Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 15.03.2020, 18:06 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1534
chris napisał(a):
LeON napisał(a):
Aaaa, nowy, to zmienia postać rzeczy :lol:
AC, bardzo dobre AC. I nie trzymanie ulubionych przedmiotów w pojeździe zmniejsza straty moralne :wink:


+10 :wink:

+911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.04.2022, 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Cześć.
Przepraszam, że taki ze mnie archeolog, ale ten temat wyskakuje wysoko w wyszukiwarce pytając o dobre zabezpieczenie auta.
Czy od dwóch lat coś się zmieniło w temacie?
Tylko Lojack i Gannet się liczą?
Widziałem "reklamę" K2 Topguard - czy to jakaś alternatywa dla powyższych systemów?
Czy miejsce zamieszkania (Śląsk) ma jakieś znaczenie przy wyborze rozwiązania?
Auto stoi w innym budynku i nie mam go 'na oku" - czy zatem szukać innego rozwiązania?
Piszecie, że ważny jest czas od kradzieży, ale nie będę mieć pojęcia, że auta nie ma przecież.
A może jakieś połączenie systemów: radiówka i i informacja o poruszeniu samochodu (wystarczy o włączeniu silnika w sumie).
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Adam
PS. Tak wiem AC jest najlepsze, ale dla 28 letniego auta nie jest to ani łatwe i oferty nie są zbyt przemyślane.




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.04.2022, 7:25 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Na stronie topguard piszą że radiówka, więc jest podobnie jak w Lojack i Gannet
Najlepszym zabezpieczeniem byłoby połączenie radiowki, gps i alarmu z raportowaniem stanu, ale szczerze przyznam nie wiem czy jest taki kombajn. Kiedyś korzystałem z rozwiązań Tytan DS511 lub 512, ale wtedy nie miały opcji wszczynania alarmu po utracie połączenia z samochodem co jest niezbędne jak nie masz samochodu na oku. Gdzieś kiedyś czytałem że jest takie rozwiązanie co sprawdza połączenie gsm z pojazdem i w przypadku jego braku wyskakuje alarm w aplikacji na telefonie. Rynek zapewne się zmienił od tamtego czasu, więc trzeba pokopać za informacjami. Tak na szybko Gannet:
https://gannet.pl/produkty/gantrack/gantrack-plus-3r/
ale z Gannetem bywa różnie, miałem w samochodach służbowych kilka lat temu z uwagi na konieczność dodatkowego zabezpieczenia dla ubezpieczalni i na przykład nie działało powiadomienie o zbliżaniu się do wschodniej granicy kraju 😉 w sumie ode mnie się o tym dowiedzieli, ale zareagowali sprawnie, następnego dnia był technik na przejściu granicznym i usuwał usterkę.
A radiówka jest tak skuteczna jak wiarygodny jest instalator, wiem o przypadku gdzie szukali samochodu, dojechali na miejsce a tam leżał tylko moduł.
Podsumowując: radio, gps/gsm z powiadomieniem o utracie łączności (czytaj zagłuszeniu) i zwiększasz szansę na odzyskanie o 50%

Ps. Połączenie radia, gps/gsm w jedno urządzenie może być mało bezpieczne, bo widziałem kiedyś magika który w 3 minuty z jakimś ustrojstwem w ręku znalazł moduł gsm w samochodzie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum