Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.08.2023, 9:42 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
Czy moglibyście mi powiedzieć na co zwrócić uwagę?

1. Sprawdzić komputerem odchyłki rozrządu
2. Ogólnie sprawdzić auto - zawieszenie, hamulce, ogólny stan
3. Dach działanie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę i co jeszcze warto sprawdzić.
Czytam o tych przebiegach porsche ze do 200k rozrząd, ze później remont silnika. Nie brzmi to zachęcająco i to moje najwieksze obawy.
Oczywiście wymiana i robienie rozrządu normalna sprawa. Zastanawiam się jak często przy przebiegu 170k km trzeba sprawdzać te odchyłki? Jak na sprawdzeniu jest dobrze to kolejne sprawdzenie za ile? 5k, 10k, 20k? Jak to wygląda u was posiadaczy Boxerów?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.08.2023, 11:16 

Dołączył: 9.03.2021
Posty: 22
Wszystkie Boxstery 986 miały fabrycznie otwarty dyfer z tego co wiem. Mój przy ~110 tys. km ma odchyłki rozrządu na poziomie trochę ponad 4 stopnie, słyszałem gdzieś, że do 6 to jest wciąż w normie.

Oprócz rozrządu sprawdź też czy nie ma wycieków z silnika, lubią się pojawiać na łączeniu ze skrzynią biegów. Z upierdliwych usterek to jeszcze są pękające od spodu zbiorniki wyrównawcze płynu chłodzącego, trochę się trzeba narobić żeby to wymienić, a sam zbiornik to koszt ponad tysiąc złotych.

Przęd oględzinami spytałbym jeszcze sprzedającego dlaczego podaje fałszywy VIN w ogłoszeniu, pewnie to celowa "pomyłka"...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.08.2023, 11:25 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
kryptic napisał(a):
Wszystkie Boxstery 986 miały fabrycznie otwarty dyfer z tego co wiem. Mój przy ~110 tys. km ma odchyłki rozrządu na poziomie trochę ponad 4 stopnie, słyszałem gdzieś, że do 6 to jest wciąż w normie.

Oprócz rozrządu sprawdź też czy nie ma wycieków z silnika, lubią się pojawiać na łączeniu ze skrzynią biegów. Z upierdliwych usterek to jeszcze są pękające od spodu zbiorniki wyrównawcze płynu chłodzącego, trochę się trzeba narobić żeby to wymienić, a sam zbiornik to koszt ponad tysiąc złotych.

Przęd oględzinami spytałbym jeszcze sprzedającego dlaczego podaje fałszywy VIN w ogłoszeniu, pewnie to celowa "pomyłka"...


Ten VIN to już pytałem i wytłumaczył ze przy wklejaniu czy coś 0 i O zamienione. i po poprawieniu jest ok. A gdzie można jakiś normalny vin decoder do porsche zobaczyć aby pokazał kompletne wyposażenie? Podał mi też nr rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji i w cepik zgadza się z tym co pisze w ogłoszeniu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.08.2023, 11:29 

Dołączył: 9.03.2021
Posty: 22
Nie znam takiego publicznie dostępnego, ale w samochodzie na klapie przedniego bagażnika od środka powinna być naklejka, na której są kody wyposażenia, z których możesz odczytać co auto ma.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.08.2023, 13:57 

Dołączył: 18.01.2016
Posty: 892
Nr klubowicza: 770
Napisz na PW do Qbak - podaj vin .
Qbak WIE WSZYSTKO :lol: :lol:
Jego też możesz dopytać o ewentualne tematy przed zakupem.
Ma też dostęp do części - ISTNA KOPALNIA WIEDZY :lol:




_________________

BartekG
Jest 911-996.2 - C2 - manual
Był : Boxster 986 -2,7 manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.09.2023, 19:21 

Dołączył: 25.01.2019
Posty: 19
Nr klubowicza: 792
Z tymi odchyłkami to jest loteria, mój przy 110k km miał ponad 8 i robiłem rozrząd. Znam inne które mają 200-250k i ciągle mają mniejsze.




_________________

718 18
Boxster S 01
944 85


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.09.2023, 19:41 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1116
Ciruela mam pytanie czy sprawdzałeś te odchyłki profilaktycznie czy miał jakieś objawy , jeśli tak to jakie. Pytam bo u mnie właśnie 110 tyś.HEJ


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.09.2023, 20:37 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
ciruela napisał(a):
Z tymi odchyłkami to jest loteria, mój przy 110k km miał ponad 8 i robiłem rozrząd. Znam inne które mają 200-250k i ciągle mają mniejsze.


A co ile powinno się sprawdzać te odchyłki?
NP przebieg 140 kkm odchyłka np 0 albo 1
to profilaktycznie po ilu kilometrach nastepne sprawdzenie??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.09.2023, 10:41 

Dołączył: 25.01.2019
Posty: 19
Nr klubowicza: 792
Żadnych objawów. Wymieniłem żeby mieć spokój. Ślizgi były mocno powycierane i pokruszone miejscami.

Teoretycznie komputer wywala błąd jak odchyłka przekroczy chyba 9 albo 10 stopni, wtedy trzeba już na 100% wymienić. Niechciałem czekać żeby stało mi się to na drugim końcu Europy.

Jak nie jeździsz daleko to bym się nie przejmował za bardzo i poczekał na jakieś objawy. A jak chcesz jeździć dalej to można wcześniej zrobić i mieć spokój na długi czas.




_________________

718 18
Boxster S 01
944 85


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.09.2023, 17:30 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1116
Dzięki za odpowiedż , może będę miał kiedyś okazję z dostępem do diagnostyki to sprawdzę jak jest w moim. HEJ


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.09.2023, 10:03 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
A mam jeszcze pytanie czy silniki w modelu o liftingu są lepsze? W sensie nie mają tych problemów co wcześniejsze 3.2 czy to może bez różnicy i trzeba szukac dobrego egzemplarza?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.09.2023, 10:28 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
fotkom napisał(a):
A mam jeszcze pytanie czy silniki w modelu o liftingu są lepsze? W sensie nie mają tych problemów co wcześniejsze 3.2 czy to może bez różnicy i trzeba szukac dobrego egzemplarza?


Bez różnicy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2023, 21:18 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
9ELF napisał(a):
fotkom napisał(a):
9ELF napisał(a):
Wisi bo takich jak Ty myślących jest więcej.
Inaczej dołączysz do grona myślicieli których nie brakuje. nawet tu na forum

Wydaje mi się że trafiasz w sedno. Serce mówi kupuj porsche "bardziej sportowe" od Z4, portfel mówi damy radę, żona mówi jak musisz to kupuj :),
ale coś jest nie tak bo jak patrze na to zdjęcie Boxtera z boku to jedyna myśl jaka mi przychodzi do głowy, "przecież jak się odwrócisz w stronę auta a będzie stało bokiem to nie będziesz szczęśliwy. To nie porsche z Twoich mrzeń". Zawsze kupuję auta sercem. Podoba mi się, stac mnie, widzę zadbany egzemplarz, to jade i jak jest ok wracam z autem. Jak widok z przpdu to dla mnie czyste porsche i biorę w ciemno tak widok z boku tego modelu mnie hamuje. I to chyba sedno mojego kombinowania a Twój post chyba zmusił mnie do tego żebym sobie odpowiedział na pytanie czemu jeszcze go nie kupiłem skoro jest weekend sobota a do Gdańska tylko 200 km :) Dzięki. Ten jeden wudok sprawia że się nie mogłem zdecydować.
Powiem Ci że Boxster S jeździ genialnie, super się prowadzi a jazda bez dachu z fantastycznym dźwiękiem silnika tuż za plecami daje niezapomniane wrażenia
Mam 987 S


Moge potwierdzić że miałeś rację. Ze swojej strony dodam po 3 dniach jazdy że dopiero od 4 tys obrotów. Poniżej czuję się jakbym słuchał garbusa :)
Trochę to trwało ale nie żałuję.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2023, 21:41 

Dołączył: 13.04.2023
Posty: 24
Gratulacje, bardzo ładny egzemplarz. Opisuj czasami swoje wrażenia, jako poszukujący Boxstera w tej wersji chętnie poczytam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.10.2023, 0:51 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
Ale fajnie, że temat zakończony zakupem! Dużo frajdy życzę!




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.10.2023, 8:14 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
Lokalizacja: Warszawa Boxster S 986
Nr klubowicza: 694
No i jak tam idealny profil ? Widziałeś go w ogóle ? 😉
Gratuluje zakupu i niech dobrze służy ! 😊




_________________

ROADSTER Boxster S 986


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.10.2023, 9:44 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 38
Moge potwierdzić że miałeś rację. Ze swojej strony dodam po 3 dniach jazdy że dopiero od 4 tys obrotów. Poniżej czuję się jakbym słuchał garbusa :)
Trochę to trwało ale nie żałuję.[/quote]

Nawet przez mysl mi nie przeszlo,ze dzwiek podobny do garbusa :D

Fajnie,ze zdobyles sie na odwage i kupiles. Teraz tylko cieszyc sie jazda i byc soba.
Gratuluje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.10.2023, 16:49 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
piotrrf napisał(a):
Moge potwierdzić że miałeś rację. Ze swojej strony dodam po 3 dniach jazdy że dopiero od 4 tys obrotów. Poniżej czuję się jakbym słuchał garbusa :)
Trochę to trwało ale nie żałuję.


Nawet przez mysl mi nie przeszlo,ze dzwiek podobny do garbusa :D

Fajnie,ze zdobyles sie na odwage i kupiles. Teraz tylko cieszyc sie jazda i byc soba.
Gratuluje.[/quote]

Dzieki. Ten garbus to miałem na myśli dźwięk silnika na wolnych obrotach.

Mam klika rzeczy do zrobienia:
1. Microswitche w drzwiach - dostałem oba P i L od sprzedajacego
2. Jak jadę wolno po nierównosciach to jakby jakieś luzy były jak prędkość jest większa to wszystko wydaje się ok i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak :)
3 Jak zamykam auto z pilota to czasem się nie zamknie a pika alarm. Może to przez szyby że się nie opuszczają i później trafiają na uszczelkę?
na tą chwilę to chyba tyle. Moze jeszcze zmienię pasek klinowy i myślałem zeby zrobić przegląd u polecanego Pana Zbyszka w Szczecinie na początek żeby wiedzieć czy coś trzeba jeszcze zrobić :) A tak super auto. Za dużo pewnie nie pojeździ bo zima idzie i muszę jeszcze też stare Z4 przewiewać. Ale czuję ze powodu dwóch bagazników częściej będzie robiło dłuższe trasy niż Z4


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2023, 18:46 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
W odpowiednim ustawieniu jest piękne :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2023, 10:56 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 38
U mnie Boxster to sezonowe auto ,takie mam wykupione blachy. SLK R 171 jezdzi caly rok...o ile dziala prawidlowo :D
Jak kupilem 987 to narobilem tyle fotek,ze szok. Tak mi sie podobal. Troche juz sie opatrzyl i z checia bym inny model kupil.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum