Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 10.01.2020, 11:54 

Dołączył: 19.01.2019
Posty: 12
Cześć,
mam do Was takie pytanie. Chciałbym kupić zimowe opony do 718 Cayman na felgi 20 cali. Czy spotkaliście się z takimi oponami z homologacją Porsche? Udało mi się znaleźć opony na przód - 235/35 R20:
Michelin Pilot Alpin PA4
Ale nie mogę znaleźć takich samych tylko na tył - 265/35 R20.

Czy takie opony istnieją w ogóle? Czy homologacja jest ważna?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2020, 15:01 

Dołączył: 1.01.2014
Posty: 87
Jest ważna jeżeli chcesz mieć auto w programie PA.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2020, 17:42 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
Do 718 Porsche ma approval dla zimówek jedynie 18 i 19". Tutaj masz pełną listę

https://files.porsche.com/filestore/dow ... hicles.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2020, 12:04 

Dołączył: 28.10.2015
Posty: 55
Ostatnio oglądam dużo filmików na yotube z tych wszystkich kontroli policyjnych. Fakty są takie, że podczas zatrzymania, czepiają się właśnie o brak homologacji. Że to właśnie jest główną przyczyną problemów związanych z zabraniem prawa jazdy.

Jeżeli chodzi o opony to np Michelin Crossclimate, to typowo opony letnie, ale z homologacją zimową.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2020, 12:29 

Dołączył: 11.05.2009
Posty: 671
zabranie prawa jazdy za opony bez homologacji Porsche??? to prawda??? gdzie tak jest?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2020, 13:43 

Dołączył: 4.05.2017
Posty: 173
Nr klubowicza: 619
pimi napisał(a):
zabranie prawa jazdy za opony bez homologacji

Jak już to dowodu rejestracyjnego, ale chyba raczej za zły bieżnik albo rozmiar (wystające poza obrys pojazdu). Wątpię, żeby policmajster się zdecydował zatrzymać dowód za brak literki N na oponie.

Ale nic się nie martwcie- już niedługo podobno będą zabierali prawka za przekroczenie prędkości o 50 km/h także poza terenem zabudowanym! :alien:

Oczywiście do aut sportowych z silnikiem centralnym i z tyłu tylko opony homologowane. Szczególnie na przód- jest lekki i guma jest zauważalnie bardziej miękka niż w autach z silnikiem z przodu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2020, 13:55 

Dołączył: 19.06.2016
Posty: 70
pitrex napisał(a):
Ostatnio oglądam dużo filmików na yotube z tych wszystkich kontroli policyjnych. Fakty są takie, że podczas zatrzymania, czepiają się właśnie o brak homologacji. Że to właśnie jest główną przyczyną problemów związanych z zabraniem prawa jazdy.

Jeżeli chodzi o opony to np Michelin Crossclimate, to typowo opony letnie, ale z homologacją zimową.


Pokaz przyklady takich filmikow, bo jakos nie chce mi sie wierzyc. Chyba, ze ktos jechal na oponach bez homologacji drogowej np. slicki. Ale w taka sytuacje za brak Nx to nie uwierze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.02.2020, 16:30 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
ernie napisał(a):
Ale nic się nie martwcie- już niedługo podobno będą zabierali prawka za przekroczenie prędkości o 50 km/h także poza terenem zabudowanym! :alien:


Wczoraj też natknąłem się na tą informację. Nie jestem jakiś wariat, ale czasem zdarza się pojechać szybciej - kręta górska droga z ograniczeniami do 40, autostrada z ograniczeniami do 100, albo 70 w środku pola...sami wiecie :P . Innaczej jest mieć z tyłu głowy -500, a inaczej przesiadkę na tramwaj na 3msc.

Trochę szkoda, ale patrząc na statystyki wypadków w PL vs reszta EU to chyba jest to jedyna droga.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum