Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 13.03.2017, 12:19 

Dołączył: 8.02.2017
Posty: 11
witam kolegów.


moje problemy z zawieszaniem zaczęły się po 100tyś km . Podczas jazdy na nierównościach - nie dziurach zaczął się z wydobywać nieprzyjemny dźwięk z prawego przedniego zawieszenia . Po przeglądnięciu forum wywnioskowałem ze będzie to problem z poduszką pneumatyczną , natomiast po wizycie u mechanika podejrzenie padło na górny wahacz. Po wymianie tulei górnego wahacza niestety brak rezultatu. Postanowiliśmy kopać dalej w zawieszeniu, następną rzeczą którą wymieniliśmy była dolna tuleja mocowania amortyzatora. Ta wymiana okazała się trafiona. Teraz zaczyna mi coś trzeszczeć w tylnym zawieszeniu , powoli tracę siły .Teraz pytanie do kolegów czy też macie problemy z zawieszeniem ? a jeżeli tak to jakiego typu .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.03.2017, 19:21 

Dołączył: 16.04.2016
Posty: 29
Witam,
wymieniałem całe przednie zawieszenie stuki puki non stop 20 cali po naszych drogach nie ma co się dziwić. Słyszałem od kilku osób że puka przednia prawa strona i nie mogą się tego pozbyć.Z tyłu wymieniałem tylko łączniki stabilizatora.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.03.2017, 0:45 

Dołączył: 28.02.2017
Posty: 16
Panowie, to nie brzmi dobrze ...
Nie mam Panamery, więc co u mnie będzie się działo ...
Też coś słyszę i trochę mnie to martwi...
Trzymajmy nawzajem kciuki, by to były drobiazgi ..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.03.2017, 21:12 

Dołączył: 18.03.2017
Posty: 2
Stukanie na nierównościach przy małych szybkościach zaczęło się u mnie po kilkunastu tys km w rocznym aucie, przy ok 30 tyś wymieniłem górne wahacze za namową kolegi który miał podobny problem w nieco starszej Panamerze . W jego aucie rzekomo po wymianie górnych wahaczy stukać przestało . U mnie nadal stuka jak stukało :angry4:
Jeśli ktoś wie coś na ten temat to byłbym wdzięczny za poradę zanim wymienię całe zawieszenie.
pzdr
PS. W serwisie Porsche powiedzieli mi, że gwarancja nie obejmuje zawieszenia, znają problem ze stukającymi amortyzatorami, co nie ma wpływu na ich pracę i , że nie ma go już tego problemu w nowym modelu :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.03.2017, 0:42 

Dołączył: 28.02.2016
Posty: 28
Witam.

U mnie przy małych prędkościach pukanie na prawej stronie przód.
Myśleliśmy te wachacze i nic , wygląda na amory.
Przyłóż rękę na górnym mocowaniu amortyzatora a druga osoba niech buja budą góra dół ( u mnie słychać te delikatne popukiwania i wyczuwalne są stuki
na amorze).


pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.03.2017, 20:36 

Dołączył: 18.03.2017
Posty: 2
dzięki Kolego spróbuję, jak do tej pory nie udało mi się akustycznie zlokalizować skąd dochodzi pukanie, ale wg "fachowców" z serwisu to amory do wymiany :(

pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.03.2017, 1:13 

Dołączył: 16.04.2016
Posty: 29
Jest możliwość sprawdzenia po wyjęciu czy to amortyzator stuka w nagengast.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.03.2017, 17:57 

Dołączył: 8.02.2017
Posty: 11
witam,

koledzy dokładnie bujałem się z takim samym problem z przednim zawieszeniem , jak pisałem pomogła wymiana dolej tuleja mocowania amortyzatora , którą wymieniliśmy mimo iż wyglądała na nie zużytą. Wymianę zasugerował mi kolega który miał identyczny problem. Po demontażu amortyzatora stwierdziliśmy że wymiana raczej będzie chybionym pomysłem , ale to było to :D . Wymiana to koszt chyba 80zł + robocizna - warto !!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.03.2017, 9:05 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
U mnie wahacz górny , zwłaszcza od strony kierowcy był zużyty, ale zastanawia mnie ta tuleja. W sumie mam ciszę, ale dobrze byłoby to sprawdzić.
Czy mówimy o tej tulei?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2017, 0:17 

Dołączył: 8.02.2017
Posty: 11
u ciebie na rysunku to element numer 2


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2017, 0:25 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Ok to mialem zmieniane. 6 tulei przednich 30kkm temu, tak wpisane w historii. Dobrze w sumie wiedziec ze ma to wplyw na stuki opisywane w necie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2017, 8:19 

Dołączył: 16.04.2016
Posty: 29
Dobra wiadomość z tulejami.
W moim przypadku nie pomogła wymiana całego zawieszenia z tulejami, gumami, łapy aluminowe drązka stabilizatora otwory się powiększają opiłki aluminium, gumy stabilizatora, górne wachacze, amortyzatory pneumatyczne, łączniki stabilizatora.
"dziękuje porsche" za to że musi wyprowadzić z równowagi właściciela i mechaników dopiero w serwisie w Łodzi rozbieranie przodu i wnętrza samochodu pomogło!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2017, 9:37 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Queen, ale finalnie wiesz co bylo przyczyna stukow?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.04.2017, 23:29 

Dołączył: 28.02.2016
Posty: 28
Witam panowie!

Definitywna diagnoza moich wyzej opisanych stuków to górne wachacie .
Teraz to miód na moje uszy ,tylko pyk pyk na nierównościach,
I dziwnie zrobił sie sztywniejszy !


Pozrdawiam wszystkich ,
Wesołych Świat jajkowych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.04.2017, 0:29 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
No i super. Tez ostatnio wymienilem, normalna sprawa.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2018, 16:44 

Dołączył: 20.07.2016
Posty: 26
Panowie, jako, że to wątek związany z zawieszeniem, to i ja się podepnę.
Ja jak uruchomię zimne auto, i najadę na jakiś dołek/nierówność, to słyszę z przedniego zawieszenia dziwne "skrzypienie". Nie jest to dźwięk metaliczny, raczej jakby się jakaś guma ściskała i tarła o coś, sam nie wiem.
Co ciekawe, jak auto się nagrzeje, to ten dźwięk praktycznie zanika (piszę praktycznie, ale może nawet całkowicie, tylko moje przewrażliwinie "coś słyszy";]).
Ktoś coś wie? Ktoś coś miał takiego?
Na serwis podjadę niebawem tak czy siak.


edit:
jak tak myślę, to w lato tego nie było, i teraz pytanie czy to kwestia czasu, czy temperatury tutaj mają znaczenie, że w zimnym to wyraźniej słychać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2018, 18:28 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
rocnrola napisał(a):
Panowie, jako, że to wątek związany z zawieszeniem, to i ja się podepnę.
Ja jak uruchomię zimne auto, i najadę na jakiś dołek/nierówność, to słyszę z przedniego zawieszenia dziwne "skrzypienie". Nie jest to dźwięk metaliczny, raczej jakby się jakaś guma ściskała i tarła o coś, sam nie wiem.
Co ciekawe, jak auto się nagrzeje, to ten dźwięk praktycznie zanika (piszę praktycznie, ale może nawet całkowicie, tylko moje przewrażliwinie "coś słyszy";]).
Ktoś coś wie? Ktoś coś miał takiego?
Na serwis podjadę niebawem tak czy siak.


Też tak mam. Nie zgłaszałem jeszcze do serwisu.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.02.2018, 8:51 

Dołączył: 20.07.2016
Posty: 26
venglin napisał(a):
Też tak mam. Nie zgłaszałem jeszcze do serwisu.


Czy w lato/jak było cieplej, to też to słyszałeś?
Ja raz nawet byłem w serwisie, ale po przejechaniu ~15km, jak już zajechałem na miejsce i serwisant wsiadł się przejechać, to już tych dźwięków nie było i powiedział, że jestem przewrażliwiony:) A nie mogłem wtedy niestety zostawić auta, żeby postało do następnego dnia i żeby na zimnym sprawdzili...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.02.2018, 9:24 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
rocnrola napisał(a):
venglin napisał(a):
Też tak mam. Nie zgłaszałem jeszcze do serwisu.


Czy w lato/jak było cieplej, to też to słyszałeś?
Ja raz nawet byłem w serwisie, ale po przejechaniu ~15km, jak już zajechałem na miejsce i serwisant wsiadł się przejechać, to już tych dźwięków nie było i powiedział, że jestem przewrażliwiony:) A nie mogłem wtedy niestety zostawić auta, żeby postało do następnego dnia i żeby na zimnym sprawdzili...


Tak, w lecie też tak było, ale ciszej. Odgłosy są w zasadzie tylko przy przejeżdżaniu przez przeszkody zwalniające.

PS. U mnie jęczy tylko przednie zawieszenie.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.02.2018, 11:05 

Dołączył: 16.04.2016
Posty: 29
Miałem to.
Odpowiedź: górny wachacz


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum