Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 26.04.2018, 9:58 

Dołączył: 25.04.2018
Posty: 9
Witam i mam pytanko czy ktoś kalibrował dach za pomocą Piwis 1 na płycie kts.Dach niby kalibrację przechodzi ,zero błędów ale i tak zatrzymuję się w połowie.
Napiszę jak przebiega kalibracja.
Dach zamknięty ,spr błędy brak robię reset wchodzę kalibrację F7 i zaczyna robić kalibrację ,kalibrację kończy na otwartym dachu gotowym do jazdy spr błędy zero kalibracja niby ok.
Odpinam tester i chce zamknąć dach i nie mogę lampka dachu zgaszona.
I znowu muszę F7 dach zaczyna wracać dochodzi do otworu zatrzasku ,ale go nie zatrzaskuję i zaczyna wracać do pozycji do jazdy.
Czy Piwis 1 poradzi sobie czy musi być Piwis 2 ,moim zdaniem kalibracje przeprowadza źle dlaczego nie zatrzaskuję góry.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.04.2018, 13:33 

Dołączył: 24.10.2017
Posty: 223
Ja kalibrowałem u siebie i wszystko chodzi tak jak trzeba :) jak nie mozesz sobie poradzic to moze bede ci mogl pomoc


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.04.2018, 14:39 

Dołączył: 25.04.2018
Posty: 9
Robiłeś to Piwis 1 czy 2 .Zauważyłem też jak w chodzę w test elem wyk mogę tylko spr szyby reszta niby jest ale tylko odzywa się przekaźnik np na klapkach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.04.2018, 19:53 

Dołączył: 24.10.2017
Posty: 223
Mam PIWIS 1 i 2 , obydwa robia tak samo i moge wszystkie elementy pojedynczo wł/wył :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.09.2018, 17:37 

Dołączył: 25.04.2018
Posty: 9
Witam ponownie z kalibracją PIWIS II kupiony i ta sama sytuacja.Kalibrację przechodzi zero błędów ,ale i tak dach nie działa prawidłowo zatrzymuje się w połowie .Zna ktoś parametry potencjometru tego na silniku przy zamkniętej pokrywie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2018, 13:47 

Dołączył: 25.04.2018
Posty: 9
Może ktoś coś doradzi co jest z tym dachem.Okazało się że człowiek co mi sprzedawał piwisa ma też oryginał i ta sama sytuacja chciałem zrobić fleshowanie sterownika ale chyba trzeba się połączyć z bazą ,właściciel nie miał wykupionego klucza.W parametrach dach zatrzymuję się na wartości potencjometru bocznego 2.61 ,dach mogę zamknąć i lampka na liczniku gaśnie tylko świeci mi ta o spoilera czy to wina sterownika czy może hydrauliki ale nic nie cieknie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2018, 21:37 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5053
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Może za mało oleju? Sprawdzaliście?

Jak to nie pomoże to trzeba będzie do mechanika jechać.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.09.2018, 21:49 

Dołączył: 25.04.2018
Posty: 9
Olej jest ok w czym tu mechanik pomoże.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.10.2018, 18:53 

Dołączył: 25.04.2018
Posty: 9
Dach został skalibrowany. Trzeba było wszystko ustawić na nowo .Mam pytanie czy jest sposób na przyuczenie sterownika szyby od strony kierowcy bo schodzi trochę i się zatrzymuje reszta szyb opada prawidłowo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.10.2018, 9:04 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 802
Opuść szybę, naciśnij dwa razy, zasuń szybę zrób to samo i masz zaprogramowane.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.04.2023, 21:48 

Dołączył: 14.07.2020
Posty: 8
Nr klubowicza: 772
marianno3000 napisał(a):
Witam i mam pytanko czy ktoś kalibrował dach za pomocą Piwis 1 na płycie kts.Dach niby kalibrację przechodzi ,zero błędów ale i tak zatrzymuję się w połowie.
Napiszę jak przebiega kalibracja.
Dach zamknięty ,spr błędy brak robię reset wchodzę kalibrację F7 i zaczyna robić kalibrację ,kalibrację kończy na otwartym dachu gotowym do jazdy spr błędy zero kalibracja niby ok.
Odpinam tester i chce zamknąć dach i nie mogę lampka dachu zgaszona.
I znowu muszę F7 dach zaczyna wracać dochodzi do otworu zatrzasku ,ale go nie zatrzaskuję i zaczyna wracać do pozycji do jazdy.
Czy Piwis 1 poradzi sobie czy musi być Piwis 2 ,moim zdaniem kalibracje przeprowadza źle dlaczego nie zatrzaskuję góry.


Cześć, podchodzę do kalibracji w moim 996. Czy mam zaczynać proces od zamkniętego dachu i okien, czy od jakiejś innej pozycji?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum