Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.08.2015, 11:16 

Dołączył: 23.07.2015
Posty: 193
Witam!
Szukam na forum lecz nie mogę znaleźć.

Powiedzcie mi czy istnieje możliwość "prostej" wymiany zwykłego lusterka wstecznego na lusterko fotochromatyczne - chodzi mi o oryginalne rozwiązanie a nie nakładkę ze sklepów 'ałto-tjuning'.
Jak jest z okablowaniem i instalacją ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2015, 12:58 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... ne+boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2015, 18:37 

Dołączył: 23.07.2015
Posty: 193
Super. Ale nie o to mi chodzi.
Lusterko zwykłe to tylko kwestia montażu, a lusterko fotochromatyczne ma jeszcze przewód który "gdzieś" trzeba se wsadzić.

No i teraz zagwostka:
- czy Porsche fabrycznie montuje przewody / złącza aby takowy komponent zainstalować?
- czy trzeba ciągnąć instalację. Jeżeli tak, to czy jest to tylko zasilanie czy jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.08.2015, 14:45 

Dołączył: 27.08.2013
Posty: 173
Były dwie wersje tego lusterka: montowana jako fabryczna opcja M265 (zwykle wraz z opcją automatycznie przyciemnianych lusterek zewnętrznych M266 – tu temat robi się bardziej skomplikowany) oraz jako dodatek w ramach usług Tequipment.

Opcja M265 była przystosowana do montażu czujnika deszczu do automatycznej regulacji wycieraczek i ma większe mocowanie do szyby.

Jeżeli masz zwykłe lusterko, możesz jedynie zamontować to z Tequipment. Podobno działają też lusterka z niektórych Audi A6. Wymagane będzie podpięcie do zasilania i sygnału cofania w puszce z przekaźnikami za pomocą wiązki 996.612.958.00. Trzeba będzie do tego rozebrać maskownicę nad szybą i słupek A od strony kierowcy.

Jeśli Ci się tego podejmiesz, rób zdjęcia i wrzuć opis. Też spróbuję!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.08.2015, 17:57 

Dołączył: 23.07.2015
Posty: 193
PAVO, serdeczne dzięki za odpowiedź! Dokładnie o to mi chodziło.

Zaastanawiam się czy podpięcie pod sygnał wsteczny jest tu warunkiem koniecznym. Spróbuje rozebrać osłonę na górze i zerkne czy jest może jakieś fabryczne (gotowe już) okablowanie. Oczywiście będę dokumentował :)

W całej jeździe Boxsterem jest to chyba jedyny mankament jaki znalazłem do tej pory. Przez to że auto leży na asfalcie każdy pojazd z tyłu oślepia. Boczne - aż tak nie przeszkadzają.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.08.2015, 13:59 

Dołączył: 27.08.2013
Posty: 173
freeq napisał(a):
Zaastanawiam się czy podpięcie pod sygnał wsteczny jest tu warunkiem koniecznym. Spróbuje rozebrać osłonę na górze i zerkne czy jest może jakieś fabryczne (gotowe już) okablowanie. Oczywiście będę dokumentował :)


Gotowego okablowania nie będzie jeśli opcja nie była zainstalowana fabrycznie. Każda wiązka w tych autach była robiona pod konkretny egzemplarz. Pod osłoną znajdziesz niemniej zasilanie do lampki wnętrza.

Polecam jednak podpięcie we właściwe miejsca w puszkę bezpieczników. Następnemu właścicielowi auta zaoszczędzi to wiele bólów głowy.

Sygnał wstecznego służy wyłączeniu przyciemniania w momencie jak cofasz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum