Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 18.09.2016, 19:16 

Dołączył: 12.08.2013
Posty: 81
Witam wszystkich.

Mam kilka pytań i liczę na wsparcie Panowie:

1) Szukam przednich reflektorów do 996 tzw clear( mianowicie chodzi mi o kierunki w kolorze białym. Czy ktoś z Was posiada takie na zbyciu. Ewentualnie jak przedstawia się wymiana na ksenony(cenowo)?
2) Wkrótce będę regenerował fotele przednie (chodzi o popękaną skórę), pewna firma wyceniła przedni fotel na 1950zł netto sztuka, zastanawiałem się czy w tej cenie nie znalazłbym używanego kubełka, gdyż taką opcję również rozważam zamiast regeneracji. Proszę o radę, gdyż wraz z zamianą foteli, poszłyby też pasy - szelki. Jak bardzo ucierpi komfort? ktoś z Was ma kubełki ?
3) Standardowa kierownica jest modelowa z 97r. Zastanawiałem się nad obszyciem (w tej samej firmie która będzie robić fotele, ewentualnie na zamianę z wersji po-liftowej. Gdyby jednak Weszło w plan obszycie, zastanawiałem się nad zamszem / flokiem. Ktoś próbował? czy flok się sprawdza na kierownicy, nie jest to zbyt obciachowe ? Jeżeli byłby to flok, to podsufitka też poszłaby pod flok.

Proszę o ocenę, gdyż nie chciałbym zrobić z samochodu furmanki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2016, 19:34 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Juz sie nauczylem ze jak ktos uslyszy slowo Porsche to dostaje korby wycenowej..

Alcantara super w boxsterze ma Pavo - napisz do niego to Ci pewnie cos napisze o eksploatacji..

A z ciekawosci obszycie kierownicy za ile - 500?? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2016, 19:38 

Dołączył: 12.08.2013
Posty: 81
Kierownica 300 zł skórą fabryczną. Ewentualnie kierownicę zrobię 2 tonowo, skóra i alcantara.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2016, 20:23 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Cena za fotel wg mnie chora. Może faktycznie to na hasło Porsche




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2016, 22:51 

Dołączył: 12.08.2013
Posty: 81
Firma która wyceniła jest znana z robienia wnętrz, dlatego cena. W sumie w kilkunastoletnim samochodzie nie potrzebuję takiej jakości serwisu. Nie miałem pojęcia ile może kosztować cena naprawy poszycia fotela - wydawało mi się o.k. Z Tego miejsca poproszę o jakieś namiary na tapicerzy. woj. Małopolskie i Śląskie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.09.2016, 6:40 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
mbos911 napisał(a):
Standardowa kierownica jest modelowa z 97r. Zastanawiałem się nad obszyciem (w tej samej firmie która będzie robić fotele, ewentualnie na zamianę z wersji po-liftowej

Odnoszę się tylko do kierownicy i jest to moje osobiste zdanie. Zakładam, też że masz model przedliftowy. Nie zmieniałbym kierownicy na nowszą. Trzymałbym auto w specyfikacji fabrycznej. Zregenerowałbym aktualną lub wymienił na taką samą kierownicę. Być może będziesz chciał kiedyś sprzedać auto i większość ludzi będzie krzywić nosy/szukać teorii spiskowej - dlaczego nie masz oryginalnej kierownicy.
Jest też opcja zakupu po liftowej, założenia jej a stara niech idzie na strych/do piwnicy. Przed sprzedażą ja przywrócić w aucie i masz ten kłopot z głowy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.09.2016, 8:09 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Jak będziesz chciał zrobić fotel to odezwij się na PW, zrobimy jakiś rabat tylko musiałbyś wpaść z autem do Bielska-Białej.
Pytanie w jakim stanie jest fotel, może da się go zregenerować bez obszywania ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.09.2016, 8:40 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
KoKoS napisał(a):
Jak będziesz chciał zrobić fotel to odezwij się na PW, zrobimy jakiś rabat tylko musiałbyś wpaść z autem do Bielska-Białej.

KoKoS zaintrygowała mnie twoja wypowiedz :) dlatego gdyż sam przez pewien czas rozglądałem się za firmą, która zregeneruje mi moją skórkę...Prowadzisz działalność/firmę, która się profesjonalnie tym zajmuje, czy potrafisz to robić i robisz to "hobbistycznie".
Poza tym jak to wygląda w przypadku farbowania? Czy trzeba farbować cały fotel? element? gdy tylko kawałek jest powycierany? Mój fotel jest tylko w 1 miejscu wytarty - skóra nie jest spękana. Ale poza tym na niektórych elementach na skórze widać zadrapania - nie wiem od paznokci chyba? Czy takie coś też da się wyrównać/usunąć?
A i jeszcze jedna ważna rzecz - ja mam granatową skórę, a nici chyba niebieskie - niby ta sama kolorystyka (ale widać że są innego koloru). Czy w przypadku regeneracji te nici będą także zafarbowane? przestaną się odróżniać?
No i jak możesz to daj przykładową cenę za powiedzmy regenerację fotela (nie obszywanie - tylko regenerację).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.09.2016, 13:22 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Regeneracja fotela to koszt od 400pln w gore, wszystko zależy jak duży element jest regenerowany itd.
Prowadzę firmę która sie tym zajmuje.
Najlepiej wyślij na PW albo e-mail zdjecia to spróbuje cos pomoc.
Jeśli fotel ma tylko wytarty barwnik, i skóra nie jest uszkodzona mechanicznie głęboko to da się bez problemu ją uratować. Jeśli nie to mamy dostęp do wszystkich oryginalnych skór i perforacji Porsche.

Nie trzeba malować całego fotela, chociaż to tez zależy od wielu czynników m.in stanu reszty fotela aby się to nie odróżniało.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.09.2016, 19:51 

Dołączył: 12.08.2013
Posty: 81
GrzesiekD napisał(a):
mbos911 napisał(a):
Standardowa kierownica jest modelowa z 97r. Zastanawiałem się nad obszyciem (w tej samej firmie która będzie robić fotele, ewentualnie na zamianę z wersji po-liftowej

Odnoszę się tylko do kierownicy i jest to moje osobiste zdanie. Zakładam, też że masz model przedliftowy. Nie zmieniałbym kierownicy na nowszą. Trzymałbym auto w specyfikacji fabrycznej. Zregenerowałbym aktualną lub wymienił na taką samą kierownicę. Być może będziesz chciał kiedyś sprzedać auto i większość ludzi będzie krzywić nosy/szukać teorii spiskowej - dlaczego nie masz oryginalnej kierownicy.
Jest też opcja zakupu po liftowej, założenia jej a stara niech idzie na strych/do piwnicy. Przed sprzedażą ja przywrócić w aucie i masz ten kłopot z głowy.


Właśnie tak myślałem zostawić stare graty, zmieniałem tylne lampy na po- liftowe oraz kierunki i stare z pomarańczowymi kierunkami zostały mnie na wypadek jakbym sprzedawał, nie chcę aby powstały teorie spiskowe. Wszelkie mody robię pod swoje upodobania, ale z takim rezultatem że będę mógł do serii wrócić w każdym momencie. Mówiąc mody mam na myśli kosmetyczne - odwracalne zmiany.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.09.2016, 21:25 

Dołączył: 12.08.2013
Posty: 81
Panowie Kolejne pytanie: Akumulator.

Z doświadczenia wybrałbym CENTRA FUTURA. Od zawsze w moich samochodach, nigdy nie zawiodła. Jaki polecacie Waszym zdaniem ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.09.2016, 22:38 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Cokolwiek nowego. I tak potrzyma mniej więcej 4 lata.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.09.2016, 10:37 

Dołączył: 12.01.2015
Posty: 231
Lampy przód jak chcesz xenon to używane kosztuja około 1500zl szt pasują plug&play tylko jak fabrycznie ich nie było to powinno się tez dorobić spryskiwacze i samopoziomowanie,a to pewnie już nie było by takie tanie i łatwe.

Co do fotela ja regenerowalem fotel w Rav4 właśnie w firmie zajmującej się detailingiem wymienili mi 3 kawałki skory zregenerowali gąbkę zapłaciłem 500zl i efekt jest bardzo dobry.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2016, 22:36 

Dołączył: 12.08.2013
Posty: 81
Dzięki Kamilb w takim razie polifty zwyczajne wejdą. Jakby ktoś z Was miał jakieś w rozsądnej cenie to proszę pisać / dzwonić. Chętnie przygarnę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.09.2016, 22:48 

Dołączył: 12.01.2015
Posty: 231
Wejdą przed lifty ale bez pomarańczowego kierunku i mogą być z xenonem. Lampy poliftowe od 2002r maja inny kształt i nie bedą pasować


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.09.2016, 19:51 

Dołączył: 1.11.2015
Posty: 217
co do obszywania kiery ja mam w mojej 996 obszyta alcantara i jest o niebo lepsza od skóry, w zimie jest wzglednie ciepla jak wchodzisz do auta, w lecie nie nagrzewa sie tak ze nie da sie dotknac kiery i o niebo lepiej trzyma sie w dloniach w sensie ze nie slizga sie tak... szczerze polecam!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 29.09.2016, 9:24 
Witajcie
Jesli chodzi o fotel to mam jadne fotele na sprzedaz w orginale :) , oprocz tego posiadam rowniez wiele innych czesci mechanicznych i nie tylko dlatego jesli nie znajdziesz nic sensownego zapraszam na PW
Pozdr


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 20:39 

Dołączył: 12.08.2013
Posty: 81
vagin napisał(a):
co do obszywania kiery ja mam w mojej 996 obszyta alcantara i jest o niebo lepsza od skóry, w zimie jest wzglednie ciepla jak wchodzisz do auta, w lecie nie nagrzewa sie tak ze nie da sie dotknac kiery i o niebo lepiej trzyma sie w dloniach w sensie ze nie slizga sie tak... szczerze polecam!


Bardzo fajnie Ci to wyszło wraz z daszkiem nad zegarami. Skąd są panowie którzy Ci to robili ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum