Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 9:55 

Dołączył: 15.02.2017
Posty: 43
Nr klubowicza: 633
Chciałem was zapytać o wasze doświadczenia podczas odbioru samochodu. Odbierałem różne marki w swoim życiu. Zawsze sprzedawca starał się nadać temu wydarzeniu jakiś wyjątkowy charakter. Zawsze były gratulacje, podziękowania. Do tego prezenty np.raz żona dostała kwiaty, były butelki wina, torby, kosmetyki, czapeczka, koszulki. Wyjątkiem były odbiór porschaka w PCP dostałem dwa długopisy i sugestie żebym już pojechał bo za chwilę będą wydawać następny samochód, a wczoraj w PCWarszawa Połczyńska nic. Zero najdrobniejszych gestów podziękowania, wdzięczności, że zostawiłem u nich trochę kasy. Wydanie samochodu wyglądało jak zakup czegoś prozaicznego. Ważne były tylko podpisy pod zgodami marketingowymi. Może model, który odbierałem był za tani?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 10:16 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
Przy marce masowej , a taka Porsche się już staje , nikt nad tym się nie rozczula. Czasy gdy klient się liczył odeszły niestety do lamusa .
Kiedyś kupowałem Mercedesa , wyjechałem z salonu bez fajerwerków, szampana ,długopisu nawet nie dali :D .
W VW tez chyba nie żegnają z kwiatami .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 10:21 

Dołączył: 11.08.2015
Posty: 135
W PCS dostalem zestaw z win i miodow plus jakies gadzety firmowe wiec chyba bardziej to zalezy od danego sprzedawcy czy chce sie podzielic gratisami czy rozda po rodzinie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Lexus /kolega z klubu/ się stara :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 13:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2013
Posty: 534
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 353
LEXUS jest zawsze z jakimś miłym dodatkiem, Mini również pełna profeska , Mercedes wydawany jak masówka, BMW też. Wszystko zależy od relacji z wydającym , w którym salonie odbierasz i być może od wartości auta. A w PCW jak odbierałem Boxstera też było mega miło z upominkami i nikt mnie nie popędzał. No ale Pan Wojciech jest urodzonym sprzedawcą.




_________________

Boxster S 981 '12
928 S2 ’ 86
Było 928 S4’ 90


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 14:16 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Odbierając BMW oczywiście nie w Warszawie bo tu wszystko stoi na głowie dostałem bardzo konkretne wino w drewnianej pięknie wykonanej rozsuwanej skrzyneczce,dywaniki OM zima i zaproszenie dla dwóch osób do znanej restauracji na Śląsku w dowolnym terminie.
Jednak można.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 14:34 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Sprawdzę jutro jak Volkswagen traktuje klientów w Krakowie ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 14:52 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 217
Odbierając Mercedesa w 2010 dostałem identyczny wysokiej jakości model w skali 1:18 , to jedyny dodatek na kilka salonowych odbiorów. Przy Macanie było szybko: tu jest olej na dolewki jakby co i szerokiej drogi :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 15:50 

Dołączył: 4.05.2011
Posty: 644
BMW Smorawinski - bukiet kwiatów dla Pani plus czerwone wino.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 16:20 

Dołączył: 30.03.2018
Posty: 164
W volvo szampan + elektryczny model dla dzieciakow do zabawy + wzorowa obsluga klienta po sprzedazy auta


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 17:33 

Dołączył: 4.05.2017
Posty: 278
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 547
Ja dostałem w PCW przy odbiorze zestaw kubków do kawy a dla Juniora dowolny (mały) model 911. I było bardzo milusińsko, muszę powiedzieć :D




_________________

991.2 4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 19:12 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
100% racji jeśli się zamawia auto za duże pieniądze to jest gest bez którego na pewno każdy będzie jakoś żył chodzi o podejście sprzedawcy.Oczywiście mówię o sytuacji kiedy wszystko jest ok i na czas i Chińczyk ze wszystkim zdąży :D a firma chce zostawić w Twojej pomięci dobre wspomnienia i szansę że kiedyś wrócisz lub komuś polecisz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 21:22 

Dołączył: 14.02.2019
Posty: 54
Odbierając używany samochód w Lellku we Wrocławiu dostałem szampana. To był miły gest, ale sprzedawca był tez wyjątkowo uprzejmy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 21:43 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Gdy ja odbierałem używane auto w Porsche Centrum dostałem... filiżankę kawy ;) I jakiś przycisk do papieru w formie bodaj Cayenne. Doceniam kawę, bo przez te wszystkie lata, gdy jeżdżę Porsche zaproponowano mi ją bodaj trzykrotnie (ale dostałem dwa razy) :D




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 22:00 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Mata napisał(a):
Niestety business dóbr luksusowych schodzi na psy gdyż wszędzie do głosu dochodzą księgowi :-(


W tym przypadku całkiem niepotrzebnie. Ja np po własnych kontaktach z PCW i słuchaniu tego co mówią znajomi, jestem całkiem pewny że niczego u nich nie kupię ani nie oddam samochodu do serwisu (raz już ten błąd popełniłem). Słyszałem za to trochę dobrych opinii o salonach w innych miastach i jak czytam w tym wątku że sprzedawca był uprzejmy i kogoś dobrze potraktowali przy odbiorze auta to zawsze jest jakiś mały plusik, który może zdobyć im kiedyś klienta ;) Szkoda tylko że kierunek w którym idzie Porsche zaczyna mnie do marki zniechęcać w momencie kiedy powoli zaczyna być mnie stać na nowy model :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 22:39 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
wit007 napisał(a):
Gdy ja odbierałem używane auto w Porsche Centrum dostałem... filiżankę kawy ;) I jakiś przycisk do papieru w formie bodaj Cayenne. Doceniam kawę, bo przez te wszystkie lata, gdy jeżdżę Porsche zaproponowano mi ją bodaj trzykrotnie (ale dostałem dwa razy) :D


Witku, trzeba było chcieć trzykrotnie, a nie krygować się....
Nie sądzę, żebym odbierał nowe Porsche w którymś punkcie, ale (sorry za OT), ale kupuję części w PCW przy Połczyńskiej i zawsze mam naliczone rabaty, które są mi przypisane i jako PCP i jako rzemieślnikowi, którym firmy robią "niby hurt". Ponieważ oni mają różne rabaty na różne części, zawsze byłem obdarowany tym korzystniejszym, no i czasem miły gadżet, a to na Nowy Rok, a to coś tam.....
Natomiast moja ostatnia przygoda w PCOkęcie taka : wiedząc, że będę wymieniał olej w aucie kolegi zamówiłem korek spustowy oleju i podkładkę ( a bo tak, nowe oryginały !)
Po pracy, tj. po 18-tej (są do 19-tej) jestem, proszę miłą panią w recepcji, która wcina kanapkę ( rozumiem, 18.20 czas na kolację, absolutne nie mam pretensji, jestem z ludu !), że ja po korek, który jakieś 3 godziny temu rezerwowałem i co słyszę, cytuję, " pan poczeka bo magazynier ma telefon". No dobrze, obejrzałem cuda za 700-1000 tyś, popatrzyłem jak jakiś gostek się przymierza, to tu, to tam, grymasi na 911 gts....po ok 10 min. pojawia się pan... słucham ! Więc powtarzam, że ja po korek, że dzwoniłem, że leży na "nipie"...pan na to : numer vin pan ma ? ( korki do 996 są takie same, poza tym podawałem już raz....ale on swoje, bez vinu to nie wytypuje....miałem dowód swój..podałem.... kolejnych 10 minut....za 10-19-ta.....lekka irytacja i tu szok. Jakiś pracownik, który razem z panią z recepcji wcinał kanapkę ( no, nie, nie tą samą !) zaproponował, że za cenę korka ( widać zorientowany!) mogę kupić okazyjnie modelik 992 w 1:43 (o !, ja takie malutkie zbieram :D ), no super....widzicie, jaka uprzejmość za czekanie na korek (38.- i uszczelkę 8.-), Więc po ok. 30 minutach wyszedłem uradowany z PCO z korkiem, uszczelką i modelikiem i fakturą na 91.97 zł. Uradowany z modelika i, że w końcu mogę odjechać, nie czekałem na 3 grosze, a co tam !( Nieco się zezliłem jak w domu oglądałem modelik, a tu, od tej strony, której nie widać było w pudełeczku, tylny słupek i dach wyglądały jak u mnie kiedyś po Żubrach, takie lekko w dół :cry: )
Gdy, już tak dla draki, spytałem panią o rabat, czy z kartą PCP, czy jakiś inny, bo to podobno jest w systemie zapisane, Pani zrobiła kwadratowe oczy i wykrztusiła, że to trzeba było magazynierowi powiedzieć, bo to on wystawia cenę, ona tylko fakturuje.... :shock:
Reasumując, po co to piszę ?! Przecież jest super, za zakup rzędu 45 zł. podarowano mi okazję świetnego zakupu ( dobre modeliki to 200-300,-), a że po dzwonie...co tam, z historią !.
Że kompetencja magazynu poniżej przyzwoitości, że organizacja obsługi też, to nie mam się co czepiać! Bo to znacznie więcej niż filiżanka kawy, czy flaszka za zakup na poziomie kilkuset tysięcy.
Nie dąsajcie się, następnym razem będzie ircha, a może zestaw kosmetyków BOSS dla pani i pana !
A ja ? Będę kupował przy Połczyńskiej.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 23:02 

Dołączył: 20.06.2012
Posty: 345
W Audi w Łodzi, gdzie kupowałem poprzednie auto - poza rabatem, wino i firmowe gadżety. W lokalnym salonie Audi - poza dobrym rabatem, opony zimowe w cenie, zaproszenie do dobrej restauracji, gadżety firmowe, wejściówki na targi w Poznaniu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.03.2019, 23:16 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 217
Jak teraz wspominam zakup Macana, to przypomniałem sobie, że na gratisy nie liczyłem. Ja się po prostu cieszyłem, że w ogóle komuś to auto chciało mi się sprzedać, bo wcześniej przez kilka miesięcy miałem z tym problem i zakupcudało się sfinalizować tylko przy forumowej pomocy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.04.2019, 8:14 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
pdmobil napisał(a):
Witku, trzeba było chcieć trzykrotnie, a nie krygować się....


A myślisz Piotrze, że nie chciałem? Pewnie że chciałem, ja kawy nigdy nie odmawiam :) Ale ta jedna gdzieś zaginęła po drodze ;)

Przypomniałem sobie, że towarzyszyłem koledze podczas odbioru Passata jakiś miesiąc temu. Taśma taka, że hej. Zdaje się, że dostał breloczek ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.04.2019, 8:46 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
Niedługo reklamować nie będą mocy silnika czy leasing 0% a ilość dodanych gratisów.

Mercedes-długopisy,kubki i pendrive.
Porsche-kwiaty ,wino i wspólne zdjęcie z moderatorem strony(przez tydzień wyświetlane w cms)
Bmw co prawda nie daje już gratisowych przeglądów ale i tak pozamiata konkurencje-zestaw porcelany RosenthaI dla 6osób.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum