Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 1.10.2022, 21:18 

Dołączył: 15.03.2021
Posty: 104
Spokojnie, GTS się produkuje, Porsche dało priorytet temu modelowi, zamawiając teraz myślę że jest szansa załapać się jeszcze na rok 2023, a w marcu 2024 to już na pewno się wyprodukuje. ;) jedyne zamieszanie może wprowadzić lift


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 28.02.2023, 9:24 

Dołączył: 5.10.2021
Posty: 45
Aplikacja MyPorsche

- Napiszcie jak czekajac na nowe samochody ( zapewno wiecie o aplikacji co pokazuje status Waszego zamowienia )
pokrywa sie z rzeczywistoscia ?

Dla niewtajemniczonych jest tam pokazywany status zamowienia produkcji dostawy waszego pojazdu. Mozna takze monitorowac juz majac pojazd.

Co o niej sadzicie i jakie macie zdanie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 1.03.2023, 0:49 

Dołączył: 31.10.2021
Posty: 9
wyszuy napisał(a):
Spokojnie, GTS się produkuje, Porsche dało priorytet temu modelowi, zamawiając teraz myślę że jest szansa załapać się jeszcze na rok 2023, a w marcu 2024 to już na pewno się wyprodukuje. ;) jedyne zamieszanie może wprowadzić lift
No nie wiem, ja miałem zamówioną zwykłą carrerke i gtsa. Carrerką już jeżdżę (albo dopiero bo czekałem równe 1,5 roku) a gtsem jeszcze nawet nie pachnie. Gtsa co prawda zamówiłem chwile później targany dylematami j.w. ale nie sadze że przyjedzie istotnie szybciej… szczerze mówiąc to nie wiem którą sobie zostawie bo coś czuje ze carrerka mi do mojej zabawy wystarczy na chwile obecna, może ustawie się w kolejce po gtsa poliftowego;) mój konfig to było właśnie niecałe 700 vs 870 za gtsa. Zgadzam się gts to inna liga, jeździłem, sprawdzałem, tylko nie jestem pewien czy potrzebuje, chce jednak mieć autko nieco bliżej daily niż wyczynowca. Pojeżdżę przez wiosnę carrerką i zobacze co dalej:)

co do wypasu to dla mnie lifty i osie skrętne w carrerce niekoniecznie, w GTSie to i owszem… adaptacyjnego tempomatu nie biorę nigdy bo nie używam nawet w autostradowych pontonach. Matrixy wziąłem bo mi się podobają. Szklany dach wziąłem tylko w carrerce bo bezsensie podnosić środek ciężkości w gtsie, który jest z premedytacją obniżony;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 24.03.2023, 22:30 

Dołączył: 5.01.2014
Posty: 32
Mały update. W związku z tym, ze dostałem info od dealera, że szanse na odbiór mojego GTSa jeszcze w tym roku sa bliskie zeru, zrezygnowałem z jego odbioru. Na moją decyzje miało wpływ również to, ze dostałem możliwość konfiguracji i odbioru w czerwcu tego roku 992 turbo, ale bez S. Tak wiec miał być niebieski GTS, a będzie za 3 miesiące czerwone Turbo. Życie pokaże czy nie będę żałował tej decyzji :mrgreen: :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 25.03.2023, 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.05.2022
Posty: 109
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nr klubowicza: 804
GoliMilan napisał(a):
Mały update. W związku z tym, ze dostałem info od dealera, że szanse na odbiór mojego GTSa jeszcze w tym roku sa bliskie zeru, zrezygnowałem z jego odbioru. Na moją decyzje miało wpływ również to, ze dostałem możliwość konfiguracji i odbioru w czerwcu tego roku 992 turbo, ale bez S. Tak wiec miał być niebieski GTS, a będzie za 3 miesiące czerwone Turbo. Życie pokaże czy nie będę żałował tej decyzji :mrgreen: :roll:


Zdecydowanie gratuluję decyzji....Są 911ki i jest finalnie 911 turbo...Nie będziesz żałował, kwestią czasu jest jedynie przyzwyczajenie się do......teleportowania się od zera km/h do ilu tam starczy Ci odwagi ;-)




_________________

Darek

Porsche 911 Turbo S (991.2)
Porsche 911 S (997.1)
BMW M6 (E63)
BMW M3 (F80)
BMW M3 (E46)
BMW X6M (E71)
BMW 550i (F10)
BMW 850i (E31)
SL500 (R230)
Brera 3.2JTS Q4
Coupe Turbo 2.0 16V
Corvette LS1 V8


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 25.03.2023, 19:15 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
Podłączę się pod temat ponieważ dostałem od dealera podobną propozycję jak GoliMilan a nigdy turbo nie jeździłem. Mam pytanie do tych, którzy znają oba modele. Które auto - S/4S czy turbo ma lepszą rekcję na gaz w dolnym zakresie obrotów (2-3krpm)? Turbo ma większy silnik ale niższą kompresję, niestety demo turbo chyba nigdzie nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 9.04.2023, 21:38 

Dołączył: 25.11.2021
Posty: 31
we fleet agency są dostępne od ręki 3 turbo S to nie jest żadna reklama ale widząc jakie chore ceny chcą za używki tłumacząc je miesiącami czekania podrzucam info.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 10.04.2023, 12:14 

Dołączył: 1.02.2018
Posty: 38
Pablos napisał(a):
we fleet agency są dostępne od ręki 3 turbo S to nie jest żadna reklama ale widząc jakie chore ceny chcą za używki tłumacząc je miesiącami czekania podrzucam info.


Tylko zobacz sobie ich finansowanie. Delikatnie mówiąc nie jest korzystne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 10.04.2023, 12:29 

Dołączył: 25.11.2021
Posty: 31
Bartek_rozay napisał(a):
Pablos napisał(a):
we fleet agency są dostępne od ręki 3 turbo S to nie jest żadna reklama ale widząc jakie chore ceny chcą za używki tłumacząc je miesiącami czekania podrzucam info.


Tylko zobacz sobie ich finansowanie. Delikatnie mówiąc nie jest korzystne.


nie trzeba brać ich finansowania, chyba że przy Turbo S jest inaczej.
Pytałeś? Przy innych autach nie było przymusu. O Turbo S nie pytałem bo jest poza moim zasięgiem finansowym, tylko mi wyskoczyło więc podrzuciłem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 10.04.2023, 16:46 

Dołączył: 1.02.2018
Posty: 38
Sprawdzałem ich finansowanie przy 911 carrera S bo tez maja w ofercie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 25.04.2023, 13:05 

Dołączył: 17.01.2009
Posty: 88
Gdyby ktoś był zainteresowany to w Porsche Centrum Kraków mają 2 nowe Turbo S w kolorze Crayon dostępne od ręki. Ceny juz po wzrostach 2023.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 4.05.2023, 19:45 

Dołączył: 5.01.2014
Posty: 32
Moje auto wchodzi na produkcje 7 czerwca. Orientujecie się może ile czasu potrzeba od tego momentu, do odbioru u dealera?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 10.05.2023, 23:33 

Dołączył: 5.10.2021
Posty: 45
GoliMilan napisał(a):
Moje auto wchodzi na produkcje 7 czerwca. Orientujecie się może ile czasu potrzeba od tego momentu, do odbioru u dealera?

7 dni produkcja
30 dni powinno byc juz w salonie ..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 12.05.2023, 18:25 

Dołączył: 5.01.2014
Posty: 32
Dzięki 👍


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 20.05.2023, 16:15 

Dołączył: 22.05.2022
Posty: 72
A co myślicie o konfiguracji w kolorze karoserii Arctic Grey tzn. kompilacja szarości + odcień niebieskiego, do tego felgi turbo classic z czarną obramówką i wnętrze w stylu Heritage Design Package Classic z czarno białą kratką na siedziskach i boczkach drzwi. Taki styl retro.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 20.05.2023, 17:56 

Dołączył: 15.03.2021
Posty: 104
Kto wam daje jeszcze możliwość zamówienia przedliftowej 992? Czy chodzi o zamówienie polifta już? ;) baza kolorów może ulec zmianie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 20.05.2023, 19:34 

Dołączył: 22.05.2022
Posty: 72
Klient z portfelem i tak zasięgnie personalizacji modelu, ba może sobie nawet zamówić mieszankę lakieru, farbowanej skóry z pakietu manufakture, naklejek z numerami bocznymi czy kontrastowego przeszycia.

Z tego co słuchy dochodzą polift dostanie część elementów rozwiązań z Tycana, np. wyświetlacz kierowcy bez obrotomierza analogowego, być może tylna linie świateł, a poza tym prawdopodobnie brak przednich reflektorów kierunkowskazu, od teraz będą one współdzielić pozycję ze światłami dziennymi w reflektorze owalnym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 20.05.2023, 19:41 

Dołączył: 28.10.2017
Posty: 80
fanboy napisał(a):
Klient z portfelem i tak zasięgnie personalizacji modelu, ba może sobie nawet zamówić mieszankę lakieru, farbowanej skóry z pakietu manufakture, naklejek z numerami bocznymi czy kontrastowego przeszycia.

Z tego co słuchy dochodzą polift dostanie część elementów rozwiązań z Tycana, np. wyświetlacz kierowcy bez obrotomierza analogowego, być może tylna linie świateł, a poza tym prawdopodobnie brak przednich reflektorów kierunkowskazu, od teraz będą one współdzielić pozycję ze światłami dziennymi w reflektorze owalnym.


Likwidacja obrotomierza słabo brzmi.To ostatni analogowy element nawiązujący do przeszłości.Ciekawe czy lift będzie lepszy,czy tylko sztuka dla sztuki aby coś zmienić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 20.05.2023, 22:00 

Dołączył: 22.05.2022
Posty: 72
Jeszcze wskazówki zegarka chrono to zdaje się jest ostatni analogowy element, w Maserati i tego już nie ma.

Hybrydyzacja na przednią oś powinna poprawić wyważenie auta w ruchu, ponadto być może KM/Nm


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa 992
PostNapisane: 21.05.2023, 10:37 

Dołączył: 15.03.2021
Posty: 104
Obawiam się tego, że jeśli auto będzie stało zimą w garażu nieużywane to bateria będzie do wymiany, tak jak w hybrydowych kolekcjonerskich supercarach się dzieje ;/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum