Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 19.07.2020, 0:21 

Dołączył: 11.08.2015
Posty: 135
Qbak napisał(a):
Tak żeby Was pogodzić w kwestii tej "pompy hamulcowej" z tyłu. Jest coś
takiego jak pompa podciśnienia. Zlokalizowana po lewej stronie zaraz
za kierowcą. Jest napędzana z wałka rozrządu i spełnia także funkcję
pompy oleju (z głowicy do miski olejowej). Przyznam, że dawno temu
byłem zaskoczony tą wiadomością. Te pompy potrafią się ukręcić, a z jej
okolicy faktycznie może kapać olej silnikowy. Płyn hamulcowy zdecydowanie
nie.

Pompa ta ma za zadanie wysysać powietrze z serwa hamulcowego oczywiście.

Co jest przyczyną w tym konkretnym przypadku - trzeba obejrzeć auto.


Qbak w punkt to wlasnie bylo przycyzna mojej awari natomiast troche czasu minelo auta juz nie posiadam i nie umialem tego tak fachowo wytlumaczyc, opis awari autora postu pokrywa sie z moja usterka, jedynie brakuje doperecyzowania bo ja przy tej awari praktycznie stracilem hamulce. Elektroniczny poziom oleju nie pokazywal ubytkow.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.07.2020, 11:39 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1104
Pdmobil albo kolega nie zrozumiał mego wpisu albo ja nie kumam wpisu kolegi, ponieważ kilka postów dalej dajesz taką radę jaką właśnie ja przemyciłem w ironii że dzisiejsi faceci nie lubią się ubrudzić. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.07.2020, 12:17 

Dołączył: 11.08.2015
Posty: 135
Romcio napisał(a):
Pdmobil albo kolega nie zrozumiał mego wpisu albo ja nie kumam wpisu kolegi, ponieważ kilka postów dalej dajesz taką radę jaką właśnie ja przemyciłem w ironii że dzisiejsi faceci nie lubią się ubrudzić. :D



Romcio,
Wszyscy zrozumiali twoj wpis o brudnych rekach i nie obcietych paznokciach ale jak przesledzisz caly watek to autor poza pierwszym wpisem dalej sie nie udzielil,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2020, 0:18 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
To zaczyna być jakaś prawidłowość ( niestety )
Wiele już takich pytań było. Ciekaw jestem co hałasowało ostatnio komuś w 996 chyba z Łodzi. Miał napisać. Cisza. Pewno pytający oczekują instrukcji typu " zrób to sam", albo konkretnej wskazówki. Kiedy otrzymują w odpowiedzi masę beletrystyki okraszonej często głupimi komentarzami (vide GermanCars w tym wątku ) to o czym tu gadać.
Pod tym względem Forum jest mało przyjazne dla otoczenia, choć trzeba przyznać, że takie pytania są często irytujące i niemożliwe do konkretnej odpowiedzi. Powinniśmy jednak przyjąć, że głupich pytań nie ma, a odpowiedzi się zdarzają.
Pewno pytający spodziewają się po naszym Forum czegoś więcej.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2020, 9:19 

Dołączył: 19.06.2016
Posty: 70
tunix napisał(a):
procesor napisał(a):
- kto oprocz PorschePana w okolicach Wawy moglby sie zajac tematem (maja urlop, sa zawaleni robota i temat oszacowali na okolice pazdziernika)



A czy Ty czasem nie miałeś PA? Coś mi się kojarzy, że skrzynię wymieniałeś. Może spróbuj z ASO, jeśli to świeża skrzynia to pewnie jest objęta gwarancją niezależnie od tego czy przedłużyłeś PA. Nawet jeśli nie skrzynia to pewnie po podniesieniu auta będzie widać co wycieka i skąd i taka diagnostyka w ASO nie powinna majątku kosztować.


To ewidentnie olej i nie ze skrzyni bo z paliwem. PA juz mi sie skonczylo 2 lata temu - dlatego przerzucilem sie na serwis w PP. Na szczescie udalo mi sie znalezc przez weekend serwis gdzie wzieli auto i powiedzieli, ze w tym tygodniu dostane diagnoze i jakis realny termin, wiec czekam smutno na wyrok... http://tgauto.pl - podobno tez umieja w serwis.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2020, 9:41 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2022
Trzymam kciuki by zamknęło się w niewielkiej kwocie. Z ciekawości czy auto to może 987.2 Macadamia z piaskowym wnętrzem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2020, 9:52 

Dołączył: 19.06.2016
Posty: 70
Duke napisał(a):
Trzymam kciuki by zamknęło się w niewielkiej kwocie. Z ciekawości czy auto to może 987.2 Macadamia z piaskowym wnętrzem?

Nope. Czarny mat z czarnym wnetrzem. Oryginalnie bialy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2020, 9:54 

Dołączył: 19.06.2016
Posty: 70
Aha - samochod jak postal to olej nie ciekl. Wyglada na to, ze dzieje sie to na chodzacym silniku tylko. Ale juz nie odpalalem zeby sprawdzic.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2020, 16:03 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1104
KOl. pdmobil myślę że to nie jest problem ani forum ani kolegów którzy o coś pytają. Trudnością jest specyficzna budowa silników boxer. Jestem też na forum forda i prawie większość problemów jest szansa zdiagnozować przez takie pytania i podpowiedzi. Taki nowy nabywca prosiaka ma przyzwyczajenia z innej często prostszej marki i jest przekonany że tutaj też będzie podobnie a niestety sam motor boxera może nie jest tragedią ale już rozrząd i cały osprzęt ,czujniki ,sterowniki to już wymaga wiedzy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2020, 17:46 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Zmierzałem ku przypuszczenu, że problem w obyczajowości, ale, proszę, dajmy spokój, bo wątek dotyczy wycieku oleju !




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.07.2020, 10:50 

Dołączył: 19.06.2016
Posty: 70
Romcio napisał(a):
KOl. pdmobil myślę że to nie jest problem ani forum ani kolegów którzy o coś pytają. Trudnością jest specyficzna budowa silników boxer. Jestem też na forum forda i prawie większość problemów jest szansa zdiagnozować przez takie pytania i podpowiedzi. Taki nowy nabywca prosiaka ma przyzwyczajenia z innej często prostszej marki i jest przekonany że tutaj też będzie podobnie a niestety sam motor boxera może nie jest tragedią ale już rozrząd i cały osprzęt ,czujniki ,sterowniki to już wymaga wiedzy.


Zadalem pytanie o 2 kwestie. Nie sadzeilem, ze to moze wywolac taka burze... ;) W kazdym razie nie czuje sie z tym zle. Padly pewne pomysly i przekazalem je tez do warsztatu, bo wydaje mi sie, ze moga byc sensowne w kontekscie objawow, ktore mialem. Wydaje mi sie, ze wlasnie forum powinno sluzyc takim dyskusjom - sa ludzie, ktorzy maja rozna wiedze i rozne doswiadczenia - jak pokazuje przyklad kolegi, ktory mial podobna sytuacje. Skoro na forum mozna dyskutowac o psach, to chyba o awariach tym bardziej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.07.2020, 15:52 

Dołączył: 5.02.2018
Posty: 93
:headbang: :headbang:
procesor napisał(a):
Romcio napisał(a):
KOl. pdmobil myślę że to nie jest problem ani forum ani kolegów którzy o coś pytają. Trudnością jest specyficzna budowa silników boxer. Jestem też na forum forda i prawie większość problemów jest szansa zdiagnozować przez takie pytania i podpowiedzi. Taki nowy nabywca prosiaka ma przyzwyczajenia z innej często prostszej marki i jest przekonany że tutaj też będzie podobnie a niestety sam motor boxera może nie jest tragedią ale już rozrząd i cały osprzęt ,czujniki ,sterowniki to już wymaga wiedzy.


Zadalem pytanie o 2 kwestie. Nie sadzeilem, ze to moze wywolac taka burze... ;) W kazdym razie nie czuje sie z tym zle. Padly pewne pomysly i przekazalem je tez do warsztatu, bo wydaje mi sie, ze moga byc sensowne w kontekscie objawow, ktore mialem. Wydaje mi sie, ze wlasnie forum powinno sluzyc takim dyskusjom - sa ludzie, ktorzy maja rozna wiedze i rozne doswiadczenia - jak pokazuje przyklad kolegi, ktory mial podobna sytuacje. Skoro na forum mozna dyskutowac o psach, to chyba o awariach tym bardziej.

Ha ha w punkt.Hau hau :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.07.2020, 17:21 

Dołączył: 19.06.2016
Posty: 70
Brawa dla kolegow od pompy - poprawna diagnoza. Beda jeszcze sprawdzac czy cos jeszcze sie nie wydarzylo przy okazji, ale wydaje sie, ze to glowna przyczyna.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.07.2020, 18:20 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
@szuwarks - zwracam honor, choć ta pompa nie płyn hamulcowy tłoczy :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.07.2020, 19:47 

Dołączył: 23.02.2008
Posty: 865
Lokalizacja: Drammen/Wadowice
Nr klubowicza: 318
hej
mi kiedys tez cos takiego sie przydarzylo,byla to "vacum" pompa czy jakos tak :)
kapal olej,nie bylo hamulcow,auto boxster spyder 987,2
jak sie potem okazalo w serwisie,poprostu pekla,mozliwe ze sama lub od kamienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum