Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 22.07.2018, 20:51 

Dołączył: 22.07.2018
Posty: 6
Witam,mam pytanie do użytkowników cayman/boxter 718 2.0T 300km A mianowicie w moim caymanie zaobserwowalem bardzo dziwne dźwięki i szarpania przy redukcji biegu z 2 na jeden na automacie,skrzynia PDK i na chrono w ustawieniu i U i S jest tak samo,dodam że auto jest nowe 1000km przebiegu,czy te trzaski/dźwięki/szarpania to norma w porsche ??? W KTW Lelek twierdza ze z autem jest wszystko OK... to pierwsze moje porsche więc proszę o pomoc... :-/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.07.2018, 4:28 

Dołączył: 13.01.2018
Posty: 80
Ten typ tak ma. U mnie nie ma szarpania, ale PDK wydaje czasem niezbyt przyjemny dźwięk.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.07.2018, 7:28 

Dołączył: 22.07.2018
Posty: 6
OK czyli mogę spać spokojnie... bo nie dawało mi to spokoju... taka klasa auta,teoretycznie najlepsza skrzynia automatyczna na świecie a tu taka niespodzianka... jestem bardzo rozczarowany... gdyby przy mojej 1 wizycie w salonie Pan od sprzedaży powiedział że taki dźwięk występuje... to bym się poważnie zastanowił nad skrzynia ręczna... A tu NIC,w modelu testowym czegoś takiego nie wychwycilem... Ale pewnie dlatego że byłem bardzo zajszcz... autem... ;-) dzięki za ODP... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.07.2018, 9:18 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
ziutek 718 napisał(a):
OK czyli mogę spać spokojnie... bo nie dawało mi to spokoju... taka klasa auta,teoretycznie najlepsza skrzynia automatyczna na świecie a tu taka niespodzianka... jestem bardzo rozczarowany... gdyby przy mojej 1 wizycie w salonie Pan od sprzedaży powiedział że taki dźwięk występuje... to bym się poważnie zastanowił nad skrzynia ręczna... A tu NIC,w modelu testowym czegoś takiego nie wychwycilem... Ale pewnie dlatego że byłem bardzo zajszcz... autem... ;-) dzięki za ODP... :lol:


Nie daj się tak łatwo zbyć, zweryfikuj jeszcze na https://rennlist.com/forums/ lub nawet lepiej tu:
https://www.718forum.com/forum/718-boxs ... -problems/

Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.07.2018, 11:23 

Dołączył: 22.07.2018
Posty: 6
Dzięki DUKE :lol: będę wieczorem sortowal to forum...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.07.2018, 6:37 

Dołączył: 22.07.2018
Posty: 6
Jeszcze jedno sobie przypomniałem... dzwoniąc do działu handlowego PORSCHE,zobrazowalem swoje pytanie/problem Pan powiedział że tak halasuje aktywny dyferencjal PTV... Ale na mój chłopski rozum przy dojeżdżamy do skrzyżowania z prędkością 5-10km/h takowy dyferencjal nie działa,jest jak by to powiedzieć odlaczony... Ale może się mylę... pozdrawiam wszystkich...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.07.2018, 6:44 

Dołączył: 22.07.2018
Posty: 6
Jeszcze jedno... będąc w KTW... I obrazujac swoje wątpliwości co do poprawności działania układu napędowego tzw Pan MISTRZ stwierdził na jeździe ze pierwszy raz coś takiego słyszy... :shock: Ale jak zadzwoniłem na serwis następnego dnia to nagle się okazało że coś takiego występuje w każdym modelu caymana 718 i nawet w 911 którą mój MISTRZ akurat testował... trochę to dla mnie jest dziwne... Aaaa... kolejna rzecz... jak mam tryb automatyczny na skrzyni,na chroni pozycją U to jadąc 30km/h PDK jest już na 4 biegu... czy to normalne że tak szybko przelaczaja się biegi... ??? :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum