Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 11:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 768
Nr klubowicza: 667
MM-Racing napisał(a):
jackdent napisał(a):
Seb napisał(a):
Ja myśle ze to nie jest kwestia pieniędzy. Raczej kwestia poczucia bezpieczeństwa i wygoda. Płatny urlop, płatne zwolnienie, brak dodatkowej pracy w postaci prowadzenia KPiR, urzędy itp….

Absolutna racja.


Przepraszam Cie Seb ale w dwoch pierwszych Twoich zdaniach wysnules zaprzeczajace sobie stwierdzenie :shock:

1. Ja myśle ze to nie jest kwestia pieniędzy.
2. Raczej kwestia poczucia bezpieczeństwa i wygoda. (Płatny urlop, płatne zwolnienie....)

Teraz to rozumiez? Czy mam Ci wyjasnic co lezy u fundamentow tego bezpieczenstwa i wygody?

A pan dentysta jescze sie podpisal obiema recyma pod tym wzajemnym zaprzeczeniem.


I jeszcze jedno Jacku. Wczesniej podkresliles koniecznosc kontroli poniewaz niektore podmioty nie placa podatkow, nie wystawiaja rachunkow itd...

To wlasnie w Twojej branzy dentystow, lekarzy jest najwiecej oszustow. Bardzo czesto nie wystawiaja potwierdzenia wplaty swoim pacientom. Najchetniej biora do reki bez kas fiskalnych itd.
Marcinie może nie wyraziłem się jasno. Mówiac o kwestii pieniędzy mialem na myśli, ze prowadząc swoją firmę lub działalność gospodarcza masz możliwość zarobienia większych pieniędzy. Oczywiście nie będzie to zawsze reguła.
I masz racje płatny urlop i zwolnienie wiąże się z pieniędzmi.




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 13:15 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Seb napisał(a):
MM-Racing napisał(a):
Seb napisał(a):
Daro napisał(a):
"Kowalski" się cieszy firmy tracą państwo zarabia a propaganda króluje

Cytuj:
JAK DZIAŁA ZŁODZIEJSKIE PAŃSTWO?
Ta sama stacja dwie różne daty.
Niby cena inna ale popatrzmy matematycznie.
ON 31 stycznia 2022
5,89 zł czyli netto 4.79 zł (VAT 23%)
ON 1 lutego 2022
5,27 zł czyli netto 4.88 zł (VAT 8%)
Jako przedsiębiorca dotyczy mnie cena netto. Dostałem więc groszy podwyżki na 1 litrze paliwa !!!
Do tego NIE odliczę %VATu,
Co daje kolejne nawet groszy na litrze, czyli więc jaka obniżka paliwa ???
Jakie oszczędności????
Góra 30 dni cena i tak wzrośnie do 5.99/litr więc cały plan PiSu w PIZDU !!!
Nie do końca się zgodzę. Cena netto nie powinna się zmienić. A tu ktoś policzył cenę od ceny brutto Tak się tego nie powinno liczyć. Sami zmienialiśmy ceny z 5 na 0 VAT. I w tym przypadku cena netto równa się brutto.


Seb, czy moglbys mi objasnic swoja modernistyczna koncepcje ekonomii, podatkow a moze i matematyki?
Jakiego wyjaśnienia Marcinie oczekujesz ode mnie? Nie zgadzasz się z wyliczeniem ze w przypadku zmiany stacji VAT z 5 na 0 kwota netto robi się brutto?



Aby sie dobrze zrozumiec musiny ustalic tzw wspolny mianownik. Ja odnosze sie do ustalinej ceny za on netto. Przy zalozeniu, ze ktos uzywa srodka transportowego lub maszyny w 100% w dzialalnosci i jest na pelnym vacie. Czyli:

5,89 zł czyli netto 4.79 zł (VAT 23%)
ON 1 lutego 2022
5,27 zł czyli netto 4.88 zł (VAT 8%)

I to jest dobrze policzone. 9 gr sorzedawca sobie przytula ale tego mozna sie bylo spodziewac juz przed wprowadzeniem. Pis probuje ustawami zarzadzac rynkiem do celow politycznych. Nic nowego. Oni na tym zyskuja, rynek nie.

A Ty co miales na mysli?

“Cena netto nie powinna się zmienić. A tu ktoś policzył cenę od ceny brutto Tak się tego nie powinno liczyć.”
Jesli ktos jest tzw zw to go vat nie obchodzi.
A jak ktos nie jest vatowcem na do 200 tys to cena mu sie obnizy ale to sa wyjatki nie potwierdzajace regule.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 13:45 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 768
Nr klubowicza: 667
Masz racje. Ktoś wykorzystał okazje do podniesienia ceny netto przy okazji obniżki VAT. Aż z ciekawości wszedłem na stronę Orlenu i sprawdziłem ceny hurtowe paliw. Obrazek
Ceny nie wzrosły a nawet spadłyWiec kto zarabia więcej? Stacja bo odgórnie kazano im podnieść cenę netto?




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 14:39 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Seb napisał(a):
Ceny nie wzrosły a nawet spadłyWiec kto zarabia więcej? Stacja bo odgórnie kazano im podnieść cenę netto?



Sebastian ja od wielu lat opieram sie na regułach, ktore sa gloszone przez moich ickowych guru tzw "ekonomii stosowanej w praktyce" :wink:

NIe sa one tozsame z regulami ekonomii wg ksiazkowych klasykow.


Jedna z podstawowych taki reguł jest: rynek podbija sie nie za pomoca konkurecnji ale za pomoca monopolizacji.

Monopolista u nas jest orlen/lotos. Jesli on ustali cene nikt sie nie wychyli z drobnicy.
1. Poniewaz kazdy chce miec najwyzsza marze to patrza na cene minimalna. Ta ustala orlen na rynku.
Jak obniza na stacjach to reszta obniza bo klienci pojada tam gdzie taniej. A maja taka gestos stacji ze sa wszedzie.
2. Jak podwyzsza to reszta rown w gore zeby zwiekaszac marze.

W istocie oni ustalja marze.

Co wiecej. Z tego co wiem prawie wszystkie inne stacje biora z hurtowni krajowej Lotos/Orlen i kolko sie zamyka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 768
Nr klubowicza: 667
Ale tu mamy działanie nazwijmy to pozorowane.
Bo hurtowe ceny trzymają się zasady: niższy VAT=niższa cena brutto=ta sama lub niższa kwota netto co 31 stycznia
Natomiast ceny detaliczne są już wyliczone wg zasady: niższy VAT=niższa cena brutto ale już wyższa kwota netto niż 31 stycznia.
I wyższa bo?




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 15:11 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Saba, orlen na rynku hurtowym ma wyje...na vat. Tu vatem interesuje sie rzad.
100% odbiorcow hurtowego paliwa to platnicy vat. Wiec ich nie interesuje stawka vat bo ja i tak przerzucaja na klienta.

Dlatego nas przedsiebiorcow vatowcow nie interesuje cena brutto, z vatem. Liczy sie netto bo po netto liczymy koszty.To odrazu rzucilo sie w oczy bo my to liczymy codziennie. Kowalski i mala przedsiebiorczosc tego nie zauwazy najczasciej.

Podobne akcje sa na innym rynku energetycznym. Ucieli fotowoltaike poniewaz bigenerdze to sie nie sklejalo. Wyliczono, ze na dzien dzisiejszy ucieka enerdze 270 mln miesiecznie przez to ze prosumentom sie to oplacilo bardziej niz zakladal rzad. Wiec przykrecaja kurek. Kowalski placacy rachunek 450-500/2 miesiace teraz placi 40/50 zl. Ta zaczelo sie niepodobac. Wymyslono, ze siec energetyczna niby tego nie obsluguje. A mldy euro od 2012 na modernizacje z UE przepierdolili na konsumpcje i propagande i znowu Ci co so przedsiebiorczy, zaoszczedzili i zainwestowali dostaja po tylku. Tu ekonomia, w tradycyjnym pojeciu, juz dawno nie jest stosowana.

Zwracam uwage, zeby sprawdzac rachunki od operatorow jesli ktos ma foto bo tu tez oszukuja.
Tu niedawny przyklad taurona. Obcinaja produkcje do rozliczenia.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 17:34 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4943
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
@MM-Racing (Marcin)
Nie wszyscy mogą być przedsiębiorcami bo kto wtedy dla tych przedsiębiorców by pracował?
Mój brat jest przedsiębiorcą, ja etatowcem. Nie uważam się za gorszego od mojego brata, po prostu jesteśmy inni. Nie uważam się za lenia, nieroba, słabszego intelektualnie i co tam jeszcze sobie można dopowiedzieć po wcześniejszych Twoich wypowiedziach…
Szanuję swojego przedsiębiorcę, traktuję firmę jak swoją (między innymi dzięki jakiejś tam minimalnej ilości posiadanych akcji, ale bez nich też ja tak traktowałem) i powtarzam to wszystkich swoim podwładnym. Sukces firmy i zysk przedsiębiorcy odbija się na mojej kondycji finansowej tak więc przestańcie proszę pierd…ić o leniwych nierobach i oszustach z korporacji (oczywiście jednostki znajdziecie) :-(
Budżetówka to co innego, wystarczyłoby spojrzeć na ilość wybranych zwolnień lekarskich w budżetówce i porównać z korporacjami i prywatnymi firmami… Oczywiście nie dotyczy to wszystkich bo ideowcy etatowcy z misją i chęcią pomocy obywatelowi też tam pracują :-)
I na koniec. Ludzie z takim podejściem do etatowców jak Ty mają największy problem z sukcesją i oddaniem sterów w zbudowanych przez siebie firmach profesjonalnym managerom. Po prostu wszystko wiedzą najlepiej bo przecież te firmę trzydzieści lat temu zbudowali własnymi rękoma. I teraz po tych trzydziestu latach zamiast zostać rentierem i korzystać ze zgromadzonego kapitału oddając firmę pod zarząd managerom musicie cały czas walczyć z wszystkimi dookoła na zmieniającym się rynku, którego dziś możecie już nawet nie rozumieć (wielu rzeczy nie da się ogarnąć jednoosobowo) :-)
Jest to problem większości polskich dużych firm właścicielskich, dlatego wybieram cywilizowaną zachodnioeuropejską korporację w której wbrew pozorom naprawdę dużo mogę podziałać wg. własnego uznania tworząc dla kogoś nowe rzeczy :-)
Z tej strony gorszy (bo nie przedsiębiorca)…
Pozdrawiam serdecznie
Mata
ps. Panowie, trochę mniej pogardy dla innych, peace :-)
ps2. Jakbym miał predyspozycje do bycia przedsiębiorcą (nie każdy je ma) to nie robiłbym tutaj jak frajej imprez dla innych tylko dawno bym je zcashował i przytulił trochę grosza, bo przecież kasa to najważniejsza rzecz na świecie…




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 18:16 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1957
Michal. Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia calkowicie.

Nikogo nie traktuje tak. Dobry fachowiec i pracownik jest na wage zlota. Tylko ze nam sie rynek zepsul bo dzis jest wiele osob ktore nie posiadaja kompetancji a wymagania maja ze hoho.

Zgadzam sie z Toba. Uwazam, ze nic nie ma bardziej pozytywnego wplywu na gospodarke jak prywatna dobrze zorganizowana firma oparta na fachowcach. Dobrze zarzadzana.

NIestety, jesli nie ma bezposredniego powiazania w postaci udzialow te utozsamianie sie z firma czsto zaczyna sie rozjezdzac.

Wiadomo ze duzy koncern zagraniczny da wiekasze mozliwosci pracownikowi w postaci narzedzi typu: laptop, auto, czy szkolenia. Najczesciej tez jest sciezka kariery poniewaz struktura jest rozbudowana.
Zawsze cos za cos.

Natomiast takie preferencje zabijaja misp dlatego ze one ruszyly w Polsce po 1990 roku i nie mialy czasu sie tak rozwinac. Byl chwilowy czas p ustawie wilczka do rozwoju i gonienia zachodu ale terez znowu sa wprowadzane obciazenia zeby ten sektor dobic.

To jest potezna kula u nogi dla i tak jeszcze nierozwinietej przedsiebiorczosci w POl. NIgdy ich nie dogonimy bo jestesmy kolonia zarzadzana z zewnatrz.

Michal i najwazniejsza rzecz. Wszystko co napisales w pierwszym akapicie nie jest prawda.
Szanuje Ciebie jako czlowieka i na pewno zawodowo jestes dla mnie mentalnym "przedsiebiorca". To nie ma znaczenia, czy tos ma swoja firma czy na etacie. Tu robi gre mentalnosc.
Szanuje ludzi nie za to, ze sa na swoim, czy na etacie. Jest duzo samozatrudnionych, ktorzy nie wiedza co sie dzieje wokol.
To, ze ktos ma swoja firme nie stawia go wyzej. Kazdy ma swoja funkcje w systemie. Ten system niestety daży do likwidacji misp w dluzszym okresie.

To jest bardzo dlugi temat. Nie na ten watek.

Szanuje Cie, znamy sie prywatnie i nigdy nie myslalem w taki sposob o Tobie. Wrecz przeciwnie uwazam, Cie za bystrego i innteligentnego faceta.

Sa branze lub przedsiewziecia, gdzie pracuje na etatach najwyzszej klasy specjalisci poniewaz malo kogo z prywaciarz stac na to.

A odpwiedz byla tak samo prowokacyjan jak strwierdzenie Elf, ze przedsiebiorcy to oszusci i zlodzieje.

Jesli ktos tak uwaza to znaczy, ze dal sie zmanipulowac propaganda rzadzacych majaca za zadanie postawinie w takie rali klasy sredniej jako glownych oprawcow i prowodyrow niedoli ludu. O to im chodzi.

Dobrobyt kraju nie zbudujemy zabieraac bogatym tylko zwiekszajac produktywnosc i zamoznosc ogolu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 19:26 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4943
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Marcin, podstawa dobrobytu społeczeństwa to budowanie silnej klasy średniej, a jeżeli ją zabijemy (co robią obecnie nam panujący) to staniemy się jedną z republik postsowieckich gdzie albo będziesz jeździł Kubikiem (nieliczni) albo Żiguli (99% narodu)…
I nieważne czy będą to mali/średni przedsiębiorcy czy wysoko wykwalifikowani etatowcy. Najlepiej by byli to i jedni i drudzy :-)




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2022, 11:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Dane z CEiDG za grudzień 2021.

Ubyło nam 26849 firm, a działalność zawiesiło 42371. Bilans ujemny i wyniósł -35690 po uwzględnieniu założeń i wznowień.

Ps. Ja jestem w tej grupie 42371 firm.

Obrazek




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2022, 11:30 

Dołączył: 28.10.2017
Posty: 80
Takich firm które zawiesiły działalność i poszło do podziemia jest dużo.Przecież z czegoś musisz żyć...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2022, 15:08 

Dołączył: 3.05.2018
Posty: 103
Mata napisał(a):
Marcin, podstawa dobrobytu społeczeństwa to budowanie silnej klasy średniej, a jeżeli ją zabijemy (co robią obecnie nam panujący) to staniemy się jedną z republik postsowieckich gdzie albo będziesz jeździł Kubikiem (nieliczni) albo Żiguli (99% narodu)…
I nieważne czy będą to mali/średni przedsiębiorcy czy wysoko wykwalifikowani etatowcy. Najlepiej by byli to i jedni i drudzy :-)



to jest kluczowe stwierdzenie, z którym nie ma co polemizować. Silna klasa średnia to podstawa stabilnej gospodarki. Jak klasa średnia będzie silna ekonomicznie to grupie społecznej, która miała czy to mniejsze umiejętności czy to mniej szczęścia (klasa uboższa-niższa), także będzie lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2022, 16:58 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 768
Nr klubowicza: 667
Jeżeli do tego będą odpowiednie regulacje Państwa w postaci pensji minimalnej to wtedy niższa klasa będzie miała lepiej.




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2022, 16:19 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Obrazek




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum