Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 9.10.2018, 19:54 

Dołączył: 20.06.2012
Posty: 345
Właśnie leci materiał w uwadze w tvn


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 10.10.2018, 21:14 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
No to panowie zrobilo sie grubo. Chlopaki wracaja do aresztu i groza im duzo dluzsze odsiadki...

https://fakty.interia.pl/swiat/news-wyp ... Id,2642835


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 10.10.2018, 21:23 

Dołączył: 20.08.2018
Posty: 157
Oby ich skutecznie po prostu udupili...

Pomyślcie gdyby któryś z waszych bliskich na nich trafił...


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 10.10.2018, 21:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Medialna nagonka zrobiła swoje, 20 lat to dostają bandyci i mordercy którzy idą z zamiarem zabicia a nie nieumyślnie spowodowanie śmierci :( wg mnie zostali potraktowani stanowczo za ostro.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 10.10.2018, 23:01 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Będąc jak najbardziej krytycznym wobec arogancji na drogach przejawiającej się m.in. w zaistniały sposób, to myślę, podobnie jak Darek, że wydzwięk medialny ma zaspokoić społeczne pragnienie zemsty, ale jak dojdzie do rozprawy, to głupota będzie oceniona inaczej jak napaść z bronią w ręku.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 0:38 

Dołączył: 17.04.2011
Posty: 155
Od 10 do 15 lat więzienia za wyprzedzanie na ciągłej linii z nadmierną prędkością... jakaś kompletna paranoja...


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 7:11 

Dołączył: 16.01.2012
Posty: 27
tuborg11 napisał(a):
Od 10 do 15 lat więzienia za wyprzedzanie na ciągłej linii z nadmierną prędkością... jakaś kompletna paranoja...

Większości społeczeństwa nie chodzi o to co zrobili tylko czym jechali.Gdyby to był starszy pan w Fiacie Uno jadący pod prąd na autostradzie z premedytacja (bo miał bliżej) nie byłoby o tym wzmianki nawet w lokalnej prasie.Większośc ludzi coś boli....


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 7:36 

Dołączył: 29.05.2017
Posty: 268
Wojtekbyd napisał(a):
Gdyby to był starszy pan w Fiacie Uno jadący pod prąd na autostradzie z premedytacja (bo miał bliżej) nie byłoby o tym wzmianki nawet w lokalnej prasie.Większośc ludzi coś boli....

Gdyby zderzyło się Ferrari ze Skodą i obaj kierowcy przeżyli/zginęli...
Chodzi o wielotonowe auto, które ma "elimimówić" innych.

Gdyby to ciężarówka rozwaliła SUVa, tez byłoby szkoda tego bez szans.

Jadąc potworniejszym wehikułem ...
chyba się zapędzam. Ostatnio coś negatywnie spstrzegam trend rozwoju coraz większych aut.
Ponowna reedycja post-a. Emcje są. Stawiam już kropkę i siędzę cicho:(


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 8:26 

Dołączył: 7.04.2018
Posty: 61
Wojtekbyd napisał(a):
Większości społeczeństwa nie chodzi o to co zrobili tylko czym jechali.Gdyby to był starszy pan w Fiacie Uno jadący pod prąd na autostradzie z premedytacja (bo miał bliżej) nie byłoby o tym wzmianki nawet w lokalnej prasie.Większośc ludzi coś boli....

Mam odmienne zdanie w tej kwestii. Przede wszystkim nie chodzi o to czym lecz jak jechali. Gdyby słowacką drogą jechało sobie pojedynczo Porsche, to nawet łamiąc przepisy i powodując wypadek, sprawa nie byłaby nagłośniona. Ale w tym przypadku, gdy jechała grupa aut, w stylu wyścigowym ... odbiór jest zupełnie inny.

Słowacka prokuratura postawiła zarzut umyślnego przestępstwa. Widocznie prawo słowackie różni się od polskiego, u nas raczej nie ma takiej możliwości. Stąd też może być to pokazowy proces, wg zasady "popatrzcie, jesteśmy niezawiśli, sprawiedliwi, nikt, nawet bardzo bogaty obcokrajowiec nie uniknie kary". A i na arenie międzynarodowej Polska nie ma obecnie dobrej prasy.

kilazz napisał(a):
Miałem zaproszenie na tą imprezę ale nigdy nie uczestniczyłem w takich grupowych wyjazdach bo zawsze się bałem, że trzeba będzie cisnąć jak wariat po publicznych drogach, co mnie szczególnie nie kręci gdy nie ja kontroluję sytuację.. a tak to później wygląda, jeden pociśnie a reszta nie chce być gorsza i emocje biorą górę..

Subaru miało takie mądre hasło reklamowe "Think, feel, drive". Właśnie, tak jak napisałeś, trzeba zacząć od myślenia, bo jak przychodzą emocje to może być już za późno.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 9:00 

Dołączył: 27.10.2014
Posty: 95
Wojtekbyd napisał(a):
tuborg11 napisał(a):
Od 10 do 15 lat więzienia za wyprzedzanie na ciągłej linii z nadmierną prędkością... jakaś kompletna paranoja...

Większości społeczeństwa nie chodzi o to co zrobili tylko czym jechali.Gdyby to był starszy pan w Fiacie Uno jadący pod prąd na autostradzie z premedytacja (bo miał bliżej) nie byłoby o tym wzmianki nawet w lokalnej prasie.Większośc ludzi coś boli....



Wiesz co to jest rajd po drodze publicznej?,wiesz wogôle co to droga publiczna?
Nieważne czym jedziesz samochodem za 1tys.czy 1 milion to jak nie będziesz przepisów respektował i ktoś zginie to idziesz siedzieć na zawsze.Albo idziesz w te ryzyko albo jezdzisz przepisowo albo nie robisz prawajazdy bo wiesz że będzie korciło.
Oczywiście jest tak że biedny pójdzie siedzieć za batonika a bogaty wykpi się pieniędzmi ale to w polsce.Jak widać słowacja jest bardziej cywilizowana.


Ciekawe czy po szwajcarii jechaliby tak samo.Rozum pewnie by podpowiedział że nie warto.

Znajomy dostał tam 1tys.euro za złe parkowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 9:34 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Taaak, znajomy znajomego dostał lizaka.

Tutaj jest ewidentna pokazówka, co do argumentów jak chłopaki jeździli w Szwajcariii, również łamali prędkość za co płacili mandaty. Każdy z nas czasem łamie, tutaj nałożyła się kumulacja nieszczęść, dali fuckup poniosą karę i będą mieli wyrzuty. Po co ten jad z każdej strony i chec zamknięcia ich na dożywocie, szkoda ze wobec morderców, złodziei i pedofili sady nie są takie konsekwentne a media równie nie dociekają prawdy.

Jeśli sąd utrzymuje im zmieniona kwalifikacje czynu na umyślna to naprawdę srogie kary się posypią ku uciesze Kowalskich i popisowce medialnej.

A już najbardziej dziwi mnie fakt i jad wylewany na Polskę, ze w Polsce to by się wykpili itp. Skoro tak tu źle to co tu jeszcze robią wszyscy narzekający?
Na całym świecie pewne sprawy są zamiatane pod dywan lub po układach uciszane. Ot wszyscy jesteśmy ludźmi, a władza i pieniądze idzie z tym parze. Żeby było jasne, nie popieram tego ale trzeba być myślącym i mieć świadomość ze tak się dzieje.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 9:45 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
To, że Polacy łamią nagminnie przpisy ruchu drogowego, to fakt i wg mnie kary za przekroczenie prędkości powinny być sporo wyższe, ponieważ w większości przypadków to właśnie prędkość zabija

Czytając komentarze dotyczące tego wypadku, już nawet nie jest ważny ten człowiek, który zginął....najważniejsze jest to, że to był skur... z Porsche, "bogacz".....to mnie przeraża, przeraża mnie ten ból dupy

Czy ten wypadek jest tak komentowany?
https://dziennikbaltycki.pl/smiertelny-wypadek-w-brzozkach-gm-nowy-staw-10102018-kierowca-samochodu-osobowego-zginal-po-zderzeniu-z-ciezarowka/ar/13564882

...nie

a ten?
https://wiadomosci.wp.pl/smiertelny-wypadek-podczas-uzyczenia-auta-marki-infiniti-do-testow-prasowych-zginal-pasazer-6304127014450817a

...też nie, bo tu nie ma "bogacza"

Apropos hejtu na zbiórkę dla rodziny zabitego Słowaka: miłośnicy/właściciele supercarsów poczuli się zobowiązani, chcą pomóc i na taką akcję wylewa się fala krytyki z tekstami typu: "jak bogaty, to niech płaci", "ja się do tego nie przyłożę"...oni zapłacą, a taka akcja daje nadzieję, że nie wszystkich ogarnęła znieczulica dostrzegana caraz bardziej.

Nie wiem dlaczego 8) , ale marka Porsche budzi agresję na drodze, czuję to nawet w starym Cayenne


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 10:20 

Dołączył: 7.04.2018
Posty: 61
SebastianP napisał(a):

Jeżeli nie widzisz różnicy między sytuacją gdzie:

(1) ginie niewinny człowiek z powodu kretyńskiego szarżowania po drodze publicznej innych kierowców (Słowacja)

(2) śmiercią kierowcy, który jest głównym i bezpośrednim winowajcą wypadku (oba przytoczone przez Ciebie przypadki)

to dalsza dyskusja nie ma sensu.

Nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś jest czy nie jest bogaty lecz czy ktoś ma mózg i umie go używać czy go nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 10:43 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
To widocznie nie doczytałeś, w infiniti zginął pasażer, a przez prędkosć kierowcy peugeota, który stracił panowanie mógł zginąć potencjalny przeciwnik w osobówce, jadący zamiast tira

odnośnie Infiniti

"Samochód został użyczony do sesji zdjęciowej, ustalono w śledztwie. - Nadmierna prędkość i niedostosowanie stylu jazdy do panujących warunków jazdy były przyczyną dachowania, a w efekcie wypadku i śmierci pasażera"

odnośnie peugeota

kierowca nagle zjechał w kierunku tira, tu faktycznie tego nie napisali, ale zapier...., na takiej drodze, jak szalony (można znaleźć na necie)

Nie zrozumiałeś kontekstu
Napisałem, że po komentarzach z wypadku w Słowacji wywnioskować można, że dla komentujących już nie ma znaczenia, że zginął człowiek tylko to, że "bogacz w Porsche" zabił...poczytaj, tak myślą i wypisują ludziska

A co do załączonych linków, tu i tu był "rajd", choć "tylko" w infiniti zginął ktoś, kto nie kierował


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 11:15 

Dołączył: 7.04.2018
Posty: 61
To są zupełnie odmienne, nieporównywalne przypadki.

Takie gdybanie co by było ... nie ma sensu. Nie ma dyskusji na forach, bo nie jechała osobówka z przeciwka, nie zginęła niewinna osoba. Natomiast zginął kierowca Peugota, w zasadzie sam się wyeliminował.

Pasażer Infinity, no przykro to pisać, ale także nie był bez winy, widział co wyprawia kierowca, mógł zareagować. Jak widać dla niektórych "no risk , no fun". Każdy ma rozum i może decydować.

Podkreślę jeszcze raz, na Słowacji zginął zupełnie niewinny człowiek, który jechał przepisowo i zrobił wszystko by uniknąć wypadku. I nie był to zwykły, nieszczęśliwy wypadek.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 11:33 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
Co do artykułu z Interii to mam wrażenie, że lud chce krwi i tylko chwilowo mówi się o wyrokach nastoletnich. A jak przyjdzie co do czego (rozprawa) to będzie "normalnie", tj. w oparciu o prawo a nie emocje.

Jazda w grupie - zawsze większe ryzyko. Jako motocyklista mogę potwierdzić tezę, że podczas grupowych wypadów, nawet takich jak parada na otwarcie sezonu, zawsze komuś włącza się opcja "brawura" i bywa niebezpiecznie. (Dlatego kiedyś mądry dziennikarz w Bike Magazine sugerował by najmłodsi stażem motocykliści zawsze jechali w ogonie a nie na czele kolumny. Doświadczony na czele będzie zerkał w lusterka i dobierze prawidłową prędkość. Zaś żółtodziób będzie czuł wewnętrzny imperatyw by udowodnić, że jest super hiper kierownikiem wycieczki.)

Istotą kary jest, przynajmniej w teorii, "wyleczenie" pacjenta, sprawienie by już prawa nie chciał łamać i nie łamał. Strasznie muszą dziś czuć się ci sprawcy i ciekawym czy to doświadczenie już ich wyleczyło z niebezpiecznej jazdy.




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 11:43 

Dołączył: 1.01.2018
Posty: 355
Dla mnie powinni dostać ze 2-3 lata prac społecznych przy sprzątaniu autostrad po wypadkach śmiertelnych i po 25 tyś EUR na poczet odpowiedniej fundacji pomagającej rodzinom ofiar wypadków. Oczywiście jako, że to skończeni debile to dodatkowo odbiór prawa jazdy na najbliższe 5 lat i zakaz jazdy czymś powyżej 2.0 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 11:45 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
[i][i][i][i]Podkreślę jeszcze raz, na Słowacji zginął zupełnie niewinny człowiek, który jechał przepisowo i zrobił wszystko by uniknąć wypadku. I nie był to zwykły, nieszczęśliwy wypadek.[/quote][/i][/i][/i][/i]



Tpotok, nikt tu nie neguje winy kierowcy, nikt nie zaprzecza, że zginął niewinny człowiek... próbuję przekazać, że po komentarzach widać, że lud chce sądu "bogacza", a nie zabójcy


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 11:49 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 35
tuborg11 napisał(a):
Od 10 do 15 lat więzienia za wyprzedzanie na ciągłej linii z nadmierną prędkością... jakaś kompletna paranoja...


?? Nie, za zabójstwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 12:01 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
tuborg11 napisał(a):
Od 10 do 15 lat więzienia za wyprzedzanie na ciągłej linii z nadmierną prędkością... jakaś kompletna paranoja...


Chyba za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym jednak ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum