Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 22.05.2016, 8:38 

Dołączył: 11.08.2013
Posty: 160
Witam. Stałem się posiadaczem Cayenne GTS z 2009 roku. Miałbym kilka pytań do was koledzy i koleżanki:

W aucie są poziome LEDy (oryginalne), które delikatnie świecą na biało, ale tak delikatnie (widać tylko ich zarys w nocy). Chciałbym używać ich jako dziennych (jak w kilku Cayennach, które widywałem po drodze). W komputerze mam opcję włączania świateł dziennych.
Jak jest nieaktywna to:
- na 0 świateł brak
- na AUTO za dnia świateł brak, w nocy są
- na postojowych i mijania wiadomo...
Jak jest aktywna to:
- na 0 świecą się TYLKO XENONY
- na AUTO świecą się w dzień tylko XENONY, w nocy cała reszta
- na postojowych i mijania wiadomo...
Jak zrobić by używać dziennych jako LEDy?

Druga sprawa jest taka, że po zgaszeniu i wyjściu z auta i pociągnięciu manetki od świateł drogowych nie ma "odprowadzania do domu" światłami. Można to uruchomić, za aktywować?

Trzecia sprawa to programowanie fotela i lusterek.
Mam na fotelach możliwość ich zaprogramowania (1,2,3,SET), lecz niestety nie wiem jak to zrobić. Kombinowałem już różnych opcji i niestety...

Kolejna sprawa to słabe światła w nocy. Że palniki są nieco wypalone (już purpurowe) to wiem, ale czy oby nie trzeba będzie regenerować odbłyśników? Bo jak wcześniej wspomniałem auto jeździło wciąż na XENONAch (nie świeciły się poziome LEDy) i pewnie wypaliły się odbłyśniki. Auto ma co prawda dopiero 70.000 km, ale wiecie jakie spustoszenie może zrobić palnik wewnątrz...
I moje pytanie jest krótkie: gdzie, za ile i jak długo takie coś trwa? - regeneracja odbłyśników

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.03.2017, 20:58 

Dołączył: 23.03.2017
Posty: 4
Witam,
jestem nowicjuszem na forum. Znalazłem wątek, dla którego się zarejestrowałem, ale widzę, że nikt nie pomógł koledze, który wątek założył.
Więc, chciałbym ponowić pytania kolegi, mnie w sumie interesuje to pierwsze ze światłami do jazdy dziennej. Zgodnie z instrukcją powinny świecić się tylko światła pozycyjne przy światłach dziennych, a paplą się również światła drogowe. W prawdzie mógłbym zawsze przestawiać przełącznik światła na światła pozycyjne, ale trochę mija się to z założeniem automatycznych świateł dziennych +załączanych w nocy świateł drogowych.
Czy ktoś może wiec, co i jak ustawić, aby przy światłach dziennych paliły się tylko ledy?
Z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.03.2017, 21:33 

Dołączył: 11.08.2013
Posty: 160
Drążyłem temat i każdy mi mówił że to światła postojowe i nie mogą robić jako dzienne. Zwyczajnie sterownik w Porsche nie obsługuje tego.
Aby zaprogramować sobie fotel, kierownice, lusterka, pasy itd to auto musi znajdować się na postoju, to znaczy skrzynia biegów musi być na P i Dodatkowo musi być zaciągnięty hamulec ręczny. Wtedy jak masz wszystko ustawione tak jak trzeba to wciskasz na krótko SET i np 1 przytrzymujesz, aż usłyszysz gong z okolicy zegarów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.03.2017, 21:44 

Dołączył: 23.03.2017
Posty: 4
Dzięki. Ale w instrukcji, jak byk stoi, że jak się włącza światła dzienne to załączeniu ulegają światła postojowe, o drogowych nic instrukcja nie wspomina. Przecież to bez sensu, bo światła dzienne niczym się nie różnią od "nocnych", a nawet nie wiem, czy w nocnych palą się ledowe postojówki z przodu...jutro sprawdzę. Gdyby się nie paliły to dzienne są "lepsze" niż "nocne"...
A nie próbowałeś jeździć na postojowych, jako na dziennych, wówczas się palą u mnie ledy z przodu i tyłu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.03.2017, 23:01 

Dołączył: 11.08.2013
Posty: 160
Pogodziłem się z tym faktem i jeżdżę cały czas w trybie auto. Najwyżej palniki będę wymieniał co roku i ewentualne lampy z wypalonymi odbłyśnikami co 2 lata :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.03.2017, 23:28 

Dołączył: 23.03.2017
Posty: 4
Hmm... zawsze jakieś rozwiązanie :).
Ja jeżeli niczego nie wyczaję, to chyba jednak będę bawił się przełącznikiem i jeździł na postojowych za dnia, a potem na pełnych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2017, 7:16 

Dołączył: 11.08.2013
Posty: 160
thomas_m napisał(a):
Hmm... zawsze jakieś rozwiązanie :).
Ja jeżeli niczego nie wyczaję, to chyba jednak będę bawił się przełącznikiem i jeździł na postojowych za dnia, a potem na pełnych.


A czemu chcesz tak "dziadować"? ;-)
Na "postojowych" i tak będzie Ci się świecił tył, oświetlenie nóg, oświetlenie drzwi i mapa nawigacji przejdzie w tryb nocny, czyli ciemny - chyba że ustawisz ją w tryb "zawsze dzień", ale wtedy podczas prawdziwej nocy będzie Cię oślepiać i zaś przestawianie i kombinowanie...
Ustaw na "auto" i śmigaj bezstresowo.
Dla mnie tryb auto jest najwygodniejszy bo gdy jest ciemno i otwieram auto to zapala mi się podświetlenie wokół całego samochodu, Agnes niego wychodzę to mam odprowadzanie do domu - automatyczne (w ustawieniach można sobie wybrać czas świecenia).

Tak czy siak jeden woli rybki, drugi akwarium, a trzeci jak mu skarpetki śmierdzą :)))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2017, 8:26 

Dołączył: 23.03.2017
Posty: 4
Z tym dziadowaniem i śmierdzącymi skarpetkami to popłynąłeś trochę..., no chyba, że to jakaś autorefleksja :D .
Gusta są różne, ale mi po prostu podoba się GTS na samych ledach...
A odprowadzenie do domu fajna rzecz, ale ma sens w nocy, a mi chodzi o dzienną jazdę, więc za dnia mi odprowadzenie nie potrzebne...

Jak coś wykombinuję, to dam znać.
Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2017, 10:17 

Dołączył: 11.08.2013
Posty: 160
Spokojnie, taki żarcik sytuacyjny szanowny kolego :)
Dla innych wersji niż GTS, Turbo i Turbo S są dostępne takie "oryginalne" pionowe dzienne. Zaraz poszukam i podam ci linka.

Edit:
W dziale "kupię sprzedam zamienię" poszukaj na pierwszej stronie oferty sprzedaży auta po tytule "Cayenne 2008 Lift 4.8S" i zagadaj do użytkownika tego auta bo on ma takie dzienne zamontowane.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum