Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.02.2020, 13:44 

Dołączył: 18.11.2018
Posty: 9
Witam,
Jestem w posianiu Porsche Cayenne I (9PA) 2005 o pojemnosci 3,2L i mocy 250PS.
Jak wiadomo jest to jedyny dobry silnik w tej gamie silnikow. Ale tak posiedzialem i mysle sobie nad Chip Tuning do 280-290PS. Jednak to i tak za malo aby ten pojazd mial duza moc i nawet umiarowe spalanie oraz mozliwosc instalacji LPG iiii... ! Znalazlem Touareg o pojemnosci 4.2 L i mocy 310PS i jak mi sie dobrze zdaje to jest to silnik ten sam ,ktory siedzi w Audi A8 D2 4.2L. Jesli to prawda to jestem w stanie w cayenne znalesc silnik od Audi A8 D3 4.2 BFM MPI o mocy 345PS i wsadzic go do Cayenne I (9PA). Tak bynajmniej mi sie wydaje bo Jesli Touareg ma ten sam 3.2 VR6 jak i Porsche to musza miec te same mocowania na Silnik, czyli 4.2 z D3 musialby tez wejsc bez jakis duzych modyfikacji. Czy ktos juz z was probowal?
Wiem duzo z was powie "Ale jest jeszcze 3.6L silnik" Tak jest ale to jak wiecie jest juz FSI silnik :( a 4.5L to sa awaryjne silniki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2020, 14:17 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Jaką masz skrzynie w tym aucie?
Załóż turbo do VR6.
"VAGiniarze" mają ten temat opanowany.
Mocy będzie więcej, przeróbka chyba prostsza...
Przy zmianie silnika możesz trafić na problemy z mocowaniem, osprzętem, instalacją elektryczną która może nie pasować, może również nie pasować oprogramowanie do reszty auta a chyba wszystkie sterowniki potrzebuja informacji z silnika... Ciekawe również czy skrzynia od cayenna by pasowała do bloku silnika...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2020, 16:55 

Dołączył: 18.11.2018
Posty: 9
Skrzynia to Tiptronic 6-bieg. Nad turbo też myślałem, pytanie tylko czy da mi wystarczająco koni i czy miejsca jest na turbo, intelcooler.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.02.2020, 12:11 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Przecież miejsca pod maską na turbo w przypadku VR6 jest bardzo dużo.
Po stronie wydechów idealne miejsce na turbinę.
Z przodu można założyć fabryczny infercooler po prawej stronie zmieniając zderzak i osłony na te od wersji turbo by były wloty powietrza - miejsca na przewody aż nadto i w dodatku przepustnica blisko więc przewody będą krótkie. Smarowanie też się jakieś znajdzie ale chyba trzeba je będzie wziąć od strony kierowcy bo nie wiem czy po stronie pasażera jest jakiś punkt do jego pobrania.
Do jakiś większych przyrostów trzeba będzie obniżyć stopień sprężania np zmieniając tłoki.
Wejdź na jakieś większe forum VW i na pewno znajdziesz kogoś kto coś takiego robił. Na youtubie sporo filmików doładowanych golfow VR6. Może poszukaj na zagranicznych forach. Może nawet znajdziesz jakieś gotowe zestawy które pod cayena mogą wyjmagac większych bądź mniejszych modyfikacji.
Pytanie jak się zachowa skrzynia po zwiększeniu mocy bo tego to chyba nikt nie wie... Można też założyć manualna.
Nie wiem czy w tym całym poszukiwaniu mocy nie lepiej zmienić po prostu auto na cayena turbo - w nich silniki padają trochę mniej. Najwyżej zrobisz remont i będziesz jeździł dalej. Smierdziucha też da się do niego założyć.
Chyba że właśnie chcesz się po bawic w modyfikacje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.02.2020, 12:24 

Dołączył: 11.05.2009
Posty: 671
co to jest "śmierdziuch"?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.02.2020, 13:01 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Potocznie gazownia LPG


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum