Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 6.09.2019, 12:02 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
berni500 napisał(a):
Zasadniczym pytaniem jest czy kupujący miał świadomość, że kupuje felgi bez homologacji do tego modelu?
Jesli tak, to zrobił to na własne ryzyko.


Zasadniczym pytaniem jest co jest przedmiotem zamowienia.
Przedmiotem zamowienia są " felgi dopasowane do samochod" A ściślej rzecz ujmując do konkretnego samochodu.
Skoro koła z homologowanymi do tej średnicy felgi oponami wystają poza obrys to jest to wina opony czy za dużego odsadzenia felgi ?
Pytanie retoryczne.
Jak zamawiasz okna do konkretnego projektu domu na podstawie dokumentacji przesłanej do producenta okien a po dostawie okazuje się, że okna są za szerokie pomimo przygotowanych prawidłowo otworów okiennych to kogo to jest wina ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.09.2019, 17:57 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
Marion napisał(a):
Axolotl napisał(a):
Jak zamawiasz okna do konkretnego projektu domu na podstawie dokumentacji przesłanej do producenta okien a po dostawie okazuje się, że okna są za szerokie pomimo przygotowanych prawidłowo otworów okiennych to kogo to jest wina ?


Rozumiem że masz pojęcie jak przebiega proces budowlany i że nie jest identyczny z produkcją samochodów tzn. ze murowane domy nie zjeżdzają z linii produkcyjnej wszystkie takie same z takimi samymi zamontowanymi oknami a Ty potem wymontowujesz te okna jak już dom stoi na działce i wstawiasz jakieś erzace które wystają przed elewację bo chciałeś mieć bardziej amazing wygląd - no to wtedy masz taki wyglad jakiego nikt inny nie ma :)


Niestety nie rozumiesz.
Polecam słownik języka polskiego i sprawdzenie znaczenia słowa " dopasowany ".
Opisywany przez Ciebie przypadek miałby zastosowanie gdybym te " okna " kupił w Castoramie na oko.
W opisywanym przeze mnie przypadku felgi zostały zakupione w specjalistycznym sklepie posiadającym wiedzę jakie odsadzenie być powinno aby koła wraz z oponami nie wystawały poza obrys samochodu.
Przynajmniej tak mi się wydawało prowadząc korespondencję ze sprzedawcą.
Jak dalej nie rozumiemy się w tej kwestii to szkoda bezproduktywnie bić pianę.

Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.09.2019, 18:48 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1554
Nr klubowicza: 582
Marion napisał(a):
Axolotl napisał(a):
Niestety nie rozumiesz.

Zgadza się, nie rozumiem bo tępy jestem.
Kupiłeś podróbę i dostałeś podróbę - tyle rozumiem

Axolotl napisał(a):
Polecam słownik języka polskiego i sprawdzenie znaczenia słowa " dopasowany ".

Z języka ojczystego zdawalem maturę dwa razy, więc wiedzę mam ugruntowaną.
Rozróżniam więc znaczenie słów „pasujący” i „dopasowany”. Widocznie lepiej nie umieli dopasować :) Małolaty w golfach i civikach dopasowują jeszcze inaszej bo im pół opony za auto wystaje. Zrób Cayenne RWB i będą „pasowały” :wink:


Dokładnie!




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.09.2019, 20:55 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
Marion napisał(a):
Axolotl napisał(a):
Niestety nie rozumiesz.

Zgadza się, nie rozumiem bo tępy jestem.
Kupiłeś podróbę i dostałeś podróbę - tyle rozumiem

Axolotl napisał(a):
Polecam słownik języka polskiego i sprawdzenie znaczenia słowa " dopasowany ".

Z języka ojczystego zdawalem maturę dwa razy, więc wiedzę mam ugruntowaną.
Rozróżniam więc znaczenie słów „pasujący” i „dopasowany”. Widocznie lepiej nie umieli dopasować :) Małolaty w golfach i civikach dopasowują jeszcze inaszej bo im pół opony za auto wystaje. Zrób Cayenne RWB i będą „pasowały” :wink:



Wiedzę masz ugruntowaną, to już wiemy i cieszymy się niezmiernie.
A tak w ogóle to co Ty chcesz swoimi wpisami udowodnić ?
Uważasz, że sprzedaż felg to jakaś tajemna wiedza i tylko w salonie Porsche ją posiadają?
A może Porsche samo produkuje felgi i one są niepowtarzalne na naszej planecie ?
Jest masa tunerów samochodów w tym też samochodów Porsche i jak widać jakoś prosperują ale widocznie znają się na fachu i mają klientów .
Aby Ciebie uspokoić dodam tylko że kupiłem 2 komplet kół w Porsche i one miały być przeznaczone na zimę.
Porsche nie ma felg w kolorze czarnym i dlatego chciałem skorzystać z innego dostawcy i kupić sobie takie felgi na lato.
Gdyby spece z firmy Premiumfelgi.pl dobrali felgi zgodnie ze sztuką tzn. danymi technicznymi Porsche Cayenne Turbo 2019r. i concave było prawidłowe tematu by nie było .
W czym więc widzisz problem po mojej stronie ? W tym ,że zawierzyłem wydawałoby się fachowcom od felg a oni widocznie znają się tylko na liczeniu pieniędzy klientów ?
Wyszło jak wyszło,sprawa będzie najprawdopodobniej w sądzie a z czyjej winy okaże się po orzeczeniu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.09.2019, 23:16 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
Marion napisał(a):
Axolotl napisał(a):
A tak w ogóle to co Ty chcesz swoimi wpisami udowodnić ?


To że po tym jak zamówiłeś kupę a nie dostałeś tiramisu to że zarejestrowałeś się na forum porsche 26.07.2019 tylko po to żeby „robić bydło” i kilka minut później pomawiać kogoś i zarzucać mu oszustwa, zamieszczając taki wpis:

Axolotl napisał(a):
Tak jak pisałem , drobne cwaniaczki żyjące z krętactw i oszustw. :oops:
Ja im nie odpuszczę bo tacy pseudo biznesmeni z gilem w nosie powinni być eliminowani z rynku.
Wczoraj ja , jutro Ty a potem kolejni oszukani klienci .
Jak otrzymam orzeczenie sądu to wydrukuję gdzieś na jakimś poczytnym portalu np. Trójmiasto.pl.


i nawet nie odpuściłeś jak ci sprzedający wypunktował pomówienia (daty itp) i brak podstawowego pojęcia (vide śruby) co całkowicie pozbawia cię wiarygodności.

Axolotl napisał(a):
sprawa będzie najprawdopodobniej w sądzie

i możliwe nawet że w wydziale karnym

Czym innym jest opisanie sytuacji jaka miała miejsce a czym innym nazywanie kogoś publicznie oszustem. Będziesz miał farta jeżeli za to nie dostaniesz wyroku karnego, bo na miejscu sprzedającego już bym zrobił kopię notarialną tego wątku i wysłał zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Na twoim miejscu bym kulturalnie przeprosił i zniknął a na przyszłość wyciągnął wnioski z własnego zachowania zanim ktoś inny wyciągnie je za ciebie.


A kim ty chłopie jesteś aby protekcjonalnym tonem decydować co mam robić na forum czego nie mam robić ?
Tytuł wątku mówi wyraźnie dlaczego opisałem moją przygodę.
Czytać potrafisz czy jeszcze do gimnazjum uczęszczasz i nauki pobierasz ?
Na prawie też się znasz tak jak na felgach to i wnioski masz podobnych walorów skoro kute felgi Vossen to dla ciebie gówno.
Sprzedawca kłamie i tyle .
Napisałem wyraźnie jaki jest stan rzeczy , potwierdził to biegły z dziedziny motoryzacji to czego jeszcze nie rozumiesz ?
Niech ci mama może przeczyta tak abyś pojął .

EOT.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.09.2019, 20:44 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 422
Gościu kupił felgi vossen które są felgami jak najbardziej polecanymi i znanymi na rynku. Zakładając niefabryczne felgi trzeba się zawsze liczyć że ASO będzie miało z nimi problem, nie zarabiają na nich, nie dają na nie gwarancję i jeśli mówimy o aucie o dużej wartości i gwarancji Porsche ma całkowicie rację jeśli w pismie jest informacja iż mogą odmówić naprawy gwarancyjnej np. zawieszenia czy elementów blacharskich. Niestety założyciel wątku nie ma zupełnie racji bo decydując się na jakiekolwiek części spoza ASO zawsze może być problem z gwarancją, czy to felgi czy to dolot czy świece które nie są zalecane przez producenta. W skrócie przepraszam za słowo ale innego nie ma , "gówno burza" autora.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.09.2019, 21:07 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
prnit napisał(a):
Gościu kupił felgi vossen które są felgami jak najbardziej polecanymi i znanymi na rynku. Zakładając niefabryczne felgi trzeba się zawsze liczyć że ASO będzie miało z nimi problem, nie zarabiają na nich, nie dają na nie gwarancję i jeśli mówimy o aucie o dużej wartości i gwarancji Porsche ma całkowicie rację jeśli w pismie jest informacja iż mogą odmówić naprawy gwarancyjnej np. zawieszenia czy elementów blacharskich. Niestety założyciel wątku nie ma zupełnie racji bo decydując się na jakiekolwiek części spoza ASO zawsze może być problem z gwarancją, czy to felgi czy to dolot czy świece które nie są zalecane przez producenta. W skrócie przepraszam za słowo ale innego nie ma , "gówno burza" autora.


Przecież ja nie mam żadnych pretensji do serwisu Porsche.
Jestem tego świadomy ,że zakładając „ niefabryczne „ felgi mogą być problemy z gwarancją producenta i pozostają mi ew. roszczenia z tytułu rękojmi.
Tutaj chodzi o to ,że zawierzyłem sprzedawcy Premiumfelgi.pl , który deklarował dostawę felg z firmy Vossen „ dopasowanych do mojego samochodu”, które po dostawie i założeniu na przedmiotowy samochód wystają poza jego obrys .
I tutaj powstał problem ,że samochód nie może uczestniczyć w ruchu drogowym , gdyż nie spełnia wymogów przepisów o ruchu drogowym co może skutkować zabraniem dowodu rejestracyjnego lub w przypadku kolizji czy wypadku odmową wypłaty odszkodowania.
Gdybym sam sobie kupił na pałę felgi z katalogu opierając się wyłącznie na ich zdjęciu to mógłbym mieć wyłącznie pretensje do siebie .
Jednak felgi nie ja dobierałem bo się na tym nie znam . Zleciłem dobór i produkcję felg pod konkretne zamówienie firmie specjalistycznej , która dostarczyła wadliwy towar i po złożeniu reklamacji nie chce wymienić go nowy , wolny od wad ( pomimo pisemnego zapewnienia ,że w razie jakichkolwiek kłopotów zrobi to ) ani nie chce oddać pieniędzy dodatkowo usiłując zrobić ze mnie głupka , który czepia się nieistotnych szczegółów .
Firma Porsche nie ma z tym nic wspólnego . Jedyne co ma wspólnego to fakt potwierdzenia ,że felgi nie spełniają przepisów i nie można na nich jeździć a jeżeli to zrobię to wyłącznie ma swoje ryzyko .
To samo w swojej opinii napisał biegły sądowy z dziedziny motoryzacji .
Skoro zarówno biegły jak i serwis twierdzi ,że felgi z oponami są wadliwe a sprzedawca gołosłownie i bez dowodów na zasadzie „ widzi mi się „ twierdzi ,że wszystko jest w jego mniemaniu ok. , nie chce uznać reklamacji , oddać pieniędzy czy wymienić towaru to kto tutaj mija się z prawdą ?
Felgi nie kosztowały 500 pln. żeby sobie ot tak wywalić je na śmietnik a nawet jakby kosztowały 500 pln. to chodzi tutaj raczej o zasady i rzetelność , jakby każdy machał ręką na takie cwaniackie postępowanie sprzedawcy to byłoby to tożsame z przyzwoleniem na takie praktyki.
Czasami opinia w biznesie jest ważniejsza od pieniędzy .
Poczekajmy na finał sprawy .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.09.2019, 17:12 

Dołączył: 30.05.2011
Posty: 962
Śmiesznie się to czyta... :)
Jak się ze zwykłego rodzinnego suvovana robi samolot to tak jest.
Ja mam propozycję, żeby do Akiry Nakai San się uśmiechnąć w październiku jak będzie kolejne RWB składał w Warszawie, on da Ci takie poszerzki... Przykręcisz i po sprawie :)))


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.10.2019, 16:43 

Dołączył: 2.09.2019
Posty: 55
Kurde panowie to forum porscheclub.pl a pyskówka na poziomie nastolatków rozprawiających o golfie IV (z całym dla niego szacunkiem). Luuudziiieee🤦🏻‍♂️


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2019, 9:53 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 482
Tak patrząc z boku i pomijając wycieczki personalne obu stron to ja widzę to tak:
Ktoś zamawia felgi z konfiguratora- czyli tak na chłopski rozum- jeśli w nim są to oznacza, że pasują do danego samochodu i modelu.
Felgi przychodzą , są założone do auta i następuję zonk w postaci złego ET.
Czyli znowu - myśląc prosto i tak po chłopsku - felgi powinny być odesłane i wymienione na takie, które pasują do tego konkretnego modelu.
To czy to jest chińska, tajwańska czy białoruska felga- nie ma tutaj znaczenia.
Tyle ode mnie :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2019, 10:59 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
evan napisał(a):
Tak patrząc z boku i pomijając wycieczki personalne obu stron to ja widzę to tak:
Ktoś zamawia felgi z konfiguratora- czyli tak na chłopski rozum- jeśli w nim są to oznacza, że pasują do danego samochodu i modelu.
Felgi przychodzą , są założone do auta i następuję zonk w postaci złego ET.
Czyli znowu - myśląc prosto i tak po chłopsku - felgi powinny być odesłane i wymienione na takie, które pasują do tego konkretnego modelu.
To czy to jest chińska, tajwańska czy białoruska felga- nie ma tutaj znaczenia.
Tyle ode mnie :D


I potrzeba było kilku dowcipnisiów i tekstów o wiejskim tuningu żeby w końcu ktoś zrozumiał sedno problemu.
Jak widać jednak są jeszcze ludzie , którzy potrafią pomyśleć przed napisaniem posta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2019, 11:18 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1554
Nr klubowicza: 582
Ale niewielu ich...
Porsche ogłupia, sam się przekonasz :banghead:




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2019, 12:09 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
berni500 napisał(a):
Ale niewielu ich...
Porsche ogłupia, sam się przekonasz :banghead:


Fakt , im dłużej jeżdżę samochodami tej marki tym głupsze pomysły mi do głowy przychodzą.
Kupiłem felgi bez znaczka Porsche do wiejskiego tuningu i juz mam problem. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 10:39 

Dołączył: 6.12.2018
Posty: 30
Axolotl napisał(a):
evan napisał(a):
Tak patrząc z boku i pomijając wycieczki personalne obu stron to ja widzę to tak:
Ktoś zamawia felgi z konfiguratora- czyli tak na chłopski rozum- jeśli w nim są to oznacza, że pasują do danego samochodu i modelu.
Felgi przychodzą , są założone do auta i następuję zonk w postaci złego ET.
Czyli znowu - myśląc prosto i tak po chłopsku - felgi powinny być odesłane i wymienione na takie, które pasują do tego konkretnego modelu.
To czy to jest chińska, tajwańska czy białoruska felga- nie ma tutaj znaczenia.
Tyle ode mnie :D


I potrzeba było kilku dowcipnisiów i tekstów o wiejskim tuningu żeby w końcu ktoś zrozumiał sedno problemu.
Jak widać jednak są jeszcze ludzie , którzy potrafią pomyśleć przed napisaniem posta.


Nie odpuszczaj. Kiedyś chciałem kupić wydech Milltek'a w firmie Pana Marcina Untona. Niestety rzetelność i prawdomówność nie jest jego mocną stroną.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 12:01 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
Haki1972 napisał(a):
Axolotl napisał(a):
evan napisał(a):
Tak patrząc z boku i pomijając wycieczki personalne obu stron to ja widzę to tak:
Ktoś zamawia felgi z konfiguratora- czyli tak na chłopski rozum- jeśli w nim są to oznacza, że pasują do danego samochodu i modelu.
Felgi przychodzą , są założone do auta i następuję zonk w postaci złego ET.
Czyli znowu - myśląc prosto i tak po chłopsku - felgi powinny być odesłane i wymienione na takie, które pasują do tego konkretnego modelu.
To czy to jest chińska, tajwańska czy białoruska felga- nie ma tutaj znaczenia.
Tyle ode mnie :D


I potrzeba było kilku dowcipnisiów i tekstów o wiejskim tuningu żeby w końcu ktoś zrozumiał sedno problemu.
Jak widać jednak są jeszcze ludzie , którzy potrafią pomyśleć przed napisaniem posta.


Nie odpuszczaj. Kiedyś chciałem kupić wydech Milltek'a w firmie Pana Marcina Untona. Niestety rzetelność i prawdomówność nie jest jego mocną stroną.



Za chwilę będę miał już nakaz sądowy a wtedy z nim zatańczymy .
Napewno nie odpuszczę typowi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 15:29 

Dołączył: 19.10.2007
Posty: 405
Spokojnie wygrasz sprawę. Jeżeli masz tylko papier na te felgi. Ja osobiście wygrałem dwie sprawy dotyczące części do Porsche 911. Wszystko co do 1 PLN było zwrócone. Życzę pozytywnie załatwienia sprawy. A tutaj jak masz jeszcze przez sąd to gość w ząbkach przyniesie Ci kasę. Co to za firma która wciska a później nie ma możliwości wymiany albo zwrócenia !!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 15:58 

Dołączył: 26.07.2019
Posty: 23
porka 1 napisał(a):
Spokojnie wygrasz sprawę. Jeżeli masz tylko papier na te felgi. Ja osobiście wygrałem dwie sprawy dotyczące części do Porsche 911. Wszystko co do 1 PLN było zwrócone. Życzę pozytywnie załatwienia sprawy. A tutaj jak masz jeszcze przez sąd to gość w ząbkach przyniesie Ci kasę. Co to za firma która wciska a później nie ma możliwości wymiany albo zwrócenia !!!


Zapłaci koszty sądowe , prawnicze , biegłego to uzbiera się pewnie ze 40 tys. pln. Powinno zaboleć.
Jednak straconego czasu nikt mi nie zwróci.
Zamiast zajmować się rzeczami ważnymi w życiu muszę użerać się z takimi cwaniakami .
Najciekawsze w tym wszystkim jest to ,że mogłem kupić te felgi bezpośrednio u dystrybutora a chciałem sobie sprawę ułatwić mając na miejscu "fachowca i doradcę ".
Wyszło jak wyszło , człowiek uczy się całe życie a i tak głupi umiera :)
Jeszcze okaże się czy ten typek w ogóle złożył reklamację do Vossena bo twierdził ,że oczywiście złożył .
Jak okaże się ,że Vossen nie uznał reklamacji pomimo ewidentnej winy i złego doboru felg to dla mnie ta firma jest spalona i nigdy nic od nich już nie kupię .
Ale patrząc na całokształt sprawy i te wszystkie krętactwa i kłamstwa to bardziej jestem skłonny uwierzyć w to ,że reklamacji sprzedawca w ogóle nie składał bo wina leży wyłącznie po jego stronie.

P.S.

Super felgi 22" , które bardzo mi się podobają to Velos S3 i wtedy chyba zdecyduję się na te właśnie felgi zamiast Vossena.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.04.2023, 20:43 

Dołączył: 29.08.2022
Posty: 4
Autorze - możesz podzielić się informacją jak sprawa się zakończyła ? (minęło już trochę lat więc jakiś finał zapewne był ;-))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.04.2023, 10:54 

Dołączył: 18.05.2011
Posty: 24
Też jestem ciekaw jak się sprawą zakończyła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum