Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 21:23 

Dołączył: 13.02.2012
Posty: 1298
Nr klubowicza: 304
A ja się nie zgodzę z t_wnor .
My z żoną mamy apteki, od domu w odległościach od 20km, do 150km i co mam jezdzić cysterną, busem do nich. Czasem w ciągu dnia przejezdzamy 450 km w sprawach służbowych, dlaczego nie mam wziąć w leasing dużego, wygodnego i bezpiecznego auta? Taki charakter pracy, wozi się tylko laptop i fartuch, po co mi bus/ cysterna / ciężarówka. Dla mnie najlepiej sprawdzi się duży SUV z napędem na 4 koła i to jest moje narzędzie pracy, dlaczego nie mam go wziążć w leasing i odliczyc w 100%?
A poza tym to czemu nie ma być na jednej ulicy 10 szt S8, 5 szt 911 i 15szt X6, czemu mają być to auta tylko dla bogaczy, jak ktoś zarabia i go stać na miesięczne raty nie jeżdzi sobie czym chce, nawet kultową 911, ja się cieszę ,że Polaków stać na takie auta, nie bądzmy zazdrośni czym jezdzi sąsiad. Dla mnie przyjemnie jest patrzeć na nasze drogi i coraz fajniejsze auta na nich. Im więcej drogich aut w leasingu tym lepiej dla gospodarki, dla banków, ubezpieczycieli, dla ASO i mechaników, dla detailerów, myjni itd. Wszystko się obraca i kręci. Nuda by była jak by wszyscy jeżdzili Astrami i Golfami, nie wydawali by na nie tyle, więc gospodarka by była słabsza.




_________________

Andrzej
911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 22:01 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Cieszmy się, że jest (i nadal będzie - oby) leasing, bo dzięki temu na rynku wtórnym pojawiają się ciekawe fury. I można je kupić taniej niż podobne np. z Niemiec




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 22:07 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Ciekawe czy dotyczyć to będzie rownież wynajmu długoterminowego?




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 22:29 

Dołączył: 13.02.2012
Posty: 1298
Nr klubowicza: 304
t_wnor napisał(a):
Andruszka napisał(a):
A ja się nie zgodzę z t_wnor .
My z żoną mamy apteki, od domu w odległościach od 20km, do 150km i co mam jezdzić cysterną, busem do nich. Czasem w ciągu dnia przejezdzamy 450 km w sprawach służbowych, dlaczego nie mam wziąć w leasing dużego, wygodnego i bezpiecznego auta? Taki charakter pracy, wozi się tylko laptop i fartuch, po co mi bus/ cysterna / ciężarówka. Dla mnie najlepiej sprawdzi się duży SUV z napędem na 4 koła i to jest moje narzędzie pracy, dlaczego nie mam go wziążć w leasing i odliczyc w 100%?
A poza tym to czemu nie ma być na jednej ulicy 10 szt S8, 5 szt 911 i 15szt X6, czemu mają być to auta tylko dla bogaczy, jak ktoś zarabia i go stać na miesięczne raty nie jeżdzi sobie czym chce, nawet kultową 911, ja się cieszę ,że Polaków stać na takie auta, nie bądzmy zazdrośni czym jezdzi sąsiad. Dla mnie przyjemnie jest patrzeć na nasze drogi i coraz fajniejsze auta na nich. Im więcej drogich aut w leasingu tym lepiej dla gospodarki, dla banków, ubezpieczycieli, dla ASO i mechaników, dla detailerów, myjni itd. Wszystko się obraca i kręci. Nuda by była jak by wszyscy jeżdzili Astrami i Golfami, nie wydawali by na nie tyle, więc gospodarka by była słabsza.


ja z całym szacunkiem, nie chce nikogo urazić, bo wiadomo biznes biznesowi nie równy, ale jak ja mam wziąśc pracawnikom nowe a6 by po 2 latach wygladaly jak chlew i placic za nie, to biore 3 letnie octavie w wolnossaku i droga do przodu... no sa juz sprawy wewnatrzpersonalne, w kazdej firmie, dziedzinie...

powiem tak z anegdoty ze zaczynajac moglem wziasc nowa superb w leasing, wolalem golfem sie przemeczyc i kase odkladac i lokowac, odkladac i lokowac...... i ksiazke mozna pisac.


No włśnie każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce, jeden oszczędza inni nie i niech tak zostanie. Niech nikt nikomu nie mówi czym ma jezdzić i za ile, czy to urzędnik państwowy, czy sąsiad.
P.S. Mój pracownik jeżdzi Octavią w LPG :wink:




_________________

Andrzej
911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.06.2018, 17:43 

Dołączył: 12.08.2010
Posty: 468
Większość samochodów które stoją ością w gardle PiS lamistom jest opodatkowana 18.6% akcyza. w moim przypadku jak te przepisy dojdą do skutku, nie kupię nowego samochodu, tylko będę dojeżdżał aktualne. I teraz pytanie, ministerstwo finansów chce ukrócić korzystanie z leasingowanych aut w prywatnych celach utrudniając ich kupno, jednocześnie pozbywa się wpływu 18.6% akcyzy po to by zaoszczędzić 19% na moich podatkach? Ten przepis nie ma nic wspólnego z ekonomia. Ten przepis wpisuje się w retorykę PiS- u . Bogaty jest zawsze zły, ale nie przeszkadza to z bogatych ściągać podatki.

Co do 500+ to popieram. dzisiaj dzieci już się same nie wychowują, a mając 3 i więcej dzieci jedno z opiekunów nie może pracować. I nie ma co oglądać sie na patologię i margines. Dla większości rodzin to duży zastrzyk gotówki. dodatek jest prosty i czytelny, i nie zależy od widzimisię urzędnika gminnego. To chyba jedyny mądry ruch PiS. Tylko nie potrafię już słuchać ile to rząd przeznaczył z budżetu na dzieci.Przecież kupując cokolwiek 40- 50 % z tych 500+ wraca do tegoż budżetu w postaci podatków , ZUSów, podatków gminnych itp. Demagogia dla głupich i niedouczonych. Jaki elektorat taka retoryka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.06.2018, 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Widzę, że dyskusja jak to w naszym narodzie zawsze przejdzie na politykę i temu się nie dziwię, ;) lecz jak to powiedział Einstein: wybierając ciągle tak samo nie odczekujmy zmian.
Pomijam poglądy społeczne Korwina, lecz wszystko tu cytowane to jego od samego początku poglądy: niezmienne prawo, brak karania przedsiębiorczych podatkiem, rozdawnictwo i socjalizm , wszyscy tu wypowiadający się to poruszali jednak nikt nie zapoznał się z tym co cały czas NIEZMIENNIE głosi "Wolność" może warto zagłosować na inne partie jak PO, PiS czy SLD ? bo Razem by od razu posłał na stos.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.06.2018, 23:54 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Ja powiem tylko tyle dzisiaj zapytałem dekarza który współpracuje ze mną kilka lat czy zacznie układanie dachówki w lipcu popatrzył na mnie jak na idiotę i oświadczył że w lipcu to on jedzie do Chorwacji i ma to w du.....że jest szczyt sezonu budowlanego.A dlaczego tak powiedział a no dlatego że kiedyś nie brał 500+ na troje dzieci i szanował robotę a teraz jest Panem tego świata.Dlaczego matka wychowująca samotnie dziecko nie ma tego przywileju?Bo matki wychowujące samotnie dziecko to żaden elektorat dla dobrej zmiany no i nie rokuje przynajmniej procentowo według PAŃSTWA z NOWOGRODZKIEJ na drugie i kolejne.A moim zdaniem to tym kobietom należy się najbardziej.
A i jeszcze jedno 60% matek to kobiety z wyższym wykształceniem więc absolutnie nie są elektoratem partii rządzącej.
Dla jasności nie jestem przeciwnikiem 500+ bo wielu rodzinom naprawdę się należy ale jest wiele sposobów kontroli i przejrzystości systemu tylko po co cel został osiągnięty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.06.2018, 23:59 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Odnośnie 500+ i innych socjali -znowu cytat :

Obrazek




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.06.2018, 7:10 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 679
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
tunix napisał(a):
KoKoS napisał(a):
Niemcy nie mają takich idiotycznych przepisów.


Wiesz to na pewno czy tak Ci się tylko wydaje? Z tego co pamiętam, gdy rozmawiałem jakiś czas temu z osobami które w Niemczech prowadziły swój biznes to odniosłem odwrotne wrażenie.


Mam firme w Niemczech jak i Polsce, u nas musisz prowadzic kilometrowke, brac faktury i masz zwrot 50% VAT’u, a w Niemczech? Pelen zwrot VAT’u, brak kilometrowki i wystarcza zwykle paragony na stacjach paliw. Dodatkowo koszty leasingu/kredytu sa w Niemczech tansze, mniej oprocentowane. Mamy cztery auta firmowe w leasingu, wszystkie w Niemczech, wiec to najlepiej obrazuje sytuacje :)
Polscy leasingodawcy nie chcieli mi dac leasingu, bo jestem mlody, mam dopiero co zalozona firme i to jeszcze z „branzy podwyzszonego ryzyka” (budowlanka), prosze sprobowac minimum po roku, nie wspominam o oprocentowaniu 112-115%...
Trudno, musialem wziasc kolejne auto w Niemczech, bez zadnych problemow, wplat wlasnych wyjechalem z salonu BMW :)




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.06.2018, 9:28 

Dołączył: 21.07.2015
Posty: 81
BAWARIA M 5 napisał(a):
Dla jasności nie jestem przeciwnikiem 500+ bo wielu rodzinom naprawdę się należy .



Ale nie Twojemu dekarzowi.
No tak,najlepiej jak Ty na karaibach a dekarz niech zap...murzyn w lipcu ,a z dziećmi dziad niech jedzie we wrześniu .Albo w ogóle ,bo po co pospólstwo tłok ma robić na plaży.;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.06.2018, 11:35 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
@ otto to jest dokładnie odwrotnie to ja jeżdzę we wrześniu lub w pażdzierniku bo nie stać mnie w sezonie zostawić wszystkiego i po prostu sobie wyjechać jeśli mam robotę to nawet na myśl nie przychodzi mi żaden wyjazd to wychodzi na to że ja jestem murzynem. A co dekarza to był czas że dzwonił co dwa dni i pytał o pracę ale zapewniam Cię że te czasy szybciej wrócą jak Ci się wydaje bańka pęknie i wtedy się okaże kto będzie jeżdził na przytoczone przez Ciebie Karaiby. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.06.2018, 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 679
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Prowadze akurat firme z branzy budowlanej i pracownicy co dostali 500+ nadal pracuja tak samo, jak ich zony, wiec to nie zawsze tak jest, teraz po prostu ich stac na troche lepsze zycie, wakacje, jak moj wujek dostal wyrownanie za Kindergeld (~800zł za dziecko) to od razu wzial w Niemczech nowe auto w leasing, kasa za 500+ czy Kindergeld zawsze wraca do gospodarki i ja napedza




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.07.2018, 7:04 

Dołączył: 28.10.2015
Posty: 55
Wszystko fajnie, gdyby 500+ było zwolnieniem podatkowym, lub nawet dopłata brakującej części do podatku, którego nie uda się wypracować. Wówczas program ten premiowałby pracę i zatrudnianie. Dawanie pieniędzy za nic nie jest dobre pod względem edukacyjnym, bo uczy postawy roszczeniowej, wiele osób przechodzi w bierność na rynku pracy, podczas gdy inne osoby musza łożyć w podatkach na różne usługi - bo pieniądze nie rosną przecież na drzewach. I tak ludzie może i mają te 500+, ale służba zdrowia leży i kwiczy, jakość różnego rodzaju usług państwowych jest na beznadziejnie niskim poziomie. Ta luka prawie 30 mld zł robi różnicę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.07.2018, 8:22 

Dołączył: 27.10.2014
Posty: 95
pitrex napisał(a):
Wszystko fajnie, gdyby 500+ było zwolnieniem podatkowym, lub nawet dopłata brakującej części do podatku, którego nie uda się wypracować. Wówczas program ten premiowałby pracę i zatrudnianie. Dawanie pieniędzy za nic nie jest dobre pod względem edukacyjnym, bo uczy postawy roszczeniowej, wiele osób przechodzi w bierność na rynku pracy, podczas gdy inne osoby musza łożyć w podatkach na różne usługi - bo pieniądze nie rosną przecież na drzewach. I tak ludzie może i mają te 500+, ale służba zdrowia leży i kwiczy, jakość różnego rodzaju usług państwowych jest na beznadziejnie niskim poziomie. Ta luka prawie 30 mld zł robi różnicę.

Wszystko prawda ale dlaczego gdy poprzednie rządy nie trwoniły pieniędzy na prawo i lewo a służba zdrowia i tak kwiczała?ogólna jakość usług państwowych też pozostawiała wiele do życzenia.Czy byli aż tak nieudolni?
Okaże się że prostacki populistyczny rząd jest w stanie zrobić więcej niż proeuropejskie elity.
Zresztą jak tak patrząc na Junkera i to całe kolesiostwo od podpórek ,sankcje ruskim chyba tylko pod publiczkę bo merkelowa na jednym wydechu dodaje że nord stream2 idzie pełną parą...to już chyba nikt nie wierzy w te wspólnoty.
Wspólną cechę za to widzę gdy wyborca PO jedną ręką pokazuje fucka rządowi a drugą wkłada do kieszeni 500+

Normalnie tylko domu wariatów brakuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.07.2018, 9:26 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2013
Przeczytałem ten wątek jednym tchem, ani PO ani PiS nie są partiami prawicowymi. PiS to narodowy socjalizm, jedyne co PiS ma z prawicy to religia, która przynajmniej z mojej perspektywy jest jedyną rzeczą, w której w prawicy nie lubię, ale rozumiem jej funkcję. Nie widzę sposobu żeby w tym kraju było zdrowo, poza jakimś totalnym przewrotem, który się nie zdarzy.
Niemal wszystko w temacie już powiedziane, ja mogę tylko polecić ten kanał YouTube, https://www.youtube.com/user/PragerUniversity . Nie ze wszystkim się zgadzam, ale zagadnienia czysto ekonomiczne są fajnie przedstawione, przydałby się taki kanał w Polsce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.07.2018, 23:51 

Dołączył: 4.12.2015
Posty: 5
Duke napisał(a):
Przeczytałem ten wątek jednym tchem, ani PO ani PiS nie są partiami prawicowymi. PiS to narodowy socjalizm, jedyne co PiS ma z prawicy to religia,

+1
Duke napisał(a):
Nie widzę sposobu żeby w tym kraju było zdrowo, poza jakimś totalnym przewrotem, który się nie zdarzy.


Rewolucje raczej nigdy nic dobrego nie przynoszą tylko pogarszają sprawę. Nawet powolna ewolucja jest najczęściej krokiem w dobrą stronę. Może być dużo lepiej, wiele jest bolączek naszego państwa, ale doceńmy również to co od 1989 roku osiągnęliśmy, zerknij na Ukrainę a w tamtych czasach startowaliśmy z podobnych poziomów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2018, 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
W temacie leasingu i planowanych PiSlamskich nowych przepisów, natrafiłem na taki post na FB i to wszystko trzyma się kupy:

W myśl nowych przepisów odliczyć będzie można do 150 tys wartości auta czyli w praktyce 165470PLN brutto. Skąd ta dziwna kwota, skoro w projekcie podawane jest 150 tys. zł? Otóż trzeba pamiętać o możliwości odliczenia 50% VAT, zatem na limit 150 tys. zł składa się cena netto samochodu oraz nieodliczona część VAT. To właśnie cena 134529 zł + nieodliczona połowa VAT od tej kwoty daje łącznie 150 tys. zł kosztów podatkowych.

Ale..

W praktyce będzie można w całości maksymalnie rozliczyć auto dwa razy droższe gdyż do limitu wlicza się czynsz inicjalny i raty a wykup to osobna transakcja. Takie wykupione auto może zostać zamortyzowane wedle powyższej zasady.

Innymi słowy możemy w całości rozliczyć auto za 330940PLN brutto. (przynajmniej tak wynika z wszelkich dokumentów, które dotychczas znalazłem).

Przyjmijmy dwa scenariusze:

-Auto do 2L pojemności skokowej (tak w tych pieniądzach też są auta poniżej 2L)
-Auto powyżej 2L pojemności skokowej

W obu przypadkach patrzę tylko na bezpośredni efekt podatkowy, bo wiadomo, że nawet jeśli on jest negatywny to samochód jako narzędzie pracy przyczynia się do wygenerowania opodatkowanego dochodu.

Scenariusz 1

Mamy w nim 61883PLN VAT z którego do Urzędu Rozbójniczego wpływa połowa czyli 30941PLN

269057PLN to wartość netto pojazdu z tego wynika 8090PLN akcyzy (3,1%)

Wpływy do skarbówki: 39031PLN

Koszty podatkowe = 300.000 czyli ‘uszczuplenie’ :D podatku o 57000PLN

Wpływ netto do skarbu państwa: -17969PLN

Scenariusz 2

Mamy w nim 61883PLN VAT z którego do Urzędu Rozbójniczego wpływa połowa czyli 30941PLN

269057PLN to wartość netto pojazdu z tego wynika 42196PLN akcyzy (18,6%)

Wpływy do skarbówki: 73137PLN

Koszty podatkowe = 300.000 czyli ‘uszczuplenie’ :D podatku o 57000PLN

Wpływ netto do skarbu państwa: +16137PLN

A teraz weźmy sobie stary model rozliczeń dla samochodów wartych 400, 600 i 1000 tys złotych. Tutaj już zawsze przyjmuję wysoką akcyzę bo nie kojarzę aut w tych kwotach poniżej dwóch litrów.

Scenariusz 1 – Auto za 400 brutto

VAT: 74796PLN
Akcyza:51001PLN
Wpływ: 88399PLN (Akcyza + 50% vat)

Koszt podatkowy: 362602PLN = ‘uszczuplenie’ w wysokości 68894PLN

Netto wpływ: +19505PLN

Scenariusz 2 – Auto za 600 brutto

VAT: 112195PLN
Akcyza: 76502PLN
Wpływ: 132599PLN

Koszt podatkowy: 543902PLN = ‘uszczuplenie’ w wysokości 103341PLN

Netto wpływ: +29258PLN

Scenariusz 3 – Auto za milion

VAT: 186991PLN
Akcyza: 127503PLN
Wpływ: 220999PLN

Koszt podatkowy: 906504PLN = ‘uszczuplenie’ w wysokości 172235PLN

Netto wpływ: +48764PLN

Mamy sytuację w której, w każdym bez wyjątku przypadku, skarb państwa zyskuje gdyby pozostawić obecne rozwiązanie. Każdy samochód kupiony ponad nowy proponowany limit jest z korzyścią dla skarbu państwa. I to nie tylko w rozliczeniu bezpośrednim ale rzecz jasna w postaci wyższych dochodów komisów i dilerów czy agencji ubezpieczeniowych, warsztatów etc.




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.10.2018, 12:21 

Dołączył: 12.09.2018
Posty: 33
Jest stanowisko Ministerstwa odnośnie leasingu: podpisanie umowy w tym roku i odbiór samochodu w kolejnym

Więcej info w artykule:

http://forsal.pl/biznes/firma/artykuly/ ... a-rok.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.10.2018, 10:41 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
roco napisał(a):
ciekawe czy nowe przepisy będą dotyczyły umów podpisanych przed wprowadzeniem zmian



dostałem info dot nowych przepisów od znajomego z branży, jest tego wiele, ale chciałem tylko jedno info do pytania powyżej:

"Podatnicy, którzy mają w obecnej chwili zawarte umowy leasingu lub zdążą je zawrzeć do dnia opublikowania nowelizacji ustawy w dzienniku Ustaw (czyli najpóźniej do końca listopada , jeśli zmiany miały by wejść w życie od 1 stycznia 2019) będą mogli stosować obecne zasady odliczeń podatkowych. Niestety ta ochrona praw nabytych będzie trwała tylko przez 2 lata, czyli do 31 grudnia 2019. Jeżeli podatnik zawrze umowę na okres dłuższy, powiedzmy na 5 lat, to po 31 grudnia 2020 będzie musiał przejść na nowe zasady odliczeń. W tym dwuletnim okresie przejściowym nie będzie mógł również wprowadzać do umowy żadnych zmian. Wprowadzenie zmiany spowoduje przejście na nowe zasady."

...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.10.2018, 11:28 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 482
Czyli jednak....
Pełne skur.#$two :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum