Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.07.2016, 22:29 

Dołączył: 1.10.2015
Posty: 13
Na mnie też padło z piszczącą centralką od czujników parkowania (świecą wszystkie diody oraz irytująco piszczy) - wyrobiłem już sobie zwyczaj ich wyłączania po odpaleniu.
Czy znacie panowie sposób zlokalizowania uszkodzonego czujnika (poza ASO) - ktoś kiedyś wspominał o rzekomym głosie przez nich wydawanym ? Jeśli już dojdę który to jest to na allegro jest sporo czujników - czy zamiennik to dobry pomysł, czy są rozbieralne abym mógł część polakierowaną przełożyć ?

Cayenne 2006


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.07.2016, 2:07 

Dołączył: 27.08.2013
Posty: 173
Obeznaję właśnie tematykę Parktronic (w Boxsterze 986) i nie są to proste urządzenia. Oprócz centralki, każdy z czujników ma sekwencje kontrolne, tryby pracy, wbudowaną diagnostykę.

W Cayenne pierwszym krokiem jest podpięcie się narzędziem testowym (Durametric, PIWIS) do złącza OBD2 i odczytaniem kodów z modułu Parktronic.

Pocieszeniem może być to, że jeśli to czujnik, to zazwyczaj stosowane były części Bosch, więc jak dopasujesz _dokładnie_ numer części, to nie musisz kupować w ASO.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.11.2016, 12:17 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Witam. Mam podobny problem z tym że u mnie nie piszczy ciągłym sygnałem tylko dwa "piknięcia" i świecenie czerwonych zewnetrznych lampek na sygnalizatorze odległości, czy udało sie "ominąć" ASO?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.11.2016, 12:46 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
u mnie było podobnie, co jakiś czas bez powodu diody zaświecały się na max i piszczały, wymyłem czujniki dobrze pędzelkiem i od tamtej pory mam spokój. Czasem przyklei się jakaś muszka czy komar a i brud robi swoje, byle nie myć kercherem bo go uszkodzi. Spróbować można wiele to nie kosztuje a jeżeli nie pomoże to też słyszałem że czujniki lekko wibrują i można to wyczuć, jeżeli to nie zda egzaminu to tylko komp lub podmiana na ślepo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.11.2016, 22:51 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
Panowie nie stety diagnoza komputerowa tu jest nie zbędna ,
u mnie pojawił sie podobny proble najpierw czujniki z tyłu wariowały aż nagle zwariowały na stałe czyli wszystkie diody swieciły sie na stałe po wrzuceniu wstecznego ,po podłączeniu pod kompa okazało sie lewy wewnetrzny czujnik na allegro około 50 zł zamiennik no i niestety trzeba lakierowac .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.11.2016, 22:00 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Lockbud napisał(a):
u mnie było podobnie, co jakiś czas bez powodu diody zaświecały się na max i piszczały, wymyłem czujniki dobrze pędzelkiem i od tamtej pory mam spokój. Czasem przyklei się jakaś muszka czy komar a i brud robi swoje, byle nie myć kercherem bo go uszkodzi. Spróbować można wiele to nie kosztuje a jeżeli nie pomoże to też słyszałem że czujniki lekko wibrują i można to wyczuć, jeżeli to nie zda egzaminu to tylko komp lub podmiana na ślepo.


umyłeś zewnątrz czy masz na myśli złącza po zderzakiem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.11.2016, 22:38 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
z zewnątrz


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2016, 7:18 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Z zewnątrz umylem od razu po zakupie bo też o tym pomyślałem. Chyba najłatwiej będzie podpiąć pod kompa. Tylko kto w mojej okolicy ma soft do porsche... chyba tylko aso w Poznaniu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2016, 11:40 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
komp powie ci dokładnie co i jak, może ktoś z poznania podpowie ci gdzie ogarniają swoje auta poza aso.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2016, 14:13 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Dzięki. Będę szukał. Najwyżej przejadę się do ASO

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2016, 20:55 

Dołączył: 11.08.2013
Posty: 160
W niektórych autach jak jest aktywny czujnik parkowania i przyłożysz do niego ucho to słychać takie szybciutkie cykanie, jakby jakieś iskierki tam przeskakiwały lub coś w tym stylu. Możesz spróbować tak diagnozować uszkodzony czujnik.

Może być też taka sytuacja, że czujnik jest sprawny tylko po prostu wypięła się kostka lub zaszło wodą po myjni i dlatego ci chwilowo nie łapie któryś z czujników.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.11.2016, 17:07 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Dzięki. Może faktycznie przeczyszcze złącza

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2016, 11:07 

Dołączył: 7.11.2016
Posty: 27
Koledzy, podpowie ktos gdzie moglbym uzyskac diagnozy odnosnie moich czujnikow? Jak wyglada koszt diagnozy w aso i poza aso?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.11.2016, 15:47 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Ja podjechalem do kilku mechaników i jeden miał kompa który zagrał z moją 955 zdiagnozowal i sie okazalo ze dwa czujniki najbardziej zewnętrzne są uszkodzone. Nie wziął za to nic w zamian zamówiłem u niego usługę wymiany chociaż nie było takiej konieczności

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.11.2016, 8:51 

Dołączył: 17.05.2015
Posty: 60
Te zewnętrzne tylne w 955 najczęściej chyba padają a to dlatego że dostaje się do nich najwięcej syfu spod kół (u mnie oba zewnętrzne czujniki były wręcz zalepione mokrym błotkiem). U siebie w tym tyg. wymieniłem dwa właśnie te zewnętrzne. objaw miałem taki że czujniki działały póki było sucho jak tylko było troszkę deszczu to wyskakiwały błędy. Po wymontowaniu czujników i ich obejrzeniu okazało się że bosch postanowił zalać elektronikę jakimś silikonem który po paru latach się po prostu rozłazi powstają pęknięcia i dostaje się woda do elektroniki. Mam wrażenie że jeśli by wymienić ten cały silikon i porządnie czujnik wyczyścić to działałby nadal. Możliwe że popróbuję tak z tymi moimi co je wymieniłem tylko muszę znaleść dobry środek do usunięcia tego silikonu ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.11.2016, 15:03 

Dołączył: 11.11.2016
Posty: 64
Masz rację. Pomyślałem też żeby jakiś zabezpieczyć zewnętrzne czujniki bo nie ma tam żadnej osłony i z kol leci prosto na nie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2017, 18:38 

Dołączył: 13.04.2016
Posty: 45
Koledzy, czy wasze problemy z czujnikami na wstecznym tez objawiały się tym że świeciły sie tylko skrajne czerwone diody na przednim i tylnym "wyswietlaczu" po wrzuceniu wstecznego?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2017, 21:10 

Dołączył: 17.05.2015
Posty: 60
Właśnie tak się to objawia. Ja jestem w o tyle dobrej sytuacji że posiadam interfejs czytający mojego cayenna więc łatwo mogę sobie podejrzeć co się dzieje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2017, 21:13 

Dołączył: 2.05.2016
Posty: 240
Masz coś profesjonalnego czy jakiś dobrze działający zamiennik?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2017, 21:34 

Dołączył: 17.05.2015
Posty: 60
mam iCarsoft porII.
Jestem tym w stanie skasować serwis i połączyć się z modułami auta. O kodowaniu czegokolwiek to raczej mogę zapomnieć, ale do diagnozy całkiem przydatny jest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum