Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 3.11.2016, 23:54 

Dołączył: 19.10.2012
Posty: 126
Jeśli chodzi o Assetto to można kupić przez Steam'a.
https://steamcommunity.com

bardzo fajna platforma na PC do grania, musisz zainstalować aplikację z powyższej strony, założyć konto, dodać kartę i kupić przez aplikację.

Największy plus tej platformy jest taki, że możesz się zalogować u kumpla na tej aplikacji, autoryzować jego kompa i on też będzie grał za darmo w gry, który kupiłeś (no dobra może nie największy plus dla Ciebie hehe, ale to działa w obie strony)

Jeśli chodzi o Forze 6, to będziesz mógł ściągnąć za darmo, przez Market dostępny w Windows 10.
Niestety nie mogę nic napisać co i jak z samą grą, nie instalowałem, bo widziałem w opisie, że nie wspiera kierownic (może coś się zmieniło na dzień dzisiejszy).

Był to zawsze Microsoftowy exclusive na XBOX'a. W tym roku wyszła mocno okrojona wersja na PC.

Nie próbowałem akurat tego tytułu ze względu na brak wsparcia dla kier a bez tego to wiesz jakbyś klawiaturę miał w aucie zamiast koła ;)

Na platformie Steam będzie też sporo więcej symulatorów. Wcześniej wspomniany Project Cars (płatny), Race Room (bezpłatny, ale płacisz za auta i tory w aplikacji), iRacing (płacisz miesięcznie za dostęp do gry). No na pewno nie będzie nudy, ale niestety GT nie ma i nigdy nie będzie, trzeba kupić oddzielnie konsolę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.11.2016, 2:32 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1319
mhl07 napisał(a):
Jeśli chodzi o Assetto to można kupić przez Steam'a.
https://steamcommunity.com

bardzo fajna platforma na PC do grania, musisz zainstalować aplikację z powyższej strony, założyć konto, dodać kartę i kupić przez aplikację.

Największy plus tej platformy jest taki, że możesz się zalogować u kumpla na tej aplikacji, autoryzować jego kompa i on też będzie grał za darmo w gry, który kupiłeś (no dobra może nie największy plus dla Ciebie hehe, ale to działa w obie strony)

Jeśli chodzi o Forze 6, to będziesz mógł ściągnąć za darmo, przez Market dostępny w Windows 10.
Niestety nie mogę nic napisać co i jak z samą grą, nie instalowałem, bo widziałem w opisie, że nie wspiera kierownic (może coś się zmieniło na dzień dzisiejszy).

Był to zawsze Microsoftowy exclusive na XBOX'a. W tym roku wyszła mocno okrojona wersja na PC.

Nie próbowałem akurat tego tytułu ze względu na brak wsparcia dla kier a bez tego to wiesz jakbyś klawiaturę miał w aucie zamiast koła ;)

Na platformie Steam będzie też sporo więcej symulatorów. Wcześniej wspomniany Project Cars (płatny), Race Room (bezpłatny, ale płacisz za auta i tory w aplikacji), iRacing (płacisz miesięcznie za dostęp do gry). No na pewno nie będzie nudy, ale niestety GT nie ma i nigdy nie będzie, trzeba kupić oddzielnie konsolę.



Dzieki za info...u mnie jest taki problem ze ja musse miec gre zainstslowana na kompie bo potem nie mam doatepu do netu i nie interesuja mnie gry on line...poprostu chce miec gre i grac bez laczenia sie z netem...sa tskie opcje tak jsk kiedys zwykla plyta wgranie gry i juz...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.11.2016, 2:57 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
A wiec wierni fani GT czekaja do przyszlego roku i premiery nowego Gran Turismo Sport. Miala byc w pazdzierniku zale ze wzgledu na premiere Playstation VR i premiere nowej konsoli Playstation 4 Pro wszystko sie przesunelo. Okraja troche jakos aby PS4 mogla to z okularami VR udzwignac i bedzie swietna zabawa. Ale...... aut Porsche (seryjnych) i Toru poznan nie bedzie :)

Natomiast alternatywa pozostanie AC by Kunos Simulazioni... Gra nigdy nie bedzie idealna i zawsze bedzie mozna sie do czegos przyczepic.

Powiedzcie ze onboardy nie wygladaja realnie ..... znajc tor poznan dla mnie wyglada to tak ze musze to miec!!!! Lub przynajmniej sprobowac.




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.11.2016, 9:44 

Dołączył: 19.10.2012
Posty: 126
bary napisał(a):
mhl07 napisał(a):
Jeśli chodzi o Assetto to można kupić przez Steam'a.
https://steamcommunity.com

bardzo fajna platforma na PC do grania, musisz zainstalować aplikację z powyższej strony, założyć konto, dodać kartę i kupić przez aplikację.

Największy plus tej platformy jest taki, że możesz się zalogować u kumpla na tej aplikacji, autoryzować jego kompa i on też będzie grał za darmo w gry, który kupiłeś (no dobra może nie największy plus dla Ciebie hehe, ale to działa w obie strony)

Jeśli chodzi o Forze 6, to będziesz mógł ściągnąć za darmo, przez Market dostępny w Windows 10.
Niestety nie mogę nic napisać co i jak z samą grą, nie instalowałem, bo widziałem w opisie, że nie wspiera kierownic (może coś się zmieniło na dzień dzisiejszy).

Był to zawsze Microsoftowy exclusive na XBOX'a. W tym roku wyszła mocno okrojona wersja na PC.

Nie próbowałem akurat tego tytułu ze względu na brak wsparcia dla kier a bez tego to wiesz jakbyś klawiaturę miał w aucie zamiast koła ;)

Na platformie Steam będzie też sporo więcej symulatorów. Wcześniej wspomniany Project Cars (płatny), Race Room (bezpłatny, ale płacisz za auta i tory w aplikacji), iRacing (płacisz miesięcznie za dostęp do gry). No na pewno nie będzie nudy, ale niestety GT nie ma i nigdy nie będzie, trzeba kupić oddzielnie konsolę.



Dzieki za info...u mnie jest taki problem ze ja musse miec gre zainstslowana na kompie bo potem nie mam doatepu do netu i nie interesuja mnie gry on line...poprostu chce miec gre i grac bez laczenia sie z netem...sa tskie opcje tak jsk kiedys zwykla plyta wgranie gry i juz...



Nie musisz mieć neta, żeby grać. Raz podłączasz kompa do neta, instalujesz aplikację Steam, później instalujesz Assetto i Forze (przez aplikację Market), odłączasz kompa od neta i gry są na kompie offline.
Chyba, że nie masz możliwości podłączenia do neta w ogóle, no to zostaje wersja płytowa (allegro,empik itd.)
Ale na pewno jak dostaniesz PC'ta to warto chociażby zaktualizować sterowniki(np. karty graficznej) oraz same aktualizacje Windowsa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.11.2016, 10:48 

Dołączył: 4.09.2012
Posty: 311
Dla tych co jezdzili w Assetto z goglami, używacie HTC czy Oculus?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.11.2016, 10:54 

Dołączył: 19.10.2012
Posty: 126
HTC (używając patcha ReVive)

dla Oculusa jest natywne wsparcie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.11.2016, 2:59 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
https://www.youtube.com/watch?v=nM2zjKEphWE




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.11.2016, 22:07 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
Ok wreszcie troche dluzej pobawilem sie Assetto Corsa w wersji PC VR oraz zwyklej na PS4 Wrazenia sa niesamowite. Jutro premiera DLC z Porsche Pack Vol.1 na konsole PS4

Porsche 911 Carrera S
Porsche 918 Spyder
Porsche 911 Carrera RSR 3.0
Porsche 718 Cayman S
Porsche 917/30 Spyder
Porsche 935/78 ‘Moby Dick’
Porsche Cayman GT4 Clubsport
Plus Panamera Turbo

Moim zdaniem nie ma lepszego rozwiazania na rynku zaby upalac prosiaki zima




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.11.2016, 23:04 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1319
Czy ktos jezdzi Porsche RSR 3.0 na Torze Poznan?

ja jezdze w opcji Custom z kierownica z lopatkami , manualnie zmieniam biegi i nie moge zejsc ponizej 1.51...moj najlepszy czas to 1.51.566 , ale to dopiero pierwsze proby , moze ktos z Was ma jakis record , ktory moglbym pobic)

pozdrawiam)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.11.2016, 0:57 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
Ja gram na PS4 no i tutaj niestety Toru Poznan nie ma i nie bedzie :(
Mozemy sie pobawic na SPA albo Imoli i zobaczyc jakie czasy ...
Najlepiej na jakis server zalec i poscigac sie miedzy soba. No ale w klubie graja
Nadal w Gran Turismo 3 na PS3

Ja dzis od wypuszczenie Porsche Packa na PS4 nie schodze z konsoli ;)

https://youtu.be/sTQtQCiSP_w




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.11.2016, 10:30 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Ja też czasem gram w Assetto Corsa, więc jakby co mogę się przyłączyć. Co prawda aktualnie mam tylko klawiaturę, ale może jakoś dam radę :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.11.2016, 23:22 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1319
ja wczoraja troszke pogralem i udalo mi sie zejsc jezdzac Porsche 911 3.0 RSR na Torze Poznan najpierw ponizej 1.50 , po czym zadziwiajace dobre okrazenie , choc nie idealne i osiagnalem czas 1.49.505....takze walczymy Panowie , a na Spa tez mozemy sie pobawic , bo oba tory zaliczylem osobiscie w tym roku , wiec jest co poprawiac)

na Spa moj aktualny czas to 2.54.652 , zapraszam dio rywalizacji , bedzie zabawa)



Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.12.2016, 16:06 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.02.2012
Posty: 1038
Lokalizacja: okolice Wwy
Nr klubowicza: 033
no niepowiem - kusi nieco teraz jak to DLC dostępne - ale jednak poczekam chyba te kilka miesiecy na nastepne GT, bo jak bedzie to pewnie znow zamiecie a na kilka miesiecy wchodzic w AC hmm... chociaż ten DLC pack kusi... ;)

a co do VR, miałem okazję wczoraj w sklepie sprawdzić PS VR - (z driveclub) i jak bylem raczej zdystansowanym obserwatorem to myślę że jak GT wyjdzie to chyba dokupię PS VR. - Bardzo fajne uczucie móc patrzeć swobodnie na wyjście z zakrętu - super fajne patrzeć z lewej/prawej na auta obok i ABSOLUTNIE fenomenalne uczucie patrzeć sobie po wnętrzu auta (np. tylne siedzenia :) )

pytanko tylko do tych co używają AC z VR - jak to się sprawuje? bo ja po tych paru minutach może nie dyskomfort ale nieswojo się czułem - jak jest z taką dajmy na to 1-2 godzinną sesyjką?




_________________

Jacek
(911 Carrera 4 Cabriolet, 968 Cabriolet)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.12.2016, 17:04 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Na jakich ustawieniach jeździcie RSR 3.0? Bez wspomagania strasznie nim miota (może jakbym podłączył kierownicę to byłoby łatwiej). W każdym razie zrobiłem jedno kółko na czas na torze Poznań: 1:51:5, więc chyba da jakoś radę. Patrząc na to jaki miałem problem z utrzymaniem się na torze, to przynajmniej 4-5sek do poprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.12.2016, 22:46 

Dołączył: 19.10.2012
Posty: 126
vip3r napisał(a):
pytanko tylko do tych co używają AC z VR - jak to się sprawuje? bo ja po tych paru minutach może nie dyskomfort ale nieswojo się czułem - jak jest z taką dajmy na to 1-2 godzinną sesyjką?


W moim przypadku (HTC Vive) przy pierwszych podejściach po kilkunastu minutach kręciło się w głowie, efekt jest nasilony przy spinach, ale oczywiście nie mogłem odpuścić i pierwszego dnia grałem kilka godzin pod rząd, efekt był taki, że wieczorem byłem blady i czułem się tak jakbym miał grypę, następnego dnia po zejściu do salonu na sam widok okularów mnie mdliło :D

Sposób na opanowanie był taki: codziennie kilka sesji po maksymalnie 10-15 minut, przerwy po 1-2h,zupełnie jak na Track Day'u ;)
Z czasem wydłużasz sesje i po kilkunastu dniach oswajasz się i można już upalać dłuższe sesje bez nieprzyjemnych konsekwencji.
Na pewno jest to sprawa indywidualna, ale tak mniej więcej wyglądało w moim przypadku, który chyba nie jest odosobniony czytając fora sim racing'owe.

Największy plus VR to chyba możliwość pełnego skupienia się i właśnie ta widoczność. W moim przypadku znaczenie lepiej czuję moment hamowań i precyzyjniej wychodzę z zakrętów, czasowo jak sprawdzam kółka na VR i bez, nie jestem w stanie dogonić siebie grając na TV (bez okularów)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.12.2016, 1:13 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1319
macmk napisał(a):
Na jakich ustawieniach jeździcie RSR 3.0? Bez wspomagania strasznie nim miota (może jakbym podłączył kierownicę to byłoby łatwiej). W każdym razie zrobiłem jedno kółko na czas na torze Poznań: 1:51:5, więc chyba da jakoś radę. Patrząc na to jaki miałem problem z utrzymaniem się na torze, to przynajmniej 4-5sek do poprawy.



ja jezdze w trybie CUSTOM , tam jest niby 100% stability control , ale bez tego to juz zupelnie RSR jest nie do opanowania...

udalo mi sie zejsc do 1.48.211....ale ponizej magicznych 1.48 , jakos sie nie udaje , wykrecic kolko idealne to wielka sztuka...

zeby bylo smieszniej to raz sprobowalem zroobic kilka okrazen GT3 RS , cudnie brzmiacy silnik , swietne prowadzenie auta , a czas 1.51...

ps: w okularach gralem u kolegi Michala - mhl07 , jedynie kilka okrazen , ale to raczej normalne , ze mialem mieszane odczucia...


Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.12.2016, 18:19 

Dołączył: 19.10.2012
Posty: 126
Wrzucam przejazd naszego rodaka w Caymanie GT4 Clubsport w tej grze.
Zrobił niedawno najlepszy czas na świecie na SPA wg RSR LiveTiming

https://www.youtube.com/watch?v=4_BlKNZzSQM

i ciekawy wywiad:

www.radiozet.pl/Technologia-i-motoryzac ... D-00033271


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.12.2016, 12:43 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Swoją drogą bardzo polecam GT4 Clubsport; ma bardzo fajny wyświetlacz, który pokazuje aktualną różnicę względem najlepszego czasu z danej sesji. Bardzo przydatne do analizowania różnych podejść na tej samej szykanie (nieważne jaka była różnica na całym okrążeniu, po każdej szykanie widać czy pojechaliśmy lepiej czy gorzej w dłuższej perspektywie).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.12.2016, 15:02 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.02.2012
Posty: 1038
Lokalizacja: okolice Wwy
Nr klubowicza: 033
to w AC nie ma "ghosta"? - to jest moim zdaniem swietne narzędzie do analizowania i poprawiania czasu.

w wywiadzie ciekawe że przy mowie głównie o GT Academy ani razu nie pada nazwa sony albo playstation ;)

a jeszcze pytanie - jaka kierownica do PS4 ?




_________________

Jacek
(911 Carrera 4 Cabriolet, 968 Cabriolet)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.12.2016, 17:11 

Dołączył: 19.10.2012
Posty: 126
vip3r napisał(a):
to w AC nie ma "ghosta"? - to jest moim zdaniem swietne narzędzie do analizowania i poprawiania czasu.
a jeszcze pytanie - jaka kierownica do PS4 ?



Jest ghost. Zgadzam się super sprawa. Czasem jak sie człowiek wkręci na godziny i zrobi naprawdę fajny czas na swoje możliwości i potem ma się chwilę przerwy to aż miło popatrzeć jak ghost przed tobą idealnie jedzie ;)

Jeśli chodzi o kierę to w zależności od budżetu.
Wejściowy model to Logitech G29, droższa i nieco lepsza to Thrustmaster T500RS a topowa to Fanatec Clubsport. Później to już High End, ale jakieś kosmiczne kwoty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum