Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 1:57 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Gumis napisał(a):
Wyczytałem, że jeżeli ogląda się TV wieczorem lub w nocy a w mim przypadku to prawie 100% , to najlepsze są w technologi Oled. Sony zapowiedziało premierę nowych modeli na 07.01.2021 więc jeszcze chwilkę zaczekam ;)


Potwierdzam w 100%. CZerń jest po prostu czarna - zawsze jak patrzyłem u znajomych na tv o zmroku a jeszcze nie było OLEDÓW to irytowało mnie to szare tło i nie mogłem się skusić na telewizor LCD - do zakupu OLEDa używaliśmy ostatniego 100 Hercowego kineskopa jakie produkowali przed wejsciem technologii LCD i grał rewelacyjnie przez poprzednie ponad 10 lat.

Jednego jestem ciekaw - co nowego mogą jeszcze wprowadzić w telewizorach i co zaprezentują w tej nowej serii Sonego czy też co pokażą inni producenci bo na chwilę obecną to chyba przełomu nie będzie - raczej udoskonalają obecną technologię od 4-5 lat.

Kolejna epoka to może telewizory holograficzne/laserowe?
Może kolejnym małym krokiem będzie 8K chociaż patrząc realnie to jeszcze 4k na dobre nie weszło więc chybamoim zdaniem 8k przejdzie trochę bez echa jak 3D w telewizorach?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 10:34 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1102
A może jesteś miłośnikiem kina i może projektor. Są już led , długi czas lampy, 80 cali to dopiero początek zabawy, większa możliwość aranżacji pomieszczenia. Ja jestem kolekcjonerem i miłośnikiem kina i zrobiłem małą salkę tv. Jak będę w przyszłości zmuszony do zmiany to idę w projektor a na razie bujam na LG 4K 65 cali.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 10:43 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
michal928 napisał(a):
Gumis napisał(a):
Wyczytałem, że jeżeli ogląda się TV wieczorem lub w nocy a w mim przypadku to prawie 100% , to najlepsze są w technologi Oled. Sony zapowiedziało premierę nowych modeli na 07.01.2021 więc jeszcze chwilkę zaczekam ;)


Potwierdzam w 100%. CZerń jest po prostu czarna - zawsze jak patrzyłem u znajomych na tv o zmroku a jeszcze nie było OLEDÓW to irytowało mnie to szare tło i nie mogłem się skusić na telewizor LCD - do zakupu OLEDa używaliśmy ostatniego 100 Hercowego kineskopa jakie produkowali przed wejsciem technologii LCD i grał rewelacyjnie przez poprzednie ponad 10 lat.

Jednego jestem ciekaw - co nowego mogą jeszcze wprowadzić w telewizorach i co zaprezentują w tej nowej serii Sonego czy też co pokażą inni producenci bo na chwilę obecną to chyba przełomu nie będzie - raczej udoskonalają obecną technologię od 4-5 lat.

Kolejna epoka to może telewizory holograficzne/laserowe?
Może kolejnym małym krokiem będzie 8K chociaż patrząc realnie to jeszcze 4k na dobre nie weszło więc chybamoim zdaniem 8k przejdzie trochę bez echa jak 3D w telewizorach?
Ja tam jestem wielkim fanem tv3d mam jeszcze 2 tv które odtwarzają 3d .Mało tego w 2011 roku kupilem aparat 3d Fuji zdjęcia i filmy z tego aparaty wyglądają po prostu zajeb... na tv3d.Teaz aparat nie jest już produkowany a jego ceny na Amazonie sięgają 1 tys $, ja wtedy dałem za niego 1500 zł.

Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 10:55 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Romcio napisał(a):
A może jesteś miłośnikiem kina i może projektor. Są już led , długi czas lampy, 80 cali to dopiero początek zabawy, większa możliwość aranżacji pomieszczenia. Ja jestem kolekcjonerem i miłośnikiem kina i zrobiłem małą salkę tv. Jak będę w przyszłości zmuszony do zmiany to idę w projektor a na razie bujam na LG 4K 65 cali.
Projektor to jest to , nie mam specjalnej salki ale mam projektor i rozwijany ekran.Jakieś ponad 10 lat temu kupiłem na eBayu.de uzywany high endowy projektor Sony który jak mial premierę kosztował ponad 30 tys zł.Co prawda ma tylko 720p ale daje radę .Przed pandemią byłem w kinie Helios bo dostałem w prezencie bilety , jakość filmu specjalnie nie różniła się od tego mojego Soniaka .Do tego ludzie chrupiący i kaszlący utwierdzili mie w przekonaniu ze kino poza domem to nie dla.mnie:) Film ogladany w domu z projektora przeżywa się na nowo , zwłaszcza mega produkcje z efektami, nie można tego porównać do oglądania filmu na dużym tv W lato można projektor wynieść do ogrodu i mamy kino letnie po grilu .

Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 11:33 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1102
Tak to u mnie wygląda. :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 12:43 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
U mnie tak , na codzień tez tv 65 cali , u góry schowany ekran do projektora .Choć jak przemalowałem ścianę na taki kolor jaki jest teraz nie trzeba rozwijać ekranu , wystarczy rzucić obraz na ścianę.Obrazek

Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 15:40 

Dołączył: 21.06.2020
Posty: 34
LG OLED 77 mogę polecić z czystym sumieniem. Sony ma chyba te samą matrycę co LG. LG może wymagać dodatkowo kalibracji ale niektórzy sprzedawcy oferują tą usługę kompleksowo i mamy piękny HDR lepszy aniżeli fabryczna kalibracja Sony.
SONY OLED ma „grająca” matryce tzw. głośnikiem jest ekran. Problem w tym aby uzyskać dobry efekt kina zsynchronizowanie tego głośnika jako centralnego z resztą audio dla ucha audiofila niemożliwe.

Stałem również przed tym wyborem jakieś pół roku temu. Sony stało na półkach, a LG na zapisy w kolejce 😀

Możliwe, ze się mylę. Wówczas proszę o sprostowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 17:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Wszystkie OLEDY są LG nikt inny nie robi jedyna różnica w sterowaniu nim i mimo, że na logikę najlepsze sterowanie powinno mieć LG w rzeczywistości zanim kupiłem swojego wychodziło, że to Panasonic ma najlepsze sterowanie , po prostu Japończycy poprawili zarówno sterowanie aby się nie wypalała matryca jak i poprawili HDR; z resztą to Panasonic kiedyś zestrajał matryce LCD do TV Bang&Olufsen a to chyba największa rekomendacja.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2021, 18:21 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3067
Potwierdzam ze jedyne matryce Oled robi lg i wykorzystuje je np sony od nich , tv samsung z technologia qled nie ma nic wspólnego z Oled nie mieli technologi to dodali to q przed led żeby nieznający się dali na to nabrać . Jak dla mnie sony ma lepsze od lg menu itp a co najwaznjsze cały ekran jest również głośnikiem . Niestety jest droższy od lg ale to mój nr1 mimo wszystko . Tak czy siak lg czy sony ekran ten sam . Na pocieszenie użytkowników samsunga potwierdzam ze są nr 1 bezapelacyjnie jako producent lodówek !!! 😜


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.01.2021, 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2241
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Daro. napisał(a):
Ta i za tydzień będziesz nas wszystkich szczuł, że masz najnowszy TV :P

Darek obiecuję Ci, że nigdzie nie napiszę "Jakie najlepsze TV polecacie i dlaczego Sony" ;)
Przyznaję lubię kupić coś co jest najlepsze na rynku w danej chwili i jest w moim zasięgu finansowym i mieć spokój najlepiej na naście lat :)
O tego to nie wiedziałem, że tylko LG produkuje matryce typu OLED.
Na tę chwilę celuję w ekran typu oled, a jaki producent to się jeszcze okaże :roll:
Dzięki wszystkim za info i inspiracje :notworthy: :piwo:




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.01.2021, 12:13 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2013
Jako że OLEDy nie nadają się jeszcze na monitory do komputera za bardzo, a używam telewizora 60/30/10 praca/filmy/gry, kupiłem 2 lata temu LG 65 cali IPS, czyli najtańsze co może być, w VA nie pasowały mi kąty widzenia przy minimalnym odchyleniu, najzwyklejszy IPS okazał się dla mnie lepszy. OLEDa pewnie prędko nie kupię, ale prędzej czy później skuszę się na laserowy projektor od XIAOMI, z 50cm rzuca obraz 150 cali, moim zdaniem najlepsza opcja na kino domowe.

https://youtu.be/YXe0vvcJjOQ?t=497


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.01.2021, 14:00 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.01.2021, 21:11 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3067
Człowiek myśli ze jest na czasie śledzi to i owo myśli zeduzo wie kupuje nowe sprzętu za gruba kasę a tu nagle Daro zapodaje link i teoria upadła :) to jest szok ale pewnie za lat kilka befzie w domu mała kosteczka świecąca w górę dająca obraz przestrzenny bez ściany 😳


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.01.2021, 2:16 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Kto wie która technologia niebawem podbije ludzkość widziałem już to o czym mówisz, lecz na wytwornicy ekranu z pary lub drobinek wody, lecz te obrazy nie były zbyt ostre; może wirtualna rzeczywistość gdzie będziemy brali udział w odtwarzanym obrazie nas zachwyci a to już krok od dosłownego Matrixa gdzie każdy będzie miał "biołacze" i "wejdzie" do wirtualnego świata?





_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.01.2021, 17:56 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
https://android.com.pl/news/377427-prob ... 0tIOkOLZo8


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.01.2021, 13:52 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Za nim to wejdzie do produkcji oraz przejdzie wady wieku dziecięcego to zakupiony obecnie telewizor będzie już do wymiany, fajnie , że kombinują, ale do pociągu technologicznego trzeba wskoczyć na najbliższej stacji a nie czekać na kolejną, bo się nigdy nie dogoni.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.01.2021, 14:53 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2241
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Jest na forum ktoś kto pracuje albo ma dobre układy z salonami Sony Center ?




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.08.2021, 11:28 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3067
Od ostatniego wpisu w temacie minęło pół roku . Zachęcony tematem pochodziłem poczytałem testowałem i oto wczoraj wylądował Sony 65” Oled z seri master . Zdecydował obraz w filmach , koncerty youtube itd , nie używam na nim konsoli do gier bo wtedy kupiłbym co innego . Mega pozytywnie oceniam dziwek z ekranu ale warto zauważyć ze nie każdy model z ta opcja gra tak samo zależne jest to od modelu . W moim przypadku soundbar zbędny . System dużo lepszy niż u konkurencji jednak android to android . Przesyłanie danych i ogólnie funkcje internetowe 10 na 10 . Jedyny minus to mialbyc podświetlany pilot a nie jest wiec problem w nocy ale za to widać ze seria premium i jest ze szczotkowanego aluminium a nie lekki plastik .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.08.2021, 11:38 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1102
-Dziwek-zdecydowanie polecam z osobnego zestawu kina domowego, szczególnie do filmów. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.08.2021, 12:01 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3067
Mam zestaw osobny do audio marantz b&w ale typowo do stereo , do filmów wystarcza i jakości dźwięku z youtube jego możliwości wytrczajca mi .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum