Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 21.12.2019, 10:39 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Póki co mapa ożyła. Dziś sprawdzę zrobię zdjęcie antenek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.12.2019, 12:57 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Pod linkiem jak poniżej są zdjęcia mojego radia.

Są 4 wtyki czarny żółty zielony i niebieski. Niebieski wypadł więc podłączyłem i navi teraz powinna działać. Od czego jest zielony wtyk. Nie mam takiego kabla są tylko 3 .

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.12.2019, 19:14 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Podpiąłem niebieski kabelek i GPS łapie pozycję. Nie wiem od czy jest gniazdo zielone.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.12.2019, 23:39 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
mkzibi napisał(a):
Podpiąłem niebieski kabelek i GPS łapie pozycję. Nie wiem od czy jest gniazdo zielone.


No niestety. Radyjko znowu zdechło.

Pojawia się winietka z logo gaśnie i tak w kółko.

Jeszcze nie dawno było tak ze po odpaleniu auta startowało po jakiś 15 minutach, grało, navi chodziła. Teraz ciągle się restartuje.

Czy to znaczy ze już nadszedł na radyjko koniec? Warto naprawiać?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.12.2019, 1:10 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 624
mkzibi napisał(a):
mkzibi napisał(a):
Podpiąłem niebieski kabelek i GPS łapie pozycję. Nie wiem od czy jest gniazdo zielone.


No niestety. Radyjko znowu zdechło.

Pojawia się winietka z logo gaśnie i tak w kółko.

Jeszcze nie dawno było tak ze po odpaleniu auta startowało po jakiś 15 minutach, grało, navi chodziła. Teraz ciągle się restartuje.

Czy to znaczy ze już nadszedł na radyjko koniec? Warto naprawiać?

Nadszedł koniec, na drugie pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć, nikt nie zadecyduje za ciebie (aspekt finansowy).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2019, 1:02 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Trochę mnie to zastanawia. Po dłuższej jeździe znowu radio ożyło.

Chciałbym mieć je w oryginale dlatego chciałbym o nie powalczyć. Jak już się uruchomi to działa bez problemu.

Wygląda to tak jak by coś nie trzymało ustawień (po uruchomieniu zgubione są wszystkie ustawienia) i przy startowaniu jakby nie mógł wczytać startowych ustawień.

Czy nie ma jakiejś bateryjki która podtrzymuje te ustawienia i bootuje system?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2020, 23:21 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
mkzibi napisał(a):
Podpiąłem niebieski kabelek i GPS łapie pozycję. Nie wiem od czy jest gniazdo zielone.


Panowie. Czy ktoś może zidentyfikować od czego są te kable.

Tak jak pisałem mam:
1. Niebieski - to od nawigacji
2. Czarny - opis jest antena a wiec od radia
3. Żółty - opis Diversity PCM2 - co to jest?
4. Zielony - opis FBAS in

Jak pisałem z auta mam tylko 3 kable jeden brakuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.02.2020, 10:28 

Dołączył: 2.12.2016
Posty: 176
Diversity to zaawansowany system przełączania sygnału z anten odbiorczych, w danym momencie odbiornik otrzymuje najsilniejszy sygnał z anteny. FBAS to analogowy sygnał wideo. Masz klawisz AV, który aktywuje wyświetlanie wizji z tego przyłącza ( może być wymagana opcja AV )


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.02.2020, 12:43 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Keysi napisał(a):
Diversity to zaawansowany system przełączania sygnału z anten odbiorczych, w danym momencie odbiornik otrzymuje najsilniejszy sygnał z anteny. FBAS to analogowy sygnał wideo. Masz klawisz AV, który aktywuje wyświetlanie wizji z tego przyłącza ( może być wymagana opcja AV )


Dzięki. czy do tego AV potrzebuję jakiegoś modułu dodatkowego czy mogę kamerkę z sygnałem av wpiąć do tego wejścia. Jeszcze pytanie. Moduł NAVu jest włożony z tylu radia. Są jeszcze 2 miejsca wolne. Co tam można włożyć?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.02.2020, 16:28 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
mkzibi napisał(a):
Keysi napisał(a):
Diversity to zaawansowany system przełączania sygnału z anten odbiorczych, w danym momencie odbiornik otrzymuje najsilniejszy sygnał z anteny. FBAS to analogowy sygnał wideo. Masz klawisz AV, który aktywuje wyświetlanie wizji z tego przyłącza ( może być wymagana opcja AV )



Aktualnie ożywiłem swoje radio.

Kupiłem jakąś używkę z dawcy z wylanym wyświetlaczem. Przełożyłem elektronikę i napęd CD. Teraz mam taką sytuację. Wszystko działa łącznie z NAVI. Radio, telefon, TRIP. Moje pytania są takie:

1.Czy do tego AV (zielony wtyk) potrzebuję jakiegoś modułu dodatkowego czy mogę kamerkę z sygnałem av wpiąć do tego wejścia.
2. Moduł NAVI jest włożony z tylu radia. Są jeszcze 2 miejsca wolne. Co tam można włożyć?
3. Czy da jakoś bluetooth dołożyć do tego radia?
4. Po włączeniu radia pojawia mi się napis : "System error: Aplifier, CD Changer, not avialiable". Jak potwierdzę to i tak wszystko działa. Czy to możliwe że radio z dawcy miało zmieniarke i teraz jej usilnie szuka? Jak to zmienić ja zmieniarki nie mam. ?
5. Okazuje sie też że pojedynczej płyty CD po przełożeniu elektroniki też nie czyta. Płyty Cd z muzyką i owszem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.04.2020, 22:18 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Odświeżam temat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.06.2020, 19:39 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Wiem że męczę temat ale może komuś się przyda. Mi zależy na oryginalnym radiu.

Sytuacja jest taka. Od dłuższego czasu radio działa ale po włączeniu pojawia się napis: "System error: Aplifier, CD Changer, not avialiable".

Jak potwierdzę to radio działa poza nawigacją. Cały czas prosi o płytę CD. czyta płyty muzyczne ale nie startuje płyty nawigacji.

Co ciekawe po zdjęciu napięcia z radia poprzez odłączenie kabli z tyłu radio wczytuje mapę i nabiera działa. Po kolejnym włączeniu już nie.

Kto coś popowie. W zasadzie już wszystko mam oprócz tej mapki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2020, 19:20 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Witam ponownie w tym poście. Nie lubię kończyć postów bez odpowiedzi dla ewentualnych kolejnych czytających więc podaję co mam.


Aktualnie ożywiłem swoje radio. Działa łącznie z navi.

Kupiłem jakąś używkę z dobra elektroniką ale z wylanym wyświetlaczem. Przełożyłem elektronikę i napęd CD. Teraz mam taką sytuację. Wszystko działa łącznie z NAVI. Radio, telefon, TRIP.

Kupiłem oryginalne płytki CD z mapami i Navi działa.

Jednak wersja dawcy chyba była trochę inna niż moje poprzednie radio i teraz poszukuje wzmacniacza którego w moim aucie nie ma i zmieniarki CD chenger.

Stad po włączeniu radia pojawia mi się napis : "System error: Aplifier, CD Changer, not avialiable". Jak potwierdzę to i tak wszystko działa. Czy to możliwe że radio z dawcy miało wzmacniacz zmieniarkę i teraz jej usilnie szuka?

To tyle dla zainteresownaych a pytania dodatkowe są takie:

1. Kupiłem zmieniarkę, podpiąłem pod światłowód i zasilanie (instalacja była) ale radio nadal szuka zmieniarki i daje komunikat "System error: Aplifier, CD Changer, not avialiable" - czy trzeba to jakoś zaprogramować. Czy zmieniarka bez wzmacniacza będzie działać?
2.Czy do tego AV (zielony wtyk) potrzebuję jakiegoś modułu dodatkowego czy mogę kamerkę z sygnałem av wpiąć do tego wejścia.
3. Moduł NAVI jest włożony z tylu radia. Są jeszcze 2 miejsca wolne. Co tam można włożyć?
4. Czy da jakoś bluetooth dołożyć do tego radia?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum