Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 9:06 

Dołączył: 3.12.2019
Posty: 5
Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów forum
Zastanawiam się nad wyposażeniem swojego Porsche w dodatkowe zapezpieczenia GPS wraz z modułem radiowym.
Czy ktoś z Was korzysta? Jakie są Wasze opinie? Czy jest sens montażu i opłaty abonamentu? Która z dwóch poniższych firm jest lepsza w kontaktach i obsłudze? Czy są inne - polecane przez Was firmy?
Ja zastanawiam się nad LoJack lub Gannet.

„Z góry przepraszam” jeżeli powielam wszesniejsze wątki. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem 911 Targa 4S w wersji 997 i rozkminiam możliwości dodatkowego zabezpieczenia przed złodziejami

Serdeczne dzięki za wszelkie konstruktywne uwagi i wnioski
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 9:44 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Montuj, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie ale nie antykradzieżowe a tylko ułatwiające odzyskanie pojazdu po kradzieży (!)
O module GPS jako zabezpieczeniu zapomnij, jest na tym forum kilku fachowców z branży i nie pozostawiają złudzeń że każdy „porządny” złodziej ma zagłuszarkę. Jako urządzenie do testów, pomiarów moduł GPS ok, ale nie jako zabezpieczenie zdecydowanie NIE.
Czy Lojack czy Gannet... obie firmy działają na tym samym rozwiązaniu, chwalą się skutecznością 90 kilka procent - tak naprawdę do indywidualnej oceny, infrastruktura, podejście do klienta, oferta itp.
Z jakiegoś tam doświadczenia z Gannetem mogę napisać że liczy się czas od momentu kradzieży do zgłoszenia/rozpoczęcia poszukiwań przez firmę oraz uczciwość instalatora (ja wszystkie samochody robiłem bezpośrednio w Gannecie lub w moim pomieszczeniu przez ich pracownika)
Nie wiem jak teraz ale kiedyś moduł radio+gps był podłączany do instalacji samochodu co uważam za gorsze rozwiązanie, z kolei moduł tylko radiowy miał własne zasilanie (chyba 3 letnia bateria) i to rozwiązanie podobało mi się najbardziej. Co jakiś czas pojawiają się informacje, że znajdują porzucone moduły wydłubane z samochodów ale nikt tego oficjalnie nie potwierdza.
Pozdrawiam
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 10:14 

Dołączył: 3.12.2019
Posty: 5
Dzięki LeOn
Oczywiście , moj niewłaściwy skrót myślowy. Jasne, że to nie zabezpieczenie antykradzieżowe.
Jeżeli sam korzystałeś z jednej z wymienionych przeze mnie firm i masz pozytywne odczucia to jest to dla mnie cenna wskazówka
Dzięki jeszcze raz i szerokości


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 10:23 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Mam Ganneta -chodzi- chwalą się że pomogli odzyskać kilka aut
Model z przed 4 lat i pilot noszony w kieszeni -bateria CR3025 wystarcza na 4-6 tygodni


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 21:58 

Dołączył: 11.03.2020
Posty: 9
Też rozważam LoJack. Zastanawia mnie tylko jedno, w obsłudze klienta powiedzieli mi, że nie mogę jednorazowo sprawdzić, czy aby na pewno system działa. Tzn. chciałabym mieć możliwość zadzwonienia np. z parkingu podziemnego i zadania im pytania czy potrafią zlokalizować auto. No w końcu za to się im płaci. Pani powiedziała, że jest to niemożliwe i wybudzają moduł tylko w przypadku zgłoszenia kradzieży. Nie twierdzę, że robiłabym te testy nagminnie ;) ale nie rozumiem w czym jest problem i taki opór przed tym jednokrotnym "sprawdzam". Ganneta nie znam, sprawdzę sobie na pewno.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 22:35 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
O ile wiem, LoJack w przypadku zgłoszenia kradzieży, wypuszcza "w miasto" mobilne ekipy, które szukają sygnału samochodu. Dlatego taki "test" może generować potencjalnie zauważalne koszty. Ich lokalizator w żaden sposób nie opiera się o GPS.

PS. Mi miesiąc temu zwinęli spod domu Lexusa - miał w miarę standardowy monitoring GPS wymagany przez ubezpieczyciela. Oczywiście nie znalazł się. Mam nawet nagranie akcji z monitoringu, i co z tego...




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
madziak napisał(a):
Też rozważam LoJack. Zastanawia mnie tylko jedno, w obsłudze klienta powiedzieli mi, że nie mogę jednorazowo sprawdzić, czy aby na pewno system działa. Tzn. chciałabym mieć możliwość zadzwonienia np. z parkingu podziemnego i zadania im pytania czy potrafią zlokalizować auto. No w końcu za to się im płaci. Pani powiedziała, że jest to niemożliwe i wybudzają moduł tylko w przypadku zgłoszenia kradzieży. Nie twierdzę, że robiłabym te testy nagminnie ;) ale nie rozumiem w czym jest problem i taki opór przed tym jednokrotnym "sprawdzam". Ganneta nie znam, sprawdzę sobie na pewno.


Takie sprawdzanie jest dość skomplikowane i jest to związane ze specyfiką systemu radiowego, trzeba wybudzić moduł specjalnym sygnałem. W kilkuletniej karierze może tylko raz udało mi się nakłonić Gannet do sprawdzenia modułu. Poza tym od takiego „sprawdzam” mogłoby się okazać że 5 letnia bateria skończyłaby się po roku. Z racji ukrytego montażu proces wymiany baterii jest czaso i kosztochłonny.
Zasada działania Lojack i Gannet jest taka sama, nie musisz czytać :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
venglin napisał(a):
O ile wiem, LoJack w przypadku zgłoszenia kradzieży, wypuszcza "w miasto" mobilne ekipy, które szukają sygnału samochodu. Dlatego taki "test" może generować potencjalnie zauważalne koszty. Ich lokalizator w żaden sposób nie opiera się o GPS.

PS. Mi miesiąc temu zwinęli spod domu Lexusa - miał w miarę standardowy monitoring GPS wymagany przez ubezpieczyciela. Oczywiście nie znalazł się. Mam nawet nagranie akcji z monitoringu, i co z tego...


Gannet nawet lata, ostatnio ganiali za RS5 i z tego co wiem to znaleźli.

Kiedyś, ale zastrzegam kiedyś, jak bardziej interesowałem się sprawą wydawało mi się że Gannet miał lepszą infrastrukturę poszukiwawczą ale jest to moje subiektywne zdanie.

Teraz, jeżeli miałbym montować „zabezpieczenie ostatniej szansy” na odzyskanie pojazdu po kradzieży to wybrałbym radiówkę Ganneta.

A GPS to chyba moduł Tytan DS511 jako uproszczony lub 512 jako bardziej funkcjonalny, w sumie żadna rewelacja, ale jak korzystałem kiedyś z niego to dość fajnie raportował stany pojazdu po GSM.
Przypominam że moduł GPS nie chroni przed kradzieżą i przeważnie nie pomaga odzyskać pojazdu po kradzieży.

Ten post wygląda jak reklama radiówki, wiem, ale ciska mnie jak giną prosiaczki :angry7:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 23:45 

Dołączył: 11.03.2020
Posty: 9
Dzięki za odpowiedzi. Muszę przyznać, że lepiej to wytłumaczyliście niż Pani na infolinii :) Takie argumenty do mnie przemawiają, a nie - nie bo nie. Jutro poproszę o wycenę Ganneta i na coś się zdecyduję, zawsze troszkę spokojniej będę spać. Teraz w audi mam optoscan i tego nie chcę już na pewno.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 23:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Jeżeli masz w samochodzie gps który raportuje stany pojazdu i system w jakim funkcjonuje jest w stanie wszcząć alarm w przypadku braku takiego raportu to ja bym go zostawił w samochodzie i uzupełnił radiówką. W odzyskaniu pojazdu jest istotny czas od kradzieży do rozpoczęcia poszukiwań, a jeżeli system zareaguje na brak raportu to będziesz miał informację żeby spojrzeć na samochód, bo albo moduł zdechł albo stoi przy nim lub, co gorsze, siedzi w środku osobnik z „jeżem”


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2020, 0:01 

Dołączył: 11.03.2020
Posty: 9
Nie mam jeszcze nic, nawet auta ;) Zamówione, zaklepane ale będzie dopiero w okolicach czerwca i zastanawiam się na co najlepiej się zdecydować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2020, 0:06 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Aaaa, nowy, to zmienia postać rzeczy :lol:
AC, bardzo dobre AC. I nie trzymanie ulubionych przedmiotów w pojeździe zmniejsza straty moralne :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2020, 0:12 

Dołączył: 11.03.2020
Posty: 9
Nawet nie strasz... generalnie to będę się starała w ogóle nie spuszczać go z oczu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2020, 0:24 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Tak bardziej na poważnie odpowiedź jest bardzo oklepana:
alarm, gps+gsm, radio, blokada mechaniczna i własny „pstryczek elektryczek” który może być problematyczny w nowym aucie i wszechobecnej szynie cyfrowej.
Widziałem nawet psa zamykanego w środku auta w ramach obowiązków „antykradzieżowych”
Niestety ale prawda jest smutna: jak będzie potrzebne właśnie takie auto to i tak je wezmą
Opisami sposobów i kreatywności osobników można by forum zapchać...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2020, 0:31 

Dołączył: 11.03.2020
Posty: 9
Tak, tego mam absolutną świadomość. Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2020, 10:35 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Gannet przesyła sms o nie autoryzowanym poruszaniu się auta .
Na stronie można sprawdzić w dowolnym momencie gdzie pojazd się znajduje


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2020, 21:16 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
chris napisał(a):
Gannet przesyła sms o nie autoryzowanym poruszaniu się auta .
Na stronie można sprawdzić w dowolnym momencie gdzie pojazd się znajduje

Tak, ale ma jedną zasadniczą wadę - to urządzenie 3 w 1, radio gps gsm i na dodatek podłączone do instalacji pojazdu. Jak samochód rusza to już z aktywnym „jeżem” (jego włączenie to praktycznie jedna z pierwszych czynności osobnika w kradzionym pojeździe, często podchodzi do samochodu z już włączonym) więc moduł sygnału o poruszaniu nie nada. Poza tym poszukiwanie modułu gps+gsm jest proste a co się z tym wiąże w przypadku urządzenia 3w1 znajdujesz również radiówkę. Dlatego jestem zwolennikiem rozdzielenia tych funkcjonalności.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.03.2020, 12:04 

Dołączył: 3.12.2019
Posty: 5
Witam
Ponownie.
Zamontowane. GPS plus radiówka. Oba niezależne i znajdują się w różnych częściach samochodu / a może i nie 😁
W każdym bądź razie jeszcze dodatkowo specjalne - oprócz fabrycznych - zabezpieczenia. No i może jeszcze się skuszę na modlitwę, mając nadzieje, że samochód nigdy nie zostanie skradziony; a jeżeli już - to szybko go odzyskam w niezniszczonym stanie.
Może jeszcze kupię sobie blokadę na koło - ale raczej przednie bo na tył w rozmiarze 305mm raczej żadnej nie znajdę.
Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i podzielenie się wiedzą i przemyśleniami.
Do zobaczenia - gdzieś na trasach.
Użytkownik 911 997 Targa 4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.03.2020, 12:17 

Dołączył: 10.07.2018
Posty: 115
[quote="barthub"]
Witam
Ponownie.
Zamontowane. GPS plus radiówka. Oba niezależne i znajdują się w różnych częściach samochodu / a może i nie 😁
W każdym bądź razie jeszcze dodatkowo specjalne - oprócz fabrycznych - zabezpieczenia. No i może jeszcze się skuszę na modlitwę, mając nadzieje, że samochód nigdy nie zostanie skradziony; a jeżeli już - to szybko go odzyskam w niezniszczonym stanie.
Może jeszcze kupię sobie blokadę na koło - ale raczej przednie bo na tył w rozmiarze 305mm raczej żadnej nie znajdę.
Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i podzielenie się wiedzą i przemyśleniami.
Do zobaczenia - gdzieś na trasach.
Użytkownik 911 997 Targa 4S
[/quote]

Nie masz AC?
Co z tego że odzyskasz, namierzysz pojazd
, jak złodziej ci go może po drodze rozwalić albo uszkodzić silnik bo będzie uciekał na zimnym silniku czy szarpał skrzynią. Odzyskasz trupa i tyle. Do dobrego AC nie potrzeba dodatkowych zabezpieczeń.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.03.2020, 17:37 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
LeON napisał(a):
Aaaa, nowy, to zmienia postać rzeczy :lol:
AC, bardzo dobre AC. I nie trzymanie ulubionych przedmiotów w pojeździe zmniejsza straty moralne :wink:


+10 :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum