Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 30.11.2016, 8:22 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
albi napisał(a):
To chyba ceny 996 i 997 za chwilę mocno w górę. Ponad 50 tys akcyzy za zwykłe 996, a za poliftowe (3.6) 76 tys.

Wg mnie ceny właśnie spadną. Poza stawką bazową (te 76k zł) masz parametr deprecjacji, któy powiedzmy stanowi 0,86 - co daje do zapłaty 14% 76k zł... to jest około 10k zł akcyzy do zapłaty.

Ja znalazłem coś takiego:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... karty.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 30.11.2016, 10:06 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 482
Teraz wszystkie auta sprawdzane będą miały zamiast 200k przebiegu najechane po 500k-600k co by współczynnik zużycia był duży :D :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 30.11.2016, 11:44 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1012
evan napisał(a):
Teraz wszystkie auta sprawdzane będą miały zamiast 200k przebiegu najechane po 500k-600k co by współczynnik zużycia był duży :D :D


Wreszcie licznik pokaże prawdę ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 30.11.2016, 12:50 

Dołączył: 29.04.2016
Posty: 157
tunix napisał(a):
evan napisał(a):
Teraz wszystkie auta sprawdzane będą miały zamiast 200k przebiegu najechane po 500k-600k co by współczynnik zużycia był duży :D :D


Wreszcie licznik pokaże prawdę ;)



Hahaha co za ironia losu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 2.12.2016, 1:02 
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.11.2009
Posty: 2208
Lokalizacja: Krapkowice
Nr klubowicza: 143
U nas ku... nie może być prosto i klarownie :(
Cały czas furtki i kombinacje alpejskie ... masakra !




_________________

www.911classic.pl zawsze piękne 911 :)

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 2.12.2016, 22:51 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
nie wiem skąd pomysł że liczniki będą realne, współczynnik zużycia będzie liczony od ilości miesięcy od 1 rejestracji, nie stanu foteli.
W ostatniej wersji widać że boją się gniewu suwerena i znaczaco obniżyli akcyzę dla passatów b5 w tedeiku, reszta została tak samo debilna jak poprzednio


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 3.12.2016, 12:45 

Dołączył: 15.11.2007
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 224
Nie wiem czy dobrze rozumiem ta tabelkę, ale dla nowego auta powyżej 4000 to akcyza będzie 33,95 ?




_________________

Pozdrawiam

Paweł

911 997 TURBO :) 1/4 mili- 10.583 s > PCP Włocławek 2014
911 964 TURBO :)
Macan III GTS :)

http://www.willa911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 3.12.2016, 21:52 

Dołączył: 19.05.2016
Posty: 39
Krist to sa 2 rozne rzeczy , współczynnik deprecjacji odniza wartosc auta wzgledem wieku ale dodatkowo wprowadzili stopien utraty wartosci auta max do 0.13 % a tu bedzie mial wplyw wypadkowosc i ponad normatywne zlozycie auta ..

http://superauto24.se.pl/porady/jak-zap ... 21729.html

wiadomo rzeczoznawce powoluje urzad wiec bedzie walka :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 3.12.2016, 23:19 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
Znajomy mnie dzisiaj oświecił:
Uchwalą tą akcyzę czy nie uchwalą - ty zobaczysz ile im teraz w grudniu z tej akcyzy spłynie. Na 500+ za cały 2017 starczy 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 4.12.2016, 12:01 

Dołączył: 19.05.2016
Posty: 39
oczywiscie ze takie jest zamierzenie wszyscy placa akcyze z aut ktore staly po komisach bez zaplaconej akcyzy tysiace aut .... bedzie porzadny zastrzyk gotowy do budzetu ... co do akcyzy mieli zrobic klarowny sposob na placenie akcyzy wyszlo jak zwykle wzory , dodatkowe odliczenia , rzeczoznawcy ( ktorych przeciez chcieli wyeliminowac ) jak zwykle polska patologia ....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 4.12.2016, 19:57 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
volkis2 napisał(a):
Krist to sa 2 rozne rzeczy , współczynnik deprecjacji odniza wartosc auta wzgledem wieku ale dodatkowo wprowadzili stopien utraty wartosci auta max do 0.13 % a tu bedzie mial wplyw wypadkowosc i ponad normatywne zlozycie auta ..

http://superauto24.se.pl/porady/jak-zap ... 21729.html

wiadomo rzeczoznawce powoluje urzad wiec bedzie walka :)



Dzięki, widzę że zmienili wzór, w poprzednim był tylko 1 współczynnik. Teraz czekamy jeszcze na zniżkę za zaświadczenie od proboszcza i zwyżke dla ateistów i wegetarian i nowa ustawa gotowa

Cały czas czekam ile podrożeje moje 986 s w związku z tym majstrowaniem :)

A jeśli chodzi o wpływy z akcyzy to tak, może zbiorą więcej w grudniu, od aut które juz stoją na placu, ale za to w 1kw 2017 im spadnie, póki się to co na placach jest nie sprzeda


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 5.12.2016, 11:42 
Avatar użytkownika

Dołączył: 25.09.2011
Posty: 10
Nr klubowicza: 003H
Panowie, mam pytanie dotyczace rozliczen, a nie chcialem zakladac nowego watku.

Z jakiego powodu zawsze przed koncem roku robi sie "bum" na zakup samochodow? Chodzi o rozliczenia kosztowe w firmie, a jesli tak to przy jakiej formie dzialalnosci ? Ktos wrzuca koszt auta w jednym miesiacu, aby wyszlo korzystniej na koniec roku ? Nie musi go amortyzowac ? Wszystkie auta zawsze kupowałem na rozne formy dzialanosci i nigdy nie mialo to wiekszego znaczenia, poniewaz zawsze musielismy samochody amortyzowac. Ew. plusem jest wrzucenie w koszt "pierwszej wplaty" leasingowej, poniewaz ona jest kosztem podatkowym w danym miesiacu, ale cos jeszcze?




_________________

www.kubagiermaziak.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 5.12.2016, 13:13 

Dołączył: 26.02.2010
Posty: 68
kubagiermaziak napisał(a):
Panowie, mam pytanie dotyczace rozliczen, a nie chcialem zakladac nowego watku.

Z jakiego powodu zawsze przed koncem roku robi sie "bum" na zakup samochodow? Chodzi o rozliczenia kosztowe w firmie, a jesli tak to przy jakiej formie dzialalnosci ? Ktos wrzuca koszt auta w jednym miesiacu, aby wyszlo korzystniej na koniec roku ? Nie musi go amortyzowac ? Wszystkie auta zawsze kupowałem na rozne formy dzialanosci i nigdy nie mialo to wiekszego znaczenia, poniewaz zawsze musielismy samochody amortyzowac. Ew. plusem jest wrzucenie w koszt "pierwszej wplaty" leasingowej, poniewaz ona jest kosztem podatkowym w danym miesiacu, ale cos jeszcze?


1. Jedyna korzyść finansowa to tak jak napisałeś bezpośredni koszt podatkowy pierwszej wpłaty w przypadku leasingu operacyjnego.

A co do "bumu" to myślę, że ludzie w grudniu lubią robić prezenty - również samemu sobie:) a także mają w tym czasie miejsce "wyprzedaże rocznika" i sprzedawcy dają dodatkowe rabaty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 8.12.2016, 8:02 

Dołączył: 20.10.2014
Posty: 270
Nie znam szczegółów ustawy ale wychodzi na to że zabytków nie obejmie.

http://www.pzm.pl/news/2016/legislacja- ... -o-akcyzie

Czy ktoś może potwierdzić od kiedy wchodzą nowe przepisy. czy od 1 stycznia czy pózniej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 8.12.2016, 10:01 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
profi napisał(a):
kubagiermaziak napisał(a):
Panowie, mam pytanie dotyczace rozliczen, a nie chcialem zakladac nowego watku.

Z jakiego powodu zawsze przed koncem roku robi sie "bum" na zakup samochodow? Chodzi o rozliczenia kosztowe w firmie, a jesli tak to przy jakiej formie dzialalnosci ? Ktos wrzuca koszt auta w jednym miesiacu, aby wyszlo korzystniej na koniec roku ? Nie musi go amortyzowac ? Wszystkie auta zawsze kupowałem na rozne formy dzialanosci i nigdy nie mialo to wiekszego znaczenia, poniewaz zawsze musielismy samochody amortyzowac. Ew. plusem jest wrzucenie w koszt "pierwszej wplaty" leasingowej, poniewaz ona jest kosztem podatkowym w danym miesiacu, ale cos jeszcze?


1. Jedyna korzyść finansowa to tak jak napisałeś bezpośredni koszt podatkowy pierwszej wpłaty w przypadku leasingu operacyjnego.

A co do "bumu" to myślę, że ludzie w grudniu lubią robić prezenty - również samemu sobie:) a także mają w tym czasie miejsce "wyprzedaże rocznika" i sprzedawcy dają dodatkowe rabaty.


No nie zupełnie jedyna korzyść .W przypadku leasingu cała cena jest kosztem a nie tylko 20k €




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 8.12.2016, 14:14 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Jak to cała cena? Niby jak? A faktury co miesiąc?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 8.12.2016, 14:15 

Dołączył: 12.08.2010
Posty: 468
arek classic napisał(a):
No nie zupełnie jedyna korzyść .W przypadku leasingu cała cena jest kosztem a nie tylko 20k €


Jak jeszcze masz ubezpieczenie w racie leasingu to ubezpieczanie tej części wartości samochodu ponad 20k euro tez wchodzą w koszty. Ale to nie ma znaczenia kiedy ten samochód kupujesz, a pytanie było dlaczego w grudniu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 8.12.2016, 14:27 

Dołączył: 12.08.2010
Posty: 468
wit007 napisał(a):
Jak to cała cena? Niby jak? A faktury co miesiąc?


Chris miał na myśli na pewno, że wraz z ratami leasingu cała wartość samochodu nawet w cenie ponad 20 tys euro wpuścisz z czasem w koszty, a jakbyś amortyzował to możesz tylko do tych 20 tys. No i jak masz dochody to jednorazowo możesz mieć dużą pierwszą ratę, i krótszy czas leasingu czyli większe koszty w krótszym czasie, amortyzacja standardowa to 60 rat czyli 5 lat przy aucie osobowym.
A swoją drogą ten przepis że trzeba na drogie auta brać leasing i płacić jakiś haracz banksterom jest bandyctwem, bo czym różni się rata leasingowa od amortyzacji?? Normalnie powinienem mieć prawo wybrać leasing, kupno za gotówkę, albo wziąć kredyt w banku na samochód. I w pełni amortyzować auta za każdą kwotę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 11.12.2016, 21:23 

Dołączył: 19.05.2016
Posty: 39
cos sprawa ucichla ma ktos jakies nowe info na ten temat ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Nowa akcyza
PostNapisane: 12.12.2016, 10:43 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
Na posiedzeniu Senatu 13-16 grudnia będzie drugie czytanie projektu ustawy. Sprawozdanie komisji też już jest, więc szansa że klepną to na tym posiedzeniu jest duża. W projekcie zmian jest 1-miesięczne vacatio legis, więc na wiosnę (np. 1 marca jest realne) mogą być już nowe przepisy. Ale oczywiście trzeba poczekać na fakty, bo łaska władzy na pstrym koniu jeździ.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum