Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.07.2020, 22:08 

Dołączył: 21.06.2020
Posty: 4
Witam,
Proszę o pomoc doświadczonych w temacie użytkowników. Zostałem posiadaczem Porsche Caymana 987 z 2009 roku (wersja po liftingu, 2.9 265 KM). W samochodzie jest drobny (a może i nie taki drobny) problem ze skrzynią biegów. Przy wrzucaniu pierwszego biegu (skrzynia manualna, 6 stopniowa) zdarza się, iż przy toczącym się samochodzie zgrzyta skrzynia. Najprawdopodobniej do wymiany jest synchronizator, którego nowego w oficjalnej dystrybucji nie można nabyć. Czy ktoś mierzył się już z takim problemem, czy może wskazać kierunek do kogo "uderzyć"? Ewentualnie czy ktoś testował już inną część lub ma pomysł na rozwiązanie (zamiennik z innego modelu, samochodu)? Wg moich informacji jest duże prawdopodobieństwo dopasowania synchronizatora z innego pojazdu, ale póki nie rozbiorę skrzyni - jest to obecnie z mojej strony nie do potwierdzenia.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Za pomoc w rozwiązaniu odwdzięczę się dobrym trunkiem ;-)

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2021, 15:30 

Dołączył: 21.06.2020
Posty: 4
Problem rozwiązany. Jeśli ktoś chciałby się poradzić w podobnej sprawie (skrzynia biegów do Caymana / Boxstera 987.2 - 2.9 265 KM - manual 6) proszę o wiadomość @, być może pomogę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2021, 1:36 

Dołączył: 25.01.2012
Posty: 60
To może warto krótko opisać rozwiazanie problemu, żeby na przyszłość ktoś mógł skorzystać z tej informacji? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.01.2021, 14:40 

Dołączył: 21.06.2020
Posty: 4
Synchronizator 1. biegu do wspomnianej skrzyni biegów pasuje (wg informacji przekazanej mi przez osobę, która wykonała naprawę) od skrzyni Skody Superb I (2006) 2.0 TDI 140 KM :shock: - oznaczenie 0A2300040G. Co istotne synchronizator na dzień naprawy był dostępny jako nowa część.
Przy okazji naprawy skrzyni wymieniłem sprzęgło na nowe z Sachsa. Zdziwiła mnie niska cena - kosztuje 1400 zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum