Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 19.02.2021, 20:27 

Dołączył: 2.05.2020
Posty: 22
Witam,
Czy praktykujecie swoich prosiakach jakieś dodatki do silnika lub paliwa (mos2, ceratec czy coś do czyszczenia wtrysków) Mam tu na myśli głównie firmę LM, bo nic innego chyba nie jest warte uwagi


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.02.2021, 21:33 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1105
Ja co kilka tankowań dodaję dodatek LM do paliwa , czasem wlewam litr denaturatu by pozbyć się wody. Staram się używać dobry olej do silnika i do oleju nie dodaję nic. Od wymiany do wymiany mam rocznie około 3 tyś km więc dodatki do oleju uważam za zbędne. HEJ


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.02.2021, 22:11 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
Na "zimowanie" dodaje stabilizator paliwa z MOTULa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.02.2021, 1:36 

Dołączył: 29.07.2012
Posty: 21
Romcio napisał(a):
Ja co kilka tankowań dodaję dodatek LM do paliwa , czasem wlewam litr denaturatu by pozbyć się wody. Staram się używać dobry olej do silnika i do oleju nie dodaję nic. Od wymiany do wymiany mam rocznie około 3 tyś km więc dodatki do oleju uważam za zbędne. HEJ

Widzę, że ktoś "starej daty" ;-)
Ja też dolewam denaturatu, ale przy każdym tankowaniu. Mam miarkę 100 ml i na ok. 50 litrów leję.
Nie wiem czy to ma sens, ale logicznie, alkohol wiąże wilgoć (wodę). Woda zawsze się wytrąci na ściankach baku z powodu różnic temperatur. "Dykta" zwiąże wodę i powinna się spalić bez problemów ;-)

Kolejny Edit ;-)
LM Ceratec wlałem wraz z olejem, ale czy to coś zmieniło? Szczerze powiem...chyba ... nie. Jest jak było, może wewnątrz silnika jest lepiej ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.02.2021, 14:42 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1105
Dobry prawdziwy syntetyczny olej ma w składzie dodatki czyszczące, także myślę że przy regularnym używaniu motor nie powinien mieć złogów i zanieczyszczeń. Myślałem kiedyś po zakupie auta żeby zrobić typową płukankę ale któryś z kolegów z forum -chyba Qbak napisał że nawet po spuszczeniu oleju zostaje w zakamarkach około 1.5 litra :shock: ponoć cecha boxera, także zrezygnowałem z pomysłu bo nie chciałem by resztki płukanki pracowały w nowym oleju.HEJ


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum