Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 11.01.2022, 20:21 

Dołączył: 13.11.2011
Posty: 383
Nr klubowicza: 280
i notariusze się cieszą.




_________________

993 Targa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1554
Nr klubowicza: 582
Czyli jednak u mnie mają rację:
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... =BoxOpImg1




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 12:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Berni wiadomo, że rozporządzenie ma niższą range niż ustawa to tak jak by sierżant wydawał rozkazy majorowi ...ale czy nie mamy już tego? czy szeregowy do niedawna polityk wydawał polecenia ministrowi? czy rozporządzeniem nakazywano np chodzenie w maseczkach a nie ustawą ? itd można by cytować...

Czy Polacy śladem innych zachodnich państw boją się bronić swoich praw na ulicach? czy obawiają się scenariusza z Kazachstanu i masowych pacyfikacji? na razie grzecznie uginamy grzbiet po kolejną rózgę.

a tym czasem przypomniał mi się stary dowcip: Co robią politycy i prawnicy na dnie jeziora? Dobry początek !

P.S. muszę przestać bo zaraz oskarżą mnie o język nienawiści w tym lewackim społeczeństwie




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 13:08 

Dołączył: 24.06.2014
Posty: 13
ja widzę kilka innych smutniejszych wątków/punktów nowego łagru:

1. nikt nikomu nie pomoże, nie dlatego, że nie chce, po prostu jest to nowe, zagmatwane i wprowadzone "wczoraj". Obecnie każdy ratuje swoją dupę, a obrotniejsi doradcy są już załadowani pod korek

2. nowy łagr wprowadzi nową klasę średnią, lojalną wobec rządu itd. (mogę rozwinąć jak będzie potrzeba)

3. nikt nie wyjdzie na ulice, ludzie nie mają pojęcia o ekonomii, dostaną wyrównania i inne dodatki, i ryje zamkną. Prosty przykład: likwidacja pitu to oszczędność w portfelach ok 30mld złotych i realnie ok 18% więcej do wypłaty, obniżenie vatu na żywność z 5% na 0% to ograniczenie wpływów o ok 20mld i miesięcznie wg wyliczeń 45zł więcej w portfelu, nie wspominam co będzie z cenami jak vat wróci :D

4. jeśli zaczną wprowadzać ustawy, regulaminy, notki działające wstecz to dzisiaj może i będzie to na plus ale da im to zielone światło właściwie do robienia czego chcą ...

5. Obecna sytuacja pokazuje, że ludzie liczą na państwo i socjał im leży i będą o to walczyć, a prywaciarz to złodziej i tyle (ostatnie słowa vateusza lub jara)

czemu nikt nie wyjdzie na ulice? po co? wentyl zadziałał przy strajkach kobiet, pokrzyczeli i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 13:50 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Tak jest. To tez pokazala sytuacja z covidem ;) ze zrobia wszystko zeby poczuc sie bezpiecznie.

Ludzie zniewoleni finansowo nie sa juzgotowi na wolnosc a przedsiabiorcy sa za mala grupa.

Niestety kazdy rzad po 89 promuje koncerny. Polan s forigne owened country. Tak rzekl w jednym wywiadow nasz premier ;)


Dla ciekawosci:

W latach 2015-2019.

Przychody i cit spolek.


Dodatkowo niektorzy gracze jak orange czy volkswagen dostali duzo wieksze dotacje niz zaplacili podatku.

To jest wyniszczanie mis firm.

A jak pokazuje mozna wprowadzic rozwiazania podatkowe z dnia na dzien jak sie na interes- Nowy Wal.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 15:16 

Dołączył: 26.11.2021
Posty: 75
Nr klubowicza: 785
Panowie, Panie Marcinie,

Fajne - przychód porównać do podatku CIT - hm. Dopowiem: jest przychód, są koszty, jest dochód, jest CIT.

A w sprawie pomocy publicznej - jest pomoc, jest podatek PIT (bo zatrudnienie), VAT (bo sprzedaż) i jest CIT. Tak to kalkulują na świecie.

Ale ............ "warto rozmawiać" - tylko po co, skoro mamy już gotową tezę?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 15:48 

Dołączył: 24.06.2014
Posty: 13
Krzysiek (Poznań) napisał(a):

A w sprawie pomocy publicznej - jest pomoc, jest podatek PIT (bo zatrudnienie), VAT (bo sprzedaż) i jest CIT. Tak to kalkulują na świecie.



dodałbym również, że każda firma to przy okazji sporo innych firm współpracujących, więc nawet jeśli płacą 0,01% może się okazać, że dzięki nim wpada więcej niż na tych printscreenach, czy bez szans? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 19:06 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Krzysiek (Poznań) napisał(a):
Panowie, Panie Marcinie,

Fajne - przychód porównać do podatku CIT - hm. Dopowiem: jest przychód, są koszty, jest dochód, jest CIT.

A w sprawie pomocy publicznej - jest pomoc, jest podatek PIT (bo zatrudnienie), VAT (bo sprzedaż) i jest CIT. Tak to kalkulują na świecie.

Ale ............ "warto rozmawiać" - tylko po co, skoro mamy już gotową tezę?

Pozdrawiam



Panie Krzysztofie ;)

Widze ze tu trzeba wszystko lapatologicznie bo jak nie bedzie rozpisane 2+2x2= 6 i dalczego to juz zaczynaja sie schody.

Ale zawsze ktos sie wyrwie ze 2+2 czetry.

W innym watku ktos rzucil teze, ze tylko ten kto ma papiery moze sie wypowiadac. To ja mam i to mocne. Wiec ten argument odrzucam. Siedze w inwestycjach, podatkach i finansach, plus prawo juz prawie 30 lat.

Ta tak tytulem wstepu Panie Krzysztofie ;)

Twoj przytyczek co do CIT i przychodow i dywagacje w tym przypadku sa z dupy.
Na tym wlasnie ten caly wal polega, ze nie ma dochodu bo koncerny transferuja zyski do innych krajow poprzez koszty uzyskania ich.
Dlatego podaje sie przychody aby wskazac skale manipulacji. Mysle, ze nie trzeba tego wyjasniac wiecej. A tulumaczenie 2+2 zostawmy komus innemu.

Jesli bys przyjal dochod na poziomie 1%, co jest skrajnie nisko to zysk brutto z 52 000 000 000 wyniesie 520 000 000.


to teraz policz ile by zaplacil maly przedsiebiorca z podatkiem 23.4% na jdg lub sp zoo -19% -19% od dywidendy i 4% daniny solidarnosciowej.

24,9% z 520 000 000 zl to jest 124 280 000 pln.

A tam miales CIT 1,7 mln.

Czy teraz widzisz roznice?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 19:23 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
impio napisał(a):
Krzysiek (Poznań) napisał(a):

A w sprawie pomocy publicznej - jest pomoc, jest podatek PIT (bo zatrudnienie), VAT (bo sprzedaż) i jest CIT. Tak to kalkulują na świecie.



dodałbym również, że każda firma to przy okazji sporo innych firm współpracujących, więc nawet jeśli płacą 0,01% może się okazać, że dzięki nim wpada więcej niż na tych printscreenach, czy bez szans? ;)


Masz mocno sprany mozg. Widze chcyba ze jednak powinno sie ograniczyc mozliwosc wypowiadania.
Poszedlbym dalej, ze trzeba jednak miec papiery zeby glosowac.


Ok, zgoda, ze duza firma to zysk w wielu aspektach. Tylko dlaczego polskie firmy zostaly sprzedane z 1 zlotowke nie otrzymujac takiego wsparcia.
Nie dostaly kredytow preferencyjnych po transformacji ustrojowej na 0%. Albo takich dotacji.

W czym byl problem zeby Polacy prowadzili takie proste firmy jak biedronka , czy Auchan itd.

Polskie firmy sa dyskredytowane w zamian.
Wezmy np polski transport na tereni uni. Co chwile jest cos dorzucane bo ch...[długie, czerwone, często staje] ich strzela ze mozemy byc bardziej konkurecyjni. Niedawno uchwalili, ze nie mozemy realizowac przewozow kabotazowych. Uchwalili, ze raz na 7 tyg musi auto zjechac do firmy.

Przejeta zosatala prawie cala gospodarka i pracujemy jako wyrobnicy.

Tp wykupilo orange, nie firme tylko caly rynek przejelo.

Prosze sobie poczytac jak przebiegla transformacja gospodarcza w kraju.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 20:23 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Uchwala jest nad rozporzadzeniem. Poza tym w prawie jest jescze takie cos jak vacatio legis.

Moja ksiegowa dzis dzwonila do urzedu i urzedniczka jej powiedziala zeby ziczyc dwie skladki zdrowotne rownoczenie. Po staremu i po nowemu :D i placic ta po staremu jak korzysniejsza. :roll:

A co jak pracownik nie pracowal w 2021r.


To bylo wiadomo ze tak bedzie i jeszcze powychdzi pelno kwiatkow. W radiu dzis mowili ze ksieza sie pienia bo zdrowotna im licza.

Przeciez to bylo wiadome ze 9% bedzie liczone od emerytur i o poczatku dochodu tylko w tv nic ne mowil to ludzie jak owce sie cieszyli. Za to mowili o 30 tys wolnych od podatku.

A i jeszcze nie wiadomo co bedzie bo niektore firmy nie zdazyly zaplacic calej zdrowotnej w grudniu. I w styczniu chociaz jak placili z grudzien juz musza zaplacic po nowemu.

Sypna sie pozy do sadow.

Tak jak mowie jest pelno bubli. To panstwo z kartonu. Zlodzieje byli wszyscy ale takiej holoty i niekompetencji nie bylo.

Czego sie spodziewacie. 30 poslow kazalo reszcie oslow klikac, a oni nawet nie wiedza co klikalja bo to bylo za malo czasu zeby radcy podatkowi z wszystkim sie zapoznali.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 20:31 

Dołączył: 26.11.2021
Posty: 75
Nr klubowicza: 785
Bez wstępów i tytułów,
„sprany mózg”? A „g …. mnie to obchodzi”? Jestem nowy na forum, stąd zaskoczenie i zdziwienie na taką formę. Z treściami nawet jak się nie zgadzam chętnie podyskutuję. W takiej formie nie.
Wracam do wątków o Porsche bo to super auta są. A tu ……wieje dyktaturą jednej, słusznej ideologii „mojej”.
Krzysztof


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 21:13 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4943
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
MM-Racing napisał(a):
...W czym byl problem zeby Polacy prowadzili takie proste firmy jak biedronka...


Z tą Biedronką to trochę trafiłeś jak kulą w płot. Firma była polska tylko polski właściciel postanowił ją swego czasu sprzedać na warunkach komercyjnych, dodatkowo zapewniam nie za bezcen Portugalczykom :-)




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2022, 22:38 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Michal wiesz o co mi chodzi.

Poprawie Ci humor :)

60% wyborcow pis nie wie na czym polega nowy lad ale 90% ufa ze bedzie dobrze.

Podobno kosciol zazdrosci takich wyznawcow.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.01.2022, 0:23 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
kolejny element nowego ladu przeglosowany. ustawa o oswiacie. centralizacja, wladza do kuratorow a oni z nadania wladzy maja pilnowac powstawanie mlodego Polaka.

https://www.youtube.com/watch?v=It2jMV5yqTA


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 12:57 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Czyli mamy typowy powrót do przeszłości w duchu"Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie " nikt w tym kraju nie jest spokojny i nie może spokojnie spać, kiedyś czytałem, że małego przedsiębiorcę nawet jednoosobowej firmy może skontrolować ok 30 instytucji państwowych.
Wierzycie że żadna nic nie znajdzie? płacicie abonament od każdego radia w aucie na firmę? macie podpisaną umowę z ochrona p-poż? o PIPach i innych nawet nie wspomnę jak Sanepid, BDO, SZWO, itd... na ABW i CBA kończywszy.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 13:44 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Daro napisał(a):
Czyli mamy typowy powrót do przeszłości w duchu"Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie " nikt w tym kraju nie jest spokojny i nie może spokojnie spać, kiedyś czytałem, że małego przedsiębiorcę nawet jednoosobowej firmy może skontrolować ok 30 instytucji państwowych.
Wierzycie że żadna nic nie znajdzie? płacicie abonament od każdego radia w aucie na firmę? macie podpisaną umowę z ochrona p-poż? o PIPach i innych nawet nie wspomnę jak Sanepid, BDO, SZWO, itd... na ABW i CBA kończywszy.



W kazdym biurze powinna byc instrukcja postepowania np z czajnikiem jesli takowy tam sie znajduje.

W UK z wiekszosci przepisow ktore dotycza duzych korporacji male sa zwolnione.

Moj kolega prowadzi mala firme z uslugami zarejestrowana w UK. Pokazywal mi kwitek. Placi podatku doch. rocznie 100-200 funtow i 26 funtow miesiecznie ich skladek. Wsszystko. Nigdy nie mial zadnej kontroli.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 14:08 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1554
Nr klubowicza: 582
U nas nigdy tak nie będzie, nie pozwoli na to brytyjski kolonializm.
I to nie jest żart, proszę pomyśleć dlaczego ministrów finansów tego obszaru podległego przywozi się w teczkach z GB.
Na dodatek ostatni skończył tylko liceum i nawet po polsku mówi słabawo raczej.
Do przemyślenia pozostawiam temat kogo komuna wysyłała na placówki bankowe do zachodnich krajów!
Albo dlaczego właściciel kota wykonał pierwszą jedyną podróż zagraniczna samolotem i był to właśnie kierunek „londyński”.

Od razu zaznaczam ze wszelkie teorie spiskowe mam w głębokim poważaniu😁




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 15:20 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Posłuchajcie


https://www.youtube.com/watch?v=gUlsTmGgpcU&t=172s




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 16:39 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1554
Nr klubowicza: 582
Coś mi ajfon chyba bubla robi po zmianie systemu na 15.21 bo nie widzę żadnego linka od Darka.
Tez tak macie?




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2022, 16:40 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
berni500 napisał(a):
Coś mi ajfon chyba bubla robi po zmianie systemu na 15.21 bo nie widzę żadnego linka od Darka.
Tez tak macie?
Jak mówią na infolinii „u mnie działa na najnowszym iOS”




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum