Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 13.05.2022, 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 426
Nr klubowicza: 797
Spotkała mnie dziś bardzo ciekawa sytuacja - niestety. Jechałem GT3 bocznymi krętymi drogami, dużo przyśpieszeń na zasadzie 2, 3 i 4. Dużo hamowania. Po ok 120km takiej jazdy nagle auto straciło moc. Tj., wkręcało się bardzo powoli. Nie było to typowe „obcięcie” mocy jak w trybie awaryjnym ale jakby reakcja na pedał gazu bardzo słaba. Zero błędów na wyświetlaczu. Ciśnienie oleju, temperatura oleju, cieczy - wszystko tak jak być powinno. Chwila jazdy z prędkością ok 100km/h na 6/7 biegu i auto nagle odzyskało wigor. Ponownie zacząłem mocniej i szybciej jechać… znowu brak mocy i chwilę później znów wróciła. Ostatni etap trasy autostrada - dużo wyższe prędkości i tu zero problemu.
Dzwoniłem do ASO - w przyszłym tygodniu jadę na diagnozę ale wydawało im się go bardzo dziwne, że brak jakichkolwiek błędów.
Miał ktoś kiedyś podobną sytuację?




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.05.2022, 21:27 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3069
Szarpało coś czy płynny brak ? Może coś z paliwem być związane , ale to w sumie wróżenie z fusów …


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.05.2022, 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 426
Nr klubowicza: 797
Właśnie brak jakiegokolwiek szarpania. Płynnie wszystko - tylko powoli. Na jałowych - normalnie zero jakichś niepokojących dźwięków.
Takie śmieszne obd ustrojstwo - Carly zawsze mam ze sobą, i tam nie było błędów. Sam jestem ciekaw co powiedzą w Porsche, myślałem że ktoś może miał podobną sytuacje stąd moje pytanie.




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.05.2022, 16:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 426
Nr klubowicza: 797
Dopiero pod koniec tygodnia mam wizytę celem potwierdzenia i wyeliminowania usterki.
Dziś zauważyłem, że to nie ma związku z „szybkim” jeżdżeniem a ostrym hamowaniem. Dzieje się tak po kilku następujących po sobie ostrych hamowaniach. Dodatkowo pojawił się błąd hamulca postojowego.

Jak już problem będzie rozwiązany - opiszę, na wypadek gdyby ktoś miał podobne problemy.




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum