Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.07.2016, 6:11 

Dołączył: 5.03.2016
Posty: 227
raf86 napisał(a):
TheStig napisał(a):
raf86 napisał(a):
Jeśli chcesz modyfikować Caymana/Boxstera bo masz za mało mocy to kup sobie Carrerę albo GT4. Jeśli chcesz modyfikować Carrerę to kup sobie od razu Turbo albo GT3. Jest to opinia osoby przerabiającej mocną modyfikację Caymana:)

Chętnie, widzę nawet , że sponsora juz znalazłem :mrgreen:


A myślisz, że przeróbka wyjdzie taniej?:)

Podniesienie mocy o jakieś 40-60hp na pro częściach to same części wyjdą ok. 15tys. USD (samo plenum to 1tys. USD). Wymiana samego filtra czy wydechu dostępnego na naszym rynku albo robionego "na zamówienie" raczej spowoduje spadek mocy. Witek Ci już pisał, więc uznałem, że nie ma co się powtarzać. Dźwięk poprawiasz, ale nie osiągi. Poza tym dźwięk jest problemem - my specjalnie się męczyliśmy by być jak najbardziej cichy, aby móc wjechać na tor:)

Poza tym co da samo podniesienie mocy:D Chyba, żeby lepiej się czuć. Gdzie zawieszenie, skrzynia, szpera, hamulce itp. Zawieszenie w Caymanach/Boxsterach celowo zrobione aby nie dać większych negatywów, trzeba od GT3 wsadzać itp itp itp. Taniej od razu GT4 czy GT3.


Dzięki za informacje . Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak ciężko podnieść moc w Porsche . W Audi np podniesienie mocy o ok 200 km to nic trudnego i kosztownego. No nic pojeżdze w tym roku , a na następny możne uda się kupić Gts-a :) .
wit007 napisał(a):
Myślałem o zmianie w celu wzrostu mocy - efekt często jest odwrotny. Dźwięk to zupełnie coś innego :) Pamiętaj, će w trasie jednak nie zawsze głośno znaczy dobrze.


Tak , również miałem na myśli wzrost mocy . Wydechy marki np capristo mają regulowana głośność wydechu, wiec chyba nie jest tak zle 8) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2016, 8:50 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
W wolnossącym Audi bez problemu podniesiesz moc o 200 KM? Czy jednak doładowanym? I tu jest odpowiedź - musisz kupić 911 Turbo :) A poważniej - jak piszesz, pojeździj sezon tym co masz, może się okaże że mocy jest dość?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2016, 12:20 

Dołączył: 5.03.2016
Posty: 227
wit007 napisał(a):
W wolnossącym Audi bez problemu podniesiesz moc o 200 KM? Czy jednak doładowanym? I tu jest odpowiedź - musisz kupić 911 Turbo :) A poważniej - jak piszesz, pojeździj sezon tym co masz, może się okaże że mocy jest dość?


Tak w doładowanym , a konkretnie mialem na myśli s3 bo trochę się nad nią zastanawiałem. Co do mocy pożyjemy zobaczymy :).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2016, 21:42 

Dołączył: 25.12.2011
Posty: 235
Od początku w odpowiedziach był nacisk na "w wolnossącym". Przecież to oczywista oczywistość, że jak masz turbinę to zmiana kilku parametrów powoduje przyrosty mocy.

W każdej marce, każdy silnik wolnossący jest bardzo trudny do modyfikacji. Nie tylko w Porsche. Tu dostajesz kompletne auto wyważone w kwestii moc/prowadzenie/hamulce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.07.2016, 5:45 

Dołączył: 5.03.2016
Posty: 227
Macpraw napisał(a):
Od początku w odpowiedziach był nacisk na "w wolnossącym". Przecież to oczywista oczywistość, że jak masz turbinę to zmiana kilku parametrów powoduje przyrosty mocy.

W każdej marce, każdy silnik wolnossący jest bardzo trudny do modyfikacji. Nie tylko w Porsche. Tu dostajesz kompletne auto wyważone w kwestii moc/prowadzenie/hamulce.


Tak juz wszystko wiem . Dzięki za wszelkie informacje .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.07.2016, 9:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
TheStig napisał(a):
Tak juz wszystko wiem

:shock: :lol: :mrgreen:




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.07.2016, 17:15 

Dołączył: 5.03.2016
Posty: 227
DK napisał(a):
TheStig napisał(a):
Tak juz wszystko wiem

:shock: :lol: :mrgreen:

Wszystko co mnie interesuje oczywiście :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum