Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 27.09.2021, 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
jestem ponad 3 lata do tyłu /ostatnia umowa/ - pytanie gdzie najkorzystniejszy leasing :?:
A może macie jakiś inny sposób na wpuszczenie w koszty /nie wypożyczalnia / :?:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.09.2021, 20:44 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
Ofertować, ofertować i jeszcze raz ofertować. Jakby byla jedna najtansza firma to reszta by się pozamykała.

Zwróć uwagę w ofertach czy jak wzrosnie WIBOR to wzrosna ci skladki


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.11.2021, 21:40 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Podepnę się pod temat Krzyśka odnośnie zmian które maja nastąpić po wejściu polskiego (nie)ładu od stycznia chyba.
Jest opisane w artykule ale aż mi się nie chce w to wierzyć :angry4: pełen VAT od ceny wykupu i 5 lat zamiast obecnych 6 miesięcy po wykupie z leasingu sprzedaż auta bez podatku ? to jawny kryminał i zmiana zasad podczas gry.

https://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/w ... np1taskbar




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.11.2021, 22:22 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
Podobno można legalnie przekazać w darowiźnie np. żonie a ona może sprzedać po 6 miesiącach bez podatku PIT/VAT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2021, 10:13 

Dołączył: 26.09.2012
Posty: 210
porsche-fanatic napisał(a):
Podobno można legalnie przekazać w darowiźnie np. żonie a ona może sprzedać po 6 miesiącach bez podatku PIT/VAT


To stary sposób, który został zablokowany w nowym ładzie. Niestety leasing stał się całkowicie nieopłacalny i nie ma aktualnie furtki i obejścia tego syfu co nam zafundowali. Ja wszystkie auta wykupiłem aby nie mieć problemu z późniejsza odsprzedażą. Zostaje jedynie najem i oddawanie auta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2021, 10:20 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
vako napisał(a):
porsche-fanatic napisał(a):
Podobno można legalnie przekazać w darowiźnie np. żonie a ona może sprzedać po 6 miesiącach bez podatku PIT/VAT


To stary sposób, który został zablokowany w nowym ładzie. Niestety leasing stał się całkowicie nieopłacalny i nie ma aktualnie furtki i obejścia tego syfu co nam zafundowali. Ja wszystkie auta wykupiłem aby nie mieć problemu z późniejsza odsprzedażą. Zostaje jedynie najem i oddawanie auta.


W przepisach jest mowa o sprzedaży ale o darowiźnie nic nie wiem ale szczerze mówiąc nie wczytywałem się w drobny druk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2021, 11:10 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
vako napisał(a):
porsche-fanatic napisał(a):
Podobno można legalnie przekazać w darowiźnie np. żonie a ona może sprzedać po 6 miesiącach bez podatku PIT/VAT


To stary sposób, który został zablokowany w nowym ładzie. Niestety leasing stał się całkowicie nieopłacalny i nie ma aktualnie furtki i obejścia tego syfu co nam zafundowali. Ja wszystkie auta wykupiłem aby nie mieć problemu z późniejsza odsprzedażą. Zostaje jedynie najem i oddawanie auta.


Zastanawiam się nad opcją spółki zoo w Czechach, leasingu przez nią, i refakturowania wynajmu auto do spółki zoo w Polsce. Przerabiał ktoś taki temat?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2021, 11:41 

Dołączył: 5.10.2007
Posty: 412
Spółka z.o.o. w Czechach jak najbardziej funkcjonuje, jednak żeby czuło się opłacalność vs. koszty spółki w CZ vs. poświęcony czas na organizację tego i później jakieś tam pilnowanie tematu, to dobrze żeby było to drogie auto, Skoda Octavia lub Suberb raczej się nie opłaci.

Jeśli chodzi o leasingi w Polsce, to ja mam Santander, tylko ten bank był w stanie dać mi leasing z wykupem 1%, ale za to miesięczną ratę mam wysoką, w 36 miesięcy praktycznie spłacam auto i ostatnia rata 1% wartości zakupu auta z faktury .

Co do kosztów leasingu w poszczególnych bankach, trzeba prosić o wyceny leasingów w różnych bankach, powiedzmy w 3-4 bankach i informować osobno te banki jakie dostało się warunki w innym. I te banki wzajemnie będą się starać żeby "pobić" ofertę konkurencji i tak w kółko , po 3 tygodniach różnice kosztów będą się zacierać , dla mnie ważny był procent wykupu końcowego.

(niestety prawdopodobnie nowy ład ograniczy sprzedaż np. żonie, i później odkup za 6 miesięcy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2021, 13:03 

Dołączył: 10.12.2019
Posty: 95
vako napisał(a):
porsche-fanatic napisał(a):
Podobno można legalnie przekazać w darowiźnie np. żonie a ona może sprzedać po 6 miesiącach bez podatku PIT/VAT


To stary sposób, który został zablokowany w nowym ładzie. Niestety leasing stał się całkowicie nieopłacalny i nie ma aktualnie furtki i obejścia tego syfu co nam zafundowali. Ja wszystkie auta wykupiłem aby nie mieć problemu z późniejsza odsprzedażą. Zostaje jedynie najem i oddawanie auta.


To w takim razie kto kupuje teraz auta luksusowe skoro nowy ład ogranicza podatkowo?
Gdzie nie zapytasz w salonach to wielu chętnych tylko aut brak


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2021, 8:28 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
Ja właśnie z tego tytulu skróciłem właśnie leasing i wykupuję auto w grudniu. A później o chyba tylko wynajem długoterminowy albo trzymanie auta w firmie tak długo jak się chce nim jeździć a później niestety faktura. Nikt normalny nie będzie trzymał raczej 5 lat tylko po to żeby zaoszczędzić na podatku, zresztą o to im chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2021, 8:33 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
Tobis napisał(a):
To w takim razie kto kupuje teraz auta luksusowe skoro nowy ład ogranicza podatkowo?
Gdzie nie zapytasz w salonach to wielu chętnych tylko aut brak


Jak to z wszystkim co wprowadzają, wczoraj przepisu nie było dziś jest, od ogłoszenia do wprowadzenia czas raczej dużo krótszy niż czas od zamówienia do produkcji auta. Poza tym dotyka to chyba głównie jednoosobowe działalnosci, wiec spółki itp jeśli chodzi o leasing to zostają chyba bez różnicy. Polski Ład kopie głównie małe firmy, nie tylko w zakresie leasingu, ale szkoda się rozwodzić nad tematem bo się człowiek tylko denerwuje :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2021, 23:47 

Dołączył: 13.01.2021
Posty: 41
kilazz napisał(a):
Ja właśnie z tego tytulu skróciłem właśnie leasing i wykupuję auto w grudniu. A później o chyba tylko wynajem długoterminowy albo trzymanie auta w firmie tak długo jak się chce nim jeździć a później niestety faktura. Nikt normalny nie będzie trzymał raczej 5 lat tylko po to żeby zaoszczędzić na podatku, zresztą o to im chodzi.

czy możesz proszę rozwinąć jak się "skraca" leasing? Mam podobną sytuację , zostało mi jeszcze 11 rat do spłaty i chciałbym też wykupić w grudniu. Czy wystarczy napisać prośbę do firmy leasingowej?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2021, 8:27 

Dołączył: 21.01.2020
Posty: 78
Lokalizacja: Pomorskie
Nr klubowicza: 684
brudiii napisał(a):
czy możesz proszę rozwinąć jak się "skraca" leasing? Mam podobną sytuację , zostało mi jeszcze 11 rat do spłaty i chciałbym też wykupić w grudniu. Czy wystarczy napisać prośbę do firmy leasingowej?

Trzeba do nich złożyć wniosek o wcześniejszy wykup, tylko czasu już mało, no i pozostałych rat jak i kwoty wykupu w koszty już nie wrzucisz.




_________________

991.2 4GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2021, 8:51 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
A czemu nie wrzuci? Przy założeniu, że ma leasing od co najmniej 24 miesięcy to jak najbardziej się da




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2021, 9:31 

Dołączył: 21.01.2020
Posty: 78
Lokalizacja: Pomorskie
Nr klubowicza: 684
Rozumiem. że skrócenie z zamiarem wykupu "prywatnego"?
To jak nie na firmę to w koszty końcowej faktury raczej nie wrzuci?




_________________

991.2 4GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2021, 23:07 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
Mi zrobili korektę do bieżącej faktury powiekszona o prawie całą pozostała kwotę a na przyszły miesiąc zostaje mi wykup prywatny w minimalnej kwocie ok 2000zl, ta kwota przepada jeśli chodzi o rozliczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2021, 23:39 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
To już chyba zależy od leasingu. Kiedyś chciałem zrobić tak, by odstąpić znajomemu możliwość wykupu. Niestety, możliwość wykupu była, ale nie za ten 1% czy ile tam było, a... za cenę rynkową.

Co do czasu - VW Leasing właśnie przysłał info, by tego typu sprawy zgłaszać najpóźniej do 10 grudnia, by zdążyli w tym roku.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.11.2021, 12:44 

Dołączył: 20.06.2012
Posty: 345
kilazz napisał(a):
Ja właśnie z tego tytulu skróciłem właśnie leasing i wykupuję auto w grudniu. A później o chyba tylko wynajem długoterminowy albo trzymanie auta w firmie tak długo jak się chce nim jeździć a później niestety faktura. Nikt normalny nie będzie trzymał raczej 5 lat tylko po to żeby zaoszczędzić na podatku, zresztą o to im chodzi.

robię teraz dokładnie to samo z autem żony, w grudniu wykup


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.11.2021, 12:15 

Dołączył: 24.05.2021
Posty: 49
Ale z tego wynika:

https://www.pit.pl/aktualnosci/niekorzystne-zmiany-dotyczace-leasingu-2022-jest-mozliwosc-obejscia-przepisow-1006230

że jednak będzie można ten problem obejść (?)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.11.2021, 14:51 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 483
Po odsłuchaniu szkolenia o Nowym ładzie stwierdzam, że takich obejść i bubli będzie mnóstwo..... pozmieniali wszystko w każdej dziedzinie , będzie taki burdel jakiego jeszcze nie było..... :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum