Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 8.01.2023, 16:38 

Dołączył: 25.10.2019
Posty: 79
Jeźdźiłem Q7, ale tą z 2020r bez zawieszenia z instalacją 48V, to był totalny DRAMAT w stosunku do MacanaS. Kładła się i na zakrętach i przy hamowaniu. Czuło się masę auta. W Macanie tego nie ma. Może teraz w Q7 poprawili zawieszenie tymi 48Voltami, oby, nie wiem. Dla dużej rodziny wybrałbym Cayenne, dla 2 osób MacanS z pneumatem. Tylne siedzenia to niewygodne kozły pionowe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.01.2023, 20:22 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Mam 2 miesieczne q7 z pneumatyka i nie zauwazylem zeby sie nadmiernie przechylala. Wiem ze pneumatyka pomaga w stabilizowanie i dowala na zmiane smorki w razie potrzeby.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2023, 10:18 

Dołączył: 3.10.2016
Posty: 57
Jeżdżę na co dzień Macanem 2.0 żona ma X3 2.0 D i kiedy tylko mam szanse to podkradam zonie X3 :D Zdecydowanie lepiej mi się tym autem jeździ:
- jest dużo ciszej
- zdecydowanie bardziej zrywny
- Idrive nowocześniejszy i praktyczniejszy system
- dużo przyjemniejsze hamulce w użytkowaniu
- rewelacyjne adaptacyjne reflektory
- więcej miejsca
Macan:
- Wygodniejsze fotele(mam komforty w X3 sporty)
- więcej zalet nie widzę
jest jeszcze kilka szczegółów na korzyść X3 ale to już moje widzi mi się :wink:
Q5 nie jeździłem... jakoś Audi mi nie podchodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2023, 16:24 

Dołączył: 6.01.2023
Posty: 7
no bo właśnie problem jest w tym ze mam zamówione x4 2.0 d i czekam juz 1,5 roku na to auto i dalej cisza , i poprostu juz zaczynam sie rozgląda za czyms innym , x3 mi sie jakos nie podoba to samo q5 , macan jest fajny podoba mi sie ale cena trochę wyższa jak za x4 i teraz sie jeszcze pojawiła opcja q7 , jeszce mysle nad x5 25d , wiem ze to bedzie slabe ale jakos do wyscigów auto mi nie jest potrzebne , ma byc poprostu wygodnie i przytulnie ,bylem na jezdzie probnej macanem 2.0 , spodobala mi sie jazda ale ilosc miejsca w srodku to porazka jak dla mnie przy 185 cm wzrostu ale sam fakt ze to porsze :) to juz daje duzy plus dlatego pytam o te zeczy jak wydech i pneumatyka bo sprzedawca ujol to w konfi a czy jest to jakis mus to sie zastanawiam zawsze to okoo 15 tys taniej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2023, 20:42 

Dołączył: 18.01.2014
Posty: 24
Ja szukam używanego Macana i jednak spoglądam w stronę diesel.
Myślałem o 2.0 ale jednak diesel bedzie lepszym wyjściem jak poczytałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2023, 22:04 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 801
Półtorej roku temu rozważałem zakup wersji bazowej Macana, wybrałem markę nieoczywistą Alfa Romeo Stelvio Veloce.
Najlżejsza w klasie 1600+, dużo aluminium, wał z włókna węglowego, faworyzuje tył, ma fabryczną szperę i rewelacyjne fotele, czuć lekkość i zwinność, lubi zakręty.
Wykonanie jest włoskie, szczególnie środek, multimedia takie sobie, ale jest android auto w standardzie, światła z minionej epoki, bixenon.
Wtedy jeszcze cena była konkurencyjna, teraz odpłynęli.
Gwarancja na wszystko 5 lat lub 200 tys., po 50 tys. przebiegu bez awarii.
Zmierzyłem na hamowni, fabrycznie 300 koni i 450 Nm, dodałem box do 340 koni i 500 Nm, 100 poniżej 5 sekund.
Trzyma wartość rezydualną najwyżej z konkurencji, powyżej X3.
Co powiecie na mój wybór .



Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2023, 23:05 

Dołączył: 18.01.2014
Posty: 24
Przez ostatnie 3 lata jeżdziłem AR Giulia Veloce.
Super układ kierowniczy, awaryjność przeciętna jak to w nowych autach.
Fajne auto ale tak jak napisałeś cenowo odpłyneli.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2023, 23:37 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 416
Nr klubowicza: 797
Kubuś72 napisał(a):
Co powiecie na mój wybór .



Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Super auto. Napęd i skrzynia to działa dokładnie jak w X3. Znajomy jest miłośnikiem AR. Ma Giulie 280 rwd. Mega fajny samochód.




_________________

991.1 GT3


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2023, 8:11 

Dołączył: 3.10.2016
Posty: 57
dzikson2 napisał(a):
jeszce mysle nad x5 25d , wiem ze to bedzie slabe ale jakos do wyscigów auto mi nie jest potrzebne

Miałem X5 z tym silnikiem i bardzo fajnie to jeździ, BMW ma optymalnie zaprogramowane skrzynie biegów i dzięki nim jest wrażenie dynamicznej jazdy.
Niestety w Macanie 2.0 skrzynia jest bardzo słaba i dalej nie mogę się do niej przyzwyczaić. :evil:
Natomiast w 911 skrzynia jest już taka jak powinna a przecież to też Porsche :roll:
Jaki jest powód, że tyle czekasz na X4 :?: kolega zamawiał X3 w październiku 2021 i po 6 mieś odebrał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2023, 17:53 

Dołączył: 11.08.2015
Posty: 135
Ja zakupilem x4 2 miesiace temu po kliencie ktory zamowil rok wczesniej i zrezygnowal, takich aut jest wiecej tylko trzeba rozmawiac z handlowcami , dodam ze nie placilem zadnego odstwpnego a dostalem rabat 11%, takze trzeba szukac i rozmawiac.

Co do Macana to posiadalem 2.0 benzyna, przesiadalem sie z pierwszej generacji x4 35i i dzielila je ogromna przepasc pod katem przyjemnosci z jazdy i dynamiki a w cenie byly takiej samej ale wszystko zalezy kto czego szuka i oczekuje od auta


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2023, 18:37 

Dołączył: 6.01.2023
Posty: 7
szuwarks napisał(a):
Ja zakupilem x4 2 miesiace temu po kliencie ktory zamowil rok wczesniej i zrezygnowal, takich aut jest wiecej tylko trzeba rozmawiac z handlowcami , dodam ze nie placilem zadnego odstwpnego a dostalem rabat 11%, takze trzeba szukac i rozmawiac.

Co do Macana to posiadalem 2.0 benzyna, przesiadalem sie z pierwszej generacji x4 35i i dzielila je ogromna przepasc pod katem przyjemnosci z jazdy i dynamiki a w cenie byly takiej samej ale wszystko zalezy kto czego szuka i oczekuje od auta



w sensie lepszy macan czy x4 ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2023, 18:40 

Dołączył: 6.01.2023
Posty: 7
ogolnie jest jakis prblem z produkcja x4 w kazdym salonie to mowia a niby to to samo co x3 ktore sie produkuje w miare normalnie , na x4 dostalem 20 % rabatu jak zamawialem i tylko to mnie jeszcze trzyma w nadziei bo od tamtej pory kwota za auto wzrosla tylko o 7 tys zł ale jesli mi sie do marca nie wyprodukuje to chyba zamowie macana bo musze miec auto na czerwiec lipiec


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2023, 18:50 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2013
JayKay napisał(a):
Duke napisał(a):
Jak testujecie jakieś Audi S, to koniecznie z tą opcją: https://www.audi-technology-portal.de/e ... fferential
SQ5 podobno ma ją w pakiecie zwanym S Sport, większość(90% jak nie więcej) Audi S tego dyferencjału nie ma i wtedy występuje ta typowa dla Audi podsterowność.


Ja miałem tą opcję w S4. Miałem to auto prawie rok, nie byłem w stanie się z nim dogadać. Poprawny samochód. Bardzo dobrze wykończony jak na ten segment, domyślam się że dla wielu użytkowników napęd quattro ma same zalety. Na śniegu faktycznie super działał, na mokrym znośnie, na suchym… nie moja bajka. Ja generalnie nie lubię awd, w Audi mi nie pasuje. Dobre auta, jedno miałem, pare testowałem - nie dzięki. Dlatego odnośnie tego tematu, brałbym Macana
Nie wiem czy SQ5 to miało jak dostaliśmy demo.


A to ciekawe, a S4 miałeś B9(tak zgaduję) czy B8? Ja jeżdżę B8, ten silnik 3.0 TFSI im wyszedł chyba lepiej niż księgowi chcieli (bo fabryczny soft to kaganiec, powyżej 5700 silnik nie produkuje więcej mocy, a kręci się do 7000, z fabryki i tak produkuje 20pare koni więcej niż na papierze a po sofcie bez żadnych zmian dorównuje RS4, przy czym moment ma zawsze(kompresor), bardzo lubię to auto, ale nie mam porównania do BMW Mek i AMG, wiem natomiast że od Audi S4 B8 po tuningu za max 10k(2 kółka, soft i może poprawa chłodzenia) nie ma nic tańszego co osiaga 100km/h w 3.3 sekundy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2023, 19:53 

Dołączył: 11.08.2015
Posty: 135
dzikson2 napisał(a):
szuwarks napisał(a):
Ja zakupilem x4 2 miesiace temu po kliencie ktory zamowil rok wczesniej i zrezygnowal, takich aut jest wiecej tylko trzeba rozmawiac z handlowcami , dodam ze nie placilem zadnego odstwpnego a dostalem rabat 11%, takze trzeba szukac i rozmawiac.

Co do Macana to posiadalem 2.0 benzyna, przesiadalem sie z pierwszej generacji x4 35i i dzielila je ogromna przepasc pod katem przyjemnosci z jazdy i dynamiki a w cenie byly takiej samej ale wszystko zalezy kto czego szuka i oczekuje od auta



w sensie lepszy macan czy x4 ?


X4 ze wzgledu na silnik 6 cylindrowy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2023, 19:55 

Dołączył: 11.08.2015
Posty: 135
dzikson2 napisał(a):
ogolnie jest jakis prblem z produkcja x4 w kazdym salonie to mowia a niby to to samo co x3 ktore sie produkuje w miare normalnie , na x4 dostalem 20 % rabatu jak zamawialem i tylko to mnie jeszcze trzyma w nadziei bo od tamtej pory kwota za auto wzrosla tylko o 7 tys zł ale jesli mi sie do marca nie wyprodukuje to chyba zamowie macana bo musze miec auto na czerwiec lipiec



Taki rabatow dzisiaj juz niestety nie ma, jakis rok temu faktycznie mozliwy byl rabat x2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.01.2023, 8:31 

Dołączył: 3.10.2016
Posty: 57
dzikson2 napisał(a):
od tamtej pory kwota za auto wzrosla tylko o 7 tys zł

W grudniu 2022 była spora podwyżka, dopytaj swojego dilera bo możesz się zdziwić przed odbiorem :roll:
Może ten rabat 20% jest problemem :?: znam przypadek z M3 z wysokim rabatem, też nie chce się wyprodukować :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.01.2023, 9:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 416
Nr klubowicza: 797
Duke napisał(a):

A to ciekawe, a S4 miałeś B9(tak zgaduję) czy B8? Ja jeżdżę B8, ten silnik 3.0 TFSI im wyszedł chyba lepiej niż księgowi chcieli (bo fabryczny soft to kaganiec, powyżej 5700 silnik nie produkuje więcej mocy, a kręci się do 7000, z fabryki i tak produkuje 20pare koni więcej niż na papierze a po sofcie bez żadnych zmian dorównuje RS4, przy czym moment ma zawsze(kompresor), bardzo lubię to auto, ale nie mam porównania do BMW Mek i AMG, wiem natomiast że od Audi S4 B8 po tuningu za max 10k(2 kółka, soft i może poprawa chłodzenia) nie ma nic tańszego co osiaga 100km/h w 3.3 sekundy.


B8 :) Zgadzam się w pełni - nic za te pieniądze nie daje takich przyrostów i tak nie jedzie zwłaszcza do 100. Wyżej już jest 35i, ale te auta są droższe w serwisie. Nie porównywałbym do M czy AMG, raczej właśnie do 35i/40i i mówię z autopsji. I to jest kwestia osobistych preferencji. Tak jak wyżej napisałem, to jest bardzo fajne auto - tyle że nie dla mnie.

alpin napisał(a):
dzikson2 napisał(a):
od tamtej pory kwota za auto wzrosla tylko o 7 tys zł

W grudniu 2022 była spora podwyżka, dopytaj swojego dilera bo możesz się zdziwić przed odbiorem :roll:
Może ten rabat 20% jest problemem :?: znam przypadek z M3 z wysokim rabatem, też nie chce się wyprodukować :lol:


Dokładnie cennik poszedł w górę. Dlatego tak namawiali do zamówienia przed podwyżką. Ale jak ktoś zamówił wcześniej w BMW nie ma niespodzianek przy odbiorze.
Dużo zależy od opcji jakie wziąłeś, doradcy jednak zwykle sami podpowiadają co usunąć żeby nie było opóźnień. Np., M3 Touring zamówione teraz to odbiór koniec maja i nie więcej niż 14% 🥲




_________________

991.1 GT3


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.01.2023, 12:01 

Dołączył: 3.10.2016
Posty: 57
Gdzie(który diler) daje taki rabat na M3 touring :?: Na zwykłe M3 trzeba czekać min 10 mieś. a touring tak szybko się produkuje?
Od listopada cenę z zamówienia masz gwarantowaną przez 6 mieś, tylko jeśli zamówienie przeszło w stauts 105 jeśli nie ma tego statusu, to nie masz żadnej gwarancji ceny :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.01.2023, 23:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 416
Nr klubowicza: 797
alpin napisał(a):
Gdzie(który diler) daje taki rabat na M3 touring :?: Na zwykłe M3 trzeba czekać min 10 mieś. a touring tak szybko się produkuje?
Od listopada cenę z zamówienia masz gwarantowaną przez 6 mieś, tylko jeśli zamówienie przeszło w stauts 105 jeśli nie ma tego statusu, to nie masz żadnej gwarancji ceny :wink:


Conajmniej 3 z różnych zakątków Polski. 😉 Do tego dochodzi teraz fajna oferta na finansowanie. Touring ma podobno teraz priorytet. Zobaczymy. I wiem co podpisuje, mam gwarancję ceny. 😉




_________________

991.1 GT3


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2023, 8:20 

Dołączył: 3.10.2016
Posty: 57
Podpisałeś zamówienie :?: pytam bo chciałbym zobaczyć ten zapis z gwarancja ceny, może być na priv.
Mnie diler zapewniał że to M4 ma priorytet :lol: gdybym chciał zamówić M3 to zapewne M3 miało by priorytet :wink:
W Porsche priorytet ma Tycan, może dlatego, że o niego pytałem :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum