Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 5.06.2022, 0:04 

Dołączył: 26.01.2021
Posty: 20
Cześć,
Wie ktoś może jak wygląda temat ISOFIX na przednim siedzeniu w Cayenne S 2013? Nie mam a bardzo by się przydał. Trochę boję się montować chińszczyzny na pasach z allegro, może ktoś wie czy da się domontować coś oryginalnego?
Dzwoniłem do PC Kraków ale mnie olali..

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.06.2022, 12:11 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5058
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Najpotrzebniejsza rzecz czyli samo mocowanie jest stosunkowo tanie. Montaż trochę kłopotliwy, mam wspomnienia z Cayamana 981, ale to dopiero początek potrzebnych modyfikacji. W zależności od opcji Twojego auta będzie łatwo (masz konsolę z kontrolką oraz/lub przełącznik wyłączający poduszkę w schowku) lub niemożliwie/niewskazane (fotele sportowe).




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.08.2022, 21:09 

Dołączył: 26.01.2021
Posty: 20
Udało się!

Krótkie podsumowanie dla potomnych:
Założenie ISOFIX dla przedniego fotela w Cayenne II 958 okazało się dość łatwe. Krótka instrukcja poniżej.

Potrzebne materiały:
1. Części od kolegi Qbak (sam uchwyt ISOFIX, 2 śruby mocujące i polecam również dokupić 2 plastikowe kołki mocowania pasków naciągających tapicerkę)
2. Śrubokręt T30, jak najkrótszy, latarka (ja świeciłem telefonem i dało radę)

Instalacja:
1. Wyczyszczenie dywaników i odkurzanie podłogi z tyłu. Będziesz tam zaraz leżał więc sobie posprzątaj ;)
2. oba przednie fotele max do przodu, fotel pasażera max do góry
3. Lokalizujemy dwa kołki napinające dół tapicerki dwoma paskami. Te kołki są jednorazowe, po wyjęciu ich są lekko zmasakrowane. Ja nie miałem nowych ale polecam od razu kupić. Stare trzymają ale lepiej zmienić.
4. Wyjmujemy plastikową zaślepkę, duży element pierwszy pod ręką. Wychodzi dość łatwo podważając ręką od góry, od strony tylnej kanapy.
5. Przykładamy ISOFIX i od razu widać w które miejsca mają wejść nakrętki do śrub.
6. Wkładamy nakrętki (mają zaczepy żeby nie wypadały, świetny pomysł)
7. Wkładamy ISOFIX i zakręcamy śruby. Dość ciężko trafić, ja sobie przesuwałem nakrętki długimi kombinerkami żeby spasowało
8. Dokręcamy śrubokrętem T30 (nie wiem z jaką siłą w Nm, dokręciłem "konkretnie", ja już tego wyjmował nie będę)
9. Zapinamy (najlepiej na nowych) kołki od tapicerki

I tyle.

Ponieważ mechanikiem nie jestem, próbowałem najpierw w serwisach. Oto rezultaty:
1. Mikołów / PP Wawa: nie robili nigdy, nie ma rzeczy niemożliwych ale nie przed wrześniem. OK, rozumiem, szanuję.
2. PC Kraków: 3x dzwoniłem, nigdy nie oddzwonili / nie odpisali. Lipa.
3. PC Katowice: Dostałem odpowiedź "kup sobie Pan nowe, to jest tylko opcja z konfiguratora". LOL.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum