Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Witam z UK ;)
PostNapisane: 25.11.2015, 14:44 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Witam wszystkich ;)
Zawsze chciałem sie zarejestrowac na forum Porsche, ale czekalem bardzo dlugo, do puki go nie kupie, jeszcze nie kupilem, ale sie przymierzam ;)
Jak kazdy z nas zapewne zawsze marzyl o Porsche od dziecka ;)
Moje marzenie moze sie spelnic, ale niestety sa pewne warunki, niestety milionerem nie jestem i nie moge sobie pozwolic o takim jaki bym chcial :(
Przymierzam sie do Porsche Cayenne 3.2L rokcznik miedzy 04-06...
Pierwszy warunek to niestety LPG ;( Od zawsze powtarzalem ze Porsche na gas to nie Porsche, ale czego sie nie robi zeby miec upragnione auto ;)
Wiecie jak wygladaja kobiety jak zobacza pojemność auta, no właśnie ehhh Jednak z LPG troszke sie uspokoila, juz nie mowie co by bylo jakby zobaczyla 4.5 ;) bo taki bym chciał, ale nie ma najmniejszych szans...
Wiem ze mnie skrytykujecie z tym LPG, ale macie racje, sam siebie krytykuje :(
Ale za nim to zrobicie ;) mam do Was prosbe ;)
Pierwszy raz bede mial Porsche, na co zwrocic uwage, nie chcialbym kupic auto co zaraz bede w niego pakowal...
Mam kilka sztuk na oku, ale w jedym czegos nie ma, w innym tamtego i tak wymyslam, z cena tez jestem ograniczony, max £6000-7000...
Myslalem tez zeby kupic bez gazu i moze w PL zamontowac, nie wiem tylko jaka cena by byla w 3.2L silniku...
Jesli mozecie to pomozcie ;)
Bede wdzięczny ;)
Pozdrawiam
Lukasz


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.11.2015, 15:48 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Witaj. Mówią że lepiej kupić bez gazu i samemu zamontować. Pytanie gdzie w Polsce planujesz to zrobić. Ja słyszałem że najlepszy spec od gazu jest w Mławie.
Cayenne 3.2 osiągami nie powala, ale za to nie ma wielu wad wersji V8, więc na początek będzie OK. Co do szczegółów, na co zwrócić uwagę - niech się wypowiedzą obecni lub byli właściciele.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.11.2015, 16:06 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
No tez tak myślałem zeby zamontowac samemu... Cena w uk £1k okolo 6k zl, cena w PL 4.5k zl plus paliwo wyjdzie to samo, chyba ze na wakacje bym jechal, ale raczej nie pojade... Na YT widziałem zamontowany i wlew ladnie schowany pod klapka wlewu paliwa...
Mam jednego na oku, ale sami zobaczcie ten wlew ehhh juz gorszej siary nie moze byc :(
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.vi ... GB&alt=web
Do tego lampka zawieszenia, pisze ze niby ok, ale jak padnie to by trza bylo dwa wymienic wiec kolejny tysiac...
4.5L nie ma szans, kobieta i tak marudzi na tego, ale niby pozwolila hehe
Do tego cena z gazem lub bez jest prawie taka sama. Wiec kolejny tysiac ehhh
Masakra ehhh Wiem ze Porsche dla bogatych. Ale kto zabroni biednemu bogato zyc hehe Czego sie nie robi dla Porsche ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.11.2015, 16:13 

Dołączył: 28.07.2012
Posty: 335
witaj,
przede wszystkim szukaj z pneumatyką, na zwykłym zawiasie słabo się jeździ, jest dość twardy a 3.2 wystarczy do normalnej jazdy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.11.2015, 16:16 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Czyli air suspension? Czy pneumatic suspension?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.11.2015, 16:38 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
buczi82 napisał(a):
Czyli air suspension? Czy pneumatic suspension?


Albo tak albo tak, wlew faktycznie fatalny. Pneumatykę poznasz po regulacji na konsoli - jedno do napędu, drugie do wysokości zawieszenia, a obok przyciski trybów. Jak na fotce. Chyba w 3.2 dość rzadka rzecz.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.11.2015, 16:52 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Ok dzieki ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.11.2015, 21:06 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Kurcze mam dylemat, koles napisal moje auto plus £4800 moze £4500 bym wytargowal, ale nie wiem co z tym zawieszeniem i tym cholernym kapslem od gazu, moze naklejka jakas z 2 stron hehe
Ale bogata wersja, monitorki w zaglowkach, nawigacja etc
Co myślicie?
Moje auto jak cos to Cadillac BLS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.11.2015, 8:43 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Witaj,

Przecież ten 3,2 z linku ma pneumatykę.

Ze zdjęć wygląda że jest to zawieszenie.
Środek ładny. Zamieniałbym.

Chyba że mechanika słaba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.11.2015, 10:08 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Tak pneumatyczne zawieszenie, ale kontrolka sie pali ze cos nie tak, koles mowi ze nic sie nie dzieje ze wszystko działa... Moze czujnik jakis tylko...
No w tej cenie nie ma takiego innego, następny z lpg czy bez lpg ale z pneumatuka to cena juz okolo £9000
Na weekend sie przejade i zobacze, jak bedzie ok to biore. ;)

EDIT:
Auto mialo juz 6 wlascicieli, moze cos je boli bo duzo troszke :/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.11.2015, 7:45 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1623
Mi tam korek od gazu nie przeszkadza, gorzej z wnętrzem - czarno ponure :?
No i kierownice ma po niewłaściwej stronie ;)

Polecam czujność, jeśli tam się jednak coś dzieje, może być skarbonka...
Nie można podjechać do jakiegoś serwisu Porsche ? Nie mają tam na wyspie ?
I nie pisz, że będzie drogo, bo dopiero później może być drogo...
Przed zakupem wypij szklankę zimnej wody ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.11.2015, 8:02 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Dzisiaj jade z mechanikiem, bedziemy ogladac ;)
To chyba diler wiec pewnie ma w dupie chociaz mowi ze prywatna osoba...
Mowi tez ze to nie zawsze sie dzieje, tylko w jakiejś pozycji.. Poczytalem troszke fora pl i uk, tutaj kolega mial podobnie i wymienil czujnik za 99zl, na uk forum niektorzy pisza ze jak auto ma dwie baterie to ta z tylu kolo kola czy w kole mogla pasc i to jest problem, ale to wrozenie z fusów...
A jak jest z rozrzadem? W google poszukalem i pisza ze po 60-80tys silnik sie wymienia. Przestraszyli mnie, auto ma 109tys mil czyli okolo 160tys km
Jak z lancuszkiem. Wymienia sie czy nie? Jak miałem auta z lancuszkiem to nigdy nie wymienialem, moze tutaj jest inaczej... Sorka za tak wiele pytan, ale Wy juz przez to przechodziliscie ;)

EDIT

Za jakieś 4h jade ogladac auto, mam prośbę, mozecie napisac czy to prawda z ta wymiana silnika? Jezeli tak to ten powinien miec juz 3x wymieniony, jak to jest? Bez sensu jak dla mnie, kupujesz drogie auto i za kilka lat musisz wszystko wymienic, przeciez to Porsche, placisz za marke ktora robi za...[fajne] auta, chyba ze juz marka dla nich nie gra roli injak reszta tylko o kase chodzi... Ferdzio sie w grobie przewraca pewnie ehh swiat spadl na psy...
Wracajac do tematu, nie ukrywam ze nie stac mnie zeby co chwile silnik wymieniać, czy rozrzad, po to dali lancuch... Nie wiem jak dla Was, moze to tylko auto bo mozecie sobie na nie pozwolić i nie zwracacie na to zbytnio uwagi jaka to marka, ale dla mnie Porsche to cos więcej jak tylko auto i chciałbym je miec, pojezdzic chociaz kilka lat nie ladujac w niego tysiecy, bo jak tak ma byc to zostane przy padle ktore mam ehhh albo kupie inne padlo :(
Szklanka wody to malo, wezme wanne ze soba ;) nie ukrywam ze jestem napalony jak cholera, ale opanuje sie jezeli będzie cos nie tak z autem, zawieszenie jakos przeboleje, ale jak silnik będzie stukal czy lancuch glosny to poprostu podziekuje i poczekam kolejne kilkanaście lat na moje marzenie :(
Dzieki i sorka za marudzenie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.11.2015, 15:47 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Ehhh kolejny problem, koles napisal ze wczoraj zapalila sie kontrolka Air Bag i nie ma czasu zajrzec, cos czuje ze nie kupie tego auta, ale przejade sie zobaczyc chociaz jak to w ogole wyglada, bo nawet nie siedzialem nigdy w Porsche hehe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.11.2015, 17:21 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Ahahahaaaa....
Bajka z poduszką...
Oczywiście wczoraj się zapaliła....
Bo masz jechać.
Jedz jak masz blisko i obejrzyj to auto ale bez emocji.
Będziesz miał porównanie do innych egzemplarzy.

Pozdrawiam i powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.11.2015, 17:22 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Już bym zrezygnował z zawracania sobie głowy tym samochodem jak sprzedawca tak podchodzi do sprzedawanego towaru.

Kierownica zjechana jak na ten przebieg, a co do wlewu gazu - tragedia, no i juz wygląda jakby purchel sie robił.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.11.2015, 22:04 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Kupilem, pozniej napisze wiecej... ;)

EDIT
Dlaczego kupilem?
Bylem napalony ale z umiarem ;)
Wynegocjowalem taka cene jaka moglem zaplacic i kupilem, czy dobrze zrobilem, sie okaze... Ale jak wsiadlem to juz nie chcialem wyjsc hehe sami wiecie ;) Prowadzi sie super, jesli chodzi onjazde to jestem zadowolony, szalu z prędkością nie ma, ale to nie 911 ;)
Co do bledow, pierwszy to zawieszenie, na jeździe probnej po jakims czasie kontrolka zgasla, moze czyjnik jakis?
Drugi problem to kontrolka poduszki, pewnie tez jakis czujnik, moze dzisiaj podjade do kolegi lub w tyg, ma ze 3 profesjonalne komputery na warsztacie... Moze pokaze ktory to czyjnik czy poduszka etc to sa dwa największe problemy o ktore sie obawiam...
Co do silnika, myslalem ze cos tam stuka, czy klika, ale kolega powiedzial ze to sekwencja gazu czy jakos tak, mam nadzieję ze sie nie mylil, silnik suchy, nie widac zeby cos cieklo etc
Co dalej...
- Zawiasy tylnej klapy wyrobione, podjade na zlom lub z ebaya ze zlomu...
- Gdzieś kabel nie laczy od dvd do monitorów, cos dla mnie, lubie sprzet ;)
- Opony tyl do wymiany
- Tarcze i klocki tyl do wymiany
- Purchel pod wlewem gazu, kolega mi to zrobi. Przelozy mi wlew do zderzaka a tamto zaspawa i sie pomaluje u lakiernika. Ale to z czasem...
- Reczny cos do konca nie odbija, jak pociagne. W sumie dotkne to kontrolka gasnie. Moze sprezyna jakas...
- Oświetlenie w srodku ok, ale boczne trza czasem stuknac, moze styki wyrobione. Pobawie sie tym ;) nie ukrywam ze motalem sie przez chwile jak ustawic zeby sie zapalalo przy otwieraniu drzwi...
- Nie wiem jak ustawic zeby cieplo lecialo, chyba ze cos zepsute bo zimno leci... Ale klima dziala to ok, siedzenia tez sa cieple, nawet kierownica jest podgrzewana hehe ;)
- Koncowki drazkow i chyba wahacz...

Kupilem to auto tez z jednego wzgledu, moje auto. Koles nie wiedzial co bierze hehe wyszlo ze dal mi za moje £2500 a diler na stronce jak spr wartosc oferowal mi miedzy £500-1000 wiec wydaje mi sie ze dobrze zrobilem, rano pewnie sie zdziwi co za auto wzial...
Mam nadzieje ze auto mnie nie zawiedzie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.11.2015, 11:23 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Ciesze się że Ty się cieszysz ale jak czytając doszedłem do punktu o siłownikach i miejscu gdzie je kupisz - zwątpiłem...

Życzę Tobie aby te usterki były małe, czy takie będą? czas pokaże. Najgorzej się napalić na auto i nie dostrzegać potencjalnych kosztów, np świecący airbag - nie wiem jak w Porsche ale np w TT (od lat działam w tamtych szeregach) świecący airbag często oznacza uszkodzoną centralkę której nie da się naprawić, a nowa kosztuje trochę...

Dobrze że masz w planach przełożyć wlew gazu, pomijam wstyd ale pomysł na robienie dziury w blasze jest karygodny.

pzdr
hubert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.11.2015, 11:45 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Nie wiem jak w PL ale w UK ciężko ogolnie o jakies czesci, do czegokolwiek, oni najlepiej by wymienili calosc, moze mozna gdzies dostac, bede szukal, ale widziałem na ebayu ze jest kilka po wypadku i sprzefaja z nich czesci, chociaż to dobre bo jesli chodzi o silniki to kiepsko, Polacy dosłownie tirami podjezdzaja pod zlomy w uk i biora wszystko, ostatnio szukalem pompy paliwa do vectry c i zero silnikow, wszystko na tirze do PL...
Moze w PL bede szukal, ale jak pisalem najważniejsze to poduszka i zawieszenie, mam nadzieję ze z ta poduszka da sie cos zrobic ehhh


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.11.2015, 12:32 

Dołączył: 20.08.2015
Posty: 6
Witam.
Kolego podejdź do sklepu "euro car parts "mają tam części do porsche i to niemieckie nie jakieś zamienniki. Ostatnio kupowałem tam pompę wody,płyn,uszczelkę i pasek kosztowało mnie to £170 tak ze za darmo.Komplet hamulców przód tył tj.tarcze,klocki i czujniki koszt £540. Naprawdę dobrze zaopatrzony sklep. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.11.2015, 12:58 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Tak wiem który to, często tam cos kupuje, dzieki poszukam to i tamto ;)
Ale czasem lepiej popatrzec na eurocarparts z ebay, oni maja taniej bo wysylaja bezpośrednio z magazynu ;)
Klocki i tarcze brembo na ebayu widzialem chyba za £140 na przod, jakos tak nie pamiętam. Te podstawowe czesci sa w sklepach, no ale zawiasow czy silownikow do tylnej klapy raczej musze szukac gdzie indziej :/

EDIT
Jak sie zapala blad to jest taki komunikat:
"Akumulator pressure charging"
Jakos ta. Czy on ma druga baterie, moze slaba, na uk forum pisali cos o baterii, gdzie ona moze byc?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum