Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 15.03.2018, 16:19 

Dołączył: 7.11.2016
Posty: 18
Panowie,

Powiedzcie proszę bo pewnie wielu z Was przerabiało już ten temat - jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem samochodu na czas zawodów na torze.
Skontaktowałem się już ze swoim ubezpieczycielem i ma wrócić z jakąś wyceną dodatkowej opłaty ponieważ standardowe drogowe OC/AC nie działa.

Jakich kwot mam się spodziewać, jak się temat rozwiązuje w praktyce itp?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.03.2018, 9:34 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
Jako, że dla ubezpieczycieli to ryzyko niszowe, którego często nie są poprawnie wycenić spodziewaj się odmowy lub stawki zaporowej ( tysiące i więcej zł). Ale życzę Ci abym się pomylił.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.03.2018, 9:46 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Parę lat temu miałem do czynienia z cyklem Volkswagen Castrol Cup. Ze stawki blisko 30 zawodników ubezpieczenie miało bodaj trzech, z tego jeden miał sponsora z branży. Z tego co wtedy słyszałem to stawka za sezon (7 weekendów) wynosiła ok. 60 tys. zł. A pamiętaj, że chodziło o Golfa, nie Porsche. Więc łatwo oszacować, że będzie droooogo.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.03.2018, 10:20 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Przed zeszłorocznym wyjazdem na tor w Moście przerabiałem temat już dokładnie nie pamiętam wiem tylko tyle że to dużo wyższa składka niż całoroczne AC i to
o wiele wyższa (kilkukrotnie) nie miej złudzeń za np. 500 zł na pewno nie dostaniesz ochrony choćby na jeden dzień. :|


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.03.2018, 14:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
kilka lat temu zglebiajac ten temat uzyskalem odpowiedz ze auto podlega ubezpieczeniu podczas jazdy po torze jesli nie sa to zawody itd. Czyli nie ma nr startowych itd dlatego na TPTD musisz okleic auto w numer zakleic nr rejestrayjny itd zeby byly to zawody a auto nie podlegalo ubezpieczycielom. Natomiast jesli sam pojedziesz jezdzic do osrodka doskonalenia jazdy i wynajmiesz sobie tor bez zawodow ubezpieczenie autocasco powinno obowiazywac.




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.03.2018, 19:03 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
explosiv napisał(a):
kilka lat temu zglebiajac ten temat uzyskalem odpowiedz ze auto podlega ubezpieczeniu podczas jazdy po torze jesli nie sa to zawody itd. Czyli nie ma nr startowych itd dlatego na TPTD musisz okleic auto w numer zakleic nr rejestrayjny itd zeby byly to zawody a auto nie podlegalo ubezpieczycielom. Natomiast jesli sam pojedziesz jezdzic do osrodka doskonalenia jazdy i wynajmiesz sobie tor bez zawodow ubezpieczenie autocasco powinno obowiazywac.


Ja bym jednakowoż zalecał sprawdzenie u swojego ubezpieczyciela. W ciągu ostatnich lat ubezpieczenia komunikacyjne baardzo się zmieniły. Na niekorzyść takich przypadków.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum