Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 10.07.2018, 11:12 

Dołączył: 2.08.2015
Posty: 2
Witam,

Czy ktoś z Was korzysta z najmu długoterminowego w Porsche ? Chciałbym usłyszeć trochę opinii.

Obecnie mam w najmie długoterminowym nowe Audi A4, wartość auta 170 tys brutto, płacę ratę w wysokości 1700 netto. Przeglądy mam w cenie, ubezpieczenie za pierwszy rok wyszło mi niecałe 4600 zł.

Jestem zainteresowany najmem długoterminowym Porsche 718 i pytanie do Was-czy ktoś z takiego najmu w Porsche korzysta i czy to ma sens ?

Chodzi mi przede wszystkim o:

1. Problematyczność - po 3 latach auto oddajemy i jeśli będą jakieś wady (np. wgniecenia na karoserii, głębokie rysy itd.) wtedy salon może naliczyć karę. W przypadku Audi sytuacja jest bardzo korzystna dla klienta, ponieważ poinformowano mnie, że oględziny samochodu będą wykonywane na kilka miesięcy przed zwrotem i w przypadku dopatrzenia się jakichkolwiek wad typu głębokie rysy, wgniecenia itp. auto oddaje się do naprawy z AC. Jedyny koszt jaki ja pokrywam to 300 zł netto na przekazanie auta do naprawy z AC. Salonowi się to opłaca ponieważ ubezpieczyciel de facto płaci salonowi bezpośrednio za wykonanie naprawy, a więc zarabiają na tym dodatkowe pieniądze. Pytanie jak to będzie w przypadku Porsche? Czy będą robić problemy czy są równie "łagodni" jak w przypadku Audi? Niby wszystko podlega pod koncert Volkswagen ale kto wie :)

2. Rabat. W Audi nie chcieli spuścić ani złotówki, jak to jest w przypadku porsche ? Chciałbym skonfigurować auto za ok 315 k brutto i zbić cenę do 300 k brutto. Czy pozwalają na to?

3. Ubezpieczenie. Ile płacicie za bazowego 718 caymana ?

4. Oferta. Dla każdego klienta jest wyliczana indywidualnie, jakie warunki Wam się udało wynegocjować ?

I pytanie z innej beczki - może lepiej kupić wcześniejszą generację za ok 200-230k i rozłożyć sobie leasing na 5-6 lat ?

W zasadzie szybko nudzę się autami i taki leasing na ok. 3 lata będzie dla mnie idealny. Kto wie, być może później przyjdzie czas na 911 :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.07.2018, 12:09 

Dołączył: 24.11.2017
Posty: 201
Mi w listopadzie konczy się leasing na a5 sportback i również przeglądam oferty innych marek jednak musze przyznać, że zarówno 3 lata temu jak i teraz audi ma najlepiej skonfigurowaną ofertę Prefect lease gdzie jak napisałeś auto warte 200tys = rata 2000 netto bez wkładu własnego, to prosty czytelny układ i bardzo korzystny bo końcowa wartość pojazdu jest na poziomie bodaj 56%.

Inne marki premium albo mają zdecydowanie niższą wartość końcową albo bardzo wysoką stopę leasingu na poziomie 108% gdzie w audi jest to nie całe 101% co wpływa na zdecydowanie wyższą ratę, póki co lexus miło mnie zaskoczył ofertą na wychodzącego GS. W porsche na codzienne auto nie celuję bo budżet za niski ale również chętnie dowiem się jak to tam wyglada.

ps. mówisz, że zwrot bez problemowy ? Ja mam jedynie ranty felg od krawężników porysowane reszta bez zarzutu wiec liczę, że to nie będzie stanowiło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.07.2018, 12:16 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 217
Trociniarz napisał(a):
Mi w listopadzie konczy się leasing na a5 sportback i również .................

Jednak najem to coś innego niż lease.
Musisz prosić o ofertę indywidualną i ustalić dokładnie co masz w cenie.
Mogę Ci kontakt podrzucić PW, tak dla porównania z innymi ofertami.
Najem jest opcją bardzo wygodną, jednak droższą niż leasing.
Warto porównać oferty zewnętrzne, ja leasing na Macana też brałem poza salonowym VW, bo dostałem znacznie lepsze warunki niż to co w salonie oferowali.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.07.2018, 13:08 

Dołączył: 24.11.2017
Posty: 201
jackdent napisał(a):
Trociniarz napisał(a):
Jednak najem to coś innego niż lease.


Chyba dzisiaj trochę trudno to odróżnić. Audi ma Perfect Lease, które ma charakter najmu bo płacimy niską ratę i naturalnie możemy wykupić auto co nie ma uzasadnienia ekonomicznego, ale wszystko jest jak w tradycyjnym leasingu. Serwisy olejowe sa w cenie ale już no ogumienie nie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.07.2018, 22:31 

Dołączył: 27.01.2016
Posty: 45
- za najem zawsze płacisz extra, owszem Audi na papierze ma dobre warunki na tle np. BMW ale jak przyjdziesz z gotówką to rozmawiasz o innych poziomach rabatów. Więc ten rabat którego nie dostajesz to jest koszt finansowania
- dużo zależy od świeżości modelu i polityki rabatowania w danej chwili ale moim zdaniem całość ma sens jeśli masz zniżke rzędu ~20%, np. na grupe zawodową albo flotę na DG
- na całkowity koszt mocny wpływ ma stan auta, wszystko zależy od firmy ale generalnie lekkie porysowania felg jeszcze jakoś ujdą, natomiast obcierki które zrobiła moja żona kosztowały sporo i od razu mi powiedziano ze zgłaszanie kilku zdarzeń z AC na 2 miesiące przed oddaniem auta nie przejdzie. Oni założyli że za ileś to auto sprzedadzą, całą różnice ktoś musi zapłacić. Generalnie im lepsza oferta tym niższa marża firmy leasingodawcy i ostrzejsze podejście do tych kwestii

Ja polecam tylko jak masz świadomość że płacisz więcej za luksus jazdy nową furą co 3-4 lata, natomiast dużym minusem (jeśli nie obchodzisz się z autem jak z jajkiem) jest kwestia odpowiedzialności za rysy, wgniotki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.07.2018, 10:04 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Bez przesady - przecież finansujący leasing/wynajem ma cały czas zysk choćby z amortyzacji. I to konkretny.
A propos uszkodzeń - w Audi jak pisał ktoś wcześniej bez problemu można auto doprowadzić do ładu z AC.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.07.2018, 11:36 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 483
Ja też mam Audi w Perfect Lease , jeśli ktoś nie zamierza trzymać auta dłużej niż 3 lata to jak najbardziej opłaca się iść w ten pseudo "wynajem"
Nie martwisz się o serwis, raty wrzucasz w koszty i połowe VATu odliczasz , a po 3 latach oddajesz kluczyki. Jeśli musiałbyś wykupić auto i potem je sprzedawać to musisz od sprzedaży zapłacić podatek i CAŁY Vat .... więc jakby nie liczyć opłaca się wynajem.
Dodatkowo nie musisz się martwić o sprzedaż auta i użerać się z potencjalnymi kupcami ;)
Wiadomo, że firmy na tym zarabiają , to nie czerwony krzyż ;)
Ale licząc wszystkie za i przeciw jest to na dzień dzisiejszy opłacalne.
W Niemczech już się banki z tego wycofują bo rynek samochodów używanych jest już nasiąknięty i auta nie sprzedają się od ręki. U nas popyt na takie 3 latki z pewnego źródła i małym przebiegiem jest bardzo duży więc nie ma problemu ze sprzedażą .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.07.2018, 12:17 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Jeśli wóz jest brany w wynajem to zasadniczo można chyba odliczać 100% VAT? W końcu kupuje się nie auto, a pewnego rodzaju usługę. Tak mi się wydaje, teraz mam leasing więc odliczam 50%, ale następne auto na pewno wezmę w wynajem.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.07.2018, 12:42 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 483
wit007 napisał(a):
Jeśli wóz jest brany w wynajem to zasadniczo można chyba odliczać 100% VAT? W końcu kupuje się nie auto, a pewnego rodzaju usługę. Tak mi się wydaje, teraz mam leasing więc odliczam 50%, ale następne auto na pewno wezmę w wynajem.

Dlatego napisałem pseudo wynajem ;)
Audi nazywa to wynajmem chcoiaż jest to zwykły leasing. Typowy wynajem jest troszkę inaczej traktowany od strony podatkowej i inaczej rozliczany.
Perfect Lease jest leasingiem i odliczasz 50%


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.07.2018, 12:46 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
wit007 napisał(a):
Jeśli wóz jest brany w wynajem to zasadniczo można chyba odliczać 100% VAT? W końcu kupuje się nie auto, a pewnego rodzaju usługę. Tak mi się wydaje, teraz mam leasing więc odliczam 50%, ale następne auto na pewno wezmę w wynajem.


Przy wynajmie - krótko i długoterminowym - też jest ograniczenie do 50% VAT. Niestety.

PS. Najlepsze oferty na wynajem długoterminowy ma w tej chwili Lexus. Ja płacę ok. 0,7% miesięcznie wartości brutto samochodu, umowa na 3 lata, limit przebiegu 60 tys km na zakończenie umowy. Wszystkie przeglądy wliczone. Opłata wstępna - 10%.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.07.2018, 15:38 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Warunki Lexa faktycznie bardzo dobre, 20k rocznie pachnie odrobinę malizną. Ale ja niestety nie widzę nic u nich w gamie, co by mi podpasowało.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum