Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 17:12 

Dołączył: 3.01.2011
Posty: 270
tsubasa napisał(a):
A ja sie zgodze z Dezo.. Japonskie zegarki sa nudne jak ich samochody.. Szwajcaria to tradycja i mistrzowie fachu podobnie jak Porsche w motoryzacji.. do dzis jak czytam o Pattku ktorego niegdys zamowil Henry Graves to ciarki przechodza ze prawie 100 lat temu powstawaly takie cuda..


Zwłaszcza, że Antoni Patek to Polak był. :wink: Taki miły akcent w zegarmistrzowskiej historii.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 17:28 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
Ja lubię zegarki z duszą i nosze na co dzień ręcznie zrobionego w 1967r IWC Schaffhausena. Do dziś chodzi jak marzenie :)

Reasumując polecam klasykę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 17:30 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Ale w tamtych czasach w polsce moglby co najwyzej zegary na wiezach koscielnych zakladac
No i nie on juz odpowiada za te dziela sztuki uzytkowej..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 723
Lokalizacja: Skierniewice
Nr klubowicza: 008
Też lubie klasyke - mam złotą DOXE i oczywiscie nasz klubowy.




_________________

Tadeusz
PORSCHE 944 1985r- od początku w klubie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 17:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.02.2012
Posty: 1038
Lokalizacja: okolice Wwy
Nr klubowicza: 033
tsubasa napisał(a):
(...)

Sam mam leciwego Fortisa. Niby nic a jednak z tym zegarkiem ruscy latali w kosmos sojuzami bo jako jeden z nielicznych automatow (drugi albo w zasadzie pierwszy byl Moonwatch Omegi) mogl wytrzymac 10g przeciazenia bez utraty dokladnosci chodu..



polecam przeczytać o Seiko "Pogue" :)




_________________

Jacek
(911 Carrera 4 Cabriolet, 968 Cabriolet)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 18:02 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1534
b0g0b0jny napisał(a):
Ja lubię zegarki z duszą i nosze na codzień ręcznie zrobionego w 1967r IWC Schaffhausena. Do dziś chodzi jak marzenie :)

Reasumując polecam klasykę.


Widać że samochody pochowane w garażach i sezon ogórkowy w pełni;)
Też lubuję klasyki.Ten,choć niewiele wart$, jest dla mnie cenny bo czuć ducha tamtych lat a patyna dodaje klimatu.Najważniejsze że ciągle chodzi :) Musiałem tylko pasek wymienić bo tamten się rozsypał :)
Longines fajne klasyki doprodukował na wzorze modelu z tamtych lat .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 18:29 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
Seiko - mechanizm Grand Seiko to inna liga niż coaxiale Omegi czy TAGi. Jeśli chodzi o osiągi, to jest jak GT2RS stojące obok C2. Mechanizm nie ma komplikacji jak topowe Pateki, nie ma sprężyny Brequeta za to jest mega precyzyjny, dokładny, pracuje dosłownie na dwa razy wyższych obrotach niż reszta świata.
Jedyne czego w GS nie mogę znieść to bransolety, które faktycznie wyglądają jak z zegarka za 200 złotych. Moim skromnym zdaniem.


TAG dopiero od kilku lat zadaje sobie trudu by tworzyć i montować własne werki w tańszych zegarkach a i wcześniej Carrera miała werk ETA. Nie, żeby ETA była zła, mój pierwszy automatyczny czasomierz bardzo dobrze na niej jedzie od 13 lat ale żeby płacić parę tysięcy euro za kultowy znaczek (bo Heuer kultowy w motorsporcie jest i basta, nie tylko dzięki McQueenowi) a pod spodem bije generyczne serduszko od Swatcha?

To już wolałbym coś z "modern classics" typu Autodromo https://www.autodromo.com/




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 19:18 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
BTW jeden z mechanizmów Taga (tych po ETA) jest oparty na Seiko :)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 19:33 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
wit007 napisał(a):
BTW jeden z mechanizmów Taga (tych po ETA) jest oparty na Seiko :)
1887

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 19:49 

Dołączył: 3.01.2011
Posty: 270
Fajnie, że temat się ożywił.😉 Nie przekonujmy nikogo do swych racji, dzielmy się swoimi preferencjami.
Miłej lektury:https: //ch24.pl/kultowe-zegarki-tag-heuer-monaco/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 20:22 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Ja nie deprecjonuje Seiko. Kazdy nosi co lubi.. co do Grand Seiko to o czym pisze moon48 - owszem jest mechanizm HiBeat 36000 ale w ilu zegarkach on jest i za jaka cene? Za tyle pieniedzy kupuje sie szwajcara juz na in-housowym mechanizmie a nie na obtrzaskanym ETA a to tez jest juz zdecydowanie inna liga

Swego czasu mialem 3 bardzo fajne zegarki - Omege Speedmaster, Breitling Aerospace Evo i wlasnie Fortis Official Cosmonauts.. pozbylem sie 2 pierwszych bo rzadko zakladalem a wolalem zeby cieszyly kogos innego (najbardziej cieszyla sie zona bo po sprzedazy Omegi dostala nowego Termomixa i cos tam jeszcze sporo zostalo )
Dla mnie zdecydowany priorytet to komplikacja mechanizmu. Na Omedze mialem 8 wskazowek.. to bylo dopiero zamieszanie na tarczy

A co do Seiko w kosmosie - byl raz bodajze z japonskim kosmonauta. Podobnych hostorii rosjanie mieli multum - latali ze Strielami, Sturmanskimi itp ale zaden z tego typu producentow nie byl na wyposazeniu (pewnie tez duzo w tym kasy i marketingu)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 20:40 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
Panowie, a widzieliście Tag-a 02 ? Ktoś W końcu stwierdził w firmie TH, że warto mieć swój mechanizm I włożyli tourbillon. Tym sposobem mówimy o najtańszym zegarku z tego typu mechanizmem. Całkiem zresztą ładny :)

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 22:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Z zegarkami jak z samochodami jedni lubią styl i historię (Porsche ... ) inni precyzję i perfekcję wykonania (Lexus...) Nie ma co roztrząsać wyższości świąt ...
Osobiście lubię zegarki (po za tym, że mechaniczne) nawiązujące do motoryzacji.
Heuer, Rolex Chopard zdecydowanie kojarzą się ze sportem, ale np skromny Steinhart nawiązuje do... moich BBS w aucie i wyścigu Le Mans a jest budżetowy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2018, 22:43 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Takiego LeMansa ma ten gosc co odbudowuje polskie porsche
Bardzo fajny zegarek.. ten model za nim to jeden z Twoich?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2018, 0:16 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Tak :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2018, 9:10 

Dołączył: 3.01.2011
Posty: 270
tsubasa napisał(a):
Ale w tamtych czasach w polsce moglby co najwyzej zegary na wiezach koscielnych zakladac
No i nie on juz odpowiada za te dziela sztuki uzytkowej..


Chodzi o wyznaczenie pewnego stylu i techniki. Dalej to już rozpoznawalna kontynuacja tradycji. Ferdynand Porsche też nie żyje, lecz jego duch w samochodach nadal jest widoczny. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2018, 9:42 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Daro kupujesz zegarki nawiazujace do modeli czy odwrotnie? :)

Widzialem kilkanascie Twoich die cast na ktorejs wystawie.. robia wrazenie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2018, 15:47 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
Kupuj, ciesz się. Design i jakość nieadekwatne do ceny. W pozytywnym sensie - dziwne, że jeszcze kosztują tak niewiele.




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2018, 16:42 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
moon48 napisał(a):
Kupuj, ciesz się. Design i jakość nieadekwatne do ceny. W pozytywnym sensie - dziwne, że jeszcze kosztują tak niewiele.


A to chyba troche Cie fantazja poniosla. Ile bys chcial dac za zegarek ze szkielkiem mineralnym i w zasadzie marki fashion?

Brok jak chcesz na dluzej ponosic zegarek to szukaj tylko z szafirowym szklem..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2018, 17:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
tsubasa napisał(a):
moon48 napisał(a):
Kupuj, ciesz się. Design i jakość nieadekwatne do ceny. W pozytywnym sensie - dziwne, że jeszcze kosztują tak niewiele.


A to chyba troche Cie fantazja poniosla. Ile bys chcial dac za zegarek ze szkielkiem mineralnym i w zasadzie marki fashion?

Brok jak chcesz na dluzej ponosic zegarek to szukaj tylko z szafirowym szklem..


Popatrz, nawet nie wiedziałem o tym szkiełku. Za to mam trzech kolegów w pracy (tylko jeden jest Skandynawem;)), którzy noszą i chwalą sobie te sprzęty. Za 200 euro kupisz stylowy automat Skagena - to niedużo jak na design i wykonanie. Mineralne szkło? Mam jednego divera z takowym (paradoksalnie bezpieczniejsze w diverach bo pęka a nie kruszy się na kawałki) i jest OK. Jeśli użytkownik nie wali nadgarstkiem po ścianach to nie zauważy różnicy między minerałem a szafirem. A kolega wyżej zalinkował garniturowca, więc chyba to nie będzie problem. ;)




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum