Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 28.02.2017, 12:01 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
ciekawa maszynka (komputer 2 w 1 - tablet/notebook) zaprojektowany przez Porsche Design:

https://blogs.windows.com/windowsexperi ... tcEH4SE.97


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.02.2017, 22:36 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
mart2014 napisał(a):
ciekawa maszynka (komputer 2 w 1 - tablet/notebook) zaprojektowany przez Porsche Design:

https://blogs.windows.com/windowsexperi ... tcEH4SE.97


Wolę Microsoft Surface PRO 4, Porsche mam już w garażu, nie potrzebny mi jest na biurku :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 1:02 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
mart2014 napisał(a):
ciekawa maszynka (komputer 2 w 1 - tablet/notebook) zaprojektowany przez Porsche Design:

https://blogs.windows.com/windowsexperi ... tcEH4SE.97


A różni się czymś od Yogi (http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/yo ... /yoga-910/)? Poza ceną i znaczkiem. Ogólnie wydaje im się że trochę słabo mi wyszło, chyba że dla kolekcjonerów przedmiotów ze znaczkiem "Porsche Design", co może być niegłupie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 7:40 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
macmk napisał(a):
A różni się czymś od Yogi

Różni się tym samym co laptopy appla od laptopów innych marek ... ceną.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 8:35 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
GrzesiekD napisał(a):
macmk napisał(a):
A różni się czymś od Yogi

Różni się tym samym co laptopy appla od laptopów innych marek ... ceną.


Skonfiguruj peceta o podobnych parametrach co Mac, ceny przestaną się znacząco różnić (poza najnowszą linią, która ceny ma faktycznie chore)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 9:40 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
wit007 napisał(a):
GrzesiekD napisał(a):
macmk napisał(a):
A różni się czymś od Yogi

Różni się tym samym co laptopy appla od laptopów innych marek ... ceną.


Skonfiguruj peceta o podobnych parametrach co Mac, ceny przestaną się znacząco różnić (poza najnowszą linią, która ceny ma faktycznie chore)


Tak na szybko przykład 2 ultrabokow 13 cali, w 1 i tym samym sklepie (żeby nie było że szukam apple najdrożej a innego najtaniej)

https://www.x-kom.pl/p/229527-notebook- ... ac-os.html

https://www.x-kom.pl/p/337443-ultrabook ... y-fhd.html

róznica 700 zł - co jest około 20% ceny appla - z tym że delikatnie sie róznią - chociaz wg mnie i tak lenovo ma lepszą konfigurację...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 9:46 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
No to chyba 700 zł to nie tak dużo?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 9:57 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
wit007 napisał(a):
No to chyba 700 zł to nie tak dużo?

hehe no tak.. ale nie chodzi o 700 złotych - chodzi o 20% - które już są wg mnie sporą różnicą. Kupując prosiaka każdy chciałby dostać rabat 20% :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 10:03 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
20% fakt, robi wrażenie. Ale sama suma już mniej ;) No i sądzę, że gdybyś zapytał jakiegoś fanboya pecetów (są tacy?) to powie że Mac jest lekko licząc 2x droższy. Co nie jest prawdą.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 11:55 

Dołączył: 1.07.2011
Posty: 417
używam Huawei Porsche Design i powiem szczerze że gdybym miał zapłacić cenę rynkową to przepłacone by było :roll:
na szczęście kupiłem taniej w sieci. Płacić za samo logo i trochę lepsze parametry 200k w smartfonie to przesada...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 15:22 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Nie zapominajmy o systemie Mac OS którego na PC nie kupimy, a jak dla mnie jest 100 razy szybszy i stabilniejszy. Baterie w Macach tez trzymają lepiej.
A do tego mamy logo, dobra jakość i stad różnica w cenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 18:13 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
KoKoS napisał(a):
Nie zapominajmy o systemie Mac OS którego na PC nie kupimy, a jak dla mnie jest 100 razy szybszy i stabilniejszy. Baterie w Macach tez trzymają lepiej.
A do tego mamy logo, dobra jakość i stad różnica w cenie.


A powiedz skąd masz te wiadomości że MAC OS jest 100 razy szybszy? Masz jakieś porównanie? testy (nie opłacone przez appla)? czy to tylko demagogia?
Ja u siebie w pracy mam kompa z windowsem 10, mam dysk SSD (nie najszybszy ale odczyt i zapis około 500 Mb/s) i całość uruchamia mi się w większości przypadków około 3 do 5 sekund (oczywiście mówię o uruchomieniu a nie odhibernowaniu). Chcesz powiedzieć że MAC OS jest gotowy do pracy w 0,05 sekundy? bo jak tak to ja od razu lecę kupować mac'a.
Dodam również, że MAC OS nie jest wspaniały - miewa zwiechy tak jak i Winda.
No i finalnie nie wszystko pójdzie na MAC OS - mój dyrektor ma macbooka i co? musi "biedaczysko" pracować na wirtualnej maszynie... lub zainstalować Winde... nasze środowisko programistyczne da się uruchomić tylko na windzie :)

Nie jestem przeciwnikiem Appla - sam mam telefon z jabłkiem (który także miewa zwiechy tak jak windowsfony i androidofony), ale uważam, że sprzęt jest przereklamowany i mocno za drogi. Oczywiście jest to moje zdanie prywatne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 18:23 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Nie pamiętam, kiedy ostatnio wyłączałem Maca. Więc jest gotów do pracy w 0,5 sekundy ;) Jeśli chodzi o szybkość Kokos oczywiście przesadził, ale dla mnie niezłym testem jest próba wyszukania czegoś na dysku. W PC trwa to wieki (wiem, przesadzam), w Macu sekundy. No i bateria, są pecety, które pracują 12 h?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 18:54 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
wit007 napisał(a):
Nie pamiętam, kiedy ostatnio wyłączałem Maca. Więc jest gotów do pracy w 0,5 sekundy ;) Jeśli chodzi o szybkość Kokos oczywiście przesadził, ale dla mnie niezłym testem jest próba wyszukania czegoś na dysku. W PC trwa to wieki (wiem, przesadzam), w Macu sekundy. No i bateria, są pecety, które pracują 12 h?


Tego nie wiem - mojej córci hp ultrabook pracuje około 6 (coś ponad 6h a potem siada) - faktycznie nie widziałem żadnego pc laptopa który wytrzymałby aż 12h... ale appla też nie widziałem (nie twierdze że nie ma takiego tylko takiego nie widziałem, a reklamom nie wierzę, bo windowsowe lapki też zachwalają że potrafią do 9 czy 10 godzin wytrzymać) :)
Co do szybkości przywrócenia windowsa z hibernacji to także jest około 1 sekundy...
Testu szybkości wyszukiwania plików na dysku - nie robiłem, a chętnie zobaczyłbym taki test, najlepiej jeszcze porównanie z jakimś unixowym systemem. Te same parametry kompów - tj procek, pamięć, dysk i dokładnie taka sama sieczka na dysku (od bajzlu na dysku dużo zależy - przynajmniej na windzie nie mam pojęcia jak to na macu i unixie jest). Ciekawi mnie jaka jest różnica... (dodam że windowsowe wyszukiwanie jest skopane - ja osobiście w firmie używam Total Commandera i tam wyszukiwanie trwa krócej niż standardowe windowsowe)

Osobiście mogę wypowiedzieć się na temat telefonu apple 4S, który teraz po około 2,5 roku od kupienia trzyma mi 1 dzień - przy normalnym użytkowaniu - to jest kilak rozmów dziennie, kilka sms - nie gram na nim, nie używam apek, nie robię fotek itp. Telefon wcześniejszy (teraz żona go ma, oddałem jej bo chciałem jednak mieć mniejszy telefon) Sony Xperia Z po około 4 latach trzyma około 1 do 1,5 dnia. Więc tutaj iphone wychodzi słabo... Córka ma iphona 6 (nie wiem czy S czy nie) ma go też koło 2 może 3 lat - i też trzyma jej około 1 z tym że ona go mocno ekspolatuje...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 21:21 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Nie podpieram się żadnymi testami, subiektywnie Windows mi się czasami wieszał i wolniej otwierał apki.
Co do wybudzania z hibernacji, konstrukcja Mac OS pozwala na ciągłe hibernowanie. Ja nie pamiętam kiedy wyłączyłam ostatnio Macbooka - chyba jak mi bateria padła. W przeciwieństwie do Windowsa które jak dłużej jest hibernowany to zaczyna mulić ( znowu subiektywne odczucie ). Bateria w Macach to też fenomen, a raczej zarządzanie energią przez system, no bo przecież baterie pewnie są podobne jak u konkurencji.
To trochę jak z Porsche i innymi markami,przykładowe 400KM w Porsche *prawie zawsze jest szybsze niż 400KM w innych markach 8)
Co do tematu co się komu otwiera - jeśli ktoś pracuje na narzędziach które odpalają się tylko na Windzie to wogóle nie ma tematu - jest skazany na czekanie aż mu się komputer "włączy" :wink:

iPhone nigdy nie słynął z dobrej baterii, miałem wszystkie generacje od pierwszej - dopiero 7 trzymie trochę lepiej, ale i tak szału nie ma. Chociaż dla mnie ważne jest to aby telefon wytrzymywał cały - intentywny dzień, po co ma trzymać 1,5 czy 2,5 dnia skoro i tak w nocy go podłączam ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 21:36 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Wszystkie smartfony trzymają podobnie. Na noc trzeba je podłączać. Wyjątki są, np. Oukitel ale tu z kolei brak serwisu




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2017, 22:09 

Dołączył: 12.08.2012
Posty: 560
Ach ta magia marketingu:) Najważniejsze by czuć się dobrze z tym co się ma:)

Tak na poważnie to MacOS nie istnieje - to ułamek systemów operacyjnych. Ciągle to jest Windows i Linux. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile i kiedy korzystacie z Windowsa - chociażby wszystkie bankomaty, większość infokiosków (np: sprzedaż biletów, parkomat). Ciągle Windows jest najstabilniejszym systemem w zastosowaniach komercyjnych. To że się kupuje komputer z firmy X z wgranymi przez nią 100 dodatkowymi aplikacjami aby to ładnie wyglądało i było modne i się wieszało to po prostu znowu marketing. Zawsze można sobie zainstalować surowego Windowsa, który będzie beznadziejnie wyglądał, ale nie będzie się zawieszał i działał stabilnie latami.

Mój komputer (nie apple) jak był nowy to wytrzymywał 10h.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.03.2017, 0:24 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
raf86 napisał(a):
Ach ta magia marketingu:) Najważniejsze by czuć się dobrze z tym co się ma:)

Tak na poważnie to MacOS nie istnieje - to ułamek systemów operacyjnych. Ciągle to jest Windows i Linux. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile i kiedy korzystacie z Windowsa - chociażby wszystkie bankomaty, większość infokiosków (np: sprzedaż biletów, parkomat). Ciągle Windows jest najstabilniejszym systemem w zastosowaniach komercyjnych. To że się kupuje komputer z firmy X z wgranymi przez nią 100 dodatkowymi aplikacjami aby to ładnie wyglądało i było modne i się wieszało to po prostu znowu marketing. Zawsze można sobie zainstalować surowego Windowsa, który będzie beznadziejnie wyglądał, ale nie będzie się zawieszał i działał stabilnie latami.

Mój komputer (nie apple) jak był nowy to wytrzymywał 10h.


Nie wypowiadam się na temat co jest lepsze (bo to każdy sam sobie stwierdzi, trudno o obiektywne zdanie), ale troszkę naginasz fakty.
Windows oczywiści rządzi, coraz mniej ale nadal z zapasem. Jak zauważyłeś, można go znaleźć prawie wszędzie.
Linux prawie nie istnieje dla użytkownika końcowego, za to jest najpopularniejszy na serwerach.
Mac OS wbrew pozorom ma całkiem sporo rynku komputerów osobistych - ponad 11%, czyli prawie 10x więcej niż Linux (http://gs.statcounter.com/os-market-sha ... 201701-bar) i ma ponad 20% na rynku IT (tutaj prawie równo Win / Max OS / Linux).

A jeśli chodzi o jakość sprzętu, to warto popatrzeć co zamawiają największe korporacje, gdzie liczą się koszty całkowite (nie tylko zakupu, ale też obsługi i utrzymania). Nie znam oficjalnych statystyk, ale z doświadczenia do tej pory widziałem głównie Delle i MacBooki (które w najwyższej opcji kosztują bardzo podobnie), tak więc nie powiedziałbym że to tylko marketing. Ale oczywiście mogę się mylić, nie interesuje mnie ten temat tak bardzo żeby wyszukiwać statystyki na temat kosztów utrzymania :D

Edit.
A co do stwierdzenia, że jakiś system tak naprawdę "nie istnieje", to najczęściej spotykałem się z tym przy Windows Mobile. Praktycznie zawsze jak była rozmowa na jakie platformy robić appkę mobilną, to na moje pytanie o Windowsa padała odpowiedź "ale przecież taki system praktycznie nie istnieje" :lol: Ja się do końca z tym nie zgadzam, ale najwyraźniej wyniki sprzedażowe (aplikacji, nie telefonów) nie są obiecujące.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.03.2017, 0:52 

Dołączył: 12.08.2012
Posty: 560
Nie naginam faktów zobacz sobie statystyki systemów. W serwerach jest Linux i windows. Sieci to windows i Linux. A komputery osobiste w porównaniu do serwerów plus wszystkie inne komercyjne zastosowania?
Korporacje? HP, Dell kiedyś IBM - po co Lenovo kupiło IBM? Dla klienta korporacyjnego. Apple to gadżet. Apple miał system na serwery i mocno go promowal czym to się skończyło? Dlaczego taka super firma nie umiała zrobić systemu na serwery i sieci?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.03.2017, 1:17 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Całkowicie się zgadzam że Windows ma większość rynku, a Linux prowadzi w zastosowaniach serwerowych. Ale jak ma się to do dyskusji i stwierdzenia że Mac OS nie istnieje? Jeśli znaczna część komputerów na rynku używa takiego systemu, ale jego wersja serwerowa była mega słaba to oznacza że go nie ma? Nie bardzo rozumiem w takim razie jaką mamy skalę, pod jakim względem oceniamy "istnienie" systemu?
A co do IBMu, to całkiem zabawna sprawa. Sprzedali swoją linię laptopów i teraz sami przesiadają się na MacBooki. Jakieś dwa lata temu ogłaszali że w sumie bardziej opłaca im się utrzymywać takie komputery i planują zakup 150-200tys.
Poza tym z tego co wiem, to Lenovo nie kupiło IBM ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum