Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 15.01.2022, 23:08 

Dołączył: 12.01.2022
Posty: 5
Mam ostatnio spory problem z klapa bagaznika w Cayenne drugiej generacji. Bardzo czesto wyswietla sie komunikat o niedomknieciu klapy, a to rodzi kolejne problemy jak np. brak dzialajacej tylnej wycieraczki czy aktywowanie alarmu po krotkim czasie od zamkniecia. Klapa posiada dwa przyciski, otwiera sie i zamyka tak jak wczesniej, slychac jak zamek sie zatrzaskuje, jednak po zakmnieciu pilotem nastepuje sygnal klaksonem o niedomknieciu klapy (albo drzwi) Proby programowania klapy przyciskami nic nie pomogly. Podczas jazdy autem slychac co chwile jakby klapa(zamek) probowal sie domykac i nieraz komunikat znika. Co moze byc przyczna? silowniki? sterowniki? czy moze woda cos zalala? bo bylem dzis oplukac auto i tak mi sie skojarzylo... dodam,ze nieraz wszystko wraca do normy, ale tylko na jakis czas. Czy ktos moze mnie cos doradzic i ewentualnie naproawdzic gdzie moge szukac przyczny? Czesto jestem zmuszony zostawiac samochod otwarty na noc z racji aktywujacego sie alarmu. Dziekuje i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 3:06 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5047
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
To tak na wstępie - otwarte auto zje bardzo szybko akumulator. Nie usypiają się całkowicie sterowniki.

Wracając do meritum. Diagnostyka. Jeżeli serwis nic nie stwierdzi to pewnie będzie trzeba podstawiać lub wymieniać poszczególne elementy tylnej klapy i jej sterownia.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 13:48 

Dołączył: 12.01.2022
Posty: 5
Dziekuje za odpowiedz. Niestety musze zostawiac auto otwarte, zeby nie naduzywac cierpliwosci sasiadow w sprawie aktywujacego sie alarmu. Czy slaby akumulator moze miec wplyw na ten problem? Postaram umowic sie na diagnostyke i zobaczymy co wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 15:27 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5047
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Ja to rozumiem, aż za dobrze, chce Ci dać znać że po tygodniu możesz mieć już problem z uruchomieniem auta. Tym bardziej jeżeli jeździsz na krótkich dystansach.

Raczej słaby akumulator nie objawia się w ten sposób.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 19:06 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1102
Trochę sam sobie odpowiedziałeś. Zastanawiasz się nad ewentualnym zalaniu. To najpierw wykonaj to co Cię nic nie kosztuje , rozbierz osłony klapy ,sprawdż co się da i wtedy myślimy dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.02.2022, 23:32 

Dołączył: 12.01.2022
Posty: 5
Wreszcie znalazlem troche czasu i udalo mi sie rozebrac oslone klapy i podejrzenia okazaly sie sluszne, bo kostka zamka klapy cala mokra i slady korozji na stykach.Przetarcie i wstepne osuszenie pomoglo, ale tylko na troche. Czy takie kostki sa ogolnie dostepne, bo sie nawet nie orientuje, zeby ja przerobic na nowa, a pozniej moze opaska termokurczliwa? Wydaje mi sie, ze przyczyna moze byc mycie myjka na myjni. Pozostaje teraz pomyslec na zabezpieczeniem. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.02.2022, 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Bardzo dużo rzeczy elektrycznych jest dostępnych, piny, kostki itp. Są nawet modernizacje niektórych złączy, np czujnik spalania stukowego w 964
zapytaj Qbaka 🙂


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.03.2022, 1:12 

Dołączył: 12.01.2022
Posty: 5
W weekend wymienilem zamek klapy i wszystko dziala, no prawie wszystko dziala OK. Zaczynajac montowac z powrotem tapicerke klapy dosyc przypadkowo w sumie zauwazylem, ze silniczek tylnej wycieraczki jest lekko skorodowany. Po szybkich ogledzinach i testach okazalo sie ze caly mechanizm konkretnie przecieka podczas uzywania spryskiwacza tylnej szyby. To jest zapewne zrodlo problemow z zamkiem, elektryka i alarmem, gdyz wszystko splywalo na zamek i spowodowalo jego awarie. Czas zamowic kolejne czesci przed weekendem.
Moze komus sie przyda ta informacja. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum