Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Nissan GTR
PostNapisane: 19.05.2016, 19:17 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
Dzień Dobry Wszystkim.
Mój młodszy braciszek jest na etapie kupna Nissana GTR
Jako fani sportowych samochodów być może mieliście okazję mieć w mniejszym lub większym stopniu do czynienia z tym autem?
Jego budżet wynosi około 250kpln.
Po pięciu latach pobytu w USA za miesiąc wraca do kraju na stałe i prosił żebym mu czegoś poszukał.
Proszę was o nie pisanie że lepiej Porsche lub inne auto bo on jest uparty jak osioł :) ja wiem że Porsche to Porsche i długo, długoo nic ale myślę że za parę lat też to zrozumie :)

Każda wasza opinia/porada na temat tego auta jest bezcenna.
Dziękuję i Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 19.05.2016, 19:24 

Dołączył: 11.05.2009
Posty: 671
Wraca ze stanów i prosi Cię, żebyś poszukał mu samochodu w Polsce???
dobre :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 19.05.2016, 19:38 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Na pewno jest jakieś forum nissana wiec chyba chętnie ci pomogą. Bo my tu, jak nazwa wskazuje w sprawach nissana nie bardzo....


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 19.05.2016, 21:06 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
no my też jesteśmy uparci jak osły ;-)...Porsche :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 19.05.2016, 21:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.11.2009
Posty: 2208
Lokalizacja: Krapkowice
Nr klubowicza: 143
Bristol napisał(a):
Dzień Dobry Wszystkim.
Mój młodszy braciszek jest na etapie kupna Nissana GTR
Jako fani sportowych samochodów być może mieliście okazję mieć w mniejszym lub większym stopniu do czynienia z tym autem?
Jego budżet wynosi około 250kpln.
Po pięciu latach pobytu w USA za miesiąc wraca do kraju na stałe i prosił żebym mu czegoś poszukał.
Proszę was o nie pisanie że lepiej Porsche lub inne auto bo on jest uparty jak osioł :) ja wiem że Porsche to Porsche i długo, długoo nic ale myślę że za parę lat też to zrozumie :)

Każda wasza opinia/porada na temat tego auta jest bezcenna.
Dziękuję i Pozdrawiam


Sam miałem kilka sztuk GTR ostatniego modelu i powiem ci krótko : odradź bratu zakup tego nudnego auta ... GTR o mocy np. 530 KM jeździ bardzo szybko ale nie daje tej frajdy i poczucia wolności co Porsche !
Dobra auto na 2-3 miesiące a potem się nudzi .
Mam takie auto na placu do sprzedania ale uczciwie ci powiem że nie warto się nim interesować bo na dowód tego że tak jest podam ci przykład mój i klientów którzy takie auto kupili a znajomych co takie auto posiadają , mianowicie :

Nigdy nie wyczekuję z utęsknieniem kolejnej możliwości , kolejnego dnia by móc się przejechać GTR ale np. Boxsterem , GT3 , GT2 , Turbo S czy nawet Panamerą 4S nie mogłem i nie mogę się doczekać kolejnej okazji by zasiąść za sterami i poprowadzić ukochane auto bo Porsche uzależnia po prostu i daje nieograniczoną wolność :)

Po drugie nie spotkałem nikogo kto posiada GTR by czekał na nowy model by na taki zmienić a znam wiele osób którzy posiadają Porsche dalej szukają następnej generacji / modelu tej marki :)

Po trzecie ostatnio w firmie na fejsie zaprosiłem 3 osoby których największym pragnieniem było przejechać się GTR i wiesz co ci powiem ... po ostrej jeździe GTR wysiedli uśmiechnięci ale na deser zaprosiłem ich na prawy do Porsche 991 GT3 i wszyscy trzej zgodnie stwierdzili że GT3 było o wiele lepsze i bardziej uzależniające od GTRa więc czar prysł ;)

Miałem w swoim życiu naprawdę wiele super aut ( Ferrari, Lambo , Aston , Maserati itp. ) ale autem kompletnym jest tytko i wyłącznie garbus ze stajni Porsche i nic nie jest w stanie go pobić !




_________________

www.911classic.pl zawsze piękne 911 :)

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 20.05.2016, 2:05 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
co było do udowodnienia ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 20.05.2016, 7:24 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
kimbex napisał(a):
Bristol napisał(a):
Dzień Dobry Wszystkim.
Mój młodszy braciszek jest na etapie kupna Nissana GTR
Jako fani sportowych samochodów być może mieliście okazję mieć w mniejszym lub większym stopniu do czynienia z tym autem?
Jego budżet wynosi około 250kpln.
Po pięciu latach pobytu w USA za miesiąc wraca do kraju na stałe i prosił żebym mu czegoś poszukał.
Proszę was o nie pisanie że lepiej Porsche lub inne auto bo on jest uparty jak osioł :) ja wiem że Porsche to Porsche i długo, długoo nic ale myślę że za parę lat też to zrozumie :)

Każda wasza opinia/porada na temat tego auta jest bezcenna.
Dziękuję i Pozdrawiam


Sam miałem kilka sztuk GTR ostatniego modelu i powiem ci krótko : odradź bratu zakup tego nudnego auta ... GTR o mocy np. 530 KM jeździ bardzo szybko ale nie daje tej frajdy i poczucia wolności co Porsche !
Dobra auto na 2-3 miesiące a potem się nudzi .
Mam takie auto na placu do sprzedania ale uczciwie ci powiem że nie warto się nim interesować bo na dowód tego że tak jest podam ci przykład mój i klientów którzy takie auto kupili a znajomych co takie auto posiadają , mianowicie :

Nigdy nie wyczekuję z utęsknieniem kolejnej możliwości , kolejnego dnia by móc się przejechać GTR ale np. Boxsterem , GT3 , GT2 , Turbo S czy nawet Panamerą 4S nie mogłem i nie mogę się doczekać kolejnej okazji by zasiąść za sterami i poprowadzić ukochane auto bo Porsche uzależnia po prostu i daje nieograniczoną wolność :)

Po drugie nie spotkałem nikogo kto posiada GTR by czekał na nowy model by na taki zmienić a znam wiele osób którzy posiadają Porsche dalej szukają następnej generacji / modelu tej marki :)

Po trzecie ostatnio w firmie na fejsie zaprosiłem 3 osoby których największym pragnieniem było przejechać się GTR i wiesz co ci powiem ... po ostrej jeździe GTR wysiedli uśmiechnięci ale na deser zaprosiłem ich na prawy do Porsche 991 GT3 i wszyscy trzej zgodnie stwierdzili że GT3 było o wiele lepsze i bardziej uzależniające od GTRa więc czar prysł ;)

Miałem w swoim życiu naprawdę wiele super aut ( Ferrari, Lambo , Aston , Maserati itp. ) ale autem kompletnym jest tytko i wyłącznie garbus ze stajni Porsche i nic nie jest w stanie go pobić !


Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Biorąc pod uwagę to jak i również nagminnie psujące się skrzynie biegów postaram się go od tego pomysłu odwrócić.
Chciałem napisać na forum Nissana ale po przeczytaniu postów niestety tam go tylko w 90% chwalą :(

Czy to nie czasem jeden z Twoich GTR był wczoraj w wiadomościach? Chodziło o przejażdżkę sportowymi autami przez kadrę Polskich siatkarzy ulicami Krakowa :)

http://www.krakow.sport.pl/sport-krakow ... rakow.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 20.05.2016, 9:38 

Dołączył: 26.09.2012
Posty: 210
Zajrzyj na stronę ecu-performance chłopaki są najlepsi w temacie GTra i możesz zobaczyć co się wymienia aby auto było szybkie, skręcało i hamowało. Sam ostatnio zagłębiłem się w temat bo mają niesamowite projekty i efekt końcowy po przebudowie to już nie jest GTR i wciąga wszystko co pojawi się na ulicy :)
Wszystko ładnie i pięknie ale kosztuje to ogromne pieniądze i ludzie pakują po 150-300 tys w przebudowę a seria nie ma podejścia do 911 Turbo pod żadnym względem. Za zadbane auto z PL salonu musisz wyłożyć ok 300 tys i to nie jest Porsche że możesz serią pojechać na tor a później wieczorkiem do domu lub na drugi dzień na wakacje bo auto jest stworzone do sportowej jazdy. W GTRe trzeba uważać na awarię które są kosztowne i eksploatacja może okazać się droższa od 911. Z drugiej strony jak ktoś chce mieć osiągi podobne do 911 Turbo to GTR jest tańszą alternatywą i nic innego nie znajdziesz co miałoby mieć podobne osiągi. Moim zdaniem lepiej aby brat sobie 911 Turbo przywiózł z USA bo kasa może być podobna jak w PL GTR.




Bristol napisał(a):
kimbex napisał(a):
Bristol napisał(a):
Dzień Dobry Wszystkim.
Mój młodszy braciszek jest na etapie kupna Nissana GTR
Jako fani sportowych samochodów być może mieliście okazję mieć w mniejszym lub większym stopniu do czynienia z tym autem?
Jego budżet wynosi około 250kpln.
Po pięciu latach pobytu w USA za miesiąc wraca do kraju na stałe i prosił żebym mu czegoś poszukał.
Proszę was o nie pisanie że lepiej Porsche lub inne auto bo on jest uparty jak osioł :) ja wiem że Porsche to Porsche i długo, długoo nic ale myślę że za parę lat też to zrozumie :)

Każda wasza opinia/porada na temat tego auta jest bezcenna.
Dziękuję i Pozdrawiam


Sam miałem kilka sztuk GTR ostatniego modelu i powiem ci krótko : odradź bratu zakup tego nudnego auta ... GTR o mocy np. 530 KM jeździ bardzo szybko ale nie daje tej frajdy i poczucia wolności co Porsche !
Dobra auto na 2-3 miesiące a potem się nudzi .
Mam takie auto na placu do sprzedania ale uczciwie ci powiem że nie warto się nim interesować bo na dowód tego że tak jest podam ci przykład mój i klientów którzy takie auto kupili a znajomych co takie auto posiadają , mianowicie :

Nigdy nie wyczekuję z utęsknieniem kolejnej możliwości , kolejnego dnia by móc się przejechać GTR ale np. Boxsterem , GT3 , GT2 , Turbo S czy nawet Panamerą 4S nie mogłem i nie mogę się doczekać kolejnej okazji by zasiąść za sterami i poprowadzić ukochane auto bo Porsche uzależnia po prostu i daje nieograniczoną wolność :)

Po drugie nie spotkałem nikogo kto posiada GTR by czekał na nowy model by na taki zmienić a znam wiele osób którzy posiadają Porsche dalej szukają następnej generacji / modelu tej marki :)

Po trzecie ostatnio w firmie na fejsie zaprosiłem 3 osoby których największym pragnieniem było przejechać się GTR i wiesz co ci powiem ... po ostrej jeździe GTR wysiedli uśmiechnięci ale na deser zaprosiłem ich na prawy do Porsche 991 GT3 i wszyscy trzej zgodnie stwierdzili że GT3 było o wiele lepsze i bardziej uzależniające od GTRa więc czar prysł ;)

Miałem w swoim życiu naprawdę wiele super aut ( Ferrari, Lambo , Aston , Maserati itp. ) ale autem kompletnym jest tytko i wyłącznie garbus ze stajni Porsche i nic nie jest w stanie go pobić !


Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Biorąc pod uwagę to jak i również nagminnie psujące się skrzynie biegów postaram się go od tego pomysłu odwrócić.
Chciałem napisać na forum Nissana ale po przeczytaniu postów niestety tam go tylko w 90% chwalą :(

Czy to nie czasem jeden z Twoich GTR był wczoraj w wiadomościach? Chodziło o przejażdżkę sportowymi autami przez kadrę Polskich siatkarzy ulicami Krakowa :)

http://www.krakow.sport.pl/sport-krakow ... rakow.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 20.05.2016, 11:16 

Dołączył: 25.04.2012
Posty: 12
Faktycznie jest trochę tak jak poprzednicy napisali.

Mam porównanie do 997 turbo i Panamery 4s.

GTR jest bardziej samochodem z gry, dźwięk silnika, elektronika itd.

911 turbo daje nam wrażenie większego wariata :D

Dużym plusem GTR jest łatwość modyfikacji.
Przy 600KM i 800NM jeździ już dosyć szybko chociaż nie czujemy tej mocy w środku...
Niestety nie stać mnie na 991 turbo więc poruszam się GTR.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 25.10.2018, 12:17 

Dołączył: 31.08.2017
Posty: 25
Mysle ze na forum porsche raczej ciezko o propsowanie gtra ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze osoby zainteresowane kupnem gtra czytaja ten watek bo jako jeden z nielicznych wyswietla sie w wyszukiwarce dlatego wrzuce swoje 3 grosze...
Dluzszy czas zastanawialem sie nad 911 turbo s a gtr my17. Cena turbo s z 2016 roku to koszt ok. 750 tys brutto a gtra my17 z salonu ok 500 tys.
Jesdzilem i 1 i 2 autem przed zakupem i finalnienzdecydowalem sie na gtra i jestem bardzo zadowolony. Uwazam ze wczesniejszy wpis majacy zniechecic do kupna gtra jest tylko opinia 1 osoby i mimo sporego obcowania z tymi samochodami opinia jest bledna. Uwazam ze niektore osoby beda bardziej zadowolony z gtra... a niektore z turbo s. Osiagi sa dosc zblizone a cena jest zupelnie rozna. Gtrem nie jezdza osoby ktorych nie stac na 911 tylko osoby ktore lubia zabawki wyciagniete rodem z konsol PS. Uwazam ze i bez modow gtr da mnostwo frajdy wlascicielowi i bedzie za kazdym razem wsiadajac do gtra miec banana na buzi... oprocz tego ze nowy gtr smierdzi w srodku (skora) gdzie w porsche jest to piekny zapach to nie warto sugerowac sie tylko tym forum a sprawdzic porownania aut na yt itp. Milego!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 25.10.2018, 15:32 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
No nieźle, wykopać post sprzed ponad 2 lat ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 25.10.2018, 20:46 

Dołączył: 4.05.2017
Posty: 173
Nr klubowicza: 619
Nagroda złotej łopaty dla forumowego geologa :-)

Na panelach ze skórą w porsche widziałem napisy "made in Poland" więc wiadomo, że pachną bardziej swojsko. Ale zapach może też wynikać z tego, jakie samochód budzi emocje wśród pasażerów i kierowcy ;-)




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 28.10.2018, 14:28 

Dołączył: 13.02.2015
Posty: 421
Fakt... temat odkopany, ale bardzo spodobało mi się to co napisał Pan Krzysiu z kimbex, podpisuję się pod tym obiema rękami.
Przez lata spełniałem kolejne motoryzacyjne marzenia... ciesząc się za dzieciaka sportowymi modelami Hond od civiców, crx, integr po s2000 i nsx wreszcie, były BMW - trójeczki, zet trójeczki, Z4, Z4 35is M3, M6, Porsche 911, Boxstery oraz możliwość poznania wielu wielu innych... i co? Kiedyś człowiek sobie myślał... kurcze jak ta Honda S2000 daje tyle fun'u to co to by było mieć Lamborghini, Astona czy inne Ferrari :wink:
Był kult mooocy.... "Ty wiesz ile to ma mooocy?" Kto miał więcej mocy był bardziej cool :lol: I tak przez parę lat trwała pogoń za coraz mocniejszymi wózkami aż wreszcie doszedłem do wniosku że wiele z tych mocnych bryk, chleje jedynie hektolitry paliwa i najnormalniej w świecie nie lubiłem nimi jeździć. Okazywało się że ten 400 konny woz z superszybką skrzynią stał w garażu bo ten lekki, z manualem i zaledwie 200konnym silnikiem jest zdecydowanie fajniejszy. Doszedłem do wniosku że jest coś o czym nikt nie mówi, nazwałbym to faktorem przyjemności z jazdy/posiadania... i teraz najśmieszniejsze... M5, M6, E63AMG, i inne ciężkie, mocne krowy wysłałbym na sam koniec żeby zrobić miejsce 911 996, Boxsterowi S, Hondzie s2000, Integrze Type R itp : :mrgreen:
Teraz kiedy już nic nie muszę nikomu udowaniać, wsadam w tego "pedalskiego, babskiego, czy tam "nie stać cię..." Boxstera S i z bananem na twarzy jezdzę po drogach gdzie nikogo nie ma... nikt nie musi patrzeć... są tylko piękne drzewa, trawka i równy asfalt... i jestem motoryzacyjnie szczęśliwy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 28.10.2018, 21:52 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4967
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
...bo Boxster S to genialne auto dające po prostu mega dużo czystej frajdy z jazdy...
choć gts pewnie tej frajdy daje jeszcze więcej :-)




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 29.10.2018, 8:40 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
PiotrM napisał(a):
Doszedłem do wniosku że jest coś o czym nikt nie mówi, nazwałbym to faktorem przyjemności z jazdy/posiadania


To jeszcze uzupelnie o 3 fakty z mojego doświadczenia:
- czasami ten faktor jest wysoki w autach o których by się nie pomyślało
- u mnie jest tak ze im auto bardziej bezobsługowe tym wyższy
- jest wiele aut które bardzo lubie ale wystarczy mi się nimi przejechać czasami, nie mam potrzeby ich posiadania


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 15.11.2018, 7:43 

Dołączył: 5.06.2016
Posty: 90
s2000 > boxter, jeśli chodzi o frajdę z jazdy... I ten mindfuck w oczach ludzi, ze... Kurde to jest inna honda niz civic type r?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 6.10.2019, 18:22 

Dołączył: 9.06.2018
Posty: 9
Hello! I know it's an old thread, but it touched several very important topics I'm currently contemplating :) So, before I begin, I encourage those who have already posted here to return with their experience of buying/driving/selling (?) their or friends' GT-Rs and advice on other fun cars.

I have been driving a manual 987.1 Cayman S for past 1.5 years, but I am looking forward to change it to something more comfortable: like with heated seats, parking sensors, PDK box, etc. I like how it is so nimble and light, so probably the best candidate is 987.2 S with PDK (probably even a Boxster, just for a change), as I am driving mostly in town, in traffic jams, to work and kindergarden, and I do not track the car. I am ok with 2 seats only, as there is another car in the family. However, the biggest problem is that I'm missing a bit more punch from the engine. It's nice to rev out the flat six, but already in 2nd gear it goes over any speed limit, so something turbocharged punching from lower revs would solve it. The question is, which car then? The second family car is a remapped 335xi, plenty fast, so probably I do not need another AWD limousine, especially when Panamera Turbo, C63/E63 AMG and the likes weigh almost 2 tons. A "simple" 911 Carrera (997) is also not offering something substantially more for me than Cayman/Boxster. What else? Audi R8 has AWD, a bit more power (V8, not V10), but still 2 seats and twice the price, so it also does not seem to win against 987.2. Just recently I was dreaming about 911 Turbo, but with 997.1 Tiptronics asking 50-55keur (997.2 PDKs at crazy 65-70keur are out of my reach) I cannot justify them, when lower mileage, newer, more powerful, double clutch gearbox GT-Rs can be found under 50keur.

I can handle 300-350hp rwd car, but planning to drive all year round I definitely would want to have AWD if power goes to some 500hp or more.

Am I missing something? Have I missed some other fun nimble but powerful car for daily driving? I looked at such exotics as Maseratis, Jaguars, but at 20-25keur budget I see either 987.2, or some remapped CLS550 4.7 twin-turbo 4-matic if going all-in for a change to comfort and peace of mind :) I know upping the budget to 30-35keur would get me a Panamera Turbo or E63, but again, why then not to stretch it further to some 45keur and just get the GT-R, which is one of "the affordable" ultimate beasts?

Has anyone gone a similar route? Please let us know your experience! :) Feel free to write po polsku, Google Translate is decent :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 6.10.2019, 22:53 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Mój znajomy (właściciel Panamery Turbo) postanowił kupić GTRa. No i kupił. Nowego. Od razu upgrade'y: zawias, felgi, opony, hamulce itd. Pojeździł 3 miesiące i już auto sprzedawał, bo stwierdził, że jest beznadziejne. Kupił 991 GT3. I znowu jest zakochany.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nissan GTR
PostNapisane: 7.10.2019, 19:42 

Dołączył: 9.06.2018
Posty: 9
Well, as I understand, he did not know he wanted a track-oriented NA RWD "scalpel", so he just ordered a "shorter and cheaper Panamera" from Nissan :D Fortunately he has enough money to make such mistakes :) OK, jokes aside, GT3 is out of my reach, so my take from this story is that Panamera Turbo is also a solid candidate for punch and fun.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum