Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 9.12.2021, 1:29 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Opublikowałem w wątku "zdjęcie z dziś" humoreskę, o Porsche 356 z OBI, z dopiskiem ..."przedświąteczne 356". Chciałem poprawić na "świąteczne 356", bo uznałem, że "przedświąteczne" jest niewłaściwym określeniem. System nie przyjął tej poprawki, bo czas minął, co zaznaczyłem w następnym poście.
Ze zdziwieniem i z dezaprobatą przyjmuję, że najwyrazniej Admin uznał za właściwe, żeby bez porozumienia ze mną, zmienić mój post pierwotny, a usunął następujący.
To zmienia sens mojego wpisu, a bez uzgodnienia z autorem, a nie było to ani obrazniwe, ani naruszenie zasady Forum, to nie powinno mieć miejsca.
Uważam, że 15 minut na korektę wpisu to głupota.
Adminie, zapewne chciałeś mnie wyręczyć, poprawić...kim jesteś kochany, komu podziękować ?
..a może zmienić ten limit ?




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.12.2021, 1:23 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5056
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Piotrze, to moja ingerencja.

Napisałeś post właściwy. Pod nim post co chciałeś zmienić w poście powyżej, ale limit czasowy nie pozwolił na zmianę. Zrobiłem to za Ciebie po przeczytaniu "zażalenia".

Nie uważam, żeby zmiana zmieniła sens Twojego wpisu, sam chciałeś ją w ten sposób wykonać. Jeżeli coś jest nie w porządku - daj znać poprawię tak jak trzeba.

Przepraszam za brak konsultacji w tej sprawie. Założyłem że ten drugi post daje mi znać, że mam zmienić pierwszy.

Limit na edycję posta jest ustawiony na 61 minut. Nie wiem czy ktoś to zmienił dzisiaj, ale wydaje mi się że to ja jakiś czas temu zmieniłem, więc daj znać jeżeli Ty po 15 minutach nie możesz edytować posta. Usuwanie posta jest ustawione na 15 minut. A wysłanie kolejnej wiadomości/posta jest ustawione na 15 sekund (czyli nie da się częściej pisać postów niż co 15 sekund). Może któraś z tych opcji Cię zablokowała?




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.12.2021, 19:14 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4967
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
@pdmobil

Piotrze

Ograniczenie czasowe na zmianę treści posta wynika ze względów bezpieczeństwa. W epoce cyberataków (ostatnio modne) także i nasze forum jest czasem atakowane przez delikwentów, którzy rejestrują się na forum, wrzucają jakiś post o standardowej treści a za jakiś czas ten post jest (był w przeszłości) edytowany i zmieniał się np. w jakąś reklamę albo treści obraźliwe.

To tak w kwestii wyjaśnienia dlaczego takie "głupie reguły" panują na forum...

Niestety nie ma opcji rozróżnienia Klubowiczów od forumowiczów i pierwszym możliwości edytowania swoich postów zawsze a drugim ograniczenia tego prawa. Takie rozwiązanie byłoby optymalne ale niestety technicznie z tego co mi wiadomo jest niemożliwe.

Pozdrawiam serdecznie
Mata




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2021, 0:37 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Michał, dziękuję za wyjaśnienie, bo właśnie tą wiedzę chciałem wydobyć tym dodatkowym wpisem w wątku o "zdjęciu", a który Kuba, w dobrej wierze zmienił. Na wątku "Warszawa-spoty też", sprawdziłem dziś, że możliwość korekty zaniknęła chyba po 40-50 minutach....piszę chyba, bo "Sztos 2" zakłócił moje poczucie czasu...znalazłem się w tamtych latach 8)




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum