uniknięcia wypadku?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2023, 13:06 

Dołączył: 17.01.2023
Posty: 8
jimmy napisał(a):
mmichal napisał(a):
Cześć.
Skonfigurowałem nowego Macana. Zastanawiam się już tylko nad tym LKA. W moim obecnym samochodzie ani mi to nie przeszkadza, ani przez 5 lat życia nie uratowało. Jak to działa w Macanie? Czy można to np. na stałe wyłączyć? Czy nie jest zbyt czułe itp? Czy ogólnie macie i polecacie?

Wielki dzięki za wszelki informacje.


Utrzymanie pasa ruchu dwa razy w życiu mi pomogło. Ja nie umiem jeździć w nocy, mój organizm nawet po 10 kawach po prostu idzie spać, dlatego zawsze jadąc w nocy/późnym wieczorem włączam. Nie wiem jak skończyła by się moja jazda gdybym nie otworzył oczu po reakcji samochodu. W moim przypadku funkcja okazała się bezcenna. A czy warto odpowiedz sobie sam. Prawda jest taka ze auto konfigurujesz pod siebie.


Pewnie, ale cenię opinię innych, którzy już przetestowali to w konkretnym samochodzie (bo działa to różnie) :). Dzięki za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2023, 19:00 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
mmichal napisał(a):
PS. Aktywnego nie miałem. Słyszałem jednak, że znajomy miał groźny incydent i gwałtownie musiał zjechać na inny pas. Na szczęście odruchowo trącił manetkę bo inaczej by go samochód skontrował (VW akurat to był). Zastanawia mnie właśnie czy to zawsze kontruje? Bo w takim przypadku to mogłoby uniemożliwić uniknięcia wypadku?


Kontruje zawsze, jeśli zaczniesz zmieniać pas bez użycia kierunkowskazów.
Ale wystarczy lekko przytrzymać kierownicę i „przełamujesz” kontrę asystenta.
Nie ma takiej możliwości, żeby asystent uniemożliwił Ci zmianę pasa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2023, 0:47 

Dołączył: 17.01.2023
Posty: 8
Qdlaty napisał(a):
mmichal napisał(a):
PS. Aktywnego nie miałem. Słyszałem jednak, że znajomy miał groźny incydent i gwałtownie musiał zjechać na inny pas. Na szczęście odruchowo trącił manetkę bo inaczej by go samochód skontrował (VW akurat to był). Zastanawia mnie właśnie czy to zawsze kontruje? Bo w takim przypadku to mogłoby uniemożliwić uniknięcia wypadku?


Kontruje zawsze, jeśli zaczniesz zmieniać pas bez użycia kierunkowskazów.
Ale wystarczy lekko przytrzymać kierownicę i „przełamujesz” kontrę asystenta.
Nie ma takiej możliwości, żeby asystent uniemożliwił Ci zmianę pasa.


Super, dzięki za wyjaśnienie!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2023, 9:42 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Mega wq..jące, zwłaszcza przy braku opcji wyłączenia tej funkcji na stałe.




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2023, 15:25 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Gumis napisał(a):
Mega wq..jące, zwłaszcza przy braku opcji wyłączenia tej funkcji na stałe.

... tym bardziej jak z boku siedzi żona kochana, której w takiej chwili też nie można wyłączyć :( Jak ten "asystent" zacznie gadać to razem...masakra :evil:
Na poważnie, to sam się łapię jak niechlujne prowadzę samochód, jak wężykuję, nie włączam kierunkowskazu, nie uważam, przysypiam .....
Czy tylko ja ?
Dziękuję ASYSTENTOWI ! :D




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum