Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 30.04.2017, 0:39 

Dołączył: 30.04.2017
Posty: 8
Witam.
Jak wspomniałem , na dniach chcę bardzo stać się posiadaczem Porsche Cayenne S rok 2007 przebieg 126 tyś km , samochód pochodzi z prywatnego importu z USA .
1) Tyle ile ASO , tyle ile ludzi tyle opinii o silnikach.
Porsche które chcę zakupić ma silnik 4.8 V8, czytałem rozmawiałem z ASO i na dzień dzisiejszy teoretycznie powinienem czekać , aż coś zacznie pukać w silniku cytuję " bo to się na pewno stanie" i przygotować się do remontu lub wymiany.....-dramat
2) Na wolnych obrotach i przy delikatnym przyspieszaniu silnik delikatnie drży i mam wrażenie jakby przerywał - w takcie ruszania delikatnego - na wyższych obrotach tego nie ma.
3) Spodziewałem się więcej po silniku 4.8 V8 385 KM a auto jest "wydaje mi się " delikatnym mułem , nawet porównując do BMW e53 4.4 V8.... Może akurat ten model.
4) Będę potrzebował mechanika / niekoniecznie ASO - nie chodzi o ceny tylko chodzi o mechanika z Pasja do marki i do swojej pracy a nie osobą która zobaczy "błedy" na "kompie" i wymieni daną rzecz.
5) Spalanie - dziś zrobiłem 450 km nie myśląc o ekonomicznym poruszaniu się - spalanie 13.9 l/100 = jest ok
6). Dźwięk wydechów mistrzostwo :)
Podsumowując Koleżanki i Koledzy - czy takie Porsche to odpowiednie auto aby zacząć przygodę z Marką , czy ktoś już miał takie objawy/drganie silnika/ , oraz co najważniejsze - czy te silniki są , aż tak wadliwe.....
Rozmawiałem z osobą z ASO - która powiedziała mi , że Auta z USA - Porsche- maja interwały olejowe co 15 tyś km i to pomaga w utrzymaniu silnika w lepszej kondycji- mogę to robić co 10 tyś km nawet , tylko jak to jest tykająca bomba zegarowa która w każdej chwili może eksplodować - to trochę obaw mam...... - dziękuje , za pomoc - za sugestię i mam nadzieję , że podzielicie się Waszymi doświadczeniami:)

Dziękuje - pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.04.2017, 8:58 

Dołączył: 2.12.2016
Posty: 176
Ktoś w tym aucie mieszkał robiąc 30k km miesięcznie :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.04.2017, 9:56 

Dołączył: 30.04.2017
Posty: 8
przepraszam- Już zmieniłem 2007 rok - przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.04.2017, 22:44 

Dołączył: 13.02.2012
Posty: 1298
Nr klubowicza: 304
Długi weekend, więc słabo z odpowiedziami. Najlepiej napisz pw do michala928 lub Qbaka, oni najwięcej będą w stanie pomóc, serwisują takie auta.




_________________

Andrzej
911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.04.2017, 22:47 

Dołączył: 30.04.2017
Posty: 8
Dziękuję za pomoc :) pozwolę sobie napisać :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.05.2017, 20:40 

Dołączył: 30.04.2017
Posty: 8
Prześledziłem Forum. Temat którego się "boję" w większości dotyczy silników 4.5 V8.... Chodzi o 6 cylinder. Czy znajdują się tutaj posiadacze Cayenne S 4.8 V8 - może, jakieś wrażenia z użytkowania czy problemy z silnikami/ wrzucicie?:)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2017, 20:06 

Dołączył: 27.06.2015
Posty: 56
Skoro nikt nie pisze, to ja napiszę. Od 3 lat jestem posiadaczem Cayenne S z 2008roku. Samochód był 4 który oglądałem...zatem długo nie szukałem. Przedzakupowy przegląd u Pana Irka z Gdyni, potem wymiana magistrali, klocków, tarcz i płynów i od tej pory zrobiłem nim około 40 tys km. Wspaniale się sprawuje....żona się w nim zakochała....raz wymieniałem cewkę zapłonową....rok temu wymieniłem profilaktycznie wszystkie świece....padł mi jeden zaworek tylnego zawieszenia...wymieniłem oba tylne na wszelki wypadek....poza tym zero problemów. Raz na 4000-5000km dolewam okolo 0,5l oleju.....niedawno kupiłem 3 opakowania środka do czyszczenia wtrysków Millersa...nie wiem czy coś to daje ale Pan Irek polecił. Żona ujeżdża prosiaka jak tatar bachmata :) i jest zadowolona....tak zadowolona że następny samochód ma być marki Porsche.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2017, 22:07 

Dołączył: 30.04.2017
Posty: 8
Dziekuje za info !!!!;) każda opinia jest mega ważna dla mnie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2017, 7:45 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
Romgor napisał(a):
Skoro nikt nie pisze, to ja napiszę. Od 3 lat jestem posiadaczem Cayenne S z 2008roku. Samochód był 4 który oglądałem...zatem długo nie szukałem. Przedzakupowy przegląd u Pana Irka z Gdyni, potem wymiana magistrali, klocków, tarcz i płynów i od tej pory zrobiłem nim około 40 tys km. Wspaniale się sprawuje....żona się w nim zakochała....raz wymieniałem cewkę zapłonową....rok temu wymieniłem profilaktycznie wszystkie świece....padł mi jeden zaworek tylnego zawieszenia...wymieniłem oba tylne na wszelki wypadek....poza tym zero problemów. Raz na 4000-5000km dolewam okolo 0,5l oleju.....niedawno kupiłem 3 opakowania środka do czyszczenia wtrysków Millersa...nie wiem czy coś to daje ale Pan Irek polecił. Żona ujeżdża prosiaka jak tatar bachmata :) i jest zadowolona....tak zadowolona że następny samochód ma być marki Porsche.



To w Cayenne S 4.8 też był problem z magistralą wody?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2017, 13:13 

Dołączył: 30.04.2017
Posty: 8
właśnie wszystko co przeczytałem tyczy się silników 4.5 V8 -
ale nie mam pewności - dlatego czekam na odpowiedź ze strony użytkowników takich samochodów czy mają z tym problemy , czy też po liftingu czyli rok 2007/2008 zostało to zmienione?

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2017, 13:36 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
Z tego co dowiedziałem się na forum, to problemy z magistralą były do 2006 roku, a tu kolega napisał, że w 2008 (a to już 4.8 ) magistralę wymieniał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2017, 19:49 

Dołączył: 27.06.2015
Posty: 56
Wymiana była zrobiona po namowie Pana Irka....może faktycznie nie była konieczna :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum