Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 15:19 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Jak w temacie, może jest na forum koś z branży?




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 16:02 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 16
Gumis napisał(a):
Jak w temacie, może jest na forum koś z branży?


Piękny obraz, ale potrafi się zwiesić jak działa przez wifi - poprostu nie chce się połączyć ponownie z siecią, ja muszę czsami przywracać ustawienia fabryczne :banghead: .Teraz podłączyłem kabelek inetowy i cieszę się nieprzerwanym odbiorem. Generalnie polecam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 16:07 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
No właśnie kupiłem Oleda obraz super , ale nie chodziły 2 z 4 wejść HDMI i go oddałem :(




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2020, 1:16 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Kupiłem oleda Panasonica i jak na razie jestem w pełni zadowolony lepszy od Samsunga Qleda którego miałem wcześniej z Bravią słyszałem były problemy i gorsze zarządzanie pikselami wiec odpuściłem.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2020, 2:44 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Mnie w sklepie gość 3 lata temu namówił na Oleda od LG... Też chciałem wziąć Sony, Panasonica lub Philipsa. Byłem mocno sceptyczny bo LG, bo korea itd.
Po zakupie jestem z niego bardzo zadowolony, nic się nie wiesza (LG ma własny system, nie chciałem androida w TV bo nie mam ochoty ciągle bawić się w aktualizacje, instalacje i zawieszenia) obraz Rewelacja zwłąszcza w 4K. Podobno jedynie LG robi matryce OLED które kupują o nich sony i Panasonic. NIestety OLED ma wady w postaci wypalających się matryc (może tegoroczne modele juz mniej) oraz bardzo słąba jest biel zwłaszcza podczas łażenia po internecie ale z tego rzadko korzystam.
U mnie po dwóch latach matryca poszłą do wymiany na gwarancji (plamy na czerwonym kolorze), pół roku po wymianie jeden piksel na nowej matrycy świeci się ciągle... NIestety to są wady OLEDÓW ale gdzieś przeczytałem komentarz, że mimo wypalania ekranów warto wziąć oleda bo obraz jest chyba najlepszy i w sumie podpisuje się pod tym. NIe chce już innego mimo wad.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2020, 10:30 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Ja mam namierzony konkretny model, tylko potrzebuję potwierdzenia, że to dobry wybór ;)




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2020, 13:09 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 16
Eh gdzie te czasy dożywotnich telewizorów plazmowych :-)
Nadal mam 50" 16letni Samsung i hula do dziś bez napraw czy jakichkolwiek usterek, normalnie jak z zabytkowym autem :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2020, 15:58 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
He he to chyba w tym samym czasie kupowaliśmy TV .
Moja 20 letnia plazma Panasonica też śmiga do dzisiaj bez żadnych problemów tylko możliwości współpracy z netem ma mocno ograniczone :(
Rozumiem, że z TV tak jak z samochodami to że się zapłaci dużo za najnowszy wypasiony model nie daje gwarancji bezawaryjnego działania?




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2020, 17:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
No pewne mój 5 letni Samsung LED najpierw po chyba 2 latach stracił możliwość aktualizacji i nie moglem oglądać w przeglądarce relacji Live z wyścigów 24h a po 5 poszła matryca i powstały ciemne plamy oczywiście, ze to był TV z wysokiej półki to matryca nowa jest ... ale w cenie z przed 5 lat czyli w cenie prawie obecnego oleda i naprawiaj to ? nieopłacalne i 5 letnie TV do kosza zobaczymy jak oledy pociągną.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2020, 20:24 

Dołączył: 26.12.2020
Posty: 10
Polecam telewizor od LG, najlepiej OLED z pilotem magic. Pilot jest super. Gdy nim poruszamy to w TV jest kursor tak jakby się używało myszki. Do tego telewizor ma wbudowanego asystenta głosowego - przytrzymuje się przycisk pilotem i mówi np. włącz nazwa_filmiku na youtube, albo zgaś telewizor za 2 godziny. Pogodę itp. można sprawdzić głosowo, trochę tych poleceń jest. Niby w przyszłości ma to działać też z asystentem Google. U mnie akurat mam smart dom - rolety, brama garażowa, odkurzacz, oświetlenie itd współpracuje z tym asystentem więc zawsze to jakaś tam przydatna funkcja.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.01.2021, 5:33 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1319
Gumis napisał(a):
Ja mam namierzony konkretny model, tylko potrzebuję potwierdzenia, że to dobry wybór ;)


no wlasnie nie kumam tego tematu..o co kaman...chcesz , wybierasz , czytasz opinie na necie , kupujesz i masz)

ja jestem wiernym fanem Sony w TV i Samsunga w Mobile...niestety Sony max 10 lat , Samsung i Sony w Mobile max 2 lata...wiec tak czy siak powinieneś zalożyć , ze po kilku latach TV do wymiany...

najlepszego w Nowym Roku)))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.01.2021, 9:52 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Ja jestem fanem tv Philipsa ze względu na ambilight i android z mnóstwem aplikacji w tym rewelacyjne Kodi. Tak sie przyzwyczaiłem do ambi że teraz jak widze tv bez ambilight to wydaje się że czegoś brak w takim tv. Z ambilight mniej męczą się oczy przy oglądaniu i wieczorem wygląda to rewelacyjnie.Do tego dodałem żarówki Hue Philipsa którymi steruje się z tv i są sparowane z ambilight, efekt jest mega.
https://youtu.be/BgDOuJkIKtI


Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.01.2021, 10:05 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Z naszym forum jest podobnie jak z jazdą Porsche po Warszawie ;) , jest jakoś tak przyjemniej, a to ktoś cię przepuści w korku, a to ktoś się do ciebie uśmiechnie na światłach :)
Forum skupia niesamowitych ludzi, a moim zdaniem magia znaczka sprawia, że są bardziej uczynni, pomocni :)
Jasne, że teraz można wszystko wyczytać w necie, ale masa tych opinii jest opłacona :(




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.01.2021, 10:16 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Przy okazji nigdy do końca nie opierajcie na opinii sprzedawcy .Oni mają dodarkową kase lub punkty które mogą wymienić na sprzęt za sprzedaz Tv konkretnego producenta i zazwyczaj zależy im na sprzedaży tego co się im w danej chwili opłaca.

Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.01.2021, 15:29 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1319
Romanesku napisał(a):
Przy okazji nigdy do końca nie opierajcie na opinii sprzedawcy .Oni mają dodarkową kase lub punkty które mogą wymienić na sprzęt za sprzedaz Tv konkretnego producenta i zazwyczaj zależy im na sprzedaży tego co się im w danej chwili opłaca.

Pzdr.



zapewne masz racje , ja jako , że od zawsze mam Sony , poszedlem do 2 sklepów poradzić się w zakupie Sony i obaj sprzedawcy na siłę wciskali mi Samsunga))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.01.2021, 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1565
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 078
michal928 napisał(a):
Mnie w sklepie gość 3 lata temu namówił na Oleda od LG... Też chciałem wziąć Sony, Panasonica lub Philipsa. Byłem mocno sceptyczny bo LG, bo korea itd.
Po zakupie jestem z niego bardzo zadowolony, nic się nie wiesza (LG ma własny system, nie chciałem androida w TV bo nie mam ochoty ciągle bawić się w aktualizacje, instalacje i zawieszenia) obraz Rewelacja zwłąszcza w 4K. Podobno jedynie LG robi matryce OLED które kupują o nich sony i Panasonic. NIestety OLED ma wady w postaci wypalających się matryc (może tegoroczne modele juz mniej) oraz bardzo słąba jest biel zwłaszcza podczas łażenia po internecie ale z tego rzadko korzystam.
U mnie po dwóch latach matryca poszłą do wymiany na gwarancji (plamy na czerwonym kolorze), pół roku po wymianie jeden piksel na nowej matrycy świeci się ciągle... NIestety to są wady OLEDÓW ale gdzieś przeczytałem komentarz, że mimo wypalania ekranów warto wziąć oleda bo obraz jest chyba najlepszy i w sumie podpisuje się pod tym. NIe chce już innego mimo wad.


U mnie niemal ta sama historia, też skończyło się na OLED od LG. 65 cali, śmiga kompletnie bezawaryjnie od ponad 3 lat. Obraz doskonały - jak się przesiadłem z poprzedniego topowego Samsunga w 46 calach to różnica była po prostu kosmiczna. Trochę żałuję że nie 77 cali - ale różnica w cenie była i nadal jest nieadekwatna.




_________________

Piotrek
944 '86 3.0 wydmucha
996.2 C4 cabrio '02
997 TT '06
Cayenne Diesel S '14
Macan GTS '16

ex: 944 S2 '89


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.01.2021, 11:40 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Ja wziąłem 55 z racji tego, że siedzimy blisko TV... Następnego dnia już żałowałem, ze nie wziąłem 65 chociaż nie sądzę by była to absolutna konieczność.
Jedyne co uważam, ze warto było by zmienić to by telewizor był możliwie cienki i powiesić go na ścianie - to zadanie spełnia tylko seria "W" czyli topowy model za grube $ a zmieniać coś dobrego na trochę lepsze z gigantyczną dopłatą jest bez sensu.
Reasumując warto kupić model przewyższający oczekiwania bo tak na prawdę te oczekiwania po chwili wzrastają i coś co było niby na miarę naszych oczekiwać za chwilę okazuje się niewystarczające a TV kupujemy zazwyczaj na minimum kilka (5 a zazwyczaj 10?) lat?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.01.2021, 12:14 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Oled LG +++


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.01.2021, 15:08 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
Wyczytałem, że jeżeli ogląda się TV wieczorem lub w nocy a w mim przypadku to prawie 100% , to najlepsze są w technologi Oled. Sony zapowiedziało premierę nowych modeli na 07.01.2021 więc jeszcze chwilkę zaczekam ;)




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.01.2021, 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Ta i za tydzień będziesz nas wszystkich szczuł, że masz najnowszy TV :P




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum