Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.12.2022, 10:05 

Dołączył: 3.10.2016
Posty: 57
Posiadam wolnostojący z dwoma bramami i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie, dach kopertowy dodatkowo daje mi spory stryszek na duperele.
Temperatury poniżej 0 zdążają się sporadycznie i jak już to chyba tylko max było -3 -5. W awaryjnych sytuacjach jak trzeba coś pomajsterkować mam nagrzewnice na 380V i w moment jest cieplutko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2022, 10:11 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Duke napisał(a):
Czy ktoś z Was zastanawiał się jak najbardziej ekonomicznie i bezpiecznie zapewnić w miarę ochronę przed skrajnymi, w szczególności ujemnymi temperaturami w garażu wolnostojącym,

Najprostszym, najtańszym i najbezpieczniejszym sposobem ogrzania garażu jest zakup nawet używanego sprawnego klimatyzatora i nim ogrzewać , to 1/4 zużycia prądu niż grzejniki czy innej maści promienniki, do temp -10 poradzi sobie bez problemu poniżej wydajność spadnie do połowy.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2022, 11:16 
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.11.2017
Posty: 251
Nr klubowicza: 692
Daro ma rację, to jest najbardziej efektywny sposób ogrzewania takich pomieszczeń. W końcu klimatyzator to pompa ciepła. Dodatkowo niektóre modele mają funkcję podtrzymywania temperatury 8stC. Ustawiasz i zapominasz. Nigdy w garażu nie będzie zimniej. Mam takie rozwiązanie w małym magazynie - około 200m2 i sprawdza się perfekcyjnie.




_________________

718 Spyder '22
991 Carrera S MRE '14
987 Boxster S '05
Macan kosiarka '18


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2022, 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 416
Nr klubowicza: 797
Dokładnie jak Daro i JMK01 napisali - klima!
Faktycznie hgv przestaje być efektywny poniżej -10/15 (a tak naprawdę już poniżej 0), oraz przy kilku dniach gdy mróz nie odpuszcza, hgv może już mieć problem z rozmrożeniem jednostki zewnętrznej która w takim trybie staje się parownikiem. Są jednak dostępne wersje z grzałką i one spokojnie do -25 schodzą. W pompach ciepła jest trochę inaczej bo raz że większa sprężarka daje więcej energii/ciepła to zasobnik sprawia że kondenser do hgv daje zwrot cieplejszego gazu i łatwiej odszronić zewnętrzną.

Poza tym w lato schłodzisz, a co ważniejsze - osuszysz garaż z wilgoci bo w trybie osuszania działa jak klima, tylko z częstszym odmrażaniem parownika.

U rodziców mamy garaż 120m2 w bryle domu i on ma podłogówkę. W wolnostojącym właśnie klima jest 3.5kW bo to mały 40m2 garaż. Ja teraz taki sam schemat u siebie zrobiłem - w domu podłogówka w garażu, a wolnostojący w przyszłym roku stawiamy malutki i tylko klima tam będzie. Jak masz pv to w ogóle za darmo Ci wychodzi takie grzanie.




_________________

991.1 GT3


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2022, 14:16 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Jak jesteś na etapie projektowania budowy to warto w garażu zrobić kratki / mam Wema /-rozstaw tak jak szeroko są koła o szerokości 40cm głębokość 10 cm na dłuość auta ,spadek do środka i odpływ /nie mam kanalizacji i zrobiłem na zewnątrz studzienkę chłonną -ponad 20 lat i jest Ok
Śnieg spada , topnieje i spływa - posadzka zawsze czysta .Wykładam folią którą zmieniam na wiosnę co roku


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.01.2023, 0:49 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Daro napisał(a):
Duke napisał(a):
Czy ktoś z Was zastanawiał się jak najbardziej ekonomicznie i bezpiecznie zapewnić w miarę ochronę przed skrajnymi, w szczególności ujemnymi temperaturami w garażu wolnostojącym,

Najprostszym, najtańszym i najbezpieczniejszym sposobem ogrzania garażu jest zakup nawet używanego sprawnego klimatyzatora i nim ogrzewać , to 1/4 zużycia prądu niż grzejniki czy innej maści promienniki, do temp -10 poradzi sobie bez problemu poniżej wydajność spadnie do połowy.


+1

W razie potrzeby Darek ogarnia wielkopolskie z tego co wiem. Jakby ktos potrebowal na pomorzu to pomoge.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2023, 9:04 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Bartek_85 napisał(a):
W bryle tylko i wyłącznie. Będziesz w zimie przechodził do garażu ? Największa wygoda w bryle i sprawdź szerokość bo standardowo projekty sugerują ze zmieszczą się dwa auta a w rzeczywistości 1 . Brama garazowa 6,5 / 7 m na dwa auta.


Potwierdzam , w bryle dużo wygodniej i tańsze ogrzanie garażu. Mam 1 w bryle i 1 poza. Przenoszenie zakupów , jazda w zimie na dalsze odległości, bez kurtki wsiadam do ciepłego auta i jadę. Poza trzymam klamoty i auto na zimę z wyjętym akumulatorem, nie trzeba ogrzewania. w tym w bryle mam 1 grzejnik pod centralne i jest 15-16 stopni całą zimę. Ostatnio jak był ponad tydz opadów śniegu musiałbym codziennie odśnieżać ponad 30 m drogi do garażu poza bryłą żeby wyjechać . Nie mam na to czasu ani ochoty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.03.2023, 20:29 

Dołączył: 20.05.2022
Posty: 16
Ja zaprojektowałem garaż wolnostojący pare metrów od domu z łącznikiem także zalety wolnostojącego a i suchą stopą dojdę do fury.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum