Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 18.05.2017, 14:30 

Dołączył: 15.12.2015
Posty: 15
Admin. Przepraszam, miałem tylko na celu pokazanie, że łatwo można się naciąć. jeszcze raz przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2017, 2:11 

Dołączył: 14.12.2017
Posty: 3
Porsche jako legenda wymaga doskonałego oleju syntetycznego, zwłaszcza że obecnie pokrywane tuleje są nikasilem który w przeciwienstwie do starych Porsche ma grubość ludzkiego włosa a dawniej schdził niczym chrom z kierownicy wigry hehe. Polecam oleje tylko najwyższej klasy, Mobil 1 był kiedyś dużo lepszym olejem obecnie to produkt nie do konca syntetyczny, proszę zwrócić uwage jak jest opisywany w Niemczech a jak w Polsce. polecam Millersa, Amsoil oraz NESTE jako najwyższej klasy oleje syntetyczne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2017, 10:03 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Nikasil i Alusil to 2 różne technologie, ten drugi stosowany do chwili obecnej jest w Porsche od bardzo dawna - co najmniej od lat 70-tych, więc nie jet nowoczesna technologia, kiedyś oleje były gorsze a alusil jakoś nie padał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2017, 11:26 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
Z tego co wiem to powłoka ta jest podatna na siarkę w niskiej jakości paliwach, tzn. może nie sama siarka jest szkodlia dla silnika tylko produkty po jej spaleniu - kwas siarkowy, siarkawy. Wiadomo jakie paliwo mamy w Polsce i ten wysyp problemów w czasach intensywnego działania fałszerzy paliwa niesie ze sobą skutki, choć może teraz przez wproawadzenie SENTa z jakością będzie lepiej. Ciekaw jestem czy podobne problemy z powłoką występują np. w DE, skoro tam paliwo jest lepszej jakości? Ma ktoś wiedzę?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum