Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.07.2015, 16:33 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
Witam dziś do mojego garaży wjechał porsche 986 boxster 99r 2.5 l silnik . 205 km 75 tys przebieg . Panowie nasuwa mi się kilka pytań a mianowicie chciał bym prowadzić kilka zmian , auto zakupiony w oryginalnym stanie co było podstawa dla mnie lecz na początek kilka napraw eksploatacyjnych i czas na wymianę tłumika ? Co polecacie w tej kwestia uważam ze wymiana tłumika wskazana silnik pracuje bardzo dobrze ale nie słychać jego mruczenia jak w poprzednim modelu który oglądałem , nie chce robić pełnego przelotu chce aby miało to ręce i nogi co polecacie ? Lub kogo ? Może ktoś dysponuje lub zajmuje się robieniem tłumików ? W następnym etapie będą zmiany felg i małe poprawki kosmetyczne .
na początek znalazłem coś takiego :

http://allegro.pl/porsche-boxster-986-t ... 85521.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.07.2015, 16:42 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Witaj,

sprawdziłeś rozrząd? to bardzo ważne i kosztowne.
Jest bardzo prosty myk jak zrobić głośny wydech w zwykłym Boxsterze.
I podobno nie ma to wpływu na spalanie i osiągi tzn. nic to nie pogarsza ani nie polepsza, jest po prostu głośniej.
Jak znajdę to wkleję foto


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.07.2015, 16:58 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
tak długi świetny właściciel przegląd bardzo głęboki w profesjonalnej firmie , jak na auto które ma 16 lat najlepszy jaki do tej pory spotkałem , mam nadzieję że z czasem nie zmienię zdania oczywiście są do wymiany uszczelki , wahacz , oleje , filtry ale to w najbliższym czasie się stanie z uwag na to iż czekam na termin u mechanika a to dopiero na wrzesień co nie ma w tej chwili nie ma większego znaczenia gdyż obecne są w stanie dobrym lecz zbliża się ich termin wymiany , regeneracji itd. poza tym wiele pozytywnych inf uzyskałem itp. w kwestii tuningu interesuje mnie profesjonalne rozwiązanie nie będę się bawił w dziury w tłumiku itd.

i jeszcze pytanie czy do wersji z przed liftu pasują elementy karoserii z wersji po lift 2003 r mam na myśli tylni zderzak ? z dokładką np. :

http://allegro.pl/zderzak-tyl-porsche-s ... 61258.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.07.2015, 17:22 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Witam,

tak pasuje,ale trzeba zmienić też tylną lotkę.
Nie lepiej zostawić w oryginale? :)
później będzie Ci trudniej sprzedać auto nieoryginalne.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.07.2015, 17:43 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
to auto zostaje już u nas przynajmniej taki jest plan na dłuższe lata dla tego tak bardzo zależało mi na dobrej bazie .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2015, 21:31 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
Co myślicie o zakładaniu pakietów gt3 do boxsterów 997/2002 r ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2015, 22:21 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Bez sensu. Załóż lepiej pakiet GT2 - jest szybszy.




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.08.2015, 20:08 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
długi jaki to myk z tym tłumikiem ? Pytacie co kupiłem na priv nie umiem wysłać zdjęć a więc wrzucę tu :) do wiosny auto będzie się zmieniać jeśli chcecie mogę prowadzić dziennik zmian , aż do wiosny projekt powinien być ciekawy , będziecie mogli śmiało mówić co o wszystkim myślicie itd co o tym myślicie ? warto prowadzić taki temat ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.08.2015, 21:19 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
73 tys przebiegu , tapicerka 6-/6 , lakier 6/6 , cena 9/10 , stan mechaniczny 8/10 tarcze do wymiany , uszczelki dwie silnika oryginalne już puszczają , wahacz przedni lewy , poza tym brak zastrzeżeń w zestawie jeszcze nowe lampy ksenon nie zamontowane , półka , tylna lampa , przedni reflektor , komplet papierów , 2 kluczyki , to wszystko co na ten moment jestem w stanie powiedzieć auto wymaga wkładu około 1,5 tys do 2 tys ale stan będzie idealny ! dosłownie , ponadto zamówiony już pakiet GT3 , sukcesywnie na wiosnę wyjedzie odmłodzony lecz z umiarem nie chciał bym zniszczyć tego samochodu itd to ma być wszystko w granicach rozsądku na razie pozostaje oryginał , nie chce też zbyt wiele chwalić bo to równie w życiu bywa na chwilę obecną jestem zadowolony auto miało przegląd przed zakupowy w warszawskim serwisie w miarę bardzo szczegółowy .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.08.2015, 21:32 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Witaj,

Oczywiście że warto prowadzić temat o własnym aucie.
Wygląda bardzo ok. Oprócz malowanych elementów w środku nie wiem po co.
Nie wiem czy masz świadomość ale masz sporschitze.:)

Temat z tłumikiem to przewierty w konkretnym miejscu.
Nie rób tego tak jak nie zakładaj pakietu GTcoś tam...
Będziesz żałował. Felga jakaś nietuzinkowa, może jakieś naklejki? Oklejenie? To jest odwracalne i klimatowe.

Pozdrawiam i powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.08.2015, 21:44 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
Nie ma doświadczenia w prowadzeniu takiego bloga także mile widziane wasze uwagi i ewentualne poprawki .

sporschitze to znaczy ?
środek lakierowany nie sądzę , wszystko jest oryginalne , taki elementy też są dostępne na allegro w tych kolorach co do pakietu taki był zamysł i tego chciał bym się trzymać ale czas pokaże teraz chce cieszyć się autem , na wiosnę będę myślał o ewentualnych zmianach .
Pseudo tłumik , naklejki , dziury w tłumiku mnie nie interesują ,
felgi hmmm wyglądają na oryginał osoba od której kupiłem to poważny człowiek , pasjonat nie bawił by się w tuningi itd tylko oryginał .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.08.2015, 11:49 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
"Myk" z tłumikiem jest bardzo prosty - tak jak napisał Długi.
Polega na wspawaniu rur przed wejściem do tłumika końcowego i wyprowadzeniem ich do końcówki wydechu.

np tak:
1) http://fdmotorsports.net/wp-content/upl ... age559.jpg

lub "górą" :

2) http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... cwLEwK3Nvx

Możesz powiedzieć , że "wiejski tuning" - ale sam tak zrobiłem w swoim - i banan z gęby mi nie schodzi :-) :-) ;-)

Ala, ja mam takie zboczenie, że nie "przerabiam" oryginalnych elementów z auta (oryginały leża w garażu i czekają na ewentualny powrót) - po prostu kupiłem używkę na alledrogo i ją właśnie przerobiłem wspawując rury ze stali nierdzewnej. Pokusiłem się o wersję "górną" (bo na przeglądzie nie będzie się tak w oczy rzucać :-) ) i rury o średnicy 3cm... , ale 2cm były by ... hmmm mniej "dźwiękowo oscentacyjne"... :-) Ale pomiędzy 3-4 tys - jak rajdówka ... :-)

Zabieg prosty, nie ma wpływu na pracę silnika (sondy są przed katalizatorami), mocowania - wszystko oryginał - nic nie przerabiałem.
Jedyne co, to do montażu kupiłem komplet nowych śrub z "kwasiaka", bo oryginały już miały się ku końcowi...

Zabieg prosty, efekt - NIESAMOWITY !!! - auto nabrało charakteru i wreszcie słychać wydech a nie sam silnik.

... jedynie spalanie poszło w górę... ;-) bo np. od każdym wiaduktem mocniej go cisnę :-) ... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.08.2015, 22:28 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
Zabieg ciekawy moze pokusisz się o jakiś filmik jak to pracuje ? Jestem bardzo ciekawy ? Myślę że warto pomyśleć i tym na jakimś rezerwowym tłumiku. A więc pochwal się swoją maszynką ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.08.2015, 22:28 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
Pełen przelot a środek puszki odciąłes ? Tylko oddycha przez te rurki ? Filmik obowiązkowo wrzuć ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.08.2015, 22:31 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
Oczywiście, że się "pochwalę" ... ale jestem w trakcie remontu już drugi tydzień i jak na razie czasu brak.
Już mi ten remont bokiem wychodzi :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.08.2015, 7:46 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
Ok to czekamy !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.08.2015, 10:35 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
Nic w puszce nie grzebałem - pozostała jak była. Ominąłem ją częściowo przez rury...

to jest mój:

Obrazek

a tu z 'googla" w innym ujęciu

Obrazek

filmik - muszę nagrać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.08.2015, 14:36 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
ale nakręcacie pozytywnie ! GaMic musisz jakiś filmik wrzucić !ile cali rurka ? pewnie pokuszę się o coś grubszego jak się zdecyduję :) jak myślicie da radę przespawać końcówki tak aby były dwie rurki ? GaMic na założonym tłumiku jak wygląda tył ? widać te rurki czy masz je od góry ? jakie koszta tych modyfikacji i jak spalanie u was? zmieniło się ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.08.2015, 21:11 

Dołączył: 26.07.2015
Posty: 175
chyba znalazłem :)

https://www.youtube.com/watch?v=Nvc5TLt ... e=youtu.be


http://www.oettle-tuning.de/epages/6129 ... ngeliefert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.08.2015, 23:25 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
Wysłałem Ci wiadomość na priv... :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum