Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 21.09.2020, 18:54 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Hej, mam wielki dylemat co do wyboru nowego autka, do tej pory miałem same Beemki, ale po tym jak kolega jakiś czas temu przewiózł mnie Panamerą 4s jakoś z początków produkcji to zacząłem się zastanawiać nad Porsche, obecnie jeżdżę F10 M550d i jestem bardzo zadowolony.

Postanowiłem że w końcu przyszedł czas na potworka z benzynowym V8 pod maską, do wydania mam +\- 280 tys, myślę nad poliftową Panamerą GTS z rocznika 2015-2016 ewentualnie BMW 650i Gran Coupe z xDrive rocznikowo 2015-2017.

Fajnie jakby ktoś z forum użytkował te auta i mógł coś więcej napisać na ten temat, dodam że z BMW zawsze byłem zadowolony po mimo kilku poważniejszych awarii które wystąpiły w samochodach na przestrzeni lat. Wiem że GTS'y potrafią być awaryjnie, ale to samo tyczy się Gran Coupe. Porsche czy BMW? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.09.2020, 20:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
Biorąc pod uwagę ze to forum Porsche to nie liczyłbym na to ze ktoś poleci BMW




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.09.2020, 21:35 

Dołączył: 7.03.2015
Posty: 186
Jako daily już kilka lat jeżdżę bmw 7 f02 i jestem z niego bardzo zadowolony - wygoda i komfort na co dzień, używam jak nie mam czasu na czerpanie przyjemności z jazdy (choć tak ta marka się reklamuje :wink: ).
Jako fun car jeżdżę 991.1 cabrio i ciężko te doznania porównywać (wcześniej miałem też kilka Cayenne i Caymana).
BMW to udane auto, ale obawiam się że jak go kupisz to będziesz się oglądał za Porsche i zastanawiał czemu go nie kupiłem - BMW kupujesz rozumem, Porsche sercem.
Powodzenia w podjęciu jedynej słusznej decyzji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.09.2020, 21:50 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Seb napisał(a):
Biorąc pod uwagę ze to forum Porsche to nie liczyłbym na to ze ktoś poleci BMW


Nie chodzi o polecanie tylko porównanie :wink:

Przykładowo w BMW jest head-up, fotele komfortowe z łamanym oparciem, itp.

sebkub napisał(a):
Jako daily już kilka lat jeżdżę bmw 7 f02 i jestem z niego bardzo zadowolony - wygoda i komfort na co dzień, używam jak nie mam czasu na czerpanie przyjemności z jazdy (choć tak ta marka się reklamuje :wink: ).
Jako fun car jeżdżę 991.1 cabrio i ciężko te doznania porównywać (wcześniej miałem też kilka Cayenne i Caymana).
BMW to udane auto, ale obawiam się że jak go kupisz to będziesz się oglądał za Porsche i zastanawiał czemu go nie kupiłem - BMW kupujesz rozumem, Porsche sercem.
Powodzenia w podjęciu jedynej słusznej decyzji.


Ogólnie nie narzekam na serię 5, dość dynamiczne i wygodne auto ale jednak przychodzi taki moment że trzeba zamienić diesla na benzynę. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.09.2020, 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
Wyposażenie to oddzielny temat. Ja w Audi A6 używałem non stop Head up i nie wyobrażałem sobie nie mieć tego w Panamerze..... a w Porsche deska rozdzielcza jest zupełnie inaczej zbudowana i masz inna pozycje za kierownica. Okazuje się ze head up jest zbędny. Wiec moja rada......usiądź za kierownica i zrób rundkę. Będziesz wiedział więcej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.09.2020, 22:23 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 423
Zostaw tego 550xd bo to fajne auto do latania w trasy i po mieście, kup sobie za te 260-280, 997 turbo albo jakieś 991 z pierwszych lat produkcji. To jest najlepsza opcja.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.09.2020, 8:19 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Seb napisał(a):
Wyposażenie to oddzielny temat. Ja w Audi A6 używałem non stop Head up i nie wyobrażałem sobie nie mieć tego w Panamerze..... a w Porsche deska rozdzielcza jest zupełnie inaczej zbudowana i masz inna pozycje za kierownica. Okazuje się ze head up jest zbędny. Wiec moja rada......usiądź za kierownica i zrób rundkę. Będziesz wiedział więcej


Muszę z kolegą pogadać żeby przyjechał albo do niego podjechać, w najbliższej okolicy ciężki temat.

Próbowałem znaleźć jakiś katalog albo cennik Panamery z lat 2015-2016 i za bardzo nic nie ma, chciałem sprawdzić jak wygląda wyposażenie.

prnit napisał(a):
Zostaw tego 550xd bo to fajne auto do latania w trasy i po mieście, kup sobie za te 260-280, 997 turbo albo jakieś 991 z pierwszych lat produkcji. To jest najlepsza opcja.


Troszkę się już znudziło, tym bardziej że nie miałbym gdzie trzymać czwartego samochodu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.09.2020, 8:37 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
Baain napisał(a):
Muszę z kolegą pogadać żeby przyjechał albo do niego podjechać, w najbliższej okolicy ciężki temat.

Próbowałem znaleźć jakiś katalog albo cennik Panamery z lat 2015-2016 i za bardzo nic nie ma, chciałem sprawdzić jak wygląda wyposażenie.


Ja mam polski katalog Panamery MR 2014 (polift). Odezwij się na priv, to Ci udostępnię. Jeśli jesteś z Warszawy, możemy się przejechać moim GTSem.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.09.2020, 8:53 

Dołączył: 16.05.2020
Posty: 152
Kilka lat temu jeździłem 535xd GT (zanim przeszło do serii 6) i generalnie byłem z niego bardzo zadowolony. Przez ten czas największą awarią była elektronika od sterowania przepustnicą wymieniona zgrabnie w ramach gwarancji (przy jakiś 80k bodajże). Poza tym nic się nie działo.
Jest to bardzo wygodny i cichy samochód..
Ah, no i zmieści zestaw opon do 911 i jeszcze zostanie trochę miejsca. :D

Na Twoim miejscu szukałabym czegoś z premium selection (2 lata gwarancji).

Co do Panamery to widziałem ostatnio dwie w vcentrum na Powsińskiej na sprzedaż (Warszawa), w tym GTS. Myślę, że spokojnie idzie zorganizować jazdę próbną. Chłopaki serwisują Porsche i BMW, także powinni być dobrze rozeznani w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.09.2020, 9:25 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Marion napisał(a):
Żaden samochód którym jechalem choćby okazjonalnie nie miał nawet możliwości zbliżyć się komfortem foteli do komfortowych foteli BMW. Mimo że to forum Porsche to niestety w tym temacie BMW wygrywa


U siebie mam komforty, w serii 6 Gran Coupe są inaczej zrobione i trochę twardsze ale nadal siedzi się bardzo wygodnie. Kolega w Panamerze ma normalne fotele, są też jakieś sportowe z regulacją boczków, ciekawi mnie jak wypadają w porównaniu z komfortami. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.09.2020, 7:47 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
Baain napisał(a):
Marion napisał(a):
Żaden samochód którym jechalem choćby okazjonalnie nie miał nawet możliwości zbliżyć się komfortem foteli do komfortowych foteli BMW. Mimo że to forum Porsche to niestety w tym temacie BMW wygrywa


U siebie mam komforty, w serii 6 Gran Coupe są inaczej zrobione i trochę twardsze ale nadal siedzi się bardzo wygodnie. Kolega w Panamerze ma normalne fotele, są też jakieś sportowe z regulacją boczków, ciekawi mnie jak wypadają w porównaniu z komfortami. :wink:
I tu muszę przyznać racje... fotele w Porsche nie są komfortowe nawet te z regulacja w 18 kierunkach. Może są rzeczywiście bardziej sportowe




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.09.2020, 9:45 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Seb napisał(a):
Baain napisał(a):
Marion napisał(a):
Żaden samochód którym jechalem choćby okazjonalnie nie miał nawet możliwości zbliżyć się komfortem foteli do komfortowych foteli BMW. Mimo że to forum Porsche to niestety w tym temacie BMW wygrywa


U siebie mam komforty, w serii 6 Gran Coupe są inaczej zrobione i trochę twardsze ale nadal siedzi się bardzo wygodnie. Kolega w Panamerze ma normalne fotele, są też jakieś sportowe z regulacją boczków, ciekawi mnie jak wypadają w porównaniu z komfortami. :wink:
I tu muszę przyznać racje... fotele w Porsche nie są komfortowe nawet te z regulacja w 18 kierunkach. Może są rzeczywiście bardziej sportowe


Muszę się wybrać i przejechać Panamerą w fajnej opcji, mam nadzieję że te sportowe nie wypadną tak źle, o ile w jeździe codziennej to nie przeszkadza, ale często robię trasy po 1000-1500 kilometrów i trochę średni temat jakby okazały się niewygodne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.09.2020, 10:59 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
Kolega z firmy na co dzień jeździ BMW F10 i gdy wsiada do Panamery GTS, twierdzi, że moje fotele są wygodniejsze. Jak widać, wszystko zależy od preferencji.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.09.2020, 11:32 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
venglin napisał(a):
Kolega z firmy na co dzień jeździ BMW F10 i gdy wsiada do Panamery GTS, twierdzi, że moje fotele są wygodniejsze. Jak widać, wszystko zależy od preferencji.


Dobrze wiedzieć, możliwe że ma sportowe które są twarde prawie jak deski, w Panamerze masz sportowe regulowane w 18 pozycjach? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.09.2020, 11:51 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Ja mialem u siebie w panamerze te fotele sportowe regulowane w milionie pozycji i mnie mega uciskaly na barkach, a nie jestem jakims kolosem czy pakerem. Kolega mial zwykle i jak wsiadlem do niego to poczulem extra komfort.
Takze jak wyzej napisane-trzeba posadzic swoje 4litery i sprawdzic


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.09.2020, 14:48 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Jadę jutro oglądać Panamerę do Rzeszowa, w sumie to chcę się bardziej przejechać i poczuć autko, ale na co patrzeć i czy warto umówić się na późniejsze oględziny w serwisie ASO gdyby mi się spodobało czy szukać jakiegoś speca od Porsche?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.09.2020, 19:08 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
Baain napisał(a):
venglin napisał(a):
Kolega z firmy na co dzień jeździ BMW F10 i gdy wsiada do Panamery GTS, twierdzi, że moje fotele są wygodniejsze. Jak widać, wszystko zależy od preferencji.


Dobrze wiedzieć, możliwe że ma sportowe które są twarde prawie jak deski, w Panamerze masz sportowe regulowane w 18 pozycjach? :wink:


Tak, mam te regulowane w 18 pozycjach, bo to był standard w GTS.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.09.2020, 19:08 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
Baain napisał(a):
Jadę jutro oglądać Panamerę do Rzeszowa, w sumie to chcę się bardziej przejechać i poczuć autko, ale na co patrzeć i czy warto umówić się na późniejsze oględziny w serwisie ASO gdyby mi się spodobało czy szukać jakiegoś speca od Porsche?


Patrzeć przede wszystkim na to, żeby było Porsche Approved. Panamery bywają awaryjne, a naprawy są kosmicznie drogie. Dokupienie PA post factum może być bardzo drogie, bo trzeba usunąć wszystkie, nawet najdrobniejsze usterki.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.09.2020, 11:14 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
venglin napisał(a):
Baain napisał(a):
Jadę jutro oglądać Panamerę do Rzeszowa, w sumie to chcę się bardziej przejechać i poczuć autko, ale na co patrzeć i czy warto umówić się na późniejsze oględziny w serwisie ASO gdyby mi się spodobało czy szukać jakiegoś speca od Porsche?


Patrzeć przede wszystkim na to, żeby było Porsche Approved. Panamery bywają awaryjne, a naprawy są kosmicznie drogie. Dokupienie PA post factum może być bardzo drogie, bo trzeba usunąć wszystkie, nawet najdrobniejsze usterki.


Jestem po oględzinach cóż GTS na żywo coś pięknego, wnętrze pół skóry z alcantarą, praca silnika fenomenalna normalnie miałem ciary od dźwięku wydechu. Jeździłem ponad godzinę po Rzeszowie, trafiłem na bardzo uprzejmego sprzedającego dobrze znającego temat, auto aktualnie nie ma Porsche Approved, ale jest fajnie utrzymane, wszystko udokumentowane.

1) Prowadzenie i pozycja za kierownicą fenomenalne, miałem wrażenie jakbym prowadził dużo mniejsze autko, świetnie zgrany układ kierowniczy chyba nawet lepiej niż u mnie w serii 5, jakby uszyte na miarę.

2) Reakcja silnika jak i skrzyni na gaz natychmiastowa, do tego dźwięk wydechu i można się zakochać, świetna dynamika i przyśpieszenie.

3) Wnętrze dobrze wykonane, spasowane na najwyższym poziomie, nic nie skrzypi, super jakość skór, auto pachnie nowością pomimo że 2014 rok i przebiegu ponad 160 tys. Bardzo wygodne fotele sportowe, nie są za twarde, dają dobre trzymanie i siedzi się dość komfortowo.

4) Systemy dobrze działają, brakowało mi czujników martwego pola i adaptacyjnego tempomatu. Na plus jeszcze świetne nagłośnienie, BOSE z Audi wgl przy tym co jest w Porsche nie gra, w F10 mam harman/kardon i gra słabiej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.09.2020, 12:52 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
GTS to wspaniała wersja. Przychylam się do wszystkiego, co napisałeś. Zachęcam Cię jednak do poszukania egzemplarza z PA. Przy takim wieku i przebiegu, zaczynają się pojawiać kosztowne niespodzianki.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum