Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.04.2014, 1:23 

Dołączył: 10.04.2008
Posty: 1897
Czy ktoś z kloeżeństwa wie w którą stronę nakręcać nasze zegarki rotomatem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.04.2014, 19:12 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
Dziekuje, ciachu ;)




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.06.2015, 19:43 

Dołączył: 30.06.2015
Posty: 8
Zawsze mechaniczne zegarki regulowałem sam. We wszystkich było to samo -pod włosem wichajster i dobrze widoczna skala+ i -.Najpierw wykonuję spore ruchy.Ostatni szlif robię następująco: przy owym wichajstrze ustawiam szpilkę, lekko dociskam w pionie a następnie trochę pochylam w pożądanym kierunku.zawsze sprowadzałem do odhyłu nie więcej jak 2 sek. na dobę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2015, 21:19 

Dołączył: 30.06.2015
Posty: 8
Koledzy regulacja zegarka jest dziecinnie prosta i daje dużo satysfakcji(no i oczywiście nie ma mowy o utracie gwarancji). Odkręcamy dekielek(jak zegarmistrz) za pomocą suwmiarki. Pod dekielkiem jest starannie wklejona uszczelka,wielokrotnego użycia.Gdy spoiżymy na werk, na dole zobaczymy tzw. spiralny włos, który przechodzi przez interesujacy nas regulacyjny "dynks". Dla pewności po jego bokach jest wyryte+-.Ja wyregulowałem z dokładnością 1,5 sek na dobę. Problem, jak osiągnąć taką precyzję?(2-krotnie wyższa od firmowej).Tajemnica tkwi w sposobie, a rzeczy proste są najdoskonalsze.Bierzemy dużą igłę, przystawiamy lekko do regulacyjnego dynksa,przyciskamy mocniej do podłoża i trzymając za koniec, lekko pochylamy w pożądanym kierunku.Po kilku regulacjach w dziennych odstępach (na plus lub minus), dojdziemy nawet do 1 sek.Jako wzorzec czasu:pierwszy program polskiego radia(jest tam dokładność do pół sek.).Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.09.2015, 12:32 

Dołączył: 8.06.2015
Posty: 30
Z automatami tak bywa, ja mam Audemarsa Offshore'a i też potrafi spaźniać się kilka minut na kilka dni jeśli go nie noszę.
Szwagier miał to samo ze swoimi omegami i innymi tam dopóki nie kupił rotomatu. I problem się skończył.
Ja na jakiś czas pogodziłem się z sytuacją, ale rotomat będzie potrzebny.

Zatem pewnie masz dwa wyjścia: albo polubić ten fakt, albo kupić rotomat


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.09.2015, 21:01 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Możecie polecić jakiś konkretny rotomat?
Nie tylko do zegarka PCP.]
I przy okazji - jak już kupię - w którą stronę go nastawić?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2015, 0:09 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Rotomatów jest mnóstwo te lepsze maja programy więc nie zastanawiasz się w którą stronę ma się nakręcać, ale jak byś był bardzo dociekliwy to na podanej stronie odszukaj producenta i rodzaj werku i będziesz wiedział w która stronę się nakręca.

http://www.orbita.net szukaj w zakładce Database




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2015, 11:05 

Dołączył: 8.06.2015
Posty: 30
Nie ma znaczenia w którą stronę kręci się rotomat, bo werk porządnego zegarka nakręca się w obie strony. To tak jakbyś się zastanawiał jak machać ręką z zegarkiem, by go nakręcić.
Ciut droższe rotomaty kręcą się raz w jedną raz w drugą stronę, oczywiście z przerwami.
I kup od razu rotomat na więcej zegarków... Zwykle zabawa w zegarki nie kończy się na jednym czy dwóch...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2015, 12:55 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Dzięki.
Znalazłem parę stron sprzedających rotomaty więc na pewno coś dla siebie znajdę.

A jeśli chodzi o:
Zwykle zabawa w zegarki nie kończy się na jednym czy dwóch...

To jak każda dobra zabawa! :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2015, 14:37 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
cochise napisał(a):
Nie ma znaczenia w którą stronę kręci się rotomat, bo werk porządnego zegarka nakręca się w obie strony.

I tu się bardzo kolega myli gdyż wiele renomowanych starszych zegarków ma określony kierunek nakręcania a przy okazji ręka działa jak wahadło w starym zegarze i też nakręca w jedną stronę stare zegary, dopiero nowsze produkcje werków mają nakręcanie w 2 strony, bo wymaga to dodatkowego "sprzęgła" w wahadle.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2015, 18:56 

Dołączył: 8.06.2015
Posty: 30
DK napisał(a):
I tu się bardzo kolega myli gdyż wiele renomowanych starszych zegarków ma określony kierunek nakręcania

to rzeczywiście proste stare werki tak miały, niekóre
DK napisał(a):
a przy okazji ręka działa jak wahadło w starym zegarze i też nakręca w jedną stronę stare zegary,

zegar nakręca sprężyna, nie wahadło. Wahadło powoduje że ta sprężyna równomiernie się rozpręża powodując regularny chód.


Ale tak w ogóle to Forum o samochodach, i to KONKRETNEJ Marki, o zegarkach może nie powinniśmy tak roztrząsać tematu? :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2015, 19:01 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
A dlaczego nie? To nie pierwszy wątek w takim temacie i nikomu nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2015, 19:06 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
cochise napisał(a):
Ale tak w ogóle to Forum o samochodach, i to KONKRETNEJ Marki, o zegarkach może nie powinniśmy tak roztrząsać tematu? :D


Hm, a pofatygowałeś się by sprawdzić, o jaki zegarek w tym wątku chodzi? Ewentualnie zajrzałeś do regulaminu? Na pewno nie, bo zauważyłbyś, że są tu pewne zasady, jeśli chodzi o zamieszczanie ogłoszeń.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.09.2015, 16:46 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
cochise napisał(a):
to rzeczywiście proste stare werki tak miały, niekóre


Valjoux 7750 nie jest ani stary, ani prosty, a nakręca się w jedną stronę. Kręcenie w drugą go nie uszkodzi, tylko jak jest sens kręcić zegarek z wysprzęglonym wahnikiem w rotomacie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2015, 21:51 

Dołączył: 10.04.2008
Posty: 1897
cochise napisał(a):
Ale tak w ogóle to Forum o samochodach, i to KONKRETNEJ Marki, o zegarkach może nie powinniśmy tak roztrząsać tematu? :D


?? :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum