Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 7.01.2022, 19:45 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
berni500 napisał(a):
Kolego, wydaje mi się ze Turcje to znasz z wycieczek, super bo to piękny kraj!
Jeżeli uważasz, ze to co obecnie dzieje się w Turcji jest pochodna wyborów ludzi to pozostaniemy przy swoich zdaniach po prostu.


Pudło, na wycieczce nie byłęm tam nigdy, wyłącznie w pracy. Nie pamiętam już kiedy tam były prawdziwe wybory, ale były, i ludzie naprawde wybrali elipę z Erdoganem na czele. Pamiętam jak mój kontrahent opowiadał mi jak to cały biznes jest za nim, bo takie świetne ulgi i zachęty do inwestowania wprowadza, i w końcu ktoś zadbał o przedsiębiorców. Brzmi znajomo? A co się potem działo to podobnie do tego co się u nas dzieje, tylko taka wschodnia wersja, aresztowania opozycji, zamykanie gazet, w końcu lipny zmach zakończony wzięciem narodu za pysk. Nawet dzisiaj rozmawiałem z turcją, miny mają nietęgie, euro po 15 lir, inflacja ponad 30%, jak zawsze brał od swoich klientów czeki tak teraz tylko przedpłąta, i zaczeli sie wewnątrz nawet rozliczać w Euro i USD. Warto wiedzieć, bo może i nas to czeka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.01.2022, 0:47 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Nie wiem, czy mamy tutaj kogoś z Włocławka, ale właśnie połknąłem interesującą pozycję.
Polecam wszystkim psioczącym na „polski ład”, PiS, czy PO.

https://www.empik.com/znikajaca-polska- ... nt=produkt

Jakieś 21 lat temu wyjechałem z „cudownego” Bytomia - na wieś - do Tychów.
Po przeczytaniu tej książki dużo lepiej zrozumiałem fenomen PiS z perspektywy posiadacza Porsche.

PiS jest pierwszą partią po 1989r. która potrafi idealnie wykorzystać takie technologie jaki BigData, AI czy Social Media.
Sprawdźcie sami, czy po resecie Wasz iPhone nagle zacznie szybciej działać ;)




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.01.2022, 14:51 

Dołączył: 24.06.2014
Posty: 13
@MM-Racing
rady dobre ale musisz je jeszcze zacząć stosować :)
spójrz proszę szerzej dlaczego inflacja szaleje: rozdawnictwo, dodruk pieniądza, dodatkowe: opłaty, daniny, podatki, podatkunie, rynki światowe itd. itp. a i w sumie zapomniałbym: tarcze antymózgowe oraz regulacja cen :D <3

rząd może sobie podnosić stopy, problem jest inny: nie możesz walczyć z inflacją jeśli w drugim ruchu rozkręcasz ją, bo to nic nie da.

dlatego zapytałem z ciekawości co da podniesienie stóp dla najmniej zarabiających? (to napisałeś, bez szerszego kontekstu) póki co mamy dzisiaj rekordową inflacje, a Ci kabareciarze zamiast ciąć podatki, socjał to bawią się tarczami, podnoszą koszty czego się da i wypuszczają obligacje indeksowane inflacją :D

oni są zaprzeczeniem Midasa, czego się nie dotkną to zamienią w gówno.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.01.2022, 16:19 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1956
impio napisał(a):
@MM-Racing
rady dobre ale musisz je jeszcze zacząć stosować :)
spójrz proszę szerzej dlaczego inflacja szaleje: rozdawnictwo, dodruk pieniądza, dodatkowe: opłaty, daniny, podatki, podatkunie, rynki światowe itd. itp. a i w sumie zapomniałbym: tarcze antymózgowe oraz regulacja cen :D <3

rząd może sobie podnosić stopy, problem jest inny: nie możesz walczyć z inflacją jeśli w drugim ruchu rozkręcasz ją, bo to nic nie da.

dlatego zapytałem z ciekawości co da podniesienie stóp dla najmniej zarabiających? (to napisałeś, bez szerszego kontekstu) póki co mamy dzisiaj rekordową inflacje, a Ci kabareciarze zamiast ciąć podatki, socjał to bawią się tarczami, podnoszą koszty czego się da i wypuszczają obligacje indeksowane inflacją :D

oni są zaprzeczeniem Midasa, czego się nie dotkną to zamienią w gówno.



Impo

Przeciez tak wczesniej napisalem. Nie bede sie rozpisywal co gospodarki swiatowej, oprocz tego ze pis wpisal sie w swiatowa tendencje USA i EU socjalizmu, rozdawnictwa, konsumpcji i zadluzania spoleczenstw. Tylko jesli zaczyna sie w ta sama gre to trzeba uprzednio sprawdzic, czy jest sie w tej samej lidze.
To zbyt szeroki temat ekonomii i geopolityki ktorej podstawami malo kto sie interesuje. Co widac przy poklasku klakierow pod wypowiadzia Magdy. Osoby ktore prezentuja inny poglad nazywa debilami i wszystkich obciazylaby dodatkowo za i tak mierne uslugi za ktore jestesmy zmuszeni do zaplaty: zus, skladka zdrowotna. Takze inne podatki. Problem sluzby zdrowia nie lezy w przeznaczaniu kolejnych miliardow a jest to problem systemowy. Z dziurawego wiadra zawsze bedzie cieklo nie wazne ile by tam wlal.

Nie przecze ze Magda pracuje/ pracowala przy chorych na covid. Ja niestete nie wypowiadalem sie na ten temat.

W 1997 r we Wroclawiu byla powodz i ludzi mieli tam po pachy roboty walczac z powodzia. Nie da sie zaprzeczyc!!! Potem powychodzilo min te Polacy poprostowali koryta rzek i min pobudowali osiedla na rerenach zalewowych gdzie Niemcy w planach mieli zakaz budow!

Trzeba zawsze siegnac do przyczyn. Nie obiawow ale to nie jest takie proste, ale niestety medycyna i przemysl medyczny wraz z koncernami i AM tak dzis szkola swoich adeptow. Medycyna obiawowa i chemia to zalozenia wielkich tego swiata.


Odniose sie do jej wypowiedzi pozniej.


Co do ulgi do kl sredniej wkleje wyjasnienie S. Menzena.

Nie mam czasu teraz pisac. Podkresle ze stanowisko ministra finansow nie jest oficjal zrodlem prawa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. A cala ustawa o NL zawiera pelno bubli https://youtu.be/eD6EilIX9RU


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.01.2022, 22:05 

Dołączył: 3.08.2015
Posty: 734
Mnie jak SBkom i UBkom właśnie obniżyli emeryturę o 1.000 :evil: :evil: :evil: . Miesięcznie… :angry5:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2022, 23:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Obrazek

Czy Wasze systemy IT już są gotowe na jutrzejsze wypłaty dla Pracowników liczone wg najnowszego rozporządzenia?




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 0:40 

Dołączył: 15.11.2007
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 224
adamax napisał(a):
Obrazek

Czy Wasze systemy IT już są gotowe na jutrzejsze wypłaty dla Pracowników liczone wg najnowszego rozporządzenia?


Powiem Wam ze jak 22 lata ustawiam systemy płacowe to takiego syfu to nie było nigdy nawet w 99 jak wchodził ZUS :( Masakra




_________________

Pozdrawiam

Paweł

911 997 TURBO :) 1/4 mili- 10.583 s > PCP Włocławek 2014
911 964 TURBO :)
Macan III GTS :)

http://www.willa911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 1:52 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Obrazek




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 9:27 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1553
Nr klubowicza: 582
Tu jest potwierdzenie, ze to naród skończonych imbecyli, a PiS im się słusznie należy:
https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosc ... olacy.html




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 9:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Przerażające a komentarze pod artykułem załamują do reszty jaki to ciemnogród.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 12:29 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1956
To czysta matematyka. Dostaja Ci co maja zaglosowac. A, ze wielki brat drukuje na potege to i tu zacza byc praktykowany socjalizm. Damy ile trzeba “niepelnosprawnym” ci na zasilkach i etatowcy. Takich im trzeba. Ludzie bez ikry. W ich glowach jest taka mentalnosc ze oni nigdy dakeko by nie zaszli. Wola bezpieczny port na etaci niz ryzyko przedsiebiorcy. I rzad o tym wie. Takich potrzebuje.

Z nimi zrobi wszystko. Nie ponysla, nic nie kombinuja ida jak barany. Wszystko im wmowisz, nawet pandemie ;)

840 mln na kancelarie premiera rocznie. To nie absurd?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 17:57 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Cytuj:
Sławomir Mentzen: Rozporządzenie MF, które miało łatać problem wypłat dla pracowników, jest nielegalne. Obowiązki płatnika określa ustawa, nie można tego zmienić rozporządzeniem.
Płatnik, który nie wypełnia obowiązków ustawowych naraża się na odpowiedzialność z KKS.


Czyli co? jak ten z rządu powiedział, że przeliczą i oddadzą mundurowym, nauczycielom i emerytom to sami złamią prawo? bo poprawia wg rozporządzenia a nie ustawy? czyli mimo jawnego błędu do czasu wyjścia poprawionej ustawy wypłaty będą nielegalnie obliczane po poprawkach?




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 18:01 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1553
Nr klubowicza: 582
Tak, rozporządzenie nie może zmienić ustawy.
U mnie pielgrzymka pracowników, którzy dostali grudniowe wypłaty o ~ 400 zł mniejsze z tytułu polskiego ładu.
Odbiorą sobie w po maju 2023 roku, oczywiście jeśli nic się nie zmieni, No i jeśli dożyją, bo dzisiaj już takie hasła słyszałem.
I nic nie mogę póki co zrobić, chociaż fizycznie jeszcze tych pieniędzy do US nie przesłałem.




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 21:01 

Dołączył: 12.01.2016
Posty: 304
Nr klubowicza: 465
Beniu! Wyślij księgową na jakiś kurs bo pewnie jest niedouczona :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 21:09 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1929
berni500 napisał(a):
Tu jest potwierdzenie, ze to naród skończonych imbecyli, a PiS im się słusznie należy:
https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosc ... olacy.html
Z tego wynika że 48,5% dobrze ocenia nowy ład ale 54,5% nie wie jak się zmieni ich wynagrodzenie.. Śmiać się z tego czy płakać?
Do kogo oni dzwonili w tej metodzie CATI?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 21:12 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1929
mareknowak napisał(a):
Mnie jak SBkom i UBkom właśnie obniżyli emeryturę o 1.000 :evil: :evil: :evil: . Miesięcznie… :angry5:
Marek. Może masz jak mój ojciec. Też się wystraszył jak dostał emeryturę ale ze jako jest emerytowanym doradcą podatkowym przypomniał sobie ze przekroczył drugi próg podatkowy w 2021 roku ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1553
Nr klubowicza: 582
BUDZIK napisał(a):
Beniu! Wyślij księgową na jakiś kurs bo pewnie jest niedouczona :banghead:

Tomek!
Korzystamy z usług dużego i renomowanego biura księgowego o zasięgu ogólnopolskim i nawet trochę europejskim.
Te wypłaty poszły jeszcze przed tym rozporządzeniem tego licealisty.
Ich prawnicy stoją na stanowisku, że póki co nie można inaczej płacić.
Sytuacja dotyczy pół etatowców zatrudnionych w dwóch oddziałach firmy.
Co się dało tzn. wszystkie umowy zlecenia wypłaciliśmy w grudniu.
Przecież nie będę się kopał z koniem, tym bardziej że nie jestem uczony w tym kierunku.
Mam nadzieję, że wszystko się szybko wyjaśni i zrobimy dodatkowe przelewy.




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2022, 23:50 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
:(


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.01.2022, 4:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
berni500 napisał(a):
BUDZIK napisał(a):
Beniu! Wyślij księgową na jakiś kurs bo pewnie jest niedouczona :banghead:

Tomek!
Korzystamy z usług dużego i renomowanego biura księgowego o zasięgu ogólnopolskim i nawet trochę europejskim.
Te wypłaty poszły jeszcze przed tym rozporządzeniem tego licealisty.
Ich prawnicy stoją na stanowisku, że póki co nie można inaczej płacić.
Sytuacja dotyczy pół etatowców zatrudnionych w dwóch oddziałach firmy.
Co się dało tzn. wszystkie umowy zlecenia wypłaciliśmy w grudniu.
Przecież nie będę się kopał z koniem, tym bardziej że nie jestem uczony w tym kierunku.
Mam nadzieję, że wszystko się szybko wyjaśni i zrobimy dodatkowe przelewy.


A Panowie przypadkiem nie o tym rozprawiają?

„Nagła zmiana w sposobie naliczania zaliczki na podatek PIT

8 stycznia 2022 r. weszło w życie rozporządzenie wprowadzające zmianę sposobu rozliczania kwoty wolnej od podatku w zaliczce miesięcznej od wypłat. Projekt rozporządzenia został przedstawiony przez Ministerstwo Finansów (MF) zaledwie dzień wcześniej, 7 stycznia.

Rozporządzenie powstało w wyniku fali krytyki, jaka wylała się na przepisy Polskiego Ładu ze strony pracowników, których wynagrodzenie netto wypłacone w pierwszych dniach stycznia zgodnie z nowymi zasadami uległo zmniejszeniu.

Co zmienia rozporządzenie

Wysokość zaliczki pobieranej od pracowników, których miesięczny przychód brutto nie przekracza 12 800 zł, nie może być wyższa od tej, która była ustalona zgodnie z zasadami obowiązującymi do 31 grudnia 2021 r.
Pracodawcy, którzy wypłacili wynagrodzenia w okresie 1-7 stycznia, będą musieli dokonać zwrotu różnicy w zaliczce tym pracownikom, u których została ona pobrana w zbyt dużej wysokości.”


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.01.2022, 19:34 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1956
Panowie jak placic 17 i 19% wg nowego ladu Sp k-akcyjna a tak naprawde jescze mniej bo jest kwota wolna od podatku.

https://open.spotify.com/episode/76zU4G ... WUhjo&nd=1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum